Lord Xivan napisał
Dlaczego piszesz to z taka pewnoscia, jakbys na 100% mial racje? Brakuje mi to wyrazen tj. 'moim zdaniem' , 'wydaje mi sie, ze'. Udowodnij to, co napisales ;)
A jaki Ty masz dowód, że to bóg stworzył człowieka? Żaden? No własnie ; )
Lord Xivan napisał
Chcialbym poznac nazwy&autorow tych ksiazek.
Nie wiem czy wiesz ale idea człowieka - syna boga zaczeła rozpowszechniać się od starożytnego egiptu kiedy faraon był uważany za syna boga, słońce za owego boga, a noc jako zło/diabła etc.
Faraon zmartwychwstał , jezus tez - jest masa takich powiązań i skoro cywilizacja egipcjan była przed jezusem to chyba wniosek nasuwa się oczywisty skąd ludzie wzieli boga, jezusa i ten cały nonsens?
Czytałeś epos o gilgameszu? Niezwykle zbieżności z biblijnym potopem czyz nie? A co było pierwsze? no własnie. Chrześcijaństwo to tylko kopia dawnych kultów , religii która o dziwo przetrwała dzięki ciemnemu społeczeństwu aż do dziś dnia.
Lord Xivan napisał
Pewnie slyszales juz taki termin, jak 'wolna wola'?
I tu kolejna głupota rofl.
Skoro mamy wolną wolę to dlaczego , każdy kto nie wierzy w boga to już odrazu ateista, szatan wcielony i w ogóle do piekła z nim. Przecież mogę wierzyć w co chce czyż nie? Szkoda, że przez tą durną religie większość ludzi , która nie wierzy ślepo w to co usłyszy od rodziców czy księdza od razu są uważani za wyżej opisane osoby.
Zakładki