Reklama
Strona 144 z 1203 PierwszaPierwsza ... 44941341421431441451461541942446441144 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,146 do 2,160 z 18033

Temat: Wiadomości z kraju i ze świata

  1. #2146
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    -niż demograficzny
    -zamknięcie gimnazjów i zwolnienie w pizdu ludzi
    -pedagogika wiecznie modna

    a tadeusz będzie mówił, że jest problem znaleźć nauczycieli xD

  2. #2147
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Bo można zacząć budować kadrę nauczycielską właśnie dziś, choć efekty będą widoczne dopiero za 10-15 lat. To brzmi utopijnie, ale działa też w dwie strony, jeżeli ktoś będzie zarabiał 5k to wzrośnie konkurencja => wzrośną kwalifikacje nauczycieli => wzrośnie poziom nauczanie => młodzież będzie mądrzejsza (albo przynajmniej więcej umieć na pamięć ;)). Właśnie "tak działa kapitalizm". Może są ludzie, których pasją byłoby nauczanie, ale zamiast 2k w szkole wolą zrobić 7k w korpo. Nie mówię, że te rzeczy mają zmienić się diametralnie od następnego poniedziałku, ale czym wcześniej zaczniemy - tym lepiej na tym wyjdziemy jako społeczeństwo, a protest nauczycieli jest perfekcyjnym pretekstem by rozwiązać ten problem, chociaż zgadzam się, że sami nauczyciele są lwią częścią i przyczyną tego problemu, i faktycznie w drodze ulepszeń edukacji można połowę ich wyjebać, a drugą połowę zastąpić specjalistami, ale specjalistów trzeba dobrze opłacić.
    Ale mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe z tego, ze konkurencja juz teraz jest wykurwiscie duza i to burzy cala twoja utopijna idee? xDD
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  3. Reklama
  4. #2148
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,017
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    -niż demograficzny
    -zamknięcie gimnazjów i zwolnienie w pizdu ludzi
    -pedagogika wiecznie modna

    a tadeusz będzie mówił, że jest problem znaleźć nauczycieli xD
    Ja wiem ze chlopski rozum jedno, ale takie sa fakty, starsi nauczyciele pracują od zawsze, a młodzi nie chca uczyc bo lepszy hajs jest w biedronce, artykuły o tym mam ci wklejać?

  5. #2149
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja wiem ze chlopski rozum jedno, ale takie sa fakty, starsi nauczyciele pracują od zawsze, a młodzi nie chca uczyc bo lepszy hajs jest w biedronce, artykuły o tym mam ci wklejać?
    artykuły xD, ja pierdolę, tadeusz skończ trolować

  6. #2150
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,017
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    No kurwa kto wie lepiej, dyrektorzy placówek, odpowiednie stowarzyszenia czy janusz xD

  7. #2151
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    weź ty se lepiej tadeusz wejdź na stronę gus, wpisz w szukajce "Oświata i wychowanie w roku szkolnym 201x/201x" i porównaj liczby na przestrzeni kilku lat, a nie opieraj się na bzdetach z onetu i opinaich pana dyrektora, co chce mieć 3 minuty blasku w jakimś szmatławcu
    szkół jest mniej, nauczycieli jest mniej(bo ich kurwa nie potrzeba tylu xD), chętnych jest wciąż dużo

  8. #2152
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    jak już to sobie sprawdzisz, to poszukaj statystyk ilu ludzi kończy pedagogikę r/r i jak ta liczba rośnie, no ale pan dyrektor z artykułu w onecie powiedział, ze bida z nendzom, nikogo nie idzie zatrudnić, dlatego jak wejdę na jakąkolwiek szkołę, to widzę te same mordy co 20 lat temu xD, bo taka praca chujowa i tak brakuje ludzi

  9. #2153

    Notoryczny Miotacz Postów ochmar jest teraz offline
    Avatar ochmar
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    1,281
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Chyba się nie dogadamy, ja mówię jakie kroki (plus minus, to są tylko pomysły jakiegoś randoma z internetu, ja się na tym nie znam - są ludzie mądrzejsi), trzeba podjąć, żeby naprawić toksyczny system nauczania, a Ty mówisz w kółko o tym, że nie, bo ten system nie działa.
    No wiem, że nie działa, i że ma wady, o tym są przecież zarówno moje jak i Twoje posty.
    Różnica jest taka, że ja mówię, że trzeba to zacząć naprawiać dzisiaj, żeby za lat dziesięć nie było poważnego problemu, a Ty zamykasz oczy, zatykasz uszy i mówisz "nic gnojom się nie należy".

    Zrozum, mamy te same poglądy na tą sprawę - tylko inny sposób ich wyrażania, ja chciałbym zachęcić mądrych ludzi do rozwiązywania problemu, a nie obrzucać faceta z historii, bo zamiast uczyć dzieciaki z trzeciej ce, zarywa do sekretarki.

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe z tego, ze konkurencja juz teraz jest wykurwiscie duza i to burzy cala twoja utopijna idee? xDD
    No to ktoś popełnia tam wykurwiście duży błąd w doborze kadry nauczycielskiej i powinien za to ponieść odpowiedzialność, coś jak niekorzystne zarządzanie mieniem tylko na szczeblu doboru kadry.
    W obu przypadkach, niezależnie od tego czy konkurencja jest duża czy mała, dochodzimy do tych samych wniosków - no trzeba zmian (zarówno w kadrze, płacy, kompetencjach itd) jak najszybciej, więc nie wiem jak to "psuje moją utopijną idee".

    A tak BTW to macie jakieś dane na temat tych miliona chętnych na pracę za 2k? Bo przyznam dopiero teraz chciałem wygooglować, ale znalazłem tylko informacje o tym, że coraz trudniej znaleźć nauczycieli - ale to są jakieś artykuły w internecie to chuj wie czy można temu ufać.

  10. #2154
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Chyba się nie dogadamy
    nie dogadamy się, a zaraz będzie dlaczego

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja mówię jakie kroki (plus minus, to są tylko pomysły jakiegoś randoma z internetu, ja się na tym nie znam - są ludzie mądrzejsi), trzeba podjąć, żeby naprawić toksyczny system nauczania
    no właśnie chodzi o to, że to nie są kroki, które naprawią ten system

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a Ty mówisz w kółko o tym, że nie, bo ten system nie działa.
    nie, ja nie mówię, że system nie działa, bo to jest oczywiste, mówię że TAKIE KROKI nie zadziałają w tym systemie

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No wiem, że nie działa, i że ma wady, o tym są przecież zarówno moje jak i Twoje posty.
    Różnica jest taka, że ja mówię, że trzeba to zacząć naprawiać dzisiaj, żeby za lat dziesięć nie było poważnego problemu, a Ty zamykasz oczy, zatykasz uszy i mówisz "nic gnojom się nie należy".
    nie, różnica jest taka, że ja wiem, że te zmiany nic nie zmienią i proponuję podejście, które rzeczywiście coś zmieni

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zrozum, mamy te same poglądy na tą sprawę - tylko inny sposób ich wyrażania, ja chciałbym zachęcić mądrych ludzi do rozwiązywania problemu, a nie obrzucać faceta z historii, bo zamiast uczyć dzieciaki z trzeciej ce, zarywa do sekretarki.
    poglądy te same, ale ja choć sam nie znam dobrego rozwiązania problemu, to przynajmniej widzę, że to proponowane nie jest żadnym rozwiązaniem

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No to ktoś popełnia tam wykurwiście duży błąd w doborze kadry nauczycielskiej i powinien za to ponieść odpowiedzialność, coś jak niekorzystne zarządzanie mieniem tylko na szczeblu doboru kadry.
    tak działa państwówka xD, od zawsze, niczyje pieniądze, więc nikogo się nie ciągnie do odpowiedzialności, proste

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W obu przypadkach, niezależnie od tego czy konkurencja jest duża czy mała, dochodzimy do tych samych wniosków - no trzeba zmian (zarówno w kadrze, płacy, kompetencjach itd) jak najszybciej, więc nie wiem jak to "psuje moją utopijną idee".
    psuje w taki sposób, że Twoja utopijna idea zaczyna reformę od podniesienia płac, więc już pierwszy krok nie przyniesie nic
    to trochę tak jakbyś chciał latać, ale zaczął do tego celu kopać tunel

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A tak BTW to macie jakieś dane na temat tych miliona chętnych na pracę za 2k? Bo przyznam dopiero teraz chciałem wygooglować, ale znalazłem tylko informacje o tym, że coraz trudniej znaleźć nauczycieli - ale to są jakieś artykuły w internecie to chuj wie czy można temu ufać.
    no nie można ufać, dlatego polecam GUS, te dane są publiczne od zawsze oraz dane uczelni
    jako dowody anegdotyczne polecam zagadać do koleżanek z gimnazjum, które poszły na pedagogikę jak łatwo jest się dostać do szkoły oraz sobie włączyć stronę podstawówki do której się chodziło i zobaczyć, że poza tymi co umarli, to są to te same osoby

  11. #2155
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No to ktoś popełnia tam wykurwiście duży błąd w doborze kadry nauczycielskiej i powinien za to ponieść odpowiedzialność, coś jak niekorzystne zarządzanie mieniem tylko na szczeblu doboru kadry.
    W obu przypadkach, niezależnie od tego czy konkurencja jest duża czy mała, dochodzimy do tych samych wniosków - no trzeba zmian (zarówno w kadrze, płacy, kompetencjach itd) jak najszybciej, więc nie wiem jak to "psuje moją utopijną idee".
    Tak psuje, ze zwiekszenie plac nie zwiekszy poziomu nauczania. Tak jak powiedzialem system potrzebuje zmian i to duzych, ale akurat place powinny byc na koncu. Najpierw trzeba zmienic cala strukture i przede wszystkim wymogi, a dopiero pozniej place. W kazdej porzadnej firmie tak to dziala. No, ale coz - to jest wlasnie panstwowka i rozmyta odpowiedzialnosc gdzie kazdy jest bezkarny. Dlatego nikt wspomnianej przez Ciebie odpowiedzialnosci nie poniesie, bo kto i za co wlasciwie? Przeciez kurwa no ludzie chyba kazdy wie jak to wyglada. Wybor dyrektora u mnie w gminie - nauczyciel histori pchajacy sie do polityki z kumplami no to cyk dajmy go na dyrektora. Skonczyl byc dyrektorem to se zostal wojtem. I tak to sie zyje powolutku. Brat mojego szwagra to samo - nauczyciel wfu, w zwiazku z tym, ze mial w kurwe wolnego czasu to se zaczal byc radnym. Jak go juz ludzie w gminie przyszanowali to cyyyk dyrektor szkoly od 10 lat. xD I nawet nikt niech nie sugeruje, ze ktos sprawdzal jego kompetencje pod katem zarzadzania ludzmi.

    Dlatego strajk jest nieuzasadniony i chuj do dupy im sie w tej chwili nalezy. Jezeli system bedzie zmieniony, wymagania i oczekiwania wieksze - wtedy owszem. Wtedy nalezy rozmawiac o podwyzkach. Ale teraz, przy obecnych zasadach, przy komunistycznej karcie nauczyciela nie ma chuja. Po prostu Ty twierdzisz, ze sie im nalezy bo chca kupic keczup za 3,69, a nie 2,79, a my uwazamy, ze na ta chwile nic sie nikomu wiecej nie nalezy, ale fajnie by bylo gdyby ktos w koncu postawil realne oczekiwania i wymagania, a za tym niech ida te przyjemniejsze zarobki.

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jako dowody anegdotyczne polecam zagadać do koleżanek z gimnazjum, które poszły na pedagogikę jak łatwo jest się dostać do szkoły oraz sobie włączyć stronę podstawówki do której się chodziło i zobaczyć, że poza tymi co umarli, to są to te same osoby
    Otoz juz wyjasniam sa to nauczyciele z powolania oni niosa ten krzyz za darmo walczac o przyszlosc naszych dzieci. Za darmo.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 05-04-2019, 16:10
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  12. #2156
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,017
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    Janusz to ze ktos kto konczy automatyke nie znaczy ze bedzie automatykiem, u mnie na 120 osob z 10% może rzeczywiście w tą dziedzine poszło, podobnie z pedagogika,dużo ludzi konczy, ale nauczycielem nie kazdy chce być, często ludzie na to idą żeby miec papierek

  13. #2157

    Notoryczny Miotacz Postów ochmar jest teraz offline
    Avatar ochmar
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    1,281
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    [długi post o tym, że mój pomysł nie zadziała]
    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (plus minus, to są tylko pomysły jakiegoś randoma z internetu, ja się na tym nie znam - są ludzie mądrzejsi)
    No przecież sam mówię, że się na tym nie znam.
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jako dowody anegdotyczne polecam zagadać do koleżanek z gimnazjum, które poszły na pedagogikę jak łatwo jest się dostać do szkoły oraz sobie włączyć stronę podstawówki do której się chodziło i zobaczyć, że poza tymi co umarli, to są to te same osoby
    No z tym właśnie ciężko, bo znam wiele osób po pedagogice oraz innych kierunkach, które sugerują karierę w kierunku nauczyciela (jak filologie językowe itd), i serio bardzo mały odsetek tych osób pracuje (albo chciałoby pracować) jako nauczyciel, ale to może akurat błąd poznawczy, też nie ze wszystkimi kontakt utrzymuję.


    Niemniej jak patrzę na wszystkie informacje w internecie, to wszystko sugeruje, że nie ma zbyt dużej ilości chętnych? co się kłóci trochę, bo temat ciekawy, to zagadałem teraz z osobą, która żyje w tym środowisku nauczycielskim, chociaż sama nie jest nauczycielem, więc nie ma żadnych korzyści w tym strajku, i TL;DR tego co mówi to:
    + Chętnych na posadę nauczycieli faktycznie "może być dużo"
    + Dobrzy nauczyciele nie są nagradzani za czas włożony w przygotowanie zajęć (zwłaszcza dla dzieci w młodym wieku)
    + Słabi nauczyciele mają w dupie swoje przedmioty a zarabiają tyle samo
    + Powinna być większa pre-selekcja nauczycieli przy zatrudnianiu
    + Poziom i sposób nauczania przez nauczyciela powinien być jakoś sprawdzany; bo teraz nawet jak są kontrole to są zapowiadane parę dni wcześniej

    Więc w sumie z każdej strony mam sprzeczne informacje

  14. #2158

    Notoryczny Miotacz Postów ochmar jest teraz offline
    Avatar ochmar
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    1,281
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Mam tylko nadzieję, że janusz mnie nie oszukujesz swoimi argumentami, bo za niedługo wielkanoc, zjeżdżam do rodziny i będę używał tych argumentów żeby wyjaśnić ciotke nauczycielke i nie chcę wyjśc na debila

  15. #2159
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam tylko nadzieję, że janusz mnie nie oszukujesz swoimi argumentami, bo za niedługo wielkanoc, zjeżdżam do rodziny i będę używał tych argumentów żeby wyjaśnić ciotke nauczycielke i nie chcę wyjśc na debila
    Poruszanie tego tematu z jakimkolwiek nauczycielem tera grozi smiercia kurwa. To jest tak jakbys powiedzial gurnikowi, ze ma guwno robote i ich strajki sa nieuzasadnione, a kopalnie powinny byc prywatne. xDD To Cie zajebi razem z cala Twoja rodzina i dokladnie takim samym kwikiem reaguja nauczyciele - przerabiane w ostatni weekend. xD
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  16. #2160
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam tylko nadzieję, że janusz mnie nie oszukujesz swoimi argumentami, bo za niedługo wielkanoc, zjeżdżam do rodziny i będę używał tych argumentów żeby wyjaśnić ciotke nauczycielke i nie chcę wyjśc na debila
    nie rób tego xD, ludziom nie można nic zabierać, nawet "wirtualnie", bo obraza śmiertelna, to jest jest zwierzęcy pościg za "mje się należy"

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 6 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 6 gości)

Podobne tematy

  1. Wyciek danych ze wszystkich komisji w kraju [link]
    Przez Kuzyn w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 26-11-2014, 15:48
  2. Odpowiedzi: 44
    Ostatni post: 02-06-2014, 19:49
  3. Nowy pomysł na uzdrowienie kraju
    Przez Aureos w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post: 21-02-2014, 16:04
  4. [Opowiadanie] Powrót z kraju zielonych liści.
    Przez Master_Tv w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 14-10-2012, 16:27
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-06-2012, 09:02

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •