nie rozumiem pytania
przecież tak właśnie było w tibii, że nawet 8 lvl z wysokimi skillami bił tyle samo, co high level z tymi samymi
ja mówiłem o wydłużaniu czasu potrzebnego do wbicia kolejnych skilli/leveli, a nie wzorze na dmg
Wersja do druku
@Tibia77, bardziej mi chodzi o to, że jak tak zrobię na medivii to wbije mi się skull. A przedtem ja kto robiłem, to nawet jak on wdepnął na mojego fielda to nie miałem skulla
field staje się 'dziki' po kilku sekundach i na medivii też tak było, po prostu robisz to za szybko
chyba że coś zmienili niedawno
patrzac co sie porobilo z medivia, chetnie zagram na takim servie o ile nie bedzie przesady z runemakerami. Pozdrawiam starych wyjadaczy :D
Nie wiem czy sie myle, czy zle pamietam ale;
czy na wersjach ok. 7.4-7.6 na RL jak np stalo sie daleko od tabliczki to napis ktory byl na tej tabliczce normalnie mozna bylo przeczytac? Bo tak mi sie kojarzylo, a jak pierwszy raz na medivie wszedlem to bylo tak jak na rl tj. "you are too far to read it" , kojarzy mi sie ze niezaleznie od ilosci sqm od tabliczki, w tamtych latach mozna bylo przeczytac napis, tak samo z tablic itd. Ktos pamieta?
I jeszcze, czy druid zostanie jakos zmieniony czy bedzie dalej tylko uhmakerem i nic wiecej?
Ja jeszcze zwróciłbym uwagę na PvP, głównie w wojnie. Żeby to nie ograniczało się do rzucania gfb ale do magic walli i sd. Jakiś nerf dla gfb jeśli np bije powyżej 4 graczy to dmg daje po 25% każdemu czy coś w ten deseń, nie mam pojęcia jak to rozwiązać ale to psuło cały schemat powrotu do dawnych czasów.
Tylko znowu problem w defach, które były by nie do przebicia pewnie, aczkolwiek wole tak niż ten spam chyba.
głosuję za nerfem ue o 95% bo jestem noobem, pozdrawiam
sie sraja o pvp wielcy war grajkowie xDD a przyjdzie co do czego to 30 macki paladyniarze z ab dendriel pls no kill
iglica kiedy start? macie jakies skrypty na rotwormy dla eka?
Jeżeli ulepszać cokolwiek druidowi to ja temu cwelowi podzialalbym coś wokół summonow
Ale na takim serwerku moim zdaniem to nie ma sensu, to nie war dla dzieciaczków do rzucania uekow, bo tu ani lvla na to by nie wbili
Wystarczy mu to, że klepie uhy i może siohac, a w pvp ma sdki
Kwestia spamu gfb - trudno, takie realia, ale weźcie pod uwagę to, że tu nie będzie armii 300 postaci robiących rynku
Nie będzie lvlowania na peninsuli, żeby potem spamować ue na opence w ankh, nie o to tu kurwa chodzi, bo nie będzie się dało dorobić jak na medivii, nieskończonych zasobów i pieniędzy, a po dedzie blesy z SMS shopa i lecimy po war bp
To jest hardkor nie będzie głupiej podgrywki
Aha pomyslalbym nad jednym itemkiem żeby gierka była trochę mniej wkurwiająca - amulecik albo pierścień dający światło, zawsze mnie to wkurwialo na paladyniarzu, że w tej kwestii jest poszkodowany i musi wastowac manę
xD najlepszy początek w grze - paladyn, a chuj dajmy mu jeszcze darmowe światło w postaci itema, niech bije z odległości, leczy się maną i kręci przyzwoitego expa wynosząc zajebistego loota w postaci knight armorów
pojebało was do końca, zaczynacie się kompromitować i ty też kumplu od dzienniczka nie rub mi tego
star amulet daje światło ale takie nie za mocne coś jak utevo lux który już się skurczył raz
A magic light wand to nie istniał już?
oby nie bylo tak, jak za pierwszych wersji tibianica, ze administracja rzucala c armorki na skraj ekranu i patrzyla czy gracz ma light hacka xD. Jak oldschool to oldschool. Swiatlo, wbrew pozorom daje duza przewage.
a może non pvp zróbcie?
Załącznik 368702
No co ty Bubuszku, ciezko bedzie udka zdobyć
ja tam trapy na non pvp bardzo miło wspominam xd
https://www.youtube.com/watch?v=_jX3qsyIlHc
Posty
4,444
ładnie sie trafiło z tymi trapami
3 serwery na raz:
PVP
NON-PVP
PVP ENFO
Kasa z paków by leciała jak patola po 500+
Tylko na servie grało dawniej po 700 osób prawie cały czas, latami. Tu na początku boom a potem pewnie zostanie 300 na dwie zmiany ameryka/eu. Red skulla i tak miał każdy prawie oprócz jakiś rycków. Widać po wszelakich gówno otsach jak wygląda wojna na starych wersjach = bieg z gfbkami + jakies ueki. To samo bylo na Tibianicu, nie ważne czy na 40 czy 100 poziomach.
Jak ots ma być taki pro elo trudny i niby ma tego nie być to chociaż przygotować jakieś rozwiązanie alternatywne jak zacznie się o to płacz bo jestem przekonany, że tak będzie bo jest tak na KAŻDYM serverze. Włącznie właśnie z dawną classictibia, tibianicem. Nie wiem jakie community musialoby byc na servie i ile noobcharów, żeby ludzie tego nie robili, ale jestem przekonany, że w 2019 roku na cięzkim serverze po 3miesiącach zabraknie ludzi i zacznie się spam dlatego proponuję zająć się jakimiś rozwiązaniami zawczasu.
Takie będzie można kupić w sklepach w każdym mieście:
Załącznik 368703
No ja wiem proszem pana, nawet fajna taka, tylko ręki paladynowi brakuje
Ale chuj z tym, rzeczywiście nie ma co kombinować, niechże ci strzelcy palą manę na światło, żeby za łatwo nie mieli
Aha mam nadzieję, że nie zapomnieliście o bazyliszku, bo rozmyślałem nad nim pod kołderką, zasypiając, by kolejny dzień efektywnie wykorzystać na naukę w podstawówce
I nie mogłem spać przez tego chuja, bo chciałem odkryć tajemnicę
Ps dajcie gma place 25zl smsem albo doładowaniem
przecież płacze będą zawsze, w szczególności ludzi, którzy grają paladynami bo jest to uniwersalna profesja
poza tym zawsze musi być przewaga profesji nad profesją i kierując się nawet postępowaniem na medivii to wyglądało mniej więcej tak:
maga pokuje najt ale musi mieć przewagę lvlową i po to ma broń i może expić bez żadnych kosztów na przykład na minosach/orkach
palka bije najt i to samo co wyżej tylko, że koszt to amunicja czyli nie to co runy dla maga
sam magiem teoretycznie nie możesz nic zrobić ale jak masz kumpli magów to nie jest ci straszny 150 knajt
i serio brać do głowy płacze war teamków to trzeba mieć ujemne iq bo jak już wcześniej było napisane im nigdy nie jest dobrze, szukają przywilejów tylko ze względu na to, że zbiorą 15-30 osób do wojny
no przecież napisałem, że palek jest walony przez najta na dziurę o co chodzi?
paladyna bije rycerz i może expić za pół ceny maga, a za pół ceny więcej niż rycerz - mam nadzieję, że przetłumaczyłem z mojego na polskiCytuj:
palka bije najt i to samo co wyżej tylko, że koszt to amunicja czyli nie to co runy dla maga
to i tak tylko takie kurwa statystyczne gadanie, które sprawdza się tylko w przypadkach gdy gracz prezentuje jakiś poziom
a faktycznie sila sugestii bo wymieniles maga a potem oddzielnie palka
Oni nie mieli jakiegoś dobrego pvp, ale to było 15 lat temu i nie ma w ogóle co porównywać.
A z gfbkami, to przemyślimy, aczkolwiek kwestia jest dużo bardziej złożona. Fakt, że na starej tibii w okolicy walk zawsze kręciła się masa gapiów i noob charów to można pominąć, bo nie zmusimy żadnych noobków do przychodzenia i bycia noobkami, ani nie będzie przyzwolenia na mc.
Ale to walenie gfbków to jest obliczone głównie na wastowanie i spychanie drugiego teamu. Bardzo rzadko się zdarza, że ktoś pada od samych tych gfbków. To eliminuje głównie magów, którzy muszą latać na utamce i jak dostają te gfbki, to albo się wycofują, albo zaraz mają 0 many, tak czy siak, są wyłączeni a tamten team zyskuje przewagę.
Tylko po pierwsze, walenie gfb jest tym bardziej efektywne im wyższe lvle są w wojnie. Bo 300 lvl drugiemu 300 lvlowi zabierze tym gfbkiem dużo więcej many, niż 70 lvl drugiemu 70 lvlowi, a w obu przypadkach do odnowienia są do dyspozycji tylko te same manasy dające po 25-75 many. Po drugie, na wyższym speedzie trudniej jest trafić sdka czy połapać dobrze na walle, a z gfb się zawsze trafia tak samo. I po trzecie, w dzisiejszych wojnach na otsach jest dużo magów, bo gra się nimi dużo łatwiej. W starej tibii było ich mało i na torgerze też pewnie będzie mniej.
Więc choćby z tych powodów taktyka spamu gfbków na torgerze powinna być mniej efektywna.
Ale tak, jak mówię - przemyślimy. Bo znerfienie gfbka może mieć też konsekwencje uboczne, właśnie przy przebijaniu defów itp., więc trzeba by to dokładniej przeanalizować.
A co do profesji, to spodziewam się, że będzie to wyglądało mniej-więcej tak: na początku wiadomo, że palek najlepszy, bo nie potrzebuje eq, ani skilli, ani runek, może od razu expić. Jednak knight nie powinien znacząco odstawać, wbrew pozorom. Mag oczywiście najgorzej i problemy z hajsem na spelle itp.
Jednak z czasem palek będzie słabnąć, bo nie ma u nas żadnych super elektrycznych łuków, ani zboostowanej amunicji, czy usunięcia delaya; knight zacznie go przeganiać, bo sobie ogarnie w końcu lepszą broń i będzie expić szybciej. Mag dalej będzie najwolniejszy. Ale dalej w miarę upływu czasu mag zacznie zyskiwać na znaczeniu, bo z runami zacznie expić szybciej, do tego mocne ueki (zero nerfa) i mort hury, i nawet mając nadal niższy lvl będzie w stanie sporo dać.
Druid dobry do supportu, zwłaszcza że tu można np. siochać przez ściany, ale postaramy się go jeszcze rozsądnie zbalansować.
Więc ogólnie kolejność będzie się odwracać. To był wg mnie najlepszy balans, że każda profa miała inną charakterystykę, a nie że każdą się grało tak samo łatwo i expiło tak samo szybko.
A w pvp z racji mniejszej liczby magów, knight znowu powinien być czołgiem, a nie padać jak szmata na każde combo, z kolei dobry mag będzie jeszcze bardziej w cenie ze względu na swoją moc, tak jak to kiedyś było.
Na otsach ten balans jest imo tak rozchwiany, bo skraca się początkowy etap gry i przyspiesza osiągnięcie tzw. end-game, dodatkowo ułatwiając grę magiem (+ farmy) i przez to staje się on za dobry i trzeba nerfić ueki. A taktyką staje się walenie gfb, bo trzeba koniecznie wastować im manę.
Zawsze na starej tibii ceniłem bardziej np. 40 maga niż 60 knajta/palka :)
przeciez porownujac ogarow w pvp kiedys a ogarow pvp teraz to Ci obecni zjadaja ich na sniadanie, wiecej pomyslow, obcykanych metod, taktyk i duzo wiecej godzin spedzonych na postaciach
@edit
a nie widzialem posta tibiarz @tibia77 ;
ale co się dziwić że kiedyś ludzie byli słabsi w pvp, jak internety radiówki, jakieś podstawowe wentrilo co wypierdalało się co chwile itp, prawda taka że większość wtedy latała na tibiasuite z sdbotem ale kij xD:kappa
tego nie ma nawet co porównywać, wtedy nikt nie miał kilkunastu lat grania w tę grę, tylko w większości parę miesięcy, albo z rok (sam klient 7.X istniał z 2 lata), do tego nie było hajrejtowych otsów dla 'war teamków', ani nawet jakiejś areny, trzeba się było uczyć na żywca w walce, gdzie deathloss był wysoki, a cała gra trudna i wolna, nie było też streamów i milionów nagrań, nawet youtube nie istniał, a zamiast programów głosowych była komanderka na guild-chacie
to co tu porównywać, tamci gracze byli pionierami, a dzisiejsze war teamki przedszkolakami
wiadomo że poziom jest teraz zupełnie inny, bo są nieporównywalnie większe możliwości
Jak będzie wyglądała sprawa servera? Wszyscy dobrze wiemy, że nawet jak startował b. Dobrze dopracowany server a stał na jakimś tanim syfie, to po kilku ddosach połowa ludzi odochodziła, zresztą słusznie. Macie ogarnięte coś mocnego? Może warto zrobić zrzutke na coś stabilnego. Sam chętnie się dorzucę.
stary tibiarza bedzie strażnikiem tajemnicy i klucznikiem. nikt sie nie dostanie, o zadnych ddsów nie ma mowy bo by przykurwił miotłą przez łeb.
W takim razie spoko. W sumie najważniejsza kwestia żeby stabilny był, pamiętam, że jeszcze parę lat temu Bolek z ddosami nie mógł sobie poradzić dopóki niedoinwestowal hajsu. Ale bede latał po kopach z monkiem xD
A co z druidami? Może by tak pokombinował coś z runami paraliżującymi łapy w gierce, chociażby zmniejszenie ilości potrzebnej many na zrobienie/rzucenie runy. Wtedy nawet wam nie pomoże auto 200 if [$paralyzed == 1] say 'exura' | if [$paralyzed == 0 && $hasted == 0]auto 200 if [$paralyzed == 1] say 'exura' | if [$paralyzed == 0 && $hasted == 0]auto 200 if [$paralyzed == 1] say 'exura' | if [$paralyzed == 0 && $hasted == 0]