Eh, tak to jest jak jakieś dziecko nakupi ccków i charów , ściągnie "jave" z wiki i potem płacze po forach bo "schakowali go".
Żeby do tego ponownie nie doszło zrób te kilka rzeczy.
1. Sformatuj jeszcze raz dysk, zainstaluj Windowsa (jakiego chcesz, byle by był oryginalny ew. jak masz pirata to niech będzie sprawdzony pod kątem wirusów.
2. Dorośnij umysłowo - sądząc po nicku i tym cytacie poniżej jeszcze jesteś w fazie kiedy "szybciej klikasz w jakiś link niż myślisz"
gangster9988 napisał
nie wiem czy to ważne ale z tibia-wiki.net ściągałem javę
Tak btw. to jak wyżej napisali na wiki jest ostrzeżenie - które też przydało by się przeczytać, oraz ten "trick hakerski" z javą jest znany od dawna.
Jeszcze jest metoda na "aplet java", (takie żółte okienko wyskakuj na stronach typu tibiahajsyigoldypl), jeśli zaakceptujesz i naciśniesz "run" - pożegnaj się z kontem.
3. Każdy program, którego będziesz używać tj. flash, java, vt, skype czy co tam jeszcze sobie wymyślisz pobieraj z
oficjalnej strony producenta, polecam wpisać nazwę programu w googlach i jeśli nie ma oficjalnej strony to takie witryny jak "idg.pl; dobreprogramy.pl" są napewno czyste, tam raczej byle kto nie może dodawać plików. Jeśli masz wątpliwości co do czystości pliku przed uruchomieniem sprawdzaj go na stronie
virustotal.com.
Dla ułatwienia czystą javę można pobrać ze strony
java.com
4. Zainstaluj solidny antywirus - nie musi być jakiś płatny typu Kaspersky czy NOD, ja np. używam "Avira Antyvir Personal" i nie narzekam. Jeśli coś wykryje to oznacza, że jest to syf. I co najważniejsze rób raz w miesiącu skana całego dysku i raz na kilka dni update bazy wirusów.
Więcej info:
Jak nie dać się shackować
Zakładki