DramatycznieUsmiechniety napisał
Upłynnienie tego wymaga czasu i utraty części lokaty (im szybciej chcesz sprzedać tym więcej tracisz), złoto to raczej jest end-game kiedy na prawdę masz długoterminowe plany do tej kasy i nie masz co z nią już zrobić. Tak to raczej w nieruchomość lepiej pakować lub reinwestować tak aby to zarobiło a nie tylko nie traciło z inflacją. Nie uważasz?
Ty chyba sobie żartujesz. Po cenie spot a nawet powyżej to Ci każdy kantor czy inny skup weźmie, nie mowiac o każdym dealerze złota online (w UK).
Złoto jest tutaj nieopodatkowane (bulion brytyjski), nie ma vatu ani CGT
jedyne z czym masz racje to dlugoterminowoscia takiej inwestcji - pewnie tak, mi sie udało wstrzelic i na tym swietnie zarobiłem
niedlugo częśc wyplacam i wlasnie wrzucam we wlasne mieszkanie, ale poduszka finansowa i tak zostaje w zlocie
Zakładki