@Ant'ek
Dokładnie, moje się tak samo wygina. Może nie ma wielkich szczelin pod pokrywką, albo ich nie widzę, ale wygina się strasznie. Chyba zakleję te dziury z dołu i skocze po trochę mrówek na dwór, i sprawdzę czy dadzą radę uciec.
Wersja do druku
@Ant'ek
Dokładnie, moje się tak samo wygina. Może nie ma wielkich szczelin pod pokrywką, albo ich nie widzę, ale wygina się strasznie. Chyba zakleję te dziury z dołu i skocze po trochę mrówek na dwór, i sprawdzę czy dadzą radę uciec.
Też mam takie pudełeczko po patyczkach, z jakiegoś okropnie wiotkiego plastiku... kupione w biedronce. Puszków nie widziałem ani w Biedronce, ani w Lidlu... Dodatkowo te pudełko ma dwie dziurki na dnie... chyba zapcham je watą :D
Aha i jeszcze jedno, dzisiaj w lesie widziałem królową ^.-
Dałem jej czmychnąć bo po co mi teraz, jak nie mam formi d;
A oto moje pierwsze formikarium jeszcze wybieg nie urządzony, ale cześć gniazdowa jest :p
http://img10.imageshack.us/gal.php?g=dsc01070n.jpg
W sumie, całkiem niezłe. Ale to jest glina? Czy co? :P
Ahaa, mam pytanie. W jakich sklepach można nabyć probówki? Bo nigdzie nie widziałem, jedynie w klasie. No przecież nie mogę kraść.
Część gniazdową zrobiłem z gipsu budowlanego o nazwie "Dolina Nidy".
A probówkę kupisz chyba w aptece.
Ale zamiast niej możesz użyć też strzykawki.
Yhy. To jest en zestaw Tic Taci + Waciki, tak? W sumie wygląda to nieźle. Zrobię sobie coś takiego, ale najpierw założę kolonię w probówce/strzykawce.
Ja też ostatnio kupiłem sobie 2 paczki po tic tac'ach i zalałem je gipsem ale jeszcze schnie. Co do norisa to źle to zrobiłeś wata powinna być na dnie pudelka po cukierkach a gips już wyschnięty. A i jeszcze to pudełko jakieś dziwnie małe bo w moim po bagietkach na długość mieści się 2.5 pudełka po tictacach a dokładnie 1.5 x 2.5 pudełka
Tak to ten zestaw w pudełku po tic-tacach :P
Ogółem według mnie też nieźle wygląda.
Ale zobaczę jak to będzie jak królowa złapie.
No, też mi się tak wydawało. Ale chyba nie ma większej różnicy.
Jakie są dobre sposoby na złapanie królowej?
Ale ja to zrobiłem tak, że połamałem jedno pudełko po tic-tacach i wlałem tam gips. Jak zasechł to go wyciągnąłem i wepchnąłem to tamtego pudełka zrobiłem dziurę i tyle :P
No i watę wilgotną dałem.
A sposób na królową to normalny.
Widzisz królową zwijasz ja w chusteczkę, albo na rękę i biegiem do domu.
Chyba, że jesteś tam z formi to do formi wkładasz.
Albo do pudełeczka jakiegoś.
No tak, tylko że mrówki są dość szybkie no i przed rójkami raczej rzadko się pokazują. Czy jeśli wystawie powiedzmy kawałek loda z polewą malinową na patyczku, to czy wyjdzie królowa czy tylko robotnice?
Tylko robotnice.
Co Ci po dziurze, jak one nie będą w tym kopać? Chyba, że dasz im, kurrrde, miniaturow młoty pneumatyczne (cytat z antmanii). Weź lepiej nasyp tam ziemi i starczy. MOKREJ ziemi. i pamiętajcie o zrobieniu dziurki, rpzez którą czasem będziecie wlewać wode, bo one potrzebuja wilgoci, bez neij - zdechną. Tylko mi, kurrna, nie rpzesadzać z wilgocią bo się potopią...
No i co.. doczekam się tych fotek "formikarium z 3zł" z mrówkami w środku czy nie ?:)
Z mrówkami chyba nie ;P
Deep, kiedy dodasz nowe zdjęcia swojej hodowli?