zaraz edytuje posta i swój tok myślowy przedstawie
Dobra:
Z pierwszego zdania wynika że Jack zjadł 20 bądź 24 ciastka, gdyż tylko te dwie liczby się powtarzają w kolumnach z ciastkami i cukierkami. Z niego również wynika że Lee zjadł 20 bądź 24 cukierki.
Z drugiego zdania wynika że Keith opierdolił 20 bądź 26 ciastek gdyż jakaś osoba zjadła 4 więcej niż on, a tylko liczby 24 i 30 mają w tabelkach liczby od siebie mniejsze o 4
Czyli wiemy że : Keith ma 20 bądź 26 ciastek, Jack 20 bądź 24 ciastka, Lee ma na pewno mniej niż Martin(pisze w 3 zdaniu), pisze również że Lee ma więcej niż Noel, czyli Martin ma najwięcej ciastek - 32.
Na trzech pierwszych miejscach w tabeli ciastek(20, 24, 26) mamy już na pewno 2 osoby - Jacka i Keitha tylko nie wiemy dokładnie gdzie, ale skoro wiemy że Lee zjadł więcej niż Noel, to Lee zjadł na pewno 30 ciastek.
Wiemy że osoba która zjadła 4 więcej ciastek od Keitha, zjadła najwięcej cukierków, czyli Keith nie mógł zjeść 26 ciastek, bo to by oznaczało że tą osobą która zjadła 4 więcej ciastek od niego jest Lee, a Lee jak ustaliliśmy w 1 zdaniu zjadł 20 bądź 24 cukierki, czyli wniosek z tego taki że Keith zjadł 20 ciastek
Keith 20 ciastek, to Jack 24(bo mógł 20 bądź 24, ale skoro Keith ma 20 to Jack-->24)
No i zostaje nam Noel z 26 ciastkami
Czyli z pierwszego zdania wiemy że Lee zjadł 24 cukierki
Z 2 zdania wynika że ten kto zjadł 4 wiecej ciastek niz Keith opierdolił najwięcej cukierków -->był to Jack(25 cukierków)
No i zostają 3 pierwsze miejsca, 19, 20 i 23, to już wszystkie z 4 zdania można wywnioskować, Noel najmniej, potem Kaith i Martin
Zakładki