Reklama
Strona 434 z 664 PierwszaPierwsza ... 334384424432433434435436444484534 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 6,496 do 6,510 z 9948

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #6496

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    678
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Najlepiej rozesłać do jak największej ilości dealerów nawet jeśli miałbyś jechać po auto 500km, niektórym punktom sprzedaży czasami bardzo zależy żeby w tym momencie auto pchnąć i wtedy bardzo często robią lepszą cenę, z tego co wiem może między dealerami cena auta różnić się o nawet kilka tysięcy mimo tego samego wyposażenia i egzemplarza. Moto doradca zrobił o tym film na YT możesz poszukac, gość wie o czym mówi bo pracował w kilku salonach samochodów i był kierownikiem jakiegoś

  2. #6497
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ktoś się orientuje czy kupując auto z salonu można jakoś się targować czy chociaż jakieś wyposażenie wyżdzić? Dziadkowi wybrałem opla corse z 2017 (modelowo 18) jako najsensowniejsze auto i chcemy w tym tygodniu kupić (gotówka lub najlepiej 50/50). Jutro zacznę dzwonić po salonach w województwie i dowiadywać się szczegółów ale chciałbym wiedzieć na ile agresywnie mogę z nimi rozmawiać. Takie autko w najtańszej wersji ok 36-37k kosztuje ale nie ma klimy, która kosztuje dodatkowo 3,3k lub można wziąć wersję wyposażenia wyższą, czyli ok. 4-5k drożej ale oprócz klimy ma jeszcze kilka innych pierdół. Głównie o tą klimę chodzi, mogę się spodziewać, że ją dodadzą w cenie? I jeśli chodzi o kolor to tylko biały jest za darmo? Nic tam o tym nie mogę zupełnie znaleźć. Tylko, że dopłata 1900 za kolor ale nie napisali jakie są płatne (i czy w ogóle w wyprzedaży rocznika można cokolwiek konfigurować?).
    Toyota kumplowi obniżyła od buta 7k cenę, no ale to było 80k na 73. Po prostu ponegocjował trochę i dali taki upust, a wersja wyposażenie bogata. 80k to już było ze zniżką rocznikową (bo to oczywiście '17), a jeszcze dołożyli prawie 10% rabatu. To wszystko też zależy od dealera, jeździli po kilku i dopiero ten był taki skory do rozmów o cenie.

    Wydaje mi się, że jest szansa na rabat na jakąś lepiej wyposażoną Corsę, może z innym niż biały lakierem. Prędzej obniżą mocniej cenę droższego egzemplarza niż tańszego, efekt może być taki, że ten droższy będzie bardzo blisko ceny wyjściowej tańszego i będzie się to opłacać.

  3. Reklama
  4. #6498
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,412
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    gdzieś od kogoś enigmatycznie słyszałem że mu w huy obniżyli cenę auta, bo w zasadzie jako wyposażenie wziął/miał tylko wspomaganie i klime xDD
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  5. #6499
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    a tak swoją drogą to do 40k coś lepszego widzicie? może coś przegapiłem ale jak patrze na te Citigo, Aygo itd w podobnych pieniądzach to ta Corsa z wyglądu moim zdaniem miażdży wszystkie małe autka, 3d to sam bym chetnie sobie smigal do pracy, a silniki nie wnikałem, wszędzie pewnie ten sam szajs 1.0-1.2, dziadek i tak swoim Uno z salonu przez 20lat zrobił 80kkm więc wywalone w te silniki, ma już 80lat i mowi, ze to auto na max 5lat wiec chyba każde pociągnie ten przebieg z 5-8k rocznie xD
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  6. #6500
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Zależy co dziadkowi jest potrzebne. Ja bym na jego miejscu wziął up!'a, bo kozacko wygląda, jest idealny do miasta i krótkich tras, ma świetny, ekonomiczny silnik i klimę chyba w standardzie (nie jestem pewien). ok sprawdziłem i za 37k macie klimę, gwarancję o rok przedłużoną (limit 30kkm, ale to nie problem u dziadka widzę) i pakiet przeglądów na 48 miesięcy z limitem km chyba 60kkm, co też nie jest tutaj problemem. Czyli 4 lata totalnego spokoju i zerowego wkładu w auto. Polecam, Skoda Citigo pewnie będzie ciut tańsza, ale wygląda jak gówno, lepiej dołożyć do VW.

    A, i to jest rocznik 2018, a po tych 5 latach piszesz mi na torgu, że dziadek już nie chce auto i sprzedaje, a ja przyjeżdżam do Wrocka i kupuję (bez ściemy, normalnie je biorę jak dziadek nie rozbił, tzn. nie miał żadnych blacharskich napraw). Zero problemów, same korzyści. @udarr ;
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 17-06-2018, 16:01

  7. #6501
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    no w sumie nie patrzylem na up bo myslalem, ze bedzie przekraczac budzet niemniej wydaje mi sie, ze corsa duzo fajniej wyglada, cenowo podobnie wychodza z tym, ze corsa bedzie 2017 i z klima moze wyjsc ciut drozej, czekam na oferte salonow bo wyslalem maila do 10 w okolicy
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  8. #6502
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,412
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    namów dziadzia na auto za 5k, reszte floty zawiń do kieszeni, korzyść dla obu.

    hehe taki prymitywny żarcik na dziś
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  9. #6503
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    spoko dziadek mi ma dać swojego uniaka, ktorego dam bratu pewnie xD auto cud miód, jak niejeżdżone
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  10. #6504
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,412
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    swoją drogą miałem kiedyś uniaczka 1,4, ehh demon prędkości, fotele bardzo wygodne, skończył u badylarzy jako auto dla ukraińców xD

    dziadziowi życzę dużo zdrowia, btw może warto by było wpierw umówić jazdę próbną corsavsup!vscitigo i wybrać najlepszą opcję?
    Ostatnio zmieniony przez Koczek : 17-06-2018, 16:41
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  11. #6505
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak weźmiesz pod uwagę co w nowoczesnej benzynie na bezpośrednim wtrysku i z turbo jest, to wcale tak dobrze na tle diesla nie wychodzi, a spalanie jest jednak znacząco wyższe. Biorąc pod uwagę tylko 2.0TDI, które potrafi spalić w trasie 110-120km/h poniżej 5 litrów, to nie widzę tej oszczędności w kwestii benzyn. W mieście to już w ogóle.
    Wiadomo, to nie to samo co 20 lat temu, ale nie nazwałbym tego opłacalnym względem diesla. Opłacalny względem diesla jest gaz i zapewne jeszcze długo tak będzie.

    PS Przypominam, że M52/M54 potrafi zrobić niecałe 7 litrów przy spokojnej trasie, a przy prędkościach autostradowych około 8 litrów. Czy nowoczesne, downsizingowane benzyny potrafią lepiej, ew. czy jest to duża różnica? Odpowiedź brzmi nie.
    Obecne diesle są na tyle skomplikowane, że musi być serio chujowa benzyna na bezpośrednim, żeby wyszła drożej w naprawach. Nawet jak w benzynie masz dwumasę, to w benzynie, która ma mniej niutków wytrzyma dłużej. Biorąc pod uwagę, że dpfy nie są przystosowane do miejskiej jazdy to znowu mamy punkt dla benzyn,o ile nie mówimy o nowych autach. Ja swoją e60 z v8 w trasie spaliłem 8.6 w trasie bawiąc się na zakrętach i ciesząc wydechem, więc o ile nie mówimy o przeciążonych 1.4 w ciężkich budach to nie jest tak źle. Nie wszystko kręci się wokół BMW, wiec możemy spojrzeć na np. Toyotę Auris, która 130 konna w benie pali kolo 6.8-7l/100km, a d4d coś koło 6-6.5. Czy to jest duża różnica? O dźwięku już nie będę mówił. Są benzyny, które po odpaleniu brzmią jak diesel i odwrotnie, ale podczas jazdy to już słychać co jest co.
    No co do gazu to pełna racja, nawet jak się doliczy koszty filtrów, droższych przeglądów to i tak zazwyczaj po 2 latach się zwraca.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  12. #6506
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Obecne diesle są na tyle skomplikowane, że musi być serio chujowa benzyna na bezpośrednim, żeby wyszła drożej w naprawach. Nawet jak w benzynie masz dwumasę, to w benzynie, która ma mniej niutków wytrzyma dłużej.
    To prawda, dwumasa wytrzymuje w benzynie więcej niż w dieslu, ale w N/A, bo turbo benzyny mają tych niutów już dużo więcej.
    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Biorąc pod uwagę, że dpfy nie są przystosowane do miejskiej jazdy to znowu mamy punkt dla benzyn,o ile nie mówimy o nowych autach.
    No to prawda, ale nowe już też będą miały DPF więc to się znowu zatrze ta różnica.
    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja swoją e60 z v8 w trasie spaliłem 8.6 w trasie bawiąc się na zakrętach i ciesząc wydechem, więc o ile nie mówimy o przeciążonych 1.4 w ciężkich budach to nie jest tak źle.
    Pamiętaj, że to jest N/A i nawet duży silnik bez turbo potrafi spalić stosunkowo mało na trasie, tak jak Twoje N62 czy inne.
    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie wszystko kręci się wokół BMW, wiec możemy spojrzeć na np. Toyotę Auris, która 130 konna w benie pali kolo 6.8-7l/100km, a d4d coś koło 6-6.5. Czy to jest duża różnica?
    2 litrowe diesle Toyoty to teraz są od BMW, a więc no XD Ale poza tym w trasie w takich samych warunkach D4D spali około 5 litrów, gdzie benzyna około 7, nie ma opcji na spalanie ponad 6 litrów w dieslu przy takiej prędkości jaką podałem (110-120km/h), a przy prędkości autostradowej benzyna weźmie więcej. Poza tym ten silnik Toyoty nie ma nic wspólnego z downsizingiem i turbo, to ciągle dość oldskulowy silnik, który warto wziąć, bo nie zdechnie tak szybko, jak te potworki z turbo od koncernów niemieckich.
    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    O dźwięku już nie będę mówił. Są benzyny, które po odpaleniu brzmią jak diesel i odwrotnie, ale podczas jazdy to już słychać co jest co.
    No co do gazu to pełna racja, nawet jak się doliczy koszty filtrów, droższych przeglądów to i tak zazwyczaj po 2 latach się zwraca.
    Porównywanie dźwięku kaszlącej, zdownsizingowanej benzyny do diesla, no co ja Ci mogę powiedzieć, to jest jeden kij. Nie zaznasz tutaj przyjemności.

    Ergo, nowoczesne benzyny nie są złe, ale złe są te o małych pojemnościach i uturbione. Palą sporo przez turbinę, są mniej wytrzymałe (to jest logiczne, nie ma co się spierać, że to będzie trwałe, bo po prostu fizycznie nie ma takiej możliwości), zazwyczaj mają dziwną charakterystykę (przez niską pojemność i uturbienie), wcale nie są tak dynamiczne, jak powinny być. To są opinie wielu użytkowników i nie tylko użytkowników, a również dziennikarzy itd. Wspomniane przez Ciebie 1.6 Toyoty wiele się nie różnic np. od ich starszych silników o tej pojemności, bo takie 1.6 w E12 miało 110 koni, teraz ma 132 (czy 134) z tej samej pojemności dzięki zastosowaniu nowszych technologii, valvematicowi (którego nie było wtedy) itd. Nie ma tutaj żadnych cudów, solidny silnik poprawnie unowocześniony, polecam, warto kupować. Tak samo w Kii i Hyundaiu, 1.4 109 (czy tam 110 kilka) i 1.6 129 (albo już też więcej) - taka sama sytuacja.

    Natomiast 1.2, 1.4, 1.8 w VAGach (i reszta też, bo te 2.0 uturbione z mocami grubo ponad 200 koni to też jest to samo) czy 1.0 Ecoboost w Fordach (który to został akurat dobrze oceniony, bodajże najlepiej z tych downsizingowanych silników, ale to i tak był przebieg koło 100kkm) to jest średnia opcja pod wieloma względami wymienionymi powyżej. Nie jest tak, że to najgorszy wybór, wziąć to tylko zaorać w pizdu i tyle. Po prostu są lepsze opcje na rynku, a przy tych turbo benzynach diesel wcale nie wypada tak drogo w kwestii napraw, bo one same też posiadają prawie wszystko to, co diesel.

  13. #6507
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja swoją e60 z v8 w trasie spaliłem 8.6 w trasie bawiąc się na zakrętach i ciesząc wydechem
    masz 4.4 v8? manual czy automat?

  14. #6508
    Avatar Kredka
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    2,840
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Jaki Leon cupra l z 1.8t jakie + und -
    Oraz ile floty takie auto + LPG

  15. #6509

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    masz 4.4 v8? manual czy automat?
    Manual ma.
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  16. #6510
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Dlatego nie wspominałem nic o vagach, bo oni on zeszłego roku już ładują dpfy do benzyn no i silniki nie są trwałe tak jak rozmawialiśmy o tsi/tfsi.

    Jednak Toyota pokazuje, że dalej można kupić porządny silnik benzynowy, który będzie wytrzymały i nie zbyt mocno wysilony.

    Co do dźwięku to nic nie mówiłem o silnikach po downsizingu jak w vagu. Nowy auris nie brzmi dobrze, brzmi jak każde 1.6-1.8 w benie, ale to i tak lepsze niz 2.0 tdi.

    Nie bez powodu też coraz więcej marek odchodzi od diesla, bo to się przestaje opłacać. Ludzie wracają do benzyn i to nie jest mój wymysł, a jakiś powód musi byc
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9615
    Ostatni post: Dziś, 06:28
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •