Reklama
Strona 1 z 17 12311 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 248

Temat: Haven & Hearth - Torgu do dzieła

  1. #1
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny Haven & Hearth - Torgu do dzieła


    Haven & Hearth to bezpłatna ekonomiczna gra typu pseudo sandbox. "Pseudo" dlatego, że ostatnimi czasy te wyrażenie jest mocno nadużywane, w tym wypadku również byłoby to niepoprawne. Nie mniej jednak twórcy gry ciągle dążą do tego by gra spełniała ten warunek, tzn. pozwalała na to by gracz mógł robić w niej dosłownie wszystko.

    Co jeszcze można powiedzieć? H&H została stworzona przez dwóch pełnych pasji studentów w okolicach 2008 roku. Co jest jedną z ich najlepszych cech? Nie dali się skomercjalizować i pomimo propozycji wykupienia projektu przez profesjonalne studia kontynuowali tworzenie gry według swojej idei.

    Gra rozeszła się właściwie bez echa, ale mimo wszystko graczy w niej nie brakuje. Istnieje tylko 1 serwer na, którym gra stale około 400 graczy. Na fakt, że ta gra nie jest tzw. masówką, w którą grają dziesiątki tysięcy składa się kilka rzeczy:
    - Brak reklamy, właściwie wszyscy dowiadują się o grze metodą "podaj dalej";
    - Specyficzny system rozgrywki - Tutaj nie chwycimy za broń i nie pójdziemy od razu walczyć bez żadnych zmartwień. Tutaj trzeba sporo się natrudzić by odpowiednio przygotować się do walki, a jeszcze bardziej by jej nie stracić w bitwie;
    - Małe błędy mogą zniszczyć w sumie wszystko - Tu się nie zauważy niedźwiadka, tutaj sprowokuje wioskę i postać nieodwracalnie umiera (nie do końca, ale o tym później) ^^
    - Jednostka nie ma co tutaj szukać, żeby coś osiągnąć trzeba mieć drużynę - czyli ogólne założenie tego tematu :)

    Możliwe, że zastanawiacie się co macie właściwie robić jeśli w grze nie chodzi o czystą rzeź. Śpieszę z wyjaśnieniami, ogólnie założenie jest takie:
    Budzimy się samiutcy gdzieś po środku wielkiej równiny i musimy przetrwać. Czyli co? Ano chodzimy dookoła, zbieramy przydatne rzeczy, robimy podstawowe narzędzia, łowimy ryby by nie umrzeć z głodu, w końcu budujemy pierwszy szałas itd.



    Gra jest trochę zbyt skomplikowana żeby wyjaśnić wszystko w jednym poście więc postaram się póki co tylko ogólnie opowiedzieć.
    Głównym celem gry jest rozwijanie swojej postaci, pomagają nam w tym Learning Points'y, za pomocą których dokupujemy skille i umiejętności. Zanim jednak przystąpimy do rozdawania skilli musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czym właściwie chcesz się zająć.
    W grze można wyróżnić kilka klas, są to:

    - Stolarz - Klasa długodystansowa, z początku bezużyteczna lecz później przydatna;
    - Krawiec - Podobnie jak wyżej, z tą różnicą, że w późniejszej fazie gry jest ona niezastąpiona;
    - Kowal - Również z początku nie znajdzie dla siebie miejsca, ale będzie wręcz niezbędna gdy tylko odnajdzie się jakieś złoża ;
    - Farmer - Klasa przydatna od początku do końca, dba o to by ludzie w wiosce mieli co włożyć do zupy;
    - Kucharz- Również bardzo ważna profesja, dba by jedzenie było wysokiej jakości i zgodnie ze swoją rolą dobrze rozwijało nasze postacie;
    - Survivalman - Nie wiem za bardzo jak go nazwać po Polsku, coś pomiędzy myśliwym, a leśniczym. Obrabia zwierzynę, stawia sadzonki, tworzy narzędzia - również bardzo istotna rola

    Jak widzicie jest w czym przebierać i myślę, że każdy jest w stanie znaleźć sobie coś dla siebie.

    Wracając do Learning Points - zdobywamy je za pomocą tzw. "Curiosities", czyli ciekawostek. Zdobyć je można właściwie wszędzie: stworzyć poprzez połączenie przedmiotów, znaleźć na ziemi, wyciągnąć z różnych zakamarków (bagna, mrowiska, ciała zwierząt). Taki zdobyty Curios wrzucamy do jednej z zakładek naszego ekwipunku by nasza postać sobie je "postudiowała". Jedne dają nam więcej LP, inne mniej, jedne studiują się szybko, inne wolno - to już zależy :)

    No i w sumie to póki co tyle. Opisałem wszystko w MEGA skrócie, a dla was niektóre rzeczy i tak będą wydawały się nielogiczne i bezsensowne, ale starałem się.

    Podsumowując:

    Plusy:
    - Niewielka ilość ludzi niweluje przypadkowy "Power Abusing" ludzie raczej są pozytywnie nastawieni
    - Wiele ścieżek prowadzenia postaci
    - Gra jest pozornie skomplikowana więc odstrasza bezmózgów
    - Gra jest całkowicie bezpłatna, brak Premium Accountów czy jakichś mikropłatności

    Minusy:
    - Niewielka ilość ludzi odstrasza potencjalnych graczy
    - Gra jest bezpłatna co sprawia, że nie stoi na najlepszych dedykach w grze występują niewielkie freezy
    - Dla niektórych grafika

    Teraz założenie jest takie, jak wiemy Torg pomimo tego, że jest taką niepozorną stroną już nie raz pokazał jaka drzemie w nim moc. Chciałbym żebyście pokazali siłę Torga raz jeszcze, stwórzmy wioskę, która będzie znaczyła coś w świecie H&H i udowodnijmy jak wielka jest siła Torga! :D
    Chciałbym teraz zapytać czy w ogóle ktoś byłby chętny na wspólną zabawę i jest sens w ogóle coś zaczynać.

    Póki co do gry mam około 5 osób, z czego 3 są z Torga. Ja i Sebiq będziemy póki co zasiadać w szefostwie osady i będziemy starać się nauczyć was grać najlepiej jak umiemy. Gdy zbierze się już jakaś grupka osób wtedy napiszę jakiś poradnik do gry i pomyślimy o starcie.
    Oczywiście nasza stara ekipa jest miła widziana i bardzo bym się cieszył jakbyście grali, lecz nie mam z wami żadnego kontaktu



    Teraz krótki poradnik, który pozwoli wam zacząć grę tam gdzie my.


    Po wybraniu płci, nicku, oraz zgarnięciu podstawowych przedmiotów od npc zgodnych z obrazkiem musicie się udać do npc nazwanego tutaj "Password". W Wyświetlonym okienku wpisujemy TORG8642 (koniecznie wielkimi literami) i schodzimy po schodach, które się pojawią.
    Gotowe :)

    Oddział Torga:
    - Adrino
    - Sebiq
    - Miskov
    - Sunek
    - Kucyk



    Jakby ktoś chciałby poczytać sobie coś na własną rękę to tutaj link do Polskiej strony ze średnią jakością poradników, a tutaj do Polskiej wiki.
    Natomiast tutaj do angielskiej wiki(najlepsze źródło wiedzy).

    Ogólny poradnik dotyczący podstaw gry:
    http://havenandhearth.eu/?page_id=52

    Gramy za pomocą tego klienta http://www.mediafire.com/hnh_ender
    Ostatnio zmieniony przez Adrino : 10-06-2012, 16:14

  2. #2

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Gram w HnH od wcześniejszych światów, mogę służyć radą i ewentualną pomocą. Może i nawet moglibyście się osiedlić gdzieś w okolicach gridu mojej wioski, acz nie w samej wiosce.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    No to w takim razie jeszcze sobie to jakoś uzgodnimy jeśli idea gry się tutaj przyjmie.

    Bardzo dobrze, że nie chcecie nas w bezpośrednio w wiosce, największą satysfakcje daje właśnie ten efekt zaczynania wszystkiego od początku.
    Dodatkowo odmawiamy wszelkiej jałmużny, natomiast sojusze i relacje handlowe - bardzo chętnie :)

    #edit
    Ender to taki zmodyfikowany klient do H&H, daje nam kilka udogodnień (rozświetlenie nocy, możliwość minimalizowania obiektów itd.)
    Ostatnio zmieniony przez Adrino : 09-06-2012, 21:49

  5. #4
    Avatar Sebiq
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Boulevard of Broken Dreams
    Posty
    2,781
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Warto dodać, że po śmierci tracimy wszystko (prawie).

    @edit
    No i warto używać Endera.
    Ostatnio zmieniony przez Sebiq : 09-06-2012, 21:37
    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kolega na pvp za 300lvla dostal chyba 3k xD

  6. #5

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Kilka random zdjęć zrobionych na szybko aby was zachęcić i rozruszać temat:






    Swoja drogą pamiętajcie - w HnH nigdy nie ufać nieznajomym. Świat jest brutalny, a śmierć permanentna.

  7. #6
    Avatar Sebiq
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Boulevard of Broken Dreams
    Posty
    2,781
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Mógłby ktoś dać link do najnowszego endera?
    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kolega na pvp za 300lvla dostal chyba 3k xD

  8. #7

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Sebiq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mógłby ktoś dać link do najnowszego endera?
    Updater!

  9. #8
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,620
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    w którym momencie osiąga się satysfkakcję z gry? bo nie widzę w tym większego sensu

  10. #9
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w którym momencie osiąga się satysfkakcję z gry? bo nie widzę w tym większego sensu
    To już raczej zależy od danego gracza. Mi się ciekawie gra od samego początku, ale jeden może być zadowolony dopiero gdy zobaczy, że stworzył dobrze prosperującą osadę, drugi wtedy gdy uda mu się wyrżnąć całą wioskę rywala, a trzeci gdy opanuje cały świat.
    Nie mogę tego jednoznacznie określić :)

    #edit
    W sumie rodzaj gry jaki występuje w Anno jest zbliżony do tego tutaj. Jeśli ktoś grał to jakieś będzie miał porównanie minimalne.
    Ostatnio zmieniony przez Adrino : 10-06-2012, 10:44

  11. #10
    Avatar szic123
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    3-miasto
    Wiek
    33
    Posty
    117
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Pisałbym się na to, tyle że nie mam za dużo czasu aktualnie na grę. Max 2-3h dziennie myśle.
    Sunek.

  12. #11
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ok, miło patrzeć, że stara ekipa się ponownie zbiera powoli. (:
    A jak tam z twoim bratem? Przyłączy się do gry?

    #dół
    No u mnie tak samo z wakacjami :D
    Ostatnio zmieniony przez Adrino : 10-06-2012, 11:45

  13. #12

    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    eineżołoP
    Posty
    498
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    No jeśli mi komp pozwoli na znośną ilość fpsów mając włączone hnh i ts3 to jak najbardziej
    i z czasem też może być słabo w 1 miesiąc wakacji ;d

  14. #13
    Agaczo

    Domyślny

    Też mogę wbić :p Grałam w to przez dłuższy czas z jakimś niemcem ale przestał grać to i mi się znudziło ;p

  15. #14
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Teraz pytanie dotyczące komunikacji głosowej.

    Jak wiadomo jest do wyboru kilka programów zapewniających taką usługę i ja od siebie mogę zaproponować serwer ventrilo 2.1.4, lecz tutaj trzeba liczyć się z tym, że vt ma dość kiepską jakość. Tak więc jest opcja żebyśmy złożyli się na jakiś serwer teamspeak'a za pomocą sms'ów/przelewów, jak kto woli.
    Co wam bardziej odpowiada?

  16. #15
    Avatar Kucyk
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    3,586
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Adrino napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Teraz pytanie dotyczące komunikacji głosowej.

    Jak wiadomo jest do wyboru kilka programów zapewniających taką usługę i ja od siebie mogę zaproponować serwer ventrilo 2.1.4, lecz tutaj trzeba liczyć się z tym, że vt ma dość kiepską jakość. Tak więc jest opcja żebyśmy złożyli się na jakiś serwer teamspeak'a za pomocą sms'ów/przelewów, jak kto woli.
    Co wam bardziej odpowiada?
    Jest torgowy serwer vt jezeli o to tez chodzi ;d

    Moze sie dolacze, stworzylem chara wczoraj, a dzisiaj offline serw

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Sprzedam Guild Wars 2 + Hearth of Thorns + Path of Fire
    Przez zyvik w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 22-07-2018, 16:30
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 09-02-2015, 00:54
  3. Carlos & Ross & Grosh Thread
    Przez Carlosk w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 05-09-2011, 05:56
  4. Orcus & Magic & Notus ~~ THREAD ~~
    Przez Rychu Nie Bij plax w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post: 28-01-2010, 22:13

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •