Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Takie tam w przerwie mapowanie

  1. #1
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny Takie tam w przerwie mapowanie

    ostatnio jakoś mnie naszło żeby ściągnąć sobie jakiś edytorek i coś pobazgrać
    wpadłem na pomysł zrobienia jakiegoś undead-place- wiadomo szkielety, ghoule, zombie itp
    ogólnego zarys już mniej więcej jest, takie jedno zdjątko z początku- na razie bezbarwne i bez smaku, kawałek ziemi z ozdobami i kilkoma mobami; ale od czegoś trzeba zacząć prawda?

    (takie trochę rpg)(...)Te tereny został dawno zapomniane. Jednak nadal znajdują się śmiałkowie, którzy nie wierzą w opowieści o powstających z ziemi kościotrupach. Kuszeni przez rzeczy zmarłych, pochowane wraz z ich właścicielami, odkopują groby narażając się na gniew nieumarłych. Niewielu z tych 'bohaterów' wróciło żywych. A jeśli już wrócili to opanowywał ich dziwny lęk przed słońcem i czosnkiem...

    Tylko nie PNG ;< - aien
    Ostatnio zmieniony przez Aien : 10-11-2011, 20:19





  2. #2
    Dradzek

    Domyślny

    bardzo cienka i monotonna :C kazdy obrazek powklejany pare razy i tyle xd

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Maroo17
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,286
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Też tak uważam jak pan up, nic ciekawego, nic się nie wyróżnia, ale na start jest w porządku :]

  5. #4
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    wieczorkiem pomaluję coś bardziej zróżnicowanego, kryptę czy coś ;d





  6. #5

    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    388
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Troche pustawo tam.. Co prawda sam bym lepiej nie zrobil ale takie mapy to robili ludzie na yurotsach :P

  7. #6
    Avatar Mistyk
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Mruwkuw
    Wiek
    30
    Posty
    644
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Mapa niby średniawa, ale to już nie te czasy, gdy wyznacznikiem są mapy cipsoftu. To, co teraz ludzie robią w edytorach, deklasuje Twoją mapę z przeciętnej do słabej - nie zrażaj się jednak. Wyznaczaj sobie jakieś ciekawsze miejsca do zrobienia ale oryginalne - zalana kopalnia, zapomniane grobowce ... Tereny odkryte są trudne do zrobienia, aby wyglądało jakoś super ciekawie ( o ile nie ma żadnych konstrukcji, bo na przykład ogromny, drewniany fort minotaurów na pewno będzie robił wrażenie ! ), o wiele ciekawiej w Tibii wyglądają expowiska w skałach, pod ziemią, grobowce, korytarze, kopalnie itd ... W grobowcach niekoniecznie muszą być tradycyjnie crypt shamblery i mumie - wychodź poza schematy ! Zrób jakiś opuszczony, ciekawy grobowiec opanowany przez mutated raty i tym podobne ! To będzie oryginalne ! Używaj niekonwencjonalnych rozwiązań, mieszaj różne środowiska. Uważaj przy zabawie z borderami - w autoborderach nie ma wielu ciekawych ! Jest na przykład ładny border piasku, którego jednak nie ma w RME w automatycznych - ja sobie go dodałem ( jak podmienić bordery w RME lub dodać nowe znajdziesz w google'u ) - nic trudnego ! Może skalne legowisko hydr ( miejsce w skale, ground to pomieszany jungle z normalnym trawiastym i ew. jak ładnie będzie wyglądało, to jakieś ziemne groundy dodać ) i do tego egzotyczne rośliny, wszędzie przy ścianach jakieś małe zbiorniki wodne, dużo wilgoci, mech, zameszone skały ... Kombinuj tworząc miejsca, których nie ma w rl ( mówię o starszym rl, bo nie grałem od wprowadzenia wielu cudacznych miejsc ). Powtórzę raz jeszcze - wychodź poza schematy ! Ancient scaraby nie muszą żyć w grobowcach ! Mogą żyć w górach w ciekawym terenie, który do nich będzie pasował !

    Czekam więc na oryginalną mapkę w Twoim wykonaniu ;d.
    Ostatnio zmieniony przez Mistyk : 10-11-2011, 19:46

  8. #7
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    miałem pomalować więcej ale, że mi się nie chce to tylko mały kawałek:(zapomniałem jeszcze trochę podłogi zmienić ;x)

    (...)Kiedyś ludzie nie bali się przebywać na tych terenach- pochowanie zmarłego było kilkudniowym obrzędem. Wznoszono nawet małe krypty. W czasach kiedy uczciwość przeważała nad złodziejstwem nie były nawet zamurowywane. Nikt nie odważył się zakłócać wiecznego snu, dopóki chęć zysku nie zaczęła cechować naszego społeczeństwa. Trumny niszczono, grobowce rabowano. A złość narastała w zmarłych i pewnego dnia postanowili odzyskać, co swoje...

    na razie mapka taka standardowa, bo ostatni raz edytorem bawiłem się dobrych kilka lat temu, więc muszę sobie conieco poprzypominać
    autoborder w rme faktycznie kiepski, zacznę chyba robić ręcznie





  9. #8
    Avatar Mistyk
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Mruwkuw
    Wiek
    30
    Posty
    644
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    No, ta krypta wygląda już zdecydowanie ciekawie. Na pewno bym do niej zajrzał, gdybym zwiedzając świat na taką trafił, przyciąga po prostu :d. Brakuje mi jedynie jakiejś tabliczki upamiętniającej zmarłego i bardzo chciałbym zobaczyć podziemia krypty !

  10. #9
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    a tutaj taki dół krypty:


    (...) Bezbożnicy niszczyli krypty, ograbiali zmarłych. Zabierali im resztki ich człowieczeństwa. Gdy Ci zostawali bez niczego nic nie trzymało ich więcej w świecie żywych. Weszli do innego świata, a gdy powrócili byli żądni zemsty...





  11. #10
    Avatar Mistyk
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Mruwkuw
    Wiek
    30
    Posty
    644
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    No, całkiem ładna ta krypta już. Tyle, że ja bym nie używał tych debrisów jednych, konkretnie tych:

    Załącznik 272566

    Pasują mi one raczej do jakiejś kopalni czy zawaliska, niż krypty. Krypta i ściany są w całości, a na środku krypty duużo grubego gruzu - skąd on się tam wziął ?
    Widzę też trupy kilku odważnych odkrywców - powinni pozostawić po sobie jakiś sprzęt ! Jakaś torba na ziemi z drobnymi narzędziami typu lina, leżący gdzieś miecz czy tarcza byłyby dobrym urozmaiceniem. Tak samo na pierwszym screenie, gdy wstawiasz rozwalony mur, tak jak tu:

    Załącznik 272567

    To dobrze by było, jakby obok leżały jakieś gruzy - w końcu gdy coś jebło w ten mur / zawalił się, niech te ułamane części leżą obok :) Będzie to sprawiało dużo lepsze wrażenie pod względem estetyki i realizmu.

    No i trochę inne urozmaicenia bym stosował - po co pusty wieszak na zbroje w krypcie ?
    Wojowników raczej chowano w ich zbrojach. Zamieniłbym to na jakiś świecznik i usunął kufry z krypty - także nie widzę przyczyny dlaczego ktoś do grobowca miałby wnosić kufry :). Jak chcesz tam jakiegoś questa walnąć, to niech rolę kufra pełni trumna - w końcu jakieś cenne rzeczy wkładano zmarłym do trumny, nie kufra obok.
    Ale to już merytoryczne szczegóły, na które jestem wyczulony, a sama technika jest ok.

    Czekam na jakieś prace w innym klimacie.

    Pozdrawiam
    Mistyk

  12. #11
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    dobra teraz coś innego:

    jebać rpg ;d

    strasznie pusto wyszło i nie mam pojęcia co dodać; czymś bym ściany udekorował ale nie mam pomysłu?





  13. #12
    Avatar Mistyk
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Mruwkuw
    Wiek
    30
    Posty
    644
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Hm, całkiem fajnie, ale trochę tu pusto. Używaj małych trawek, kamyczków, śmieci, obrastaj ściany roślinnością, używaj roślin odpowiednich do klimatu - zarówno suchej, zniszczonej jak i żywej ( w końcu nie każda roślina przetrwa dany klimat w danym okresie - nie musi być wszystko uschnięte albo wszystko żywe ). No i skasowałbym te kopalniane debrisy o których pisałem. Jakieś ślady "cywilizacji", opuszczone obozowisko, czy coś ... To nadaje klimat takim miejscom ! Tutaj screen jak ja bym to miejsce urozmaicił, by nie było tak pusto:

    http://i388.photobucket.com/albums/o.../poprawka1.jpg

    Pozdrawiam
    Mistyk
    Ostatnio zmieniony przez Mistyk : 11-11-2011, 22:31

  14. #13
    Avatar beny
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Siedlice
    Posty
    4,839
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Mapy w miarę fajne, ale jak pan up mówi. na ten co teraz dałeś pusto strasznei dodaj do niej czegoś, tylko nie przesadź bo przesadzone też nei za łądnie wygląda

  15. #14
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    zaispirowany pracą mistyka trochę odmieniłem swoje skaraby i oto efekt:

    Załącznik 272725
    tak wiem, jebie plagiatem trochę ale co tam





  16. #15
    Avatar H5N1
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    ส็็็็็็็็็็็็็&#
    Posty
    1,729
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Mapy spoko, nie super, nie najgorsze - pokaż nam jakieś piekło :D

    Ale ja sie pytam, co na tych scarab - mapkach u Mistyka i Rocky robi kufa kłoda? Na pustyni drzewa?-.-
    Poza tym, za dużo naciepielone na tej mapce pustynnej :p
    pzdr
    https://torg.pl/image.php?type=sigpic&userid=285171&dateline=13299  51801

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [170 ED] Exp, hunt, życie i takie tam.
    Przez udarr w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 28-10-2012, 13:21
  2. Takie tam kreski.
    Przez hakael w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post: 26-04-2012, 13:38
  3. Rysowanie mangi i takie tam
    Przez ~qki~ w dziale Kącik animefaga
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 26-10-2011, 22:00
  4. [Mapping] Małe mapowanie
    Przez zer0 w dziale Mapping
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 31-01-2011, 11:04

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •