Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Z wizytą w Thais

  1. #1
    Avatar Masaker
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    piwnica.eu
    Wiek
    33
    Posty
    2,526
    Siła reputacji
    21

    Domyślny Z wizytą w Thais

    Thais położone jest pomiędzy dwoma rzekami na południowo-zachodnich krańcach głównego kotynentu Tibii. Rzeki tworzą naturalną granicę miasta od północy i południa, zachodnią granicą miasta natomiast jest morze, a wschodnia część broniona jest przed niechcianymi gośćmi silnym murem.



    Historia

    Tam gdzie możemy teraz znaleźć Thais, swego czasu był tylko mały punkt handlowy. Kto by wtedy pomyślał, że te małe miejsce zostanie jednym z największych miast Tibii. Lokacja była idealna, a ten często odwiedzany punkt handlowy, stał się z czasem najlepszym miejscem do skupu i zbytu towarów. Pierwotnie nazwa tego terenu jaką możemy odnaleźć w dokumentacjach historycznych to tradingspot.

    Naturalne otoczenie Tradespot'u było idealne do założenia osady. Dwie pobliskie rzeki zapewniały nie tylko ochronę, ale i zabezpieczały zasoby wody pitnej i żywności dla wszystkich.
    Jedynym stałym zagrożeniem, którego obywatele Tradespot musieli się obawiać były ciągłe ataki orków - z tego powodu wojownicy byli tam zawsze mile widziani. Wojownicy byli zawsze zaopatrywani w najlepsze jedzenie i miejsce do odpoczynku, w nadziei, że pozostaną w mieście i będę gotowi do starcia z najeżdżającymi Orkami.
    Jednym z najdzielniejszych wojowników był człowiek zwany Thais, po którym nazwano potem miasto. Thais był bardzo charyzmatycznym człowiekiem, był w stanie zebrać armię wojowników i być gotowym bronić Tradespot zawsze gdy Orki decydowały się zaatakować miasto. Thais szybko został przez wielu zaakceptowany jako lider i z reguły był pierwszym który przygotowywał niezbędną obronę osady, więc wkrótce stała się ona schronieniem dla wszystkich ludzi w okolicy.

    Ataki orków nie ustawały. Aby uciec od tego wszystkiego, lub w poszukiwaniu ochrony, pewien człowiek imieniem Fibula poświęcił jeden dzień na zwiedzenie wyspy, którą można z trudem dojrzeć z głównego kotynentu. Legenda głosi, że tak mu się spodobał spokój i cisza na wyspie, że postanowił już nigdy nie wracać do Tradespot. Pewnego dnia Fibula podobno miał sen, w którym podczas ataku Orków zginęły setki osób. Ten sen skłonił go do powrotu na główny kontynent by podzielić się swą wizją ochronnej wyspy, sekretnego miejsca i ukrytego miejsca, które może oferować schronienie dla słabych i starszych osób. Ku jemu własnemu zdziwieniu, jego idea została zaakceptowana i wtedy został wybudowany sekretny tunel który miał ułatwić podróże w jedna i drugą stronę. Tylko silni i odważni wojownicy pozostali w Tradespot, gotowi by przywitać intruzów swymi orężami. Przygotowani i ostrzeżeni ludzie obronili się przed inwazją orków, aczkolwiek po stronie ludzkiej było wiele ofiar, którym można było zapobiec. Nie zajęło to wiele czasu by odkrywca i zbawiciel Fibula stał się prawdziwą legendą, a wyspa nosi jego imię aż do dziś.

    Thais i jego wojownicy stoczyli wiele walk z orkami. Nawet będąc już starym, Thais odmawiał oddawania walki z orkami młodszym. I pewnego dnia zginął na rękach swego syna Tibianusa w swej ostatniej walce. Tibianus, nie tak charyzmatyczny jak jego ojciec, zebrał wszystkich wojowników i ruszył zemścić się za śmierć swego ojca i zostać nowym liderem wojowników. Ze względu na sprytne manewry polityczne sprawił, że armia jego ojca pozostała silna, a ludzie zamieszkujący Tradespot zaakceptowali jego rządy. Tibianus został koronowany na króla Tradespot, czym został pierwszym królem w Tibii.

    Król Tibianus zmienił nazwę miasta na Thais by upamiętnić tym jego ojca. Będąc jedynym królem w okolicy, Tibianus mianował również Thais stolicą całego kontynentu. Mimo swej reputacji jako odważnego wojownika, Tibianus okazał się być bardzo odpowiedzialnym liderem, a nawet ustabilizował życie kulturalne miasta. Thais kontynuowało rozwój pod jego rządami, aż legiony Thaian zostały najsilniejszą armią, co pozwoliło na dalszą ekspansję. W tym czasie wiele duchowych i rycerskich zakonów zaczęło się pojawiać lub ponownie się rozrastać. Thais było wtedy bardzo zatłoczonym miastem, które przyciągało swą atrakcyjnością wielu ludzi z różnych ścieżek życiowych, zarówno bogatych jak i biednych.

    Tak jak przemijał czas, tak i przeminął król Tibianus, a jednym z jego następców był Król Xenom, który pozostawił po sobie bardzo negatywny ślad w historii miasta. Otóż chciał on stworzyć nowy model miasta, w którym swe miejsce znaleźli by ludzie bogaci. Na miejsce tego miasta wybrał daleko położoną osadę, znaną dziś jako Carlin. Mimo, że zainwestował wiele w rozwój i ochronę tej osady, to nigdy nie została ona tym, czym sam Xenom chciał by była. Gdy Thaiańskie legiony osłabły broniąc jego nowego modelu miasta, to nie można było zapobiec uzyskaniu przez Carlin niepodległości.

    W późniejszym czasie Thais odzyskało swe kolonie i ustabilizowało swe relacje handlowe z innymi miastami i obszarami.



    Thais dzisiaj

    Dzisiaj w Thais nadal jest monarchia, a rządy sprawuje tu Tibianus III którego zamek znajduje się w północno-zachodniej części miasta. Thais pozostało miastem handlowym do dziś, oraz nadal dość silne. Aczkolwiek nie jest ono tak niepodległe, jakby król sobie tego życzył. I nikt tak naprawdę na lądzie nie boi się gdy Król mówi o swoich marzeniach na temat zjednoczenia. Nie tylko brak pieniędzy go w tym hamuje, lecz również relacje handlowe z innymi miastami trzymają Thais w szeregu.

    Imperium Thais nadal jest dość duże, należą do niego między innymi Edron, Venore, Port Hope, Liberty bay jak i Fibula. Jednakże kolonie te pokazują trochę niepodległości i nie przyjmują łatwo rozkazów od Króla.


    Mimo, że Tibianus III jest potomkiem dzielnych wojowników, to jest osobą miła i wesołą, która raczej unika wszelkich większych walk. Z reguł spędza całe dnie w swoim zamku, a towarzyszy mu w tym jego pies Noodles, który również jest znany na tibijskich ziemiach. Noodles znany jest jako twórca gry na węszenie. Będąc w Thais nie możesz odpuścić szansy wyzwania Noodlesa na wąchanie przedmiotów.

    Sekretnie Tibianus III wierzy, że wszelkie walki można wygrywać słowami zamiast mieczami. Podczas jego panowania, ważność ksiąg bardzo wzrosła, również biblioteki w gildiach pełne są różnych interesujących książek. Thais jest domem dla gildii Rycerzy i Paladynów, jak również dla Czarodziei i Druidów, co czyni to miasto domem dla wszystkich Tibijskich profesji. Tibianus III rozwinął Thais w centrum nauki i sztuki, nie zaniedbując tym samym interesów handlowych.

    Ataki orków nigdy nie ustały, jednakże, teraz są natychmiastowo zatrzymywane jeszcze przed murami miasta. Idąc do Thais powinieneś być przygotowany by stanąć do walki z kilkoma orkami na swej drodze. Dziś największymi zagrożeniami dla Thais jest powracająca plaga szczurów i nieustający wciąż rabunki. Idąc na zakupy zawsze miej oko na swój portfel!



    Zabytki


    Gdy wejdziesz do Thais poprzez (1) północną bramę, to pójdź w prawo, a dojdziesz do (2) Kwatery Głównej Królewskiej Armii jeśli jesteś zainteresowany armią królewską i ich bitewnymi taktykami, to możesz porozmawiać z Harkhath'em Bloodblade'm generałem armii królewskiej. Z reguły ma on wiele czasu by przywitać odwiedzających. W tym samym budynku możesz również znaleźć szefa TBI - tibijskiego biura śledczego, sekretnej służby jego Wysokości.

    Idąc dalej na zachód dotrzesz do (3) posiadłości króla. Jeśli potrzebujesz pracy, to możesz wykonywać misje dla króla, gdyż on zawsze potrzebuje kogoś do pomocy. Zwiedzając zamek, musisz zachować szczególną ostrożność aby nie wpaść do lochów. Opuszczając królewski zamek możesz mieć okazje zobaczyć tibijski ślub, lub sam możesz kogoś poślubić. Wystarczy, że odwiedzisz Linde (4) w małym kościółku na południowy-wschód od zamku.

    Idąc na południe od kościołku dotrzesz do (5) depo i poczty, a idąc kawałek dalej na zachód do (6) statku, dzięki któremu możesz popłynąć do Carlin, Ab'dendriel, Venore, Port Hope, Liberty Bay, Svargrond, Yalahar, Edron lub na Travorę. Mając odrobinę szczęście możesz usłyszeć ciekawe wieści od Towncry'era którego zwykle można spotkać w okolicach statku. Idąc na południe możesz zobaczyć rzadko spotykaną publiczną toaletę, z której często korzystają pijani marynarze.

    W tym rejonie znajduje się także filia (8) tibijskiego banku, w którym możesz napełnić ponownie swój portfel. Mimo wszelakich ostrzeżeń, wędrując po Thais możesz zostać okradziony, w takiej sytuacji możesz wziąć pod uwagę odwiedzenie (9) biura szeryfa. Oczywiście odzyskania swych pieniędzy mimo zgłoszenia zawiadomienia o przestępstwie nie możesz być pewien.

    Jako kolejny punkt podróży powinieneś wyznaczyć sobie (10) hotel w Thais, bardzo możliwe, że znajdzie się tam dla Ciebie jakiś wolny pokój w którym będziesz mógł się przespać. Nim opuścisz hotel odwiedź (11) Wieżę widokową położoną tuż obok niego. Następnie, jeśli jesteś wypoczęty proponujemy Ci wyjście na (12) zakupy.Tutaj możesz kupić dosłownie wszystko. Jeśli dalsze zakupy Cię nie interesują, to zapraszamy cię do (13) salonu gier, abyś mógł sobie troszkę pograć.

    W samym środku miasta możesz odnaleźć (14) świątynię. Jej położenie jest idealne i powoduje, że miasto wygląda jakby budowane wokół niej. W (15) bibliotece miejskiej znajdującej się nieopodal świątyni możesz przeczytać kilka interesujących książek. Jeśli natomiast zgłodniałeś i chcesz coś przekąsić, to koniecznie odwiedź (16) tawernę Froda.

    Jeśli się już posiliłeś u Froda, to odwiedź (17) piekarnię. W Thais tradycją jest spożycie wszelakich dziwnych wypieków. Niestety nasza podróż się już powoli kończy, ale jest jeszcze jedno miejsce które powinieneś odwiedzić - (18) sklep venoriański znajdujący się w na północno-wschodnich obrzeżach miasta.

    Fakty na temat dzisiejszego Thais:


    • Około 40% wszystkich tibijczyków rezyduje w Thais
    • Około 82% wszystkich obywateli Thais to mężczyźni, natomiast płeć żeńska stanowi jedynie 18%
    • Jedynie 3% wszystkich Thaian jest po ślubie, co nie jest dziwne poprzez wielki brak balansu płci
    • Średni poziom doświadczenia postaci rezydujących w Thais to 25.8 - dla porównania, średni poziom postaci mieszkających w Carlin to 20.71; na Edron 30.7; a na Yalahar 76.63
    • Główne profesje zamieszkujące Thais to Rycerze, stanowią oni 33% populacji
    • Około 21% to druidzi
    • Około 24% to czarodzieje
    • I około 22% to Paladyni


    Jeśli zechcesz pozostać w Thais trochę dłużej, to chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na kilka interesujących miejsc znajdujących się w pobliżu miasta:

    Na północ od Thais można znaleźć mały cmentarz. Plotka głosi, że w jego podziemiach mieszkają Trolle żywiące się mózgami nań pochowanych osób. Pójdź tam w nocy i spróbuj usłyszeć odgłosy ich "ucztowania".

    Po opuszczeniu miasta przez zachodnią bramę powinieneś dojść do starożytnej Latarni Morskiej. Teraz jeśli już jesteś nad brzegiem morza, to po prostu idź dalej na południe, a może znajdziesz tam tajne tunele prowadzące na Fibulę. Wyobrażanie sobie podczas drogi, tego jak w zamierzchłych czasach były one tworzone by znaleźć schronienie, powinno podekscytować niejedną osobę.

    Kolejnym wspaniałym miejscem jest Świątynia białego kwiatu która położona jest na południe od Thais. Uważaj jednak by nie zostać zaskoczonym przez zgrają orków, lub innych stworzeń.





    (tłumaczenie artykułu ze strony www.tibia.com)
    Ostatnio zmieniony przez Masaker : 05-01-2011, 20:35
    INEQUALITY ISN'T EVIL, EQUALITY IS.

  2. #2
    Avatar Timon
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    z pod bloku
    Wiek
    35
    Posty
    593
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Chciałem się zapytać, o innych miastach też będzie taki news?

  3. #3
    Avatar Masaker
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    piwnica.eu
    Wiek
    33
    Posty
    2,526
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj T!mon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Chciałem się zapytać, o innych miastach też będzie taki news?
    Zapewne tak, bo był już np. o Carlin
    http://forum.tibia.org.pl/showthread...izyta-w-Carlin
    INEQUALITY ISN'T EVIL, EQUALITY IS.

  4. Reklama
  5. #4
    Avatar Xcross15
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    131
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    B. dobre tłumaczenie nie dopatrzyłem się literówek, a tekst jest świetny,można poznać miasta w których się kiedyś, lub jeszcze bywa xD

  6. #5

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Posty
    78
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Masaker napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W Thais tradycją jest wszelakich dziwnych wypieków.
    ????????????????

  7. #6
    Avatar Masaker
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    piwnica.eu
    Wiek
    33
    Posty
    2,526
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Syk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ????????????????
    Dzięki, już poprawiłem.
    INEQUALITY ISN'T EVIL, EQUALITY IS.

  8. Reklama
  9. #7
    Avatar kuba
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Bładnice k. Skoczowa
    Wiek
    33
    Posty
    1,478
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Masaker napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    [...]wschodnia część broniona jest przed niechcianymi gośćmi silnym murem.
    Lepiej by brzmiało "potężnym murem".

    [...]Kto["Któż" brzmi lepiej gramatycznie] by wtedy pomyślał, że te ["te" - "to" miejsce|gram.] małe miejsce zostanie jednym z największych miast Tibii.[...]

    Jedynym stałym zagrożeniem, którego obywatele Tradespot musieli się obawiać, [brak przecinka|int.] były ciągłe ataki orków - z tego powodu wojownicy byli tam zawsze mile widziani. Wojownicy byli zawsze[powtórzenie|gram.] zaopatrywani w najlepsze jedzenie i miejsce do odpoczynku, w nadziei, że pozostaną w mieście i będę gotowi do starcia z najeżdżającymi Orkami.[lepiej było napisać "Zapewniano im w najlepsze jedzenie i miejsce do odpoczynku, w nadziei, że pozostaną w mieście[...]"]

    Jednym z najdzielniejszych wojowników był człowiek zwany Thais, po którym nazwano potem miasto. Thais był bardzo charyzmatycznym człowiekiem, był [powtórzenie|gram.] w stanie zebrać armię wojowników i być gotowym bronić Tradespot zawsze , [brak ","|int.] gdy Orki decydowały się zaatakować miasto. Thais szybko został przez wielu zaakceptowany jako lider i z reguły był pierwszym który przygotowywał niezbędną obronę osady, więc wkrótce stała się ona schronieniem dla wszystkich ludzi w okolicy.

    Ataki orków nie ustawały. Aby uciec od tego wszystkiego,["," w złym miejscu|int.] lub w poszukiwaniu ochrony, pewien człowiek imieniem Fibula poświęcił jeden dzień na zwiedzenie wyspy, którą można z trudem dojrzeć z głównego kotynentu. Legenda głosi, że tak mu się spodobał spokój i cisza na wyspie, że postanowił już nigdy nie wracać do Tradespot. Pewnego dnia Fibula podobno miał sen, w którym podczas ataku Orków zginęły setki osób. Ten sen skłonił go do powrotu na główny kontynent, [brak przecinka|int.] by podzielić się swą wizją ochronnej wyspy, sekretnego miejsca i ukrytego miejsca [powtórzenie|gram.], które może oferować schronienie dla słabych i starszych osób. Ku jemu własnemu zdziwieniu, jego idea została zaakceptowana i wtedy został wybudowany sekretny tunel , [brak ","|int.] który miał ułatwić podróże w jedna ["-ą"|lit.] i drugą stronę. Tylko silni i odważni wojownicy pozostali w Tradespot, [przecinek powinien być w miejscu, oznaczonym *] gotowi,*by przywitać intruzów swymi orężami [może lepiej "swoim orężem"; forma niepoliczalna bardziej pasuje]. Przygotowani i ostrzeżeni ludzie obronili się przed inwazją orków, aczkolwiek po stronie ludzkiej było wiele ofiar, którym można było zapobiec. Nie zajęło to wiele czasu , [brak ","|int.] by odkrywca i zbawiciel - [brak znaku int.; najlepszy "-", ale mógłby także być ","|int.] Fibula stał się prawdziwą legendą, a wyspa nosi jego imię aż do dziś.

    Thais i jego wojownicy stoczyli wiele walk z orkami. Nawet będąc już starym, Thais odmawiał oddawania walki z orkami młodszym. I pewnego dnia zginął na rękach swego syna Tibianusa w swej ostatniej walce. Tibianus, nie tak charyzmatyczny jak jego ojciec, zebrał wszystkich wojownikówi ruszył zemścić się za śmierć swego ojca i zostać nowym liderem wojowników. ["[...] wojowników. Chciał zostać ich nowym liderem i zemścić się za śmierć ojca." - lepiej brzmi?] Ze względu na sprytne manewry polityczne sprawił, że armia jego ojca pozostała silna, a ludzie zamieszkujący Tradespot zaakceptowali jego rządy. Tibianus został koronowany na króla Tradespot, czym został [powtórzenie|gram.]["dzięki czemu stał się"|skł.] pierwszym królem w Tibii.

    Król Tibianus zmienił nazwę miasta na Thais, [brak ","|int.]by upamiętnić tym jego ojca. Będąc jedynym królem w okolicy, Tibianus mianował również Thais stolicą całego kontynentu. Mimo swej reputacji jako odważnego wojownika, Tibianus okazał się być bardzo odpowiedzialnym liderem, a nawet ustabilizował życie kulturalne miasta. Thais kontynuowało rozwój pod jego rządami, aż legiony Thaian zostały [lepiej: "stały się"] najsilniejszą armią, co pozwoliło na dalszą ekspansję. W tym czasie wiele duchowych i rycerskich zakonów zaczęło się pojawiać lub ponownie się rozrastać. Thais było wtedy bardzo zatłoczonym miastem, które przyciągało swą atrakcyjnością wielu ludzi z różnych ścieżek życiowych, zarówno bogatych, [brak ","|int.]jak i biednych.

    Tak, [brak ","|int.]jak przemijał czas, tak i przeminął król Tibianus, a jednym z jego następców był Król Xenom, który pozostawił po sobie bardzo negatywny ślad w historii miasta. Otóż chciał on stworzyć nowy model miasta, w którym swe miejsce znaleźli by ludzie bogaci. Na miejsce tego miasta wybrał daleko położoną osadę, znaną dziś jako Carlin. Mimo, że zainwestował wiele w rozwój i ochronę tej osady, to nigdy nie została ona tym, czym sam Xenom chciał , [brak ","|int.]by była. Gdy Thaiańskie legiony osłabły , [brak ","|int.] broniąc jego nowego modelu miasta, to nie można było zapobiec uzyskaniu przez Carlin niepodległości. ["Gdy Thaiańskie legiony osłabły, broniąc jego nowego modelu miasta, nie można było zapobiec uzyskaniu niepodległości przez Carlin."]

    W późniejszym czasie Thais odzyskało swe kolonie i ustabilizowało swe relacje handlowe z innymi miastami i obszarami.

    [...]

    Dzisiaj w Thais nadal jest ["panuje"] monarchia, a rządy sprawuje tu Tibianus III , [brak ","|int.] którego zamek znajduje się w północno-zachodniej części miasta. Thais pozostało miastem handlowym do dziś oraz nadal dość silne. [zła konstrukcja, może tak: "nadal dość silne"] Aczkolwiek nie jest ono tak niepodległe, jakby król sobie tego życzył. I nikt tak naprawdę na lądzie nie boi się ["obawia się" lepiej pasuje] , [brak ","|int.] gdy Król mówi o swoich marzeniach na temat zjednoczenia.[...]

    Imperium Thais nadal jest dość duże, należą do niego między innymi Edron, Venore, Port Hope, Liberty bay jak i Fibula. Jednakże kolonie te pokazują trochę niepodległości [lepiej: "wykazują przejawy"] i nie przyjmują łatwo [lepiej: "potulnie, szczerze"] rozkazów od Króla.

    [...]

    Mimo że Tibianus III jest potomkiem dzielnych wojowników, to jest osobą miła i wesołą, która raczej unika wszelkich większych walk. Z [COLOR="red"reguł] ["-y"|flex.][/COLOR] spędza całe dnie w swoim zamku, a towarzyszy mu w tym [niepotrzebnie] jego pies Noodles, który również jest znany na tibijskich ziemiach. Noodles znany jest jako twórca gry na węszenie. Będąc w Thais , [brak ","|int.] nie możesz odpuścić szansy wyzwania Noodlesa na wąchanie przedmiotów.

    Sekretnie Tibianus III wierzy, że wszelkie walki można wygrywać słowami , [brak ","|int.] zamiast mieczami. [...] Thais jest domem dla gildii Rycerzy i Paladynów, jak również dla Czarodziei i Druidów, co czyni to miasto domem dla wszystkich t ["T"]ibijskich profesji. Tibianus III rozwinął Thais w centrum [raczej: "w kierunku"|leks.] nauki i sztuki, nie zaniedbując tym samym interesów handlowych.

    Ataki orków nigdy nie ustały, jednakże teraz są natychmiastowo zatrzymywane , [brak ","|int.] jeszcze przed murami miasta. Idąc do Thais , [brak ","|int.] powinieneś być przygotowany , [brak ","|int.] by stanąć do walki z kilkoma orkami na swej drodze [niepotrzebne]. Dziś największymi zagrożeniami dla Thais jest powracająca plaga szczurów i nieustający ["-e"|flex.] wciąż rabunki. Idąc na zakupy , [brak ","|int.] zawsze miej oko na swój portfel!

    [...]

    Gdy wejdziesz do Thais poprzez (1) północną bramę, to pójdź w prawo, a dojdziesz do (2) Kwatery Głównej Królewskiej Armii . [brak spójnika lub podziału zdania na dwa|int.] Jeśli jesteś zainteresowany armią królewską i ich bitewnymi taktykami, to możesz porozmawiać z Harkhath'em Bloodblade'm , [brak ","|int.] generałem armii królewskiej. Z reguły ma on wiele czasu , [brak ","|int.] by przywitać odwiedzających. W tym samym budynku możesz również znaleźć szefa TBI - tibijskiego biura śledczego, sekretnej służby jego Wysokości.

    Idąc dalej na zachód , [brak ","|int.] dotrzesz do (3) posiadłości króla. Jeśli potrzebujesz pracy, to możesz wykonywać misje dla króla, gdyż on zawsze potrzebuje kogoś do pomocy. Zwiedzając zamek, musisz zachować szczególną ostrożność , [brak ","|int.] aby nie wpaść do lochów. Opuszczając królewski zamek , [brak ","|int.] możesz mieć okazje zobaczyć tibijski ślub, ["," w złym miejscu|int.] lub sam możesz kogoś poślubić. Wystarczy, że odwiedzisz Linde ["-ę"|flex.] (4) w małym kościółku na południowy-wschód od zamku.

    Idąc na południe od kościołku , [brak ","|int.] dotrzesz do (5) depo i poczty, a idąc kawałek dalej na zachód [brak znaku int.|int.] do (6) statku, dzięki któremu możesz popłynąć do Carlin, Ab'dendriel, Venore, Port Hope, Liberty Bay, Svargrond, Yalahar, Edron lub na Travorę. Mając odrobinę szczęście ["-a"|flex.] , [brak ","|int.] możesz usłyszeć ciekawe wieści od Towncry'era , [brak ","|int.] którego zwykle można spotkać w okolicach statku. Idąc na południe , [brak ","|int.] możesz zobaczyć rzadko spotykaną [chyba raczej "uczęszczaną" :p|leks.] publiczną toaletę, z której często korzystają pijani marynarze.

    W tym rejonie znajduje się także filia (8) tibijskiego banku, w którym możesz napełnić ponownie swój portfel. Mimo wszelakich ostrzeżeń, wędrując po Thais , [brak ","|int.] możesz zostać okradziony, [-] w takiej sytuacji możesz wziąć pod uwagę odwiedzenie (9) biura[lepiej:"wizytę w biurze"] szeryfa.[...]

    Jako kolejny punkt podróży powinieneś wyznaczyć sobie (10) hotel w Thais, [.] b [B]ardzo możliwe, że znajdzie się tam dla Ciebie jakiś wolny pokój , [brak ","|int.] w którym będziesz mógł się przespać. Nim opuścisz hotel odwiedź (11) Wieżę widokową położoną tuż obok niego. Następnie, jeśli jesteś wypoczęty proponujemy Ci wyjście na (12) zakupy.Tutaj możesz kupić dosłownie wszystko. Jeśli dalsze zakupy Cię nie interesują, to zapraszamy cię do (13) salonu gier, abyś mógł sobie troszkę pograć.

    W samym środku miasta możesz odnaleźć (14) świątynię. Jej położenie jest idealne i powoduje, że miasto wygląda jakby budowane wokół niej. W (15) bibliotece miejskiej , [brak ","|int.] znajdującej się nieopodal świątyni , [brak ","|int.] możesz przeczytać kilka interesujących książek. Jeśli natomiast zgłodniałeś i chcesz coś przekąsić, to koniecznie odwiedź (16) tawernę Froda.

    Jeśli się już posiliłeś u Froda, to odwiedź (17) piekarnię. W Thais tradycją jest wszelakich dziwnych wypieków.["W Thais tradycją są wszelakie dziwne wypieki."|styl.] Niestety , [brak ","|int.] nasza podróż się już powoli kończy, ale jest jeszcze jedno miejsce , [brak ","|int.] które powinieneś odwiedzić - (18) sklep venoriański , [brak ","|int.] znajdujący się w na północno-wschodnich obrzeżach miasta.

    Jeśli zechcesz pozostać w Thais trochę dłużej, to chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na kilka interesujących miejsc , [brak ","|int.] znajdujących się w pobliżu miasta:

    Na północ od Thais można znaleźć mały cmentarz. Plotka głosi, że w jego podziemiach mieszkają Trolle , [brak ","|int.] żywiące się mózgami nań pochowanych osób. Pójdź tam w nocy i spróbuj usłyszeć odgłosy ich "ucztowania".

    Po opuszczeniu miasta przez zachodnią bramę , [brak ","|int.] powinieneś dojść do starożytnej Latarni Morskiej. Teraz , [brak ","|int.] jeśli już jesteś nad brzegiem morza, to po prostu idź dalej na południe, a może znajdziesz tam tajne tunele , [brak ","|int.] prowadzące na Fibulę. Wyobrażanie sobie podczas drogi, tego jak w zamierzchłych czasach były one tworzone , [brak ","|int.] by znaleźć schronienie, powinno podekscytować niejedną osobę.

    Kolejnym wspaniałym miejscem jest Świątynia białego kwiatu , [brak ","|int.] która położona jest na południe od Thais. Uważaj jednak , [brak ","|int.] by nie zostać zaskoczonym przez zgrają ["-ę"|flex.] orków, ["," w złym miejscu|int.] lub innych stworzeń.[...]
    Z tymi zaznaczonymi "to" - chodzi mi o to, że tekst brzmi sztucznie. Jeśli korzystałeś z translatora, powinieneś skorygować takie rzeczy, jak również nieprawidłowe końcówki gdzieniegdzie.

    No i ta interpunkcja - przy imiesłowach łatwo się "kapnąć", że gdzieś przecinek musi być.
    Ale w sumie nie gra to aż tak dużej roli.

    Poza tym, jest ok. Przyjemnie się czytało.


    Pzdr ^^
    Ostatnio zmieniony przez kuba : 05-01-2011, 21:50

  10. #8
    Avatar Masaker
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    piwnica.eu
    Wiek
    33
    Posty
    2,526
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj kuba333 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z tymi zaznaczonymi "to" - chodzi mi o to, że tekst brzmi sztucznie. Jeśli korzystałeś z translatora, powinieneś skorygować takie rzeczy, jak również nieprawidłowe końcówki gdzieniegdzie.

    No i ta interpunkcja - przy imiesłowach łatwo się "kapnąć", że gdzieś przecinek musi być.
    Ale w sumie nie gra to aż tak dużej roli.

    Poza tym, jest ok. Przyjemnie się czytało.


    Pzdr ^^
    Translatora nie używam, zabiera to zbyt wiele czasu, a tłumacząc sobie w myślach idzie to o wiele szybciej. Liczna ilość błędów wynika głównie z mojego niedbalstwa i dziwnej maniery sprawdzania poprawności posta dopiero po jego napisaniu, a po przetłumaczeniu tego artykułu to dosłownie nie miałem mocy już go czytać. Nawet poprosiłem znajomego żeby sprawdził czy są jakieś błędy zamiast mnie, bo ból oczu podczas czytania był zbyt wielki ;p Błędy które zaznaczyłeś poprawie jutro, albo w nocy, gdyż 8 godzin spędzonych w pracy przed kompem też mi dało dziś w kość ;d No i ogólnie dzięki, takie pokazywanie błędów jest bardzo pomocne ^^
    Ostatnio zmieniony przez Masaker : 05-01-2011, 22:21
    INEQUALITY ISN'T EVIL, EQUALITY IS.

  11. #9

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Pacanowo
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Dobry "tekst" z chęcią przeczytałem z uwagi na sentyment do tego miasta ;d.

    Teraz już wiem o Thaisie wiecej niż na realu o W-wie.

    "/Średni poziom doświadczenia postaci rezydujących w Thais to 25.8 - dla porównania, średni poziom postaci mieszkających w.. Yalahar 76.63/"


    Ostro.

  12. Reklama
  13. #10
    Avatar Lothardan
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    157
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Znawcą nie jestem, więc błędów wytykać nie będę. Tekst mi się podoba, czemam na relację z reszty tibijskich miast.

  14. #11
    Avatar Elor Tulot
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Polska
    Wiek
    32
    Posty
    839
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    /up

    Ja czekam na relacje z Venore :P

  15. #12
    Avatar Luxik
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,657
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    to małe miejsce
    Orki->orkowie, w ogóle po co 'Orki' z wielkiej litery? Poza tym ork odmienia się inaczej, niż orka.
    Powtórzenia (punkt handlowy, wojownik, etc)
    swymi orężami->swym orężem chyba raczej
    Thais pozostało miastem handlowym do dziś, oraz nadal dość silne. <- przed oraz nie stawia się przecinków, poza tym to zdanie jest baaaardzo niepolskie ;d
    nań pochowanych<- nań pochowanych
    Latarni Morskiej <- po co z wielkich liter?: /
    Kolejnym wspaniałym miejscem jest Świątynia białego kwiatu która położona jest na południe od Thais. Uważaj jednak by nie zostać zaskoczonym przez zgrają orków, lub innych stworzeń.

    Świątynia Białego Kwiatu - tak powinno być. I zaskoczonym przez zgraję orków, a nie zgrają.



    Widzę, że kuba już błędy poprawił, interpunkcja baaaardzo leży, artykuł sam w sobie fajny, czytałem już po angielsku wcześniej, no ale to nie Ciebie za to mam chyba chwalić ;)

    Tłumaczenie ogólnie dość dobre, rób więcej.

  16. Reklama
  17. #13

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    27
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    najlepsza końcówka te statystyki :D ciekawy temat

  18. #14
    Avatar Lykasz
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    34
    Posty
    3,227
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Thais jest chyba najpiękniejszym miastem w Tibii. Bardzo mi się podoba kształt miasta i ułożenie domków i innych budynków. Co do artykułu, tak jak kolega up, zawsze lubię czytać statystyki :)

  19. #15
    Avatar Maroo17
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,286
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mejmil napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    najlepsza końcówka te statystyki :D ciekawy temat
    No właśnie bardzo fajna ciekawostka ; p

  20. Reklama
Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wizyta bagiet o torrent
    Przez Majczak w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 14-02-2017, 17:45
  2. Prywatna wizyta kardiolog
    Przez SzalonyMes w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 21-09-2015, 21:12
  3. Wizyta w Carlin
    Przez Korzeń w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 07-10-2010, 15:47
  4. Quest koło Thais?
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 473
    Ostatni post: 20-01-2008, 09:50

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •