Reklama
Strona 261 z 1245 PierwszaPierwsza ... 161211251259260261262263271311361761 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,901 do 3,915 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #3901
    Mexeminor

    Domyślny

    1.8T ma 210 nm przy 1800 obrotów. 2.0 od BMW ma 190 nm przy 4200 obrotów.

    To nie wina fabryki. Na logikę biorąc od razu wiemy, że silniki uturbione szybko osiągają maksymalny moment.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 29-12-2015, 15:29

  2. #3902
    Avatar ~Qacper~
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,196
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj nightmarer121 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Polecam Opla Zafirę A, czasem zdarzy się, że zamienię się z ojcem na auta i nie zmieniamy ustawień fotela, a on jest sporo niższy ode mnie.
    Podbijam, przez ostatni rok zrobiłem 25k km Zafirą A brata. Pod względem miejscą to jest genialnie zaprojektowane auto, niby taka podwyższona Astra G ale miejsca jest no "w chuj" można sobie usiąść wysoko, wygodnie, jeśli fotel kierowcy odsunięty na maxa z tyłu 2metrowiec siedzi jak król. Do tego jest to idealny pojazd na jakieś "balety" z racji 7 miejsc. Do tego tego ta średnica zawracania <33 , zawsze jak przesiadam się do innego auta to jestem w szoku

  3. Reklama
  4. #3903
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Nie chodzi mi o to czy zmieści się 7 czy 14 osób szczerze mówiąc, bo przez większość czasu jeździć będę sam. Priorytetem nie jest marka, silnik, wyposażenie bo chce na razie rozejrzeć się na rynku z którego samochodu po 2ch kilometrach nie będę miał ochoty wysiąść ze względu na plecy.

  5. #3904

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Te 1.8 ma te 125 koni, a więc jakoś jedzie. Porażka jest w A6, A4 czy Passat dają radę. Jak się chce gazować, to jeszcze lepszy od 1.8T, bo odpada drogie turbo.


    Pytanie czy oni zrobili biznes na New Beetlu. Odpowiedź brzmi: nie.

    Gdzie więc sens?
    Spokojnie, A6 z tym motorem bym w życiu nie kupił, aczkolwiek raz miałem kurs A6 C5 1.9 131KM i wcale gorzej od passka B5 się nie zbierała ;P. Do tego wydawało mi się, że jest nieco lepiej wygłuszone wnętrze.
    Ostatnio zmieniony przez SerQ : 30-12-2015, 10:56
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  6. #3905
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj SerQ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Spokojnie, A6 z tym motorem bym w życiu nie kupił, aczkolwiek raz miałem kurs A6 C5 1.9 131KM i wcale gorzej od passka B5 się nie zbierała ;P. Do tego wydawało mi się, że jest nieco lepiej wygłuszone wnętrze.
    No 1.9 TDI w A6 jest okej, ale porównanie go do 1.8 jest bez sensu, tutaj bezpośrednio można porównać do 1.8T. AVF ma większy moment od AWX (a w Passacie w większości były AWX, AVF to rzadkość, gdzie w Audi A6 CHYBA same AVF były) więc stąd takie same osiągi mimo większej masy.

  7. #3906
    Avatar MlodyNH
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    525
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Chciałbym posłuchać opinii o bmw e60 2006 r.+ (czy faktycznie duże są koszty utrzymania, jak z ` wytrzymałością `) z 3 litrowym dieselkiem, oznaczenie bodajże 530d (pojedyncze turbo, również opinie o silniku)

  8. #3907
    Mexeminor

    Domyślny

    Silnik bardzo dobry, w tym przedziale cenowym chyba najlepszy diesel. Samo auto jest w porządku, solidne, ale jak dbasz tak się odwdzięczy (standard). Koszty utrzymania nie są kosmiczne, jak się jest realistą i wie w jaki segment pakuje, to nie będzie płaczu.

    Kup zadbany egzemplarz, a na pewno nie pożałujesz. Inna sprawa, że jest to bardzo trudne i musisz mieć te minimum 40 tysięcy.

  9. #3908
    Avatar CZARU
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    202
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Silnik bardzo dobry, w tym przedziale cenowym chyba najlepszy diesel. Samo auto jest w porządku, solidne, ale jak dbasz tak się odwdzięczy (standard). Koszty utrzymania nie są kosmiczne, jak się jest realistą i wie w jaki segment pakuje, to nie będzie płaczu.

    Kup zadbany egzemplarz, a na pewno nie pożałujesz. Inna sprawa, że jest to bardzo trudne i musisz mieć te minimum 40 tysięcy.
    Hmm 40tyś to dałem za e60 z 2004r. też 3.0d tylko mniej koni (218).. Osobiście uważam, że bez sensu jest brać 2006r. jak dokładając kilka tyś masz już polifta, jak chcesz automat to tylko w 3.0L+, za wszelką cenę unikaj silników 2,5..

  10. #3909
    Mexeminor

    Domyślny

    No mogłeś dać 40 tysięcy za 2004, ale chyba nie ostatnio? Bo jeśli tak, to jednak ciut dużo. No chyba, że idealny stan, mały przebieg i porobione sporo rzeczy.

  11. #3910

    Data rejestracji
    2011
    Posty
    989
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Witam , zrobiłem prawko i szukam pierwszego samochodu , mam 3500 zl może poradzicie co kupić.

  12. #3911

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj darde napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam , zrobiłem prawko i szukam pierwszego samochodu , mam 3500 zl może poradzicie co kupić.
    Hatchback? Sedan? Ile drzwi? Bena? Diesel? Gaz?

    Wracając do E60, znajomy z forum z moich stron ma E60 '04 3.0d od 6 lat i zaczęło mu kopcić z rury dopiero, gdy zaczął bawić się w podnoszenie mocy. Wcześniej na nic nie narzekał. Silnik jak na swoją pojemność oszczędny. To, że w autoświecie napisali, ze w ASO amorek do E60 kosztuje 1k EUR, nie znaczy, że zaraz trzeba go kupować :P. Lemforder robi dobre zamienniki chociażby
    Ostatnio zmieniony przez SerQ : 31-12-2015, 10:20
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  13. #3912
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    @darde Dobrze by było gdybyś podał województwo z którego pochodzisz a że dzisiaj mam sporo wolnego czasu mógłbym coś przejrzeć z twoich okolic, jak coś to priv.

  14. #3913
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj darde napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam , zrobiłem prawko i szukam pierwszego samochodu , mam 3500 zl może poradzicie co kupić.
    coś, co jest w dobrym stanie.

    mam nadzieję, że pomogłem.

  15. #3914
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Jeżeli ma kupić samochód do dojazdów na uczelnie, pracy czy czegokolwiek bez sensu byłoby mu kupować diesla, z własnego doświadczenia wiem że kupowanie diesli do przebiegów <20 tysięcy miesięcznie jest bez sensowne na dłuższą metę. Pomimo tego że nie znam się na mechanice i rubryczkach z internetu jak nie którzy tutaj wypowiadający się, kupiłem/sprzedałem parę samochodów, a użytkować miałem okazję jeszcze dużo więcej więc mógłbym pomóc w dobraniu samochodu. Ja jestem kierowcą, nie mechanikiem ale wraz z dwoma bliskimi znajomymi, który jeden jest mechanikiem a drugi kolegą po fachu w przeciągu naszej kariery z prawem jazdy przeżyliśmy ja 6, jeden 7 drugi 5, i razem wspólnie 6 handel bo się swojego czasu bawiliśmy takimi rzeczami, pieniądze podzielone na trzech nie były strasznie duże, ale robiliśmy to bardziej pod zabawę nie pieniądze. A jedyny samochód z którym się wjebałem, i to totalnie na maxa i na którym straciłem była wcześniej wspomniana audiczka. Po prostu szukając początkowo punktu zaczepienia w internetach nie musisz być super fachowcem, a i czasami udaje się znaleźć na prawdę coś ciekawego nawet za małe pieniądze.

  16. #3915
    Mexeminor

    Domyślny

    Jak ja lubię to pierdolenie o dieslach i przebiegach powyżej czy poniżej pewnej wartości.

    Nauczcie się w końcu wszyscy, że nie ważne jakie robisz rocznie przebiegi. Ważne jest tylko to jak długie trasy robisz. Jeśli jeździsz ~5km po mieście kilkanaście razy dziennie i to daje ci ~20 tysięcy rocznie (możliwe), to diesel oczywiście nie ma sensu. Jeśli robisz ~100km do roboty i to daje ~20 tysięcy rocznie, to diesel jak najbardziej ma sens. Ba, nawet jak robisz 10 tysięcy rocznie, ale na trasach powiedzmy po 60km, to dalej diesel ma sens. Ba, nawet jak robisz 2 tysiące rocznie, a trasy po 50km, to dalej ma sens.

    Zrozumieli?

    Cytuj Waw992 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pomimo tego że nie znam się na mechanice i rubryczkach z internetu jak nie którzy tutaj wypowiadający się
    O com się obsmarkał XD

    Człowieku, przyznaj się, że jeździłeś zajechanymi 1.8T, gdzie turbo łapało przy 3 tysiącach obrotów, a nie tutaj próbujesz jakichś podchodów.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 31-12-2015, 13:48

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •