Reklama
Strona 1 z 4 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 51

Temat: Origami

  1. #1
    Avatar AoH
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Grochów
    Wiek
    30
    Posty
    396
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Origami

    Dawniej w owionie istniał temat o origami, ale umarł podczas którejś czystki - miał za mały ruch jak na owion. Tu będzie po końce torga sobie leżał w spokoju :)


    Czym jest origami?

    Origami to sztuka składania papieru. Brzmi prosto? okazuje się, że nawet gniecenie kartek da się wykonać trudniej i z rewelacyjnymi efektami :)

    Origami dzielimy na:
    Origami zwykłe
    Punktem wyjścia jest kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury. Najczęściej spotykane modele origami to właśnie origami zwykłe (klasyczne).
    Niektórzy artyści nie widzą problemu w nacinaniu czy klejeniu kartek, lecz zwykło się zaznaczać wtedy co nie jest klasyczne w danym modelu - tj. gdy używam kleju dla wzmocnienia modelu, to powinienem to zaznaczyć w opisie.

    Origami modułowe
    Odmiana origami, w której figury powstają w wyniku połączenia powstałych wcześniej zgodnie z regułami origami elementów. Takie pojedyncze moduły są łączone w całość, tworząc bardziej skomplikowaną figurę.

    Oribana&Ikebana
    Składanie aranżacji kwiatowych z papieru. W czystej sztuce origami nie używa się kleju, tutaj jest to generalnie nieuniknione. Każdy element oribany jest wykonany techniką origami, a później są najczęściej przyklejane np. do łodygi.

    Tesselacje
    Wypełnienie powierzchni kartki za pomocą powtarzającego się motywu. Niezwykle efektowne, gdy podświetlone - gra cienia i światła stworzona mniejszą lub większą ilością warstw papieru daje niesamowity efekt.

    Jak się do tego zabrać?

    Figurki składa się postępując według kroków diagramu (diagramy można znaleźć w książkach, choć bywają strony z dużymi ilościami diagramów dostępnych za darmo - linki niżej) lub poprzez składanie siatek złożeń, ale to jest już wyższa jazda i jeśli jesteś początkujący, zostaw to sobie na później - nie ma co się porywać z motyką na słońce, lepiej robić coś prostszego i się nie frustrować :)

    linki do darmowych diagramów - tu można znaleźć sporo różnej jakości diagramów dostępnych całkowicie darmo
    http://dev.origami.com/diagram.cfm/
    http://dev.origami.art.pl/diagramy.php?dzial=fla

    Linki od Edzi:
    ja osobiście origami zajmuję się na poziomie podstawowych modeli od dobrych 10 lat, a od 3 zajmuję się na poważnie i rozwijam się w rozumieniu złożeń - może to i brzmi głupio, ale czytanie siatek złożeń to nierzadko niezłe wyzwanie dla wyobraźni przestrzennej ;)



    moja galeryjka na stan obecny - jedno zdjęcie zostało na starym hoście, potem już się przerzuciłem na flickra, który jest najpopularniejszym wśród składaczy hostem zdjęć


    anioł, zaprojektowany przeze mnie za czasów istnienia starego tematu, więc gdzieś w 2010


    Icarus by tomasz kowalczyk, on Flickr


    ryu zin 2.1 by tomasz kowalczyk, on Flickr


    Phoenix 3.5 by tomasz kowalczyk, on Flickr


    Ancient Dragon by tomasz kowalczyk, on Flickr


    Unicorn by tomasz kowalczyk, on Flickr


    Crane (Grulla) by tomasz kowalczyk, on Flickr


    Cheval by tomasz kowalczyk, on Flickr




    prawdopodobnie jeszcze zedytuję pokrótkie info na początku postu, np rozszerzę listę linków ;)
    zapraszam do wrzucania zdjęć swoich prac!

    edit: info trochę zmienione, wielkie dzięki dla ProEda za pomoc :)

  2. #2
    Avatar ProEda
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Z bidy z nendzo
    Wiek
    24
    Posty
    2,040
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ten temat już mi się podoba najbardziej na forum ;d;d
    Ja od dwóch wakacji (no bo w roku szkolnym to czasu mniej i w ogóle) składam sobie głównie oribany, składanki takie AoHa to dla mnie jeszcze czarna magia :)) polecam też świeżakom porobić instrukcje z youtuba, przydatne bywają :D






    WHO?!
    WHO WHO WHO?!

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar siasiek6
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Posty
    784
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Dostałem kiedyś od kogoś książkę o origami, ale nie udało mi się zrobić nic bardziej skomplikowanego od takiego łabędzia mi się nie udało.

  5. #4
    Avatar AoH
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Grochów
    Wiek
    30
    Posty
    396
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    znalazłem zdjęcie jednej z moich starszych prac, która wisi teraz na ścianie u mojej dziewczyny

    Mona Lisa
    zaprojektowana przez Pauliusa Mielnisa
    złożona przeze mnie ;)
    prostokąt, jeśli dobrze pamiętam 2:5



    edit: najnowsza praca


    Cyriopalus Wallacei by tomasz kowalczyk, on Flickr

  6. #5
    Avatar AoH
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Grochów
    Wiek
    30
    Posty
    396
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    podbijam temacisz nową pracą: filmik przedstawiający składanie czarnego żurawia. fotki już wkrótce ;p
    więcej info o modelu w opisie filmu


  7. #6
    Avatar Andela
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    2,962
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    myszka a4 tech, props ;d
    ile Ci to zajęło nieprzerwanie (bo widzę tam zostawiałeś chyba na chwilę, żeby wysechł czy co :o)
    i co nakładałeś pędzelkiem ;d

  8. #7
    Avatar AoH
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Grochów
    Wiek
    30
    Posty
    396
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    film oryginalnie miał 2 godziny :p ale paru momentów nie nagrałem, bo tylko suszyłem model. to białe to klej rozrobiony z wodą, nadaje trwałości złożeniom, dałoby radę zrobić to samą wodą - ale po dwóch dniach by już się rozwalało, więc to trochę zaprawiam ;p

    a myszka najlepsza, 30zl i lepsza niz niejedna dla progamerow ;d

  9. #8
    Avatar ProEda
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Z bidy z nendzo
    Wiek
    24
    Posty
    2,040
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Nie do wiary, piękny żuraw, taki młody i taki zdolny, już mistrzowski poziom osiągnąłeś!!
    A ta mona lisa z JEDNEJ kartki????????? ;O
    masz instrukcję pod ręką? ;)

    ku odświeżeniu topika
    WHO?!
    WHO WHO WHO?!

  10. #9
    Avatar AoH
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Grochów
    Wiek
    30
    Posty
    396
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Edzia, nie pochlebiaj mi tak, bo spłonę ze wstydu i zacznę Cię podrywać przez neta :3
    mona lisa robiona na podstawie zdjęcia, technika robienia takich obrazów jest łatwa do nauczenia się, a potem kopiowałem czyjąś pracę. bardzo proste, ale czasochłonne :p

    i fantastyczny kwiot. ja nie mam do nich nigdy siły, zwłaszcza gdy dochodzi do dorabiania listków, łodyg, doniczek... to nie jest moja specjalność :s

  11. #10
    Avatar ProEda
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Z bidy z nendzo
    Wiek
    24
    Posty
    2,040
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj AoH napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Edzia, nie pochlebiaj mi tak, bo spłonę ze wstydu i zacznę Cię podrywać przez neta :3
    nie kuś :D

    a ta technika nazywa się jakoś?;p chętnie spróbuję!
    i dziękuję, ja też nienawidzę liści itp, ale przy filmie jakimś idzie zapomnieć, jakie to nudne :D
    WHO?!
    WHO WHO WHO?!

  12. #11
    Avatar AoH
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Grochów
    Wiek
    30
    Posty
    396
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    jak będę miał chwilę to zrobię jakąś krótką instrukcję jak to robić, generalnie bardzo dużo składania papieru, aż stanie się wielką kartką w zgięciową kratkę ;) może dziś koło północy, a może w piątek (nic nie obiecuję) napiszę, jak zrobię.
    i afaik nie ma nazwy, przynajmniej nigdzie nie spotkałem. ja to nazywam "pixelowymi obrazami origami", bo kartkę składa się w cos na kształt ekranu, na którym się wykonuje (lub nie) małe złożenia, które rzucają cień - w ten sposób powstaje nam obrazek przypominający obrazki logiczne

  13. #12
    Avatar ProEda
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Z bidy z nendzo
    Wiek
    24
    Posty
    2,040
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Aa :) moze to cos podobnego do poczatku skladania rozy kawasaki? :d jesli bedziesz mial czas by pokazac jeden rzad z cieniem i jeden bez, to poprosze ta instrukcje, ale bez pospiechu, moge nawet do wakacji poczekac, wiadomo jak to jest z czasem :D
    WHO?!
    WHO WHO WHO?!

  14. #13
    Avatar AoH
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Grochów
    Wiek
    30
    Posty
    396
    Siła reputacji
    17

    Domyślny



    poszedł filmik, sorry że tak późno - nie miałem weekendu ;D dosłownie. dopiero teraz mam czas porobić rzeczy dla ludu i popić piwerko
    trochę to słychać nawet, że sobie popijam ;d
    i jest bardzo cichy filmik

  15. #14
    Avatar ProEda
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Z bidy z nendzo
    Wiek
    24
    Posty
    2,040
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    o rety, dzięki !:D
    już wszystko jasne, ale składania będzie huh ;d może kiedyś pieski takie zrobie ^^
    u mnie głośny film, nawet jakieś sygnały słychac ;d
    WHO?!
    WHO WHO WHO?!

  16. #15
    Avatar AoH
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Grochów
    Wiek
    30
    Posty
    396
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    zrobiłem w końcu zdjęcia tego żurawia :D



    Black crane by tomasz kowalczyk, on Flickr


    doklejam dzisiejszo-wczorajsze dzieło, również nakręcone (ale film w chwili obecnej jeszcze nie jest obrobiony)

    Ancient dragon by tomasz kowalczyk, on Flickr


    Ancient dragon by tomasz kowalczyk, on Flickr

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •