nie ma absolutnie nic co wskazywałoby, że taki przełom ma nastąpić
zresztą tbf mało kto nad tym w motoryzacji pracuje, tzn. pracują, ale nie tak intensywnie jakby się mogło wydawać bo nie jest to nikomu do szczęścia potrzebne (poza marketingiem)
Wersja do druku
nie ma absolutnie nic co wskazywałoby, że taki przełom ma nastąpić
zresztą tbf mało kto nad tym w motoryzacji pracuje, tzn. pracują, ale nie tak intensywnie jakby się mogło wydawać bo nie jest to nikomu do szczęścia potrzebne (poza marketingiem)
a jaka opinia na temat finansowania i leasingu? czy aktualnie niski wykup biorą tylko frajerzy, bo auto i tak jest do wypierdolenia po 3 latach xd?
auto i tak jest do wypierdolenia po 3 latach
nie no czasy wrocily takie, ze nie ma sensu wykupowac auta lepiej zmieniac albo brac najem, za duza utrata wartosci jest, zabawe w kupowanie aut to mozna bylo robic w 2020/2021/2022 jak uzywane auto po pol roku bylo warte 130% ceny bazowej, a nie jak teraz, ze po odbiorze traci 30% xd jak najmniejszy wkład, jak najwiekszy wykup i jak najmniejsza rata i niech bank sie z tym pozniej pierdolni, a nie ty przystojny kawalerze, jeszcze sie bujać pozniej ze sprzedaza na tym obecnym gówno-rynku
a juz w ogole najbardziej to sie teraz oplacalo brac EV w najem/leasing z wysokim wykupem jak byly doplaty te 30k (tera sie skonczyly to juz chuj), bo auta po 300k mialy rate kolo 1k netto na 2-3 lata bo wkladem bylo dofinansowanie i elo xD
część elektryków chyba potaniała proporcjonalnie o dopłatę xd, ale i tak chyba oferty są nieco gorsze przez finansowanie
w każdym razie, tak się właśnie zastanawiam, czy obecnie przez napływ chińczyków i lekką zadyszkę godpodarczo-wojenną nie jesteśmy w podobnym dołku jeżeli chodzi o motoryzację jak podczas pierwszej fali covida, dodajmy do tego ponowną panikę na elektronice bo centra AI, i czy nie będzie tak że auta sporo podrożeją przez najbliższe 2-3 lata
z drugiej strony może w końcu wszystko pierdolnie, będzie kryzys i potanieją jeszcze bardziej, bo ogólnie chyba konsumpcja jest słaba i np. smartfony już słabo schodzą
nie no po covidzie był boom w chuj, firmy rosly nieprawdopodobnie, konsumpcja wyjebala w kosmos, warunki na rynku pracy byly genialne wiec zapotrzebowanie na auta bylo duze, a moce produkcyjne zbyt niskie (+ brak czesci zamiennych, problemy z lancuchami dostaw etc.), a teraz sytuacja jest zupelnie przeciwna. Kompletny dolek, wiele branz dostaje po pizdzie, bezrobocie coraz wieksze, wsrod mlodych srednia europejska zara bedzie 20%, wlasciwie jak nie jestes juz specjalista to masz przejebane, zreszta prawada jest tkaa, ze AI na obecnym poziomie juz by moglo wyjebac praktycznie 80% pracy biurowej, a jedyna kwestia to adaptacja i wdrozenia, ktore zajmą pewnie naście lat albo więcej w kazdym razie wszyscy mamy przejebane w dluzszej perspektywie
no i to sie przeklada na rynek uzywanych, drozsze auta ciezko dosyc odsprzedac (takie powyzej 100k już nawet) bo robi sie dziura w spoleczenstwie - z jednej strony sa bogole, ktorzy zamiast ogladac uzywanego 4 lata sztrucla za 150k wola dolozyc 50k i wziac se nowe w leasingu, a z drugiej sa ludzie, ktorzy nie maja 150k na auto, a jezeli by mieli to wzieliby nizszej klasy, ale nowe.
Giulia mi poszla za 100k chyba po 4 miesiacach, ale raz, ze to obiektywnie niska cena byla, a dwa, ze chyba fart bo przez te miesiace doslownie ze 3 osoby to auto ogladaly xD temu moim zdaniem lepszy lease/najem i elo
Co do konsumpcji to rynek się już tak jak smartfony imo nasycił, a wymieniają na nowe głównie leasingobiorcy, floty, na działalnościach robią sobie koszty. Prywatni najczęściej z kaprysu, chęci brylowania przed znajomymi świeżą budą albo poprzednie wozidło przestaje się nadawać do jazdy lub inwestowanie w naprawy przewyższa opłacalność całego przedsięwzięcia. Ostatnie lata były powalone na wielu płaszczyznach i cholera wie jak się ceny ułożą. :|
No nic, tyle lat wytrzymałem bez auta, to jeszcze chwilę wytrzymam może. :karniaczek
rower se kup lepsze to niz auto pozdrawiam
(tylko oczywiscie szose, a nie jakiegos gravela czy mtb dla homoseksualistuw)
to istnieje w ogóle coś poza teslom?
europejskie ev to marne imitacje samochodów, pasaty dla januszu tylko na prund
chińczycy dają tu jakąś tanią srakę a dobre auta u nich jeżdżą
japonia w ev nie istnieje
W sumie poza BMW iX3 i Tesli Model Y nie ma nic co by sie oplacalo i im dorownywalo. Przy czym oczywiscie w BMW placimy z 30% wiecej tylko za marke. Audi se daruj bo to kompletne gowno, VW ma ten sam system zreszta wiec tez jest gownem, ogolnie z europejskich marek to tylko jako tako BMW daje rade, tak jak @jaxi ; powiedzial europa to gowno nie auta. No i poza tymi dwoma to jeszcze w sumie moze BYD Sealion 7 też legit. Na pewno stosunek jakości i wyposażenia do ceny w Tesli/BYD bedzie w kurwe wyzszy niz w BMW, tak samo jak standardy serwisowe oczywiscie. Ale no od bidy to BMW moze byc.
no zeby byc uczciwym to duzo dobrych opinii widzialem o id7 tzn passat kombi ev, renault 5 i taycan
tylko tak id7 to passat za niemale pieniadze i z gory mozna zalozyc ze bedzie mial te same wady co reszta vagow ale poza tym ponoc ok
taycan niby spoko ale tez duzo zlego sie naczytalem czy to o baterii czy silnikach i pewnie absurdalnie drogie utrzymanie jak to porsze mimo ze rownie mocne tesle czy chinczyki jakos tyle kosztowac nie musza no i ponownie vag
renault 5 raczej same zachwyty
mercedes probuje ale jakies to z pizdy
no i to co pedalarz wyzej pisze chyba tylko bmw sie jakos stara robic prawdziwie nowe samochody ev a nie ałdi a6 z wtyczką zamiast wlewu paliwa, tyle ze to drogie
wiec zostaje tesla albo pan chinczyk odpad ktorego wyslali do europy bo najlepsze schodza w chinach jak cieple buleczki
ale to są opinie głównie od ludzi, ktorzy nie maja pojecia o elektrycznej motoryzacji i kupili takiego ID jako pierwsze elektryczne auto bo chcieli byc nowoczensi przesiadajac sie z passata w tdi xD
wszystko z grupy VW ma chujowe zuzycie, wysokie opory, infotaiment jest wszedzie taki sam czyli CHUJOWY, a obsluga serwisowa jeszcze chujowsza, taycan jest niezly, ale tez infotaiment jak w kazdym wolcwagenie jest chujowy (no i to juz drastycznie inna cena niz "do 300k")
Ale z innych niesuvuw to mercedes eqs jest spoko i zbiera dobre noty, jak ktos lubi jezdzic takim cyganowozem (mi by bylo wstyd w chuj) to jako auto jest niezly w sumie
dobre autko dla normalnej polskiej rodzinki
https://v.wpimg.pl/MGM1M2JlYiYsUzsBZ...wucn5TKAR9W286
czlowiek by sobie kupil toyotke corolle :zaba