Zwytkly napisał
Ty tak serio czy trollujesz?
On sie nie opowiada ale czyni socjalizm
1)500+
2)mieszkanie +
3) plus jeszcze coś o czym pewnie nie słyszałem
Działania PiSu to interwencjonizm państwowy, który nic z socjalizmem wspólnego nie ma. Socjalizm to lewicowa idea, która wywodzi się z lewicowych wartości. Świetnie jest to wyjaśnione w tym tekście
http://wolnelewo.pl/post/134406025630/co-to-jest-lewica
Zacytuję fragment:
Wyjaśnijmy sobie drodzy prawicowcy odwiedzający moją stronę raz na zawsze:
1) Lewica to nie “socjal”, socjalizm to nie rozdawnictwo “500 zł na dziecko” w celu “wzmocnienia potencjału demograficznego narodu”.
Lewica to od ponad 200 lat określone wartości: wolność, równość, solidarność (braterstwo). Oczywiście różne frakcje lewicy różne elementy tej triady wysuwają na prowadzenie (a dla mnie wszystkie są równie istotne i równoważne). Niemniej jednak wszystkie realizowane praktyczne rozwiązania muszą być oceniane z punktu widzenia tych wartości.
Rozdawanie 500 zł klasie średniej (bo jak wynika zapowiedzi rządu już nie biednym, bo ci wyjdą co najwyżej na zero) w celu wymuszenia na nich rodzenia dzieci realizuje postulaty stricte prawicowe i tradycyjnie konserwatywne: Kinder, Küche, Kirche, jak to określił cesarz Wilhelm.
Traktowanie ludzi, jak bydła do rozpłodu nie realizuje żadnych wartości lewicowych. A jeśli ktoś określający się jako lewicowiec to popiera, to żadnym lewicowcem nie jest.
Master napisał
Bo erdogan to dyktator socjalistyczny i propaganda i w ogole ludziom tam kaza tak o nim mowic jak o kaczdoganie potwierdzone info twoj ojciec klamie lub zostal omamiony.
Walczmy o demokracje (wyjmuje konstytuacje i zaczyna czytac na glos)-
Pozdrawiam,
Kamila Gasiuk-Pihowicz
Erdogan to niezła menda mająca krew na rękach. Zabawne zresztą jest czytanie ciepłych słów na temat gościa, który próbuje zrobić ze świeckiej Turcji państwo wyznaniowe od kogoś kto zawsze krytykował islam na forumku.
wampiirr napisał
Głosuj na debili byle nie na PiS? Kurwa oni maja ludzi, pieniądze i ośmieszają się na każdym kroku i oni maja rządzić państwem? Nie jestem za pisem, ale przynajmniej nie jesteśmy jakimś pieskiem niemieckim. A erdogan ma jaja, poza tym moj ojciec od paru lat przebywa po pół roku w Turcji i Erdogan jest tam bardzo dobrze odbierany. Z taka śmieszna Turcją wszyscy się chociaż w jakichś sposób liczą, a na nas srali i srają... przynajmniej teraz zachód ma ból dupy i chociaż z tego się będę cieszył
"Ból dupy" Zachodu odbije się negatywnie na Polsce. Rządy PiSu przypominają schyłkowy okres sanacji, naiwne marzenia o polskiej potędze, które brutalnie rozbijają się w konfrontacji z rzeczywistością. Wtedy byliśmy "silni, zwarci i gotowi" i państwo rozleciało się w jakieś de facto 2 tygodnie, teraz będziemy wojować z KE po to żeby PiS mógł obsadzić sądy swoimi ludźmi. I prowadzić opartą na urojeniach politykę zagraniczną, 27:1 nadal niczego nie nauczyło.
Master napisał
Dzien w dzien co raz wieksza beka serio
Chyba żadna poważna feministka nie bierze prawicowych Platformy i Nowoczesnej za coś w czym należy pokładać nadzieje.
Zakładki