Załącznik 388740
Wersja do druku
no moga tylko ze przepustowosc nie taka jak potrzeba
Normalny przepływ przez Hormuz: ~20 mb/d (milionów baryłek na dzień)
Maksymalny bypass lądowy: ~6–7 mb/d
Saudi East-West Pipeline porty nad Red Sea ~5 mb/d
UAE pipeline (Habshan–Fujairah) poza Zatoką Perską ~1.5–2 mb/d
Iran Goreh–Jask pipeline Morze Arabskie ~0.3 mb/d
no ok pewnie za jakis czas by sie to dało usprawnić ale iranczyki ciągle szczelają
Rurociąg lecący przez pare krajów to marża dla każdego z nich, w drodze morskiej chyba pomijasz takie rzeczy, a i nie jesteś ograniczony do jednej drogi + trudniej o sabotaż. Ciężko przypilnować każdego kilometra rurociągu idącego setki km przez pustynię w krajach gdzie lokalne grupy partyzanckie tylko czekają by rozpierdolic cokolwiek należące do Jankesów. Ja to chociaż tak widzę + mamy teraz przykład upadliny która szantażuje Węgry i Słowację swoim radosnym rurociągiem
Taido jak tam matka piguła?
Załącznik 388743
jebac iran i wszystkich jego sympatykow
oby im tam piekło zgotowali
Iran to fajne chłopaki tylko władza to kurwy
Jebać przyczynę pierwotną, czyli izrael.
us i a wywożą z Korei południowej obronę przeciwlotniczą :klaun
Ale przecież pomarańczowy mówił, że już 1 dnia Iran stracił wszystkie możliwości wojenne :feelsspecialman
Ciekawe co teraz popisy będą pierdolic na temat obrony Polski amerykańskimi patriotami :klaun
https://www.reuters.com/world/middle...el-2026-03-11/
oy vey holokost, oy vey pogromy!!
ta pomaranczowa gnida :trump sie jakos teraz z Xi ma spotkac, pewnie juz grunt pod interesy robi
Jak tak lookam na szybko w necie to jedna ciezarowka/cysterna wozi 150-250 barylek ropy, jeden tankowiec vlcc wedlug google to okolo 2 miliony barylek.
Nie chce mi sie bawic w GPT ale patrzac na ilosci obecnie mozliwe do przetransportowania bez wymyslania jakichs nowych technologii cystern/ciezarowek to sie chyba bardzo mija z celem i sama ropa byla by o wiele drozsza
Mogli by zmieść z planszy ten iran