Reklama
Strona 709 z 1245 PierwszaPierwsza ... 2096096596997077087097107117197598091209 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 10,621 do 10,635 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #10621
    Avatar Askarnoh
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    586
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Pozniej Mex przeczytam co napisałeś,
    Pytanie było:

    "Jakie samochody w granicach 10k opłaca się kupić jako inwestycję? Tak aby go doprowadzić do stanu tzw. igła i wyjechać sobie nim tylko raz na jakiś czas, żeby go przepalić, a za kilka(naście) lat sprzedać z zyskiem? Myślałem o jakimś e46, może jakiś starszy mercedes, albo borewicz? XD"

    Czy ja coś źle zrozumiałem? Nie kupi bazy za 10k i nie doprowadzi jej pozniej do lepszego stanu?

  2. #10622
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Nie kupi nic sensownego, co by się nadawało na inwestycję, proszę przeczytać. Za 10k to nawet daily dobre nie będzie, no może jak się pofarci, to tak, ale na farta się w życiu nie liczy.
    E38 to bardzo drogie w utrzymaniu auto, a typowych usterek ma masę. Tak się składa, że te tanie egzemplarze te usterki mają w dużych ilościach, a ich usuwanie jest:
    a) czasochłonne,
    b) wkurwiające,
    c) kosztowne.
    Poza tym takie za 10k będzie miało bardzo przeciętną blacharkę, a to jest najważniejsze w aucie pod inwestycję, bo wóz z ori lakierem będzie dużo więcej wart w przyszłości (a na to liczy OP, o czym wyraźnie napisał).

    Za 10k po prostu nie ma sensu szukać BMW (żadnego, nawet to E36 będzie średnią opcją, ale jest jakaś niewielka szansa na niezły egzemplarz. Przy E38 praktycznie nie istnieje taka możliwość) pod inwestycję, tutaj dużo lepiej się sprawdzi np. Polonez (oczywiście Borewicz, ale tutaj też trzeba pamiętać, że za 10k to cudów nie będzie), który szybciej będzie zyskiwał, jego naprawy są śmiesznie tanie, skomplikowanie prawie zerowe, a przy okazji będzie się wyróżniał, gdzie E38 za 10k to co najwyżej może się wyróżniać w afrykańskiej wiosce.

    W ogóle 10k to bardzo mało kasy na jakieś ciekawe auto pod kocyk, no ja bym mógł z czystym sumieniem Ładę 2107 polecić, bo one są tanie ciągle, ale nie mówmy tu o wzroście wartości, a jedynie o fakcie posiadania fajnego, komunistycznego żelaza na zloty itd. Jak się chce liczyć na zysk (co w ogóle jest głupotą, bo tego się nie da przewidzieć), to trzeba mieć tak 100k (nie żartuję) i zrobić dobre rozeznanie rynku, kupić 2-3 auta i liczyć na łut szczęścia. Co np. zdrożało ostatnio, ostatnimi kilkoma laty? Honda S2000, kilka lat temu dobre były za 40k, dzisiaj 70k. Nawet 350Z poszły w górę, bo już nic się nie kupi do 30k, a kilka lat temu było ich za taką kasę sporo. Tego typu nietypowe auta lubią drożeć, ale tego też nie przewidzisz. Jedno jest pewne, że warto kupować rzadkie auta, ale wyróżniające się czymś, tak jak wspomniane S2000. Kupienie popularnego BMW i liczenie na zarobek to jak trzymanie kasy w banku i zdziwienie, że procent jest 0,8, a inflacja 2 i dlaczego ja mam coraz mniej pieniędzy.

  3. Reklama
  4. #10623
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Waw992 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie jestem na czasie z cenami leona cupry ale w ciemno strzelam że zajazdy 20k, coś w stanie średnim 25, ładniejsze 30~
    XD
    100k od razu w ogole niezly tok mysleniowy, ale ogolnie przez cymbalow jak ty cupry sa nawet tanie
    Ostatnio zmieniony przez Master : 20-06-2018, 10:50
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  5. #10624

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    103
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Potrzebuję auto do codziennej jazdy do 13-15k. Przebieg roczny~ 15-20k km. Raczej benzyna (wtedy dołożę podtlenek biedy we własnym zakresie) albo benzyna/podtlenek biedy. Diesel raczej odpada- na ten moment nie widzę nic sensowego, co ma w miarę realny przebieg + nie zabiją mnie koszty utrzymania takiego dieselka z "udokumentowanym" 185k km przebiegu. Wydaje mi się, że benzynka będzie bezpieczniejsza.
    W oko wpadł mi Opel Vectra C 1,8 122KM (GTSem też bym nie pogardził) albo Astra H (również 1,8). Co sądzicie o tym pomyśle? Szukam tylko w kujawsko-pomorskim. Nie śpieszy mi się i nie zamierzam jechać 200km żeby obejrzeć kolejne trupy.
    Nie interesuje mnie BMW, Audi, VW.

  6. #10625

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    678
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Ford focus/mondeo Mazda 3/6 Toyota corolla/avensis, moze pancerna skoda octavia?



    Cytuj Mezuren napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gosciu, ale zrozum, ze koles juz nie gral na koncie, to jakim zlodziejem. mogl sobie normalnie wziac to konto. zreszta tamten koles moze zawsze sie zglosic po swoje pieniadze, moze rafix ich jeszcze nie wydal

  7. #10626
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Nie znajdzie mk4 do 15k

    Miałem Astrę H 1.6 105 konną, a z 2 tygodnie wcześniej Skodę Fabię II 1.4 nie pamiętam nawet ile to mocy ma, odpychały się podobnie, spalanie Skoda miała niższe i była dużo wygodniejsza do jazdy. Także Astry osobiście bym nie polecał, druga rzecz że blacharsko też wypadła gorzej w stosunku do Skody przy tylko dwóch latach różnicy
    Ostatnio zmieniony przez Wawik : 20-06-2018, 15:22

  8. #10627
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Nie interesuje mnie BMW, Audi i VW, ale chcę se kupić Opla, no trzymajcie mnie XD

    Ja wiem, że ludzie próbują być na siłę inni i wykraczać poza pewne schematy, ale uważanie, że jeżdżenie którąś z tych marek to schemat, to jest gorsze niż dopierdalanie się kto w czym chodzi i wyzywanie ludzi od pedałów, bo węższe spodnie ubiorą XDDD

    A jeśli kierujesz się kosztami utrzymania, to Opel wyjdzie Cię drożej niż VW i podobnie jak premium, bo wcale nie ma takich tanich części, a psuje się niestety średnio 2x tyle (no chyba, że masz szczęście do egzemplarza, ale to tak jak już pisałem - nie ma co liczyć na farta).

    Pozdro, ja się nie wypowiadam dalej, poczekajmy co odpowie OP.

  9. #10628
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    E mex, uważam tak samo w temacie fur do #10k, bo IMHO kolega pytał co kupić za 10k, żeby za dużo nie włożyć, czasem pojeździć i sprzedać za 5 lat, ale w sumie jakiś czas temu ktoś tu postował syfika porobionego za ok 10k, był to jeszcze kanciak, jeżeli faktycznie był w dobrym stanie to imho to byłby mój wybor, ale i tak dla funu, inwestycja srednia w auto jezeli samemu sie go nie robi i nie wlozy w chuj hajsu. policzcie przeglady, ubezpieczenie trzymania czegos przez 5 lat

    Co do fury dla winogrono, to odrzucenie audi i bmw rozumiem, bo drogie w zakupie, cięzkie w znalezieniu i nie najtansze w utrzymaniu, ale wieswagen byłby ok
    Ostatnio zmieniony przez Cybuch : 20-06-2018, 18:57

  10. #10629

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    103
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja wiem, że ludzie próbują być na siłę inni i wykraczać poza pewne schematy, ale uważanie, że jeżdżenie którąś z tych marek to schemat, to jest gorsze niż dopierdalanie się kto w czym chodzi i wyzywanie ludzi od pedałów, bo węższe spodnie ubiorą XDDD
    W którym momencie napisałem, że chce być inny i wykraczać poza pewne schematy? Zaznacz proszę w mojej wypowiedzi fragment, w którym tak twierdzę. Btw obecnie jeżdżę VW :)


    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A jeśli kierujesz się kosztami utrzymania, to Opel wyjdzie Cię drożej niż VW i podobnie jak premium, bo wcale nie ma takich tanich części, a psuje się niestety średnio 2x tyle (no chyba, że masz szczęście do egzemplarza, ale to tak jak już pisałem - nie ma co liczyć na farta).
    Dziękuję za opinie.

    Cytuj Cybuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co do fury dla winogrono, to odrzucenie audi i bmw rozumiem, bo drogie w zakupie, cięzkie w znalezieniu i nie najtansze w utrzymaniu, ale wieswagen byłby ok
    Co z wieświagena w tej cenie dostanę?

  11. #10630
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,329
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    najebane jest e46 330xd, xi na otomotach w cenach 13-17k
    oczywiście ze szwajcarii, igiełki 180kkm
    no ale pytanie, ile właściwie za dobry egzemplarz? bo nie idzie sprawdzić tak naprawdę xD 20-22k?
    w e39 530d drogie są to już ogarniam, ale 525d? bo w sumie to tak samo m57 tylko pół litra mniejsze, nie? xD
    ehh ale chyba i tak najsensowniej wypada 528i z gazem

  12. #10631
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    20-22k powinieneś kupić dobry egzemplarz, nawet z gazem, ale w tej cenie też potrafią być miny, więc trzeba sprawdzać. generalnie nie ma nie reguły, czasem schodzi dobry egzemplarz w 3 dni, a czasem wisi 2-3 miesiace, ostatnio kupeta 330 poszła od bimmer autos, sprawdzane przez bimmer check. a 525d jeżeli tds to omijać szerokim łukiem, jak ta druga wersja (o ile to nie to samo) to nie wiem. generalnie też zależy jakie masz wymagania co do bmw, jeżeli szukasz w oryginalnym mpakiecie to w cenie 20-22k istnieje szansa, że znajdziesz, ale generalnei nie wazne ile dasz z 5k na start bym sobie zostawił, coupe raczej niemożliwe w tych pieniadzach. standardowo bierzesz vin i sprawdzasz tutaj: https://www.etkbmw.com/bmw/PL/vin/decoder/online czy sie zgadza kolor, silnik, skrzynia i wyposazenie. Generalnie jak ktoś coś dołożył z wyposażenia, to nie ma tragedii, ale dużo jest podrabianych mpakietów, więc nawet jak egzemplarz warty uwagi to warto o tym wiedzieć, by zbić sprzedającego. warto sprawdzić podłoge, bo potrafia gnić, tylna klapa i tylne nadkola też często gniją, m54 każdy pije olej, więc jak ktoś twierdzi, że nie pije to już sciemnia (chyba, że ma potwierdzony remont silnika i nie wymieniane czesci na oryginalne czy zwykle zamienniki).

    tutaj np. podrabiany mpakiet: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...-ID6zWyoT.html
    nie zgadza sie podstopnica, progi, ale to ogółem tani egzemplarz, wiec jak cała reszta byłaby spoko to warto.

    co do vw - pasek w gnoju, octavia, superb, golf. Cieżko kupić, ale nie powinno być problemu z serwisem

    edit: a no i klasyk - unikać fur z radomia
    Ostatnio zmieniony przez Cybuch : 20-06-2018, 22:35

  13. #10632
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    525d i 530d to M57, różnią się pojemnością i mocą. 525tds to kupa, ale to i tak pierwsze roczniki tylko i po prawdzie wcale nie jest to zły silnik, ale na pewno też nie najlepszy diesel jak zrobiło BMW. Sens jest go brać w E34, w E39 absolutnie jest to relikt i co najwyżej marna ciekawostka.

    Jeśli ktoś chce M54 w mpakiecie (zgodnym z VIN), to musi te 20k minimum szykować na E39 i z 22k+ na coupe. Jak doda się do tego, że coupe warto brać tylko polifty (poprawione mocowanie wózka, które się urywało, paskudna sprawa), to się robi 25k+. Druga sprawa to znaleźć coś takiego, bo łatwo nie jest. Niedawno jakiś typ miał 530i w pełnym mpaku wewnętrznym i zewnętrznym i w imolarot. No to jest jeden z moich ideałów E39, kosztowało coś ponad 25k i w sumie jak na ogłoszenie cena była bardzo spoko. Dość szybko się sprzedał, nie ma co się dziwić. Warto takich perełek szukać, bo jakieś normalne w titansilberze będzie niewiele tańsze, tzn. powinno być sporo tańsze, ale różnica to max 5k, a wartość kolekcjonerska o wiele większa na korzyść fajnej konfiguracji. Właśnie takie egzemplarze będą drożeć najszybciej, te zwyklaki to jeszcze z 10 lat będą tanieć, co dopiero stać w miejscu z ceną.

  14. #10633

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Sosnowiec
    Wiek
    31
    Posty
    570
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Jeżdzę sobie ogladać audiczki konkretnie A5 8T. Roczniki 2008-2010. Dieselek 3.0 240KM. Szukam automatu. Oprocz charakterystycznego dzwieku lancucha rozrządu, stanu lakieru i zawiasu, na co zwrocic szczególną uwagę?
    narazie obejrzalem 3 sztuki i w kazdej opadaly szyby :D porazka, nikt sie przed tym nie zabezpiecza w coupe ?
    Ostatnio zmieniony przez maselkolubie : 24-06-2018, 14:38

  15. #10634
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    @Astinus ;

    co powiesz o tym madafaka magnumie 3.5 v6 wrzuconym dzis na bazzarcude?
    Dojebanie wyglada, a jak z trwaloscia i serwisowaniem tego?
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  16. #10635
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Astinus ;

    co powiesz o tym madafaka magnumie 3.5 v6 wrzuconym dzis na bazzarcude?
    Dojebanie wyglada, a jak z trwaloscia i serwisowaniem tego?
    Wygląda fajnie, serwis luz, ale silnik za słaby. Tzn. jako tako się to odpycha, ale auto wygląda jak konkretny skurwiel, więc 8-9s. do setki to może trochę rozczarowywać.
    W tych samochodach liczy się tylko 5.7 i 6.1
    @Master ;

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 8 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 8 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •