Mialem tak samo, mi podczas egzaminu praktycznego co chwile wibrowal telefon myslalem ze zabije tych co do mnei dzwonili ale po zdanym egzaminie zlosc mi minela :)
Wersja do druku
Ile czekaliście na egzamin od czasu kiedy się zapisaliście?
Mam pytanie, nie jestem pewien czy pasuje bardziej do tematu o motoryzacji czy tutaj, a mianowicie jakie mieliście doświadczenia, kiedy jeździliście 2 samochodami? Tzn. powiedzmy jeździcie jednym samochodem, przyzwyczajacie się - zero problemów, po czym wsiadacie do innego samochodu o takim samym kształcie i podobnym rozmiarze silnika itd., od razu wam to przychodziło czy z problemami?
Moja sytuacja jest taka, że dotychczas prywatnie z rodzicami jeździłem Toyotą Aygo 1.0 benzyna i nie miałem problemów bo się przywyczaiłem - do samochodu instruktora, Renault Clio 1.5 diesel turbo po 1 lekcji już byłem przyzwyczajony. Z kolei dzisiaj, jako iż instruktor na tydzień jest nieobecny załatwił mi lekcję z kimś innym, no i jechałem Hyundai i20 - i był to koszmar. Skrzynia biegów była jakaś taka miniaturowa, i kilka razy niechcący wrzuciłem 4 bieg zamiast 2 ale to detal. Sprzęgło w ogóle się mnie nie chciało słuchać - 2 razy zgasł mi silnik, raz jak wyjeżdżałem na ulicę, drugi raz jak odjeżdżałem z miejsca. To sprzęgło ledwie co trzeba było podnieść lekko do góry, i od razu samochód ruszał i to dosyć szybko. Pod koniec lekcji już nie było problemów, ale na szczęście mogę już wrócić do Clio jako iż tego nie będę już używał... Zastanawiam się tylko, czy ja miałem po prostu katastrofalną lekcję (to była moja 9, jeżdżę już generalnie bez problemu), czy to był brak przyzwyczajenia do samochodu?
Ja generalnie przesiadłem się do większego samochodu (4,2m) w dodatku w dieslu.
Uczyłem się jeździć na benzynce.
Twoje problemu są pewnie spowodowane zmienieniem diesla na benzyne - dieslowi nie trzeba cisnąć gazu, natomiast benzynie tak, stąd gaśnięcie.
Chociaż mimo to nie miałem problemu z jazdą - jedyna różnica to manewrowanie po parkingu (Moje aktualne auto ma olbrzymi promień skrętu...)
Zapomniałem dopisać, ten Hyundai to był 1.4 diesel ;D Na benzynie prywatnie jeżdżę i zauważam, że trzeba praktycznie całe sprzęgło do góry wziąć ale uczę się na dieslu i szczerze mówiąc te szybkie starty czasami sprawiają, że ogarnia mnie lekkie uczucie braku panowania i wtedy do akcji wkracza hamulec :)
jak to jest z jazda skuterem do 50 ccm bez uprawnien (bez a1, karty motorowerowej itp) w wieku 16 lat? jakie moga byc konsekwencje zlapania przez policje?
wiek nie ma nic do rzeczy. 500 zlotych mandatu za brak uprawnien do kierowania, nawet jak jest to skuter. Jezeli bedziesz uczestniczyl w wypadku z odszkodowania dostaniesz 0 zlotych. Jeżeli juz kilka razy cie zlapia na jezdzie bez karty to moze sie skonczyc na odroczeniu prawa jazdy.
@down
musisz miec paszport albo dowód osobisty. Nie masz dowodu - musisz miec paszport.
Czy mogę sie zapisać na egzamin państwowy bez posiadania dowodu osobistego bo termin do odbioru mam za miesiąc dopiero mogę iść np. z paszportem ?
Na śląsku. Sam uczyłem się na micrze ba za każdym razem trafiała mi się na egzaminie praktycznym (3 razy). Auto samo w sobie nie jest złe, sądzę że jest nawet jednym z najlepszych aut egzaminacyjnych (na mój gust lepsze od fiata) oprócz nowej Corsy którą jeździ się równie bajecznie i b.dobrze wygląda.