Reklama
Strona 1256 z 1258 PierwszaPierwsza ... 25675611561206124612541255125612571258 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 18,826 do 18,840 z 18862

Temat: Wybór samochodu.

  1. #18826
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    24
    Posty
    14,208
    Siła reputacji
    30

    Domyślny

    nie ma absolutnie nic co wskazywałoby, że taki przełom ma nastąpić
    zresztą tbf mało kto nad tym w motoryzacji pracuje, tzn. pracują, ale nie tak intensywnie jakby się mogło wydawać bo nie jest to nikomu do szczęścia potrzebne (poza marketingiem)
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  2. #18827

    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,122
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    a jaka opinia na temat finansowania i leasingu? czy aktualnie niski wykup biorą tylko frajerzy, bo auto i tak jest do wypierdolenia po 3 latach xd?

  3. #18828
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    24
    Posty
    14,208
    Siła reputacji
    30

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a jaka opinia na temat finansowania i leasingu? czy aktualnie niski wykup biorą tylko frajerzy, bo auto i tak jest do wypierdolenia po 3 latach xd?
    auto i tak jest do wypierdolenia po 3 latach
    nie no czasy wrocily takie, ze nie ma sensu wykupowac auta lepiej zmieniac albo brac najem, za duza utrata wartosci jest, zabawe w kupowanie aut to mozna bylo robic w 2020/2021/2022 jak uzywane auto po pol roku bylo warte 130% ceny bazowej, a nie jak teraz, ze po odbiorze traci 30% xd jak najmniejszy wkład, jak najwiekszy wykup i jak najmniejsza rata i niech bank sie z tym pozniej pierdolni, a nie ty przystojny kawalerze, jeszcze sie bujać pozniej ze sprzedaza na tym obecnym gówno-rynku

    a juz w ogole najbardziej to sie teraz oplacalo brac EV w najem/leasing z wysokim wykupem jak byly doplaty te 30k (tera sie skonczyly to juz chuj), bo auta po 300k mialy rate kolo 1k netto na 2-3 lata bo wkladem bylo dofinansowanie i elo xD
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  4. Reklama
  5. #18829

    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,122
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    auto i tak jest do wypierdolenia po 3 latach
    nie no czasy wrocily takie, ze nie ma sensu wykupowac auta lepiej zmieniac albo brac najem, za duza utrata wartosci jest, zabawe w kupowanie aut to mozna bylo robic w 2020/2021/2022 jak uzywane auto po pol roku bylo warte 130% ceny bazowej, a nie jak teraz, ze po odbiorze traci 30% xd jak najmniejszy wkład, jak najwiekszy wykup i jak najmniejsza rata i niech bank sie z tym pozniej pierdolni, a nie ty przystojny kawalerze, jeszcze sie bujać pozniej ze sprzedaza na tym obecnym gówno-rynku

    a juz w ogole najbardziej to sie teraz oplacalo brac EV w najem/leasing z wysokim wykupem jak byly doplaty te 30k (tera sie skonczyly to juz chuj), bo auta po 300k mialy rate kolo 1k netto na 2-3 lata bo wkladem bylo dofinansowanie i elo xD
    część elektryków chyba potaniała proporcjonalnie o dopłatę xd, ale i tak chyba oferty są nieco gorsze przez finansowanie

    w każdym razie, tak się właśnie zastanawiam, czy obecnie przez napływ chińczyków i lekką zadyszkę godpodarczo-wojenną nie jesteśmy w podobnym dołku jeżeli chodzi o motoryzację jak podczas pierwszej fali covida, dodajmy do tego ponowną panikę na elektronice bo centra AI, i czy nie będzie tak że auta sporo podrożeją przez najbliższe 2-3 lata
    z drugiej strony może w końcu wszystko pierdolnie, będzie kryzys i potanieją jeszcze bardziej, bo ogólnie chyba konsumpcja jest słaba i np. smartfony już słabo schodzą

  6. #18830
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    24
    Posty
    14,208
    Siła reputacji
    30

    Domyślny

    nie no po covidzie był boom w chuj, firmy rosly nieprawdopodobnie, konsumpcja wyjebala w kosmos, warunki na rynku pracy byly genialne wiec zapotrzebowanie na auta bylo duze, a moce produkcyjne zbyt niskie (+ brak czesci zamiennych, problemy z lancuchami dostaw etc.), a teraz sytuacja jest zupelnie przeciwna. Kompletny dolek, wiele branz dostaje po pizdzie, bezrobocie coraz wieksze, wsrod mlodych srednia europejska zara bedzie 20%, wlasciwie jak nie jestes juz specjalista to masz przejebane, zreszta prawada jest tkaa, ze AI na obecnym poziomie juz by moglo wyjebac praktycznie 80% pracy biurowej, a jedyna kwestia to adaptacja i wdrozenia, ktore zajmą pewnie naście lat albo więcej w kazdym razie wszyscy mamy przejebane w dluzszej perspektywie

    no i to sie przeklada na rynek uzywanych, drozsze auta ciezko dosyc odsprzedac (takie powyzej 100k już nawet) bo robi sie dziura w spoleczenstwie - z jednej strony sa bogole, ktorzy zamiast ogladac uzywanego 4 lata sztrucla za 150k wola dolozyc 50k i wziac se nowe w leasingu, a z drugiej sa ludzie, ktorzy nie maja 150k na auto, a jezeli by mieli to wzieliby nizszej klasy, ale nowe.

    Giulia mi poszla za 100k chyba po 4 miesiacach, ale raz, ze to obiektywnie niska cena byla, a dwa, ze chyba fart bo przez te miesiace doslownie ze 3 osoby to auto ogladaly xD temu moim zdaniem lepszy lease/najem i elo
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  7. #18831

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    31
    Posty
    1,469
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    część elektryków chyba potaniała proporcjonalnie o dopłatę xd, ale i tak chyba oferty są nieco gorsze przez finansowanie

    w każdym razie, tak się właśnie zastanawiam, czy obecnie przez napływ chińczyków i lekką zadyszkę godpodarczo-wojenną nie jesteśmy w podobnym dołku jeżeli chodzi o motoryzację jak podczas pierwszej fali covida, dodajmy do tego ponowną panikę na elektronice bo centra AI, i czy nie będzie tak że auta sporo podrożeją przez najbliższe 2-3 lata
    z drugiej strony może w końcu wszystko pierdolnie, będzie kryzys i potanieją jeszcze bardziej, bo ogólnie chyba konsumpcja jest słaba i np. smartfony już słabo schodzą
    Co do konsumpcji to rynek się już tak jak smartfony imo nasycił, a wymieniają na nowe głównie leasingobiorcy, floty, na działalnościach robią sobie koszty. Prywatni najczęściej z kaprysu, chęci brylowania przed znajomymi świeżą budą albo poprzednie wozidło przestaje się nadawać do jazdy lub inwestowanie w naprawy przewyższa opłacalność całego przedsięwzięcia. Ostatnie lata były powalone na wielu płaszczyznach i cholera wie jak się ceny ułożą. :|
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  8. Reklama
  9. #18832

    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,122
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    No nic, tyle lat wytrzymałem bez auta, to jeszcze chwilę wytrzymam może.

  10. #18833
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    24
    Posty
    14,208
    Siła reputacji
    30

    Domyślny

    rower se kup lepsze to niz auto pozdrawiam
    (tylko oczywiscie szose, a nie jakiegos gravela czy mtb dla homoseksualistuw)
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  11. #18834

    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,122
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Poza tym, że to pali z 18/100km to to jest najlepszy SUV do 300k (wyłączając auta EV oczywiście bo każde EV będzie lepsze od tego osranego Stelvio). Ale dla fanów prehistorycznej motoryzacji Stelvio to top. Co prawda infotainment chujowy i kamery też, ale za to samo prowadzenie i jazda top.
    a jakiego suvika EV w stylu tego stelvio do 300k byś polecał? mi się spoko wydają te nowe Polestary, ale nie ma ciągle salonów w Polsce

  12. Reklama
  13. #18835
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,953
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    to istnieje w ogóle coś poza teslom?
    europejskie ev to marne imitacje samochodów, pasaty dla januszu tylko na prund
    chińczycy dają tu jakąś tanią srakę a dobre auta u nich jeżdżą
    japonia w ev nie istnieje

  14. #18836
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    24
    Posty
    14,208
    Siła reputacji
    30

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a jakiego suvika EV w stylu tego stelvio do 300k byś polecał? mi się spoko wydają te nowe Polestary, ale nie ma ciągle salonów w Polsce
    W sumie poza BMW iX3 i Tesli Model Y nie ma nic co by sie oplacalo i im dorownywalo. Przy czym oczywiscie w BMW placimy z 30% wiecej tylko za marke. Audi se daruj bo to kompletne gowno, VW ma ten sam system zreszta wiec tez jest gownem, ogolnie z europejskich marek to tylko jako tako BMW daje rade, tak jak @jaxi ; powiedzial europa to gowno nie auta. No i poza tymi dwoma to jeszcze w sumie moze BYD Sealion 7 też legit. Na pewno stosunek jakości i wyposażenia do ceny w Tesli/BYD bedzie w kurwe wyzszy niz w BMW, tak samo jak standardy serwisowe oczywiscie. Ale no od bidy to BMW moze byc.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  15. #18837
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,953
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    no zeby byc uczciwym to duzo dobrych opinii widzialem o id7 tzn passat kombi ev, renault 5 i taycan
    tylko tak id7 to passat za niemale pieniadze i z gory mozna zalozyc ze bedzie mial te same wady co reszta vagow ale poza tym ponoc ok
    taycan niby spoko ale tez duzo zlego sie naczytalem czy to o baterii czy silnikach i pewnie absurdalnie drogie utrzymanie jak to porsze mimo ze rownie mocne tesle czy chinczyki jakos tyle kosztowac nie musza no i ponownie vag
    renault 5 raczej same zachwyty
    mercedes probuje ale jakies to z pizdy

    no i to co pedalarz wyzej pisze chyba tylko bmw sie jakos stara robic prawdziwie nowe samochody ev a nie ałdi a6 z wtyczką zamiast wlewu paliwa, tyle ze to drogie

    wiec zostaje tesla albo pan chinczyk odpad ktorego wyslali do europy bo najlepsze schodza w chinach jak cieple buleczki

  16. Reklama
  17. #18838
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    24
    Posty
    14,208
    Siła reputacji
    30

    Domyślny

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no zeby byc uczciwym to duzo dobrych opinii widzialem o id7 tzn passat kombi ev, renault 5 i taycan
    tylko tak id7 to passat za niemale pieniadze i z gory mozna zalozyc ze bedzie mial te same wady co reszta vagow ale poza tym ponoc ok
    taycan niby spoko ale tez duzo zlego sie naczytalem czy to o baterii czy silnikach i pewnie absurdalnie drogie utrzymanie jak to porsze mimo ze rownie mocne tesle czy chinczyki jakos tyle kosztowac nie musza no i ponownie vag
    renault 5 raczej same zachwyty
    mercedes probuje ale jakies to z pizdy

    no i to co pedalarz wyzej pisze chyba tylko bmw sie jakos stara robic prawdziwie nowe samochody ev a nie ałdi a6 z wtyczką zamiast wlewu paliwa, tyle ze to drogie

    wiec zostaje tesla albo pan chinczyk odpad ktorego wyslali do europy bo najlepsze schodza w chinach jak cieple buleczki
    ale to są opinie głównie od ludzi, ktorzy nie maja pojecia o elektrycznej motoryzacji i kupili takiego ID jako pierwsze elektryczne auto bo chcieli byc nowoczensi przesiadajac sie z passata w tdi xD
    wszystko z grupy VW ma chujowe zuzycie, wysokie opory, infotaiment jest wszedzie taki sam czyli CHUJOWY, a obsluga serwisowa jeszcze chujowsza, taycan jest niezly, ale tez infotaiment jak w kazdym wolcwagenie jest chujowy (no i to juz drastycznie inna cena niz "do 300k")

    Ale z innych niesuvuw to mercedes eqs jest spoko i zbiera dobre noty, jak ktos lubi jezdzic takim cyganowozem (mi by bylo wstyd w chuj) to jako auto jest niezly w sumie
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  18. #18839
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,953
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mercedes eqs jest spoko i zbiera dobre noty, jak ktos lubi jezdzic takim cyganowozem
    dobre autko dla normalnej polskiej rodzinki


  19. #18840

    ⬛★ Użytkownik TORG VIP ★⬛ rosen jest teraz offline
    Avatar rosen
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    57
    Posty
    3,093
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    czlowiek by sobie kupil toyotke corolle

  20. Reklama
Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •