panowie 2 pytania
w fbw jagalona nigdzie nie znalazlem ile serii ile powtorzen
poza tym od razu wiem ze nie dam rady into podciaganie na drazku i pompki na poreczach za bardzo bo jestem gruba kurwa
wat do
Wersja do druku
panowie 2 pytania
w fbw jagalona nigdzie nie znalazlem ile serii ile powtorzen
poza tym od razu wiem ze nie dam rady into podciaganie na drazku i pompki na poreczach za bardzo bo jestem gruba kurwa
wat do
Inverted rows i pompki odwrotne.
Jesli to nie jest Twoj pierwszy trening w zyciu to 5x5?
@Andaryel ;
probowalem 5x5 stronglifts, okazalo sie ze mam duzy problem z przysiadami i robie 'z krzyza' jebiac sobie plecy, poza tym za duzo dla mnie dokladac co trening 2,5kg, nie dawalem rady powoli
mam ten problem ze nie wiem kiedy technika siada i w rezultacie pierdole kazde cwiczenie z za duzym ciezarem praktycznie nie wiedzac o tym
poza tym tu wszyscy polecaja trening jagalona
a mam 1rok stazu z tym ze to raczej nauka i odkrywnie jak bardzo nie umiem roznych rzeczy
niespecjalnie, trenerino powiedzial tylko zeby brac mniejszy ciezar i nie na plecy, a na ramiona, ale jak mowie, to sie kloci z zasada SL, wiec wole ten trening jagalona
@Andaryel ;
a jak dobrac ilosc powtorzen i serii?
Zmiana treningu nic Ci nie da, wręcz przeciwnie, stronglifts jest idealne do nauki podstawowych bojów, robisz je 2/3 razy w tygodniu więc masz dużo czasu na ich opanowanie, dodatkowo z tego co pamiętam to zaczyna się od praktycznie pustej sztangi więc przez pierwszy miesiąc powinieneś skupiać się na samej technice. Jak teraz się nie nauczysz poprawnie wykonywać wyciskania/przysiadu/mc/wiosła/żołnierskich to kiedy?
Jeśli nie wchodzi Ci low bar squat bo składasz się w pół i wygląda to jak dzień dobry to spróbuj high bar, przysiad jest według mnie najbardziej wymagającym technicznie bojem(oczywiście mam na myśli 3bój) więc będziesz musiał mu poświęcić dużo czasu,możesz mieć braki w mobilności w niektórych obszarach albo po prostu źle wykonywać sam lift.
Tutaj masz filmik, chyba najlepiej tłumaczący przysiad jaki widziałem, inne ćwiczenia na tym kanale też dobrze wytłumaczone, popróbuj sam z 50% rm i w razie dalszych problemów nagraj to i wrzuć to albo na bf
https://www.youtube.com/watch?v=bs_Ej32IYgo
Ja rozumiem, ale dla mnie ten plan za duży progres zakłada, nie dawalem rady przy 80 na siad juz
No jak mowie, ja dawalem rade to robić, ale jak trenerino zobaczył JAK to robie to się za głowę złapał ze sobie kręgosłup rozpieprze
No ale spróbuje od nowa jak radzisz
akurat jesli o przysiad chodzi to mnie przy high barze BARDZIEJ bolą prostowniki bo wstając mnie gibie do przodu. Znaczy sie teraz jest ok w sumie ale na poczatku tak miałem
@Cadosinio ;
jak zacząłem w bardziej ogarniety sposob cwiczyc w kwietniu to juz siadałem 100+ i nie miałem problemu z plecami. Ale jak w jednym z poprzednich gownocykli robilem siady to leciałem jakies 3x8 albo 12/10/8/6/4 (hehe szkolna silka) z progresja cieżaru i też coś szło. Ogólnie jesli z takich czy innych powodow nie mozesz siadów robić porządnie to ja bym robił choćby te 3x8 i na suwnicy dokatował z 3 serie max ciężarem.
poza tym obczaj sobie ćwiczenia na poprawienie mobilności kostek i bioder bo to w tym tkwi z reguły problem (pochylasz się bo jesteś spięty). + rozciąganie ofc
to co możesz leć 5x5
martwy mniej, nawet 1x5 możesz robic jak w strongliftsach (oczywiscie po 2-3 seriach rozgrzewkowych)
@Byczek ;
co do izo to zaczynam 4ty miesiac 40mg ed. Na pierwszej kuracji po 2 msc 40mg mialem sajdy mocne skóra mega schła, samopoczucie słabo, na szczescie stawy nie dostały. Teraz 4ty miesiac i w sumie nie odczuwam jakoś.
kurwa mozliwosci są takie
-wyrobila mi sie tolerancja
-jem teraz prawie 2x więcej (ale w sumie też czysciej) i zarcie w angli gunwo (hehe najtansze jajka klasy f z tesco)
-ćwicze typowo siłowo (wtedy tylko basket)
-więcej sram i przeze mnie leci (ale nie znowu tak dużo bo gainsy są i energi nie brakuje)
-jestem skazany na obrzydliwy ryj
-wszystko razem
najlepsze jest to że przy pierwszej kuracji mialem naprawdę sporo syfów i poszło szybko. Teraz wcale nie mialem tak dużo a sie wlecze strasznie..
kurwa mac, syplem beta-alaniny cala miarke (chyba z 7-8g a przy 3g mnie swedzi XD), bo zapomnialem, ze to ma byc pol. @Pluton co mam zrobic???????????????
halo halo torgowi medycy
trzeci dzien jem troche wiecej wungli niz zazwyczaj, ale to i tak jest smieszna ilosc (ok. 160-170). rowno trzeci dzien chodze do kibla co 3h i to nie czysci mnie w ogole, tylko prawilnie sie oprozniam. dupa mnie juz boli. normalne to jest?
Zauważyliście że przez ćwiczenia na siłowni mimowolnie spinacie lekko łopatki do tyłu, wypychacie klatę do przodu stojąc, stajecie szerzej itp? Rzadziej się garbicie, częściej stoicie wyprostowani itp?
#redbag
"Temat: Luźne rozmowy na siłce.
>nigdy nie osiagniesz formy jak ten typ i zazdrosc
"
Ktoś nie ogarnia że nie wszystko co tu piszemy jest hejtem ;d