Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Prometeusz

  1. #1
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    31
    Posty
    5,075
    Siła reputacji
    22

    Domyślny Prometeusz

    Kto z Was widział? Co sądzicie?

    Mnie osobiście ten film zawiódł do takiego stopnia, że już nie lubię Ridleya Scotta :d Poszedłem do kina z przekonaniem, że "przecież ten facet nie robi słabych filmów". Po seansie zmieniłem zdanie.

    Wielu ludzi czepia się gry aktorskiej, chociaż wg mnie akurat to było przekonujące. Cała jednak reszta... W tym filmie nic nie trzyma się kupy. Scenariusz jest dla mnie niezrozumiały, zachowania bohaterów to jakieś nieporozumienie, sama historia to jedno wielkie dziwactwo - siedząc w fotelu zastanawiałem się tylko "co to ma kurwa być?!". A muzyka? Matko Boska... Ta z trailerów wgniatała w fotel, zrobiła mi na ten film taką ochotę, że na żadną inną produkcję nie czekałem nigdy tak zniecierpliwiony. A w filmie co? Jak określił to jeden z forumowiczów filmwebu - niestety cholernie trafnie - "jakieś wesołe orkiestralne motywy rodem z Jurassic Parku".

    Miałem nadzieję na film podobny klimatem do pierwszej części Obcego: Ciężki, mroczny, trzymający w napięciu do samego końca. Taki, po którym nie chce się zostać w domu samemu na noc. Dostałem totalne badziewie, po którym czuję się wręcz obrażony.

    Jeśli jeszcze nie widzieliście - kino omijajcie z daleka.

  2. #2
    Avatar Beciio
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    5,101
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Za bardzo skupił się na tym, że chciał (Scott) zrobić coś na podobizne "Obcego", coś jakby kontynuację.
    Film dość przeciętny, ale mimo wszystko oglądając w nocy dało się czasem wystraszyć. "Obcy" był genialny jak na swoje lata (I część w 1989), ale praktycznie ten sam motyw, 23 lata później nie przeszedł.

  3. #3
    Avatar Aboroth
    Data rejestracji
    2003
    Położenie
    In the court of the Crimson King
    Posty
    1,856
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    A mi sie film podobal, podszedlem do tego jak do nowej serii, a nie do kolejnego obcego, jedyne mankamenty, to ten smieszny zombie no i nie wiem czemu ten film byl pokazywany w 3d, 3d samo w sobie jest mega bzdura, a w Prometeuszu nie bylo ani jednej sceny, ktora by to usprawiedliwiala.
    "Blues is easy to play, but hard to feel."

  4. Reklama
  5. #4
    Avatar piccolo
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    34
    Posty
    2,400
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Aboroth napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie wiem czemu ten film byl pokazywany w 3d, 3d samo w sobie jest mega bzdura, a w Prometeuszu nie bylo ani jednej sceny, ktora by to usprawiedliwiala.
    odpowiedz jest chyba tylko jedna. kasa. bilet 3d kosztuje ~10 zł drozej od biletu na zwykly seans 2d.
    a co do tych scen. tak to jest jak film jest krecony normalnymi kamerami przy uzyciu normalnej technologi, a dopiero potem jest dodawane do niego 3d

  6. #5
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    31
    Posty
    5,075
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Aboroth napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A mi sie film podobal, podszedlem do tego jak do nowej serii, a nie do kolejnego obcego, jedyne mankamenty, to ten smieszny zombie no i nie wiem czemu ten film byl pokazywany w 3d, 3d samo w sobie jest mega bzdura, a w Prometeuszu nie bylo ani jednej sceny, ktora by to usprawiedliwiala.
    Ja również podszedłem do filmu ze sporym dystansem, nie spodziewałem się drugiego obcego, tylko czegoś na jego kształt. A co dostałem?
    W tym filmie była cała masa scen i zachowań tak durnych, że to się nie mieści nawet w ramach sci-fi.
    Dwóch kolesi siedzi w obcej budowli (gdzie znaleźli trupy stworzeń dużo większych od siebie) na obcej planecie, odciętych od reszty zespołu, sonda pokazuje jakiś ruch w tej budowli, a kapitan stwierdza, że to usterka (!) i idzie się pieprzyć z Charlize Theron O.o Naukowiec - biolog podchodzi do obcej, wężopodobnej formy życia na odległość dotyku, pochyla się nad nią i gada jak do małego kotka? Puci puci, chodź do wujcia? Wiatr, który wywraca ważący kilkaset kilogramów łazik (?) nie porywa w pizdu dwójki ludzi? Maszyna otwiera brzuch głównej bohaterce, wyjmuje obcą formę życia, zszywa jej brzuch czymś na podobieństwo zszywaczy biurowych, a ona sobie później biega i gania za ludźmi i nieludźmi? Rozumiem, że mogła przyjąć coś na przyspieszoną regenerację, ale nawet w roku 209x człowiek nie będzie w stanie się ganiać 20 minut po zrobionej cesarce...
    Dalej: Zachowanie tego Inżyniera zaraz po przebudzeniu było idiotyczne. Jak zobaczyliśmy, zabić człowieka to dla niego żaden problem, więc mógłby się od nich wielu rzeczy dowiedzieć. Chociażby, jak właściwie wygląda teraz ziemia (no bo spał raczej długo, nie?), na którą defacto się wybierał z zamiarem zniszczenia ludzkości. Istota inteligentna na tyle, żeby tworzyć życie, po przebudzeniu przez ludzi po prostu ich z rozpędu zabija.
    I jeszcze: Holloway upija się zdruzgotany tym, że znaleźli kilka trupów. Na tej olbrzymiej planecie już nie ma życia! Już nie dostanie odpowiedzi na swoje pytania! Oni wszyscy nie żyją! Wszyscy!

    I, swoją już drogą, motyw ratowania całej ludzkości jest już tak oklepany i tandetny, że śmiać mi się tylko chce, jak w filmach tego pokroju ów motyw się pojawia. I to jeszcze w takiej formie: Mamy technologie, dzięki którym operacje przeprowadzają maszyny, latamy po galaktykach w poszukiwaniu odpowiedzi na najstarsze pytania, więc pewnie nawet broń jądrowa to przeżytek. Lecz musimy ratować CAŁĄ LUDZKOŚĆ przed jednym kosmitą w statku przepełnionym mazią. No bo jak uda mu się polecieć, to już nie będzie gdzie wracać. Bo przecież przez tą maź zginęło kilkoro ludzi...
    Ostatnio zmieniony przez Astinus : 26-07-2012, 21:27

  7. #6

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    802
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Widziałem ten film w sobotę i jestem mega zawiedziony. Żałuje, że nie poszedłem na Batmana. Cała fabuła kompletnie z dupy, film zaczyna wiele wątków i pozostawia je bez odpowiedzi. Nie polecam.

  8. Reklama
  9. #7
    Avatar Chubo
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    115
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Na szczęście byłem z dziewczyną na filmie i aż tak się nie nudziłem :P trailer filmu był zajebiaszczy myślałem że idę na super film który wgniecie mnie w fotel,niestety nie.Niektóre sceny były naprawdę fajne np.burza piaskowa w 3d jak dla mnie super.
    Scena w której one uciekają przed tym statkiem totalne dno.Uciekły by biegnąc w prawo lub lewo.
    Acha w plazie w poznaniu w fotelach niema miejsca na kubeczki z piciem >.< dzielnie trzymałem popcorn i picie oglądając ten film.
    Na Batmana pójdę do multikina : >

  10. #8
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    33
    Posty
    11,004
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Jak zwykle wielka reklama a film to stek bzdur i głupia fabuła.. dzięki wielkie że mnie odstraszyliście od wydawania forsy imho i tak bym nie poszedł.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS


    Cytuj Bender Rodriguez napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    o proszę to teraz się już zaczęło straszenie dzieci konfederacja a nie pisem widać POwskie psy zaczęły się bać bardzo dobrze

  11. #9

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Ohoho :P
    Posty
    209
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Miałem isć wczoraj z dziewczyną, kumple byli na seansie wczesniej, wyszli w ogóle nie zainteresowani filmem, podsumowując "dziadostwo". Poszedłem na Step Up 4. Nie żałuje.

  12. Reklama
Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •