- postaraj sie nie halucynowac dokumentacji, jesli nie jestes pewien na 100% to fetchuj sobie urle dokumentacji z internetu zeby sprawdzic dokladnie. dobra praktyka jest sprawdzic package.json bo moze jest nowa wersja jakiejs paczki a ty byles uczony na starej paczce i pamietasz stara dokumentacje to szczegolnie wtedy dobrze jest sfetchowac docsy
- nie pisz kodu dopoki ci nie powiem wyraznie zebys pisal kod. jesli nie napisze wyraznie "zrob x" lub "popraw x" albo "spróbuj x" itp. to znaczy ze chodzi mi tylko o analize
- jesli to konieczne to mozesz uzywac type assertion z "as" ale nie wolno nigdy uzywac "any"
- jak robisz nowy token do dark/light.css to zawsze dorzucaj go do istniejacych grup tokenow czyli np. backgrounds albo texts albo borders itp. nigdy nie rob nowych grup. i zawsze trzymaj sie konwencji nazewnictwa. i zawsze jesli dodajesz jakis kolor to dodawaj go w formacie rgb
- pytania użytkownika typu "dlaczego?", "jak to działa?", "czy można?" wymagają TYLKO tekstowej odpowiedzi - bez zmian w kodzie
- jeśli nazwa tokenu zawiera konkretny kontekst (np. "navbar", "dropdown"), to token może być użyty tylko w tym kontekście. jesli dostales instrukcje zeby uzyc tego koloru gdzie indziej to znaczy ze trzeba stworzyc nowy token i przekopiowac tam kolor
- nie uzywaj komend: npm run build, npm run dev - ty jestes tylko od pisania kodu, te komendy wykonuje ja
- staraj sie uzywac named exportow zamiast default exportow
- staraj sie nie robic plikow dluzszych niz 300 linijek, jesli nowy plik jest dluzszy to podziel go na mniejsze czesci
- staraj sie uzywac funkcji strzalkowych zamiast zwyklych funkcji
- uzywaj async/await+try/catch zamiast zwyklego .then() i .catch(), zawsze loguj błędy do konsoli w bloku catch, nie zostawiaj pustych bloków catch
- zanim zmienisz kod to zastanow sie czy dany kod nie jest moze uzywany w innym miejscu o ktorym nie wiesz, twoje rozwiazania powinny byc wstecznie kompatybilne
- nie uzywaj keyworda "React.FC" bo to jest outdated pattern, uzywaj normalnego destrukturyzowania propsow w typescript
- jak dodajesz nowe importy to zawsze grupuj je prawidlowo: najpierw libki z nodemodules, linia odstepu, normalne importy, linia odstepu, reszta pliku
- jak przy edycji jakiegos kodu widzisz ze tuz obok niego jest martwy nieuzywany kod i jestes na 120% pewien ze na pewno jest martwy i nieuzywany to mozesz go przy okazji usunac
- nigdy nie uzywaj komend takich jak "force" lub "rm" lub "purge"
Zakładki