Reklama

Pokaż wyniki sondy: Jakiego jesteś wyznania/jaki masz stosunek do Boga?

Głosujący
3621. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Katolicyzm

    1,465 40.46%
  • Chrześcijaństwo (inne niż katolicyzm)

    790 21.82%
  • Ateizm

    868 23.97%
  • Agnostycyzm

    92 2.54%
  • Deizm

    76 2.10%
  • Islam

    50 1.38%
  • Judaizm

    18 0.50%
  • Hinduizm

    30 0.83%
  • Rastafari

    232 6.41%
Strona 130 z 612 PierwszaPierwsza ... 3080120128129130131132140180230 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1,936 do 1,950 z 9169

Temat: Wiara, religia, Kościół i sprawy z tym związane

  1. #1936
    Avatar michalcfc2
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    32
    Posty
    98
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Hardcor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wierze w Boga ,raz na 3 tygodnie jestem w kościele , nie jestem jakimś świętoszkiem. Chodzę kiedy mam potrzebę. Nikt mnie do tego nie zmusza. Trocha mi ta wiara nie odpowiada ,gdyż z wieloma faktami się nie zgadzam . Moim zdaniem , w teraźniejszej biblii jest dużo dodane np. jak ludzi mogli przetrwać jak Adam i Ewa mieli 2 synów ? . Mężczyzna może mieć dziecko xD ?
    ksiądz na religii mówił adam i ewa to tylko symbole, tak naprawdę było więcej ludzi na początku

  2. #1937
    Pan Borsuk

    Domyślny

    Cytuj Azz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mogli przeciez byc inni ludzie? Moze Adam i ewa mieli nie tylko 2 synow (tj. byly seksy kazirodcze)? Swoja droga jak mozna wierzyc w taka bajke? ;p
    Seksy kazirodcze som zue ;<

    Dlatego też już na samym "wstępie" Pisma Świętego mamy dowód na to, że nie powinno brać się Biblii dosłownie. Jednakże wielu ludzi (w tym księża i katecheci) nie zdaje sobie z tego sprawy i próbuje przekazać innym to, co dokładnie jest tam napisane. Jest to irytujące, bowiem jak ktoś wspominał dawniej w tym temacie - w chwili gdy się takiego "fanatyka" zaatakuje jakimś biblijnym fragmentem budzącym wątpliwości, odpowie on, że nie możemy brać wszystkiego co jest w PŚ napisane na poważnie.

    #NewTimes
    No, aż tak nie przesadzajmy. Osobiście znam księdza, który zaciekle broni darwinowskiej teorii ewolucji.
    Ostatnio zmieniony przez Pan Borsuk : 16-09-2008, 21:24

  3. #1938
    Hardcor

    Domyślny ;p

    Cytuj michalcfc2 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ksiądz na religii mówił adam i ewa to tylko symbole, tak naprawdę było więcej ludzi na początku


    No tak ,ale Adam był pierwszym człowiekiem (czy biblia ) , więc musiało dojść do kazirodztwa , mogli mieć więcej dzieci, ale skądś następne dzieci musiałby być nie xD ?. Zresztą mówią ,że wszyscy ludzie to bracia i siostry czy kazirodztwo x2 plz ? xD .Prawa kościoła zaprzeczają same sobie ;s

    @ moris

    A kościół katolicki ma jakieś inne źródło niż Biblia ( jeżeli się mylę to mnie poprawcie) , więc jak jedyne źródło może być w przenośni. Jak zwykły zjadacz chleba ma sie tego domyślić ? , nie wszyscy się tym interesują a chcieli by znać prawdę ?
    Ostatnio zmieniony przez Hardcor : 16-09-2008, 22:00

  4. Reklama
  5. #1939
    Avatar poldek_p
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    140
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj NewTimes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No a czym jest wiara z wątpliościami ? Modlisz się do niego, prosisz go, żeby rodzina była zdrowa i inne - po chuj ? Tak do końca nie jesteś pewien czy istnieje, więc sam z siebie robisz idiotę. Skoro są te wątpliwości to nie wierzę, powinien być jeden wielki argument, że istnieje - to bym wierzył, proste. Mógłbym podać inne argumenty, ale po co, skoro wy, katolicy nie umiecie odpowiedzieć mi na jedno proste pytanie, skoro masz wątpliwość, czemu dalej zawzięcie w niego wierzysz ?
    Specjalnie dla ciebie cytat z wikipedi

    "Wiara jest terminem wieloznacznym. W mowie potocznej oznacza przekonanie o czymś. W religioznawstwie natomiast polega na przyjęciu istnienia lub nie istnienia czegoś bez żadnego dowodu wiarygodnie potwierdzającego ten fakt"
    Jak wedlug ciebei mozna nagradzac kogos kto wierzy w pewniak ? Czyli moge byc nagrodzono za to , ze wierze ze kaczynski jest prezydentem ? Twoj tok myslenia jest smieszny. Zreszta jak podam ci naukowy dowod na istnienei boga to co nagle uwierzysz ?Nie bo wygodniej ci nie wierzyc

  6. #1940
    Avatar Entex
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Tczew
    Posty
    856
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj *Kooxi* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja jestem/bylem katolikiem. Ogladnolem film Zeitgeist i teraz mam dylematy. Od dziecinstwa wmawiano ze jest Bog itp. ale jakos teraz mi sie w to nie chce wierzyc.
    A mnie zainteresował religioznawstwem... Zacząłem analizować podane w filmie "fakty" i tak się zaczęło...
    Ten film może mieć też pozytywne skutki.

    Cytuj Axelex napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak Bog jest wszechmogacy, jest od zawsze i wszystko wie i wiedzial od zawsze, jak bedzie wygladal swiat i co sie bedzie dzialo, to jak to sie ma do tego, ze pozwala decydowac np. o wlasnej wierze? przeciez, to by sie sprowadzalo do tego, ze zaplanowal sobie, ze ten bedzie wierzyl, a ten bedzie muzulmaninem
    zaraz ktos powie, ze Bog wszystko moze, moze sobie wszystko ustalac kiedy chce i jak chce, ale przeciez, to by sie wykluczalo 1 z 2
    pomuszcie proszeu ; d
    ;*

  7. #1941
    Avatar Moris
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    474
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Hardcor:
    Nie rozumiesz, że to jest tylko symbolika? Przenośnia?

  8. Reklama
  9. #1942

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,188
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj poldek_p napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak wedlug ciebei mozna nagradzac kogos kto wierzy w pewniak ? Czyli moge byc nagrodzono za to , ze wierze ze kaczynski jest prezydentem ? Twoj tok myslenia jest smieszny. Zreszta jak podam ci naukowy dowod na istnienei boga to co nagle uwierzysz ?Nie bo wygodniej ci nie wierzyc
    Niezłe podejście. Gratuluje wrodzonego braku inteligencji, której już nie posiada jakieś 95% społeczeństwa. Tak, odpowiem Ci na pytanie które rodzi się w głowie "mądry" katoliku, dlaczego zaliczasz się do tych 95% społeczeństwa, które nie myśli.

    Bóg jest istotą wszechwiedzącą, wszechmocną itd. Jako taka istota kocha naukę, przyrodę itd. itp. Jeden z tego wniosek. Jeżeli Bóg kocha naukę to w takim razie jak może popierać beznadziejne wierzenie w jakiegoś duszka w niebie, bez żadnych dowodów? Samo to siebie wyklucza.

    "Tak uczcie się dzieci moje, tylko jeżeli już uczycie się o mnie to pamiętajcie! Nie ma żadnych dowodów ale wiara polega na tym, że i bez tego we mnie kochani wierzycie!". Mądre nie? Mam wierzyć w Boga, który ceni naukę, poznawanie świata itd. i zarazem wierzyć w niego bez żadnego dowodu.


    Co do powstania religii i bajeczki sobie wymyślonej. Coś mi się wydaję, że narazie nikt wypowiadający się od odświeżenia tematu nie wie dlaczego religia powstała. Otóż zdziwie was. Nie dlatego, że wielki pan zstąpił z nieba, objawił się narodowi wybranemu itd. itp. Otóż plemiona, które wyznawały wiarę w Boga i miały swój dekalog lepiej radziły sobie we wszystkim. Był to zamierzony ruch rady danego plemienia. Pomyśl co Ciebie bardziej przekonuję:

    Argument nr 1: "Jestem królem i macie działać razem, bo takiej jest nowe prawo"

    Czy jednak argument 2: "Macie działać razem, czynić dobro i pomagać sobie nawzajem, bo na chmurach siedzi dziad, który wszystko wie i zna nawet wasze myśli! Ba jak nie będziecie tego sluchać to nie otrzymacie kary na ziemi, tylko gorzej! Po śmierci i będziecie wiecznie w piekle"

    Ci co wyznawali 2 argument dziwnym trafem zaraz zaczęli pomagać bliźnim, mordować w imię pana na chmurce itd. itp. Dodatkowo jeszcze jak po ofiarze spadł deszcz podczas suszy to już był dowód 100% na istnienie pana na chmurce.
    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Można (zalegalizować niewolnictwo), ale wtedy wszelkim lewakom pękłaby żyłka i byłaby tak potężna nagonka w mediach "Korwin chce przywrócić niewolnictwo", że nie warto o tym wspominać.
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolny Człowiek może (zostać niewolnikiem). jeżeli chce to co ja zrobię.

  10. #1943
    konto usunięte

    Domyślny

    Powiem wam krótko.
    Zastanawiacie się nad tym co ludzkie, a nie nad tym co Boskie.

    Chcecie dowodów?
    Cóż za sztuka wierzyć w coś co możecie sami zobaczyć?

    Wiara to miłość do Boga, uczucia.
    To całkowite zaufanie do niego.

    Tyle.

  11. #1944
    Avatar roen_kaj
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Chrzanów
    Wiek
    34
    Posty
    526
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    ja osobiście chodzę do kościoła z przymusu najczęściej 2 razy w roku na święta wielkanocne i bożonarodzeniowe... Moja mama twierdzi że te 2 razy w roku trzeba iść nawet jak się w roku nie chodzi jak mówię że ja nie idę i powstaje awantura... Osobiście nie wierzę w coś takiego jak Bóg (bez obrazy dla tych którzy wierzą) dla mnie to jest tak jak by modlić się do psa, gm-a, drzewa czy do was bo i tak to nic nie da (przynajmniej dla mnie)... Gdyby Bóg istniał to według mnie nie było by takiej sytuacji na świecie

    jestem niby chrześcijaninem ale tylko po to chyba żeby mieć papierek do ślubu czy coś...
    przyznam się nawet że nie poszedłem do spowiedzi (ostatni raz to chyba byłem w 3 klasie podstawówki) przez bierzmowaniem a do bierzmowania poszedłem po to żeby mieć papierek :)
    Ostatnio zmieniony przez roen_kaj : 16-09-2008, 22:13
    Torg Życiem Mym

  12. Reklama
  13. #1945

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,188
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    @Ja

    Przeczytaj mój post. Czekam na mądrą ripostę.
    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Można (zalegalizować niewolnictwo), ale wtedy wszelkim lewakom pękłaby żyłka i byłaby tak potężna nagonka w mediach "Korwin chce przywrócić niewolnictwo", że nie warto o tym wspominać.
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolny Człowiek może (zostać niewolnikiem). jeżeli chce to co ja zrobię.

  14. #1946
    NewTimes

    Domyślny

    Cytuj poldek_p napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Specjalnie dla ciebie cytat z wikipedi

    "Wiara jest terminem wieloznacznym. W mowie potocznej oznacza przekonanie o czymś. W religioznawstwie natomiast polega na przyjęciu istnienia lub nie istnienia czegoś bez żadnego dowodu wiarygodnie potwierdzającego ten fakt"
    Jak wedlug ciebei mozna nagradzac kogos kto wierzy w pewniak ? Czyli moge byc nagrodzono za to , ze wierze ze kaczynski jest prezydentem ? Twoj tok myslenia jest smieszny. Zreszta jak podam ci naukowy dowod na istnienei boga to co nagle uwierzysz ?Nie bo wygodniej ci nie wierzyc
    I dlatego wg. mnie wiara jest śmieszna. Dla mnie potrzeba miażdzących arugmentów, żebym uwierzył, a nie takie, które nawet nie są w całości uzupełnione i mają braki. O jakim nagradzaniu mówisz, co, bóg kiedykolwiek zszedł na ziemię i kogoś na grodził ? Nie żyjemy 1r. NE, dużo lat minęło i mogło się coś zdarzyć, lecz się nie zdarzyło.
    Twoj tok myslenia jest smieszny
    A dla mnie Ty jesteś śmieszny, powoli schodzisz z tematu.
    Zreszta jak podam ci naukowy dowod na istnienei boga to co nagle uwierzysz
    Nie podasz, bo takiego nie ma. Może matematyczny, jak to podobno na studiach matematycznych obliczają istnienie boga, co ? Jaką wygodę mi daje wierzenie / nie wierzenie ? 10 zł codziennie ? Zastanów się co piszesz, bo roztrzęsiony jesteś, idź się pomódl i napisz coś ciekawszego, coś co mnie złamie, rozumiesz ?

    Wiara to miłość do Boga, uczucia.
    To całkowite zaufanie do niego.
    Ja kocham mojego ducha stróża, amidamaru, jak w królu szamanów, wybacz mi.
    Ostatnio zmieniony przez NewTimes : 16-09-2008, 22:20

  15. #1947
    Xterr

    Domyślny

    Skoro chrześcijanie są tacy pewni, że to ich bóg jest prawdziwy, to np. islam też tak sądzi, kto ma rację ?

  16. Reklama
  17. #1948

    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    32
    Posty
    61
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    #Up

    Oby dwie religie.

  18. #1949

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,188
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    @2xUp

    Żadna.
    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Można (zalegalizować niewolnictwo), ale wtedy wszelkim lewakom pękłaby żyłka i byłaby tak potężna nagonka w mediach "Korwin chce przywrócić niewolnictwo", że nie warto o tym wspominać.
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolny Człowiek może (zostać niewolnikiem). jeżeli chce to co ja zrobię.

  19. #1950
    Eaglus

    Domyślny

    Nie wierzę :P

  20. Reklama
Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wiara i hip-hop.
    Przez Belve w dziale Muzyka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post: 02-05-2014, 10:42
  2. [Szkoła] Nietypowa sytuacja i pytania z tym związane.
    Przez typowy nieuk w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 21-02-2012, 16:41
  3. Tibia - piszczel(a może ma coś z tym jednak związane?)
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post: 12-05-2007, 09:10

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •