Reklama
Strona 359 z 362 PierwszaPierwsza ... 259309349357358359360361 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 5,371 do 5,385 z 5429

Temat: Programowanie - temat ogólny

  1. #5371
    Avatar Decretis
    Data rejestracji
    2004
    Wiek
    33
    Posty
    5,614
    Siła reputacji
    26

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    claude code ktos uzywa albo podobne zabawki?

    przez te gowna nie napisalem chyba ani 1 linijki kodu od roku i tylko zawod prompter
    No ja ci powiem, że odkąd Google wypuścił Antigravity, a szwagier załatwił darmowe Google AI Pro dla studenciaka to też u mnie ciężko z pisaniem czegokolwiek samemu xD Często nawet piszę dokładnie typiarzowi co ma zrobić (w sensie napisz funkcje xyz, która przyjmuje argumenty takie i takie i robi coś tam coś tam wykorzystując API takie i srakie) i zajmuje mi to więcej czasu niż sam bym to wyklepał ale cóż
    Mam tylko ten sam problem co z pisaniem kodu własnoręcznie, czyli sinusoida zadowolenia:
    Ręcznie klepany kod: Najpierw "zajebiście to idzie, wszystko działa, mogę napisać nowego Torga od zera i będzie ez szybciutko", za chwilę "czemu to jebane gówno nie działa".
    Kod zlecany AI: Najpierw "zajebiście mu idzie, wszystko działa, może napisać nowego Torga od zera i będzie ez szybciutko", za chwilę "czemu to jebane gówno cały czas kręci się w kółko i robi te same błędy".


    Co do Klaudiusza to też się tyle naczytałem, że Opus 4.5 jest genialny i przy dobrym promptcie napisze Windowsa 12 w 5 minut, a potem przy większym problemie jest to samo, zrobi coś, pospuszcza się że wszystko zrealizował i działa doskonale do momentu aż osobiście tego nie zweryfikuję i nie okaże się że działa chujowo albo wcale.

    Może ja nie umiem into prompty, ale przy trudniejszym zagadnieniu to pytam np. Dżepetta o wygenerowanie promptu, który potem wklejam do Geminaja

    Najlepiej jakby się dało sprzęgnąć ze sobą wszystkie te główne modele niech razem współpracują, dyskutują, oceniają sami siebie bo tak to tylko czas się marnuje.

  2. #5372
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    31
    Posty
    23,143
    Siła reputacji
    32

    Domyślny

    przypomniało mi się jak kiedyś do aureosa pisałem jak zostać programistom, dobrze że mam słomiany zapał i w huj to pojebałem jak programy się już same piszą

  3. #5373
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    33
    Posty
    6,852
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Decretis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    działa doskonale do momentu aż osobiście tego nie zweryfikuję i nie okaże się że działa chujowo albo wcale.
    no claude regularnie pisze debilny kod i podejmuje decyzje z dupy ale jak sie dobrze wypisze instrukcje w claude.md i pilnuje kazdej linijki to zysk do produktywnosci jest mega duzy i tak

  4. Reklama
  5. #5374
    Avatar Ryba
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    681
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Na bieżąco testujecie nowe modele AI, gdy tylko się pojawiają, czy raczej korzystacie z jednego, sprawdzonego, do którego jesteście przyzwyczajeni? A może w trakcie pracy używacie kilku różnych modeli i wybieracie ten, który akurat najlepiej radzi sobie z danym zadaniem?
    Chociaz obstawiam, ze z tym moze byc problem bo jednak darmowe wersje sa ograniczone, a placic za kilka tez bez sensu.

  6. #5375
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    33
    Posty
    6,852
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    W przegladarce imho najlepszy jest Gemini 3.0 jak wieksza rozkmina jakas, a jak potrzebuje przepis na ciasto albo szybkie tlumaczenie z angielskiego zwykle w chatgpt wchodze

    Jako agent AI do edytora kodu to Claude Code, testowalem Roo Code i Github Copilot ale nie maja podjazdu. Antigravity pewnie tez jest dobre skoro Google to robi ale nie testowalem bo to fork VSC tak jak Cursor

  7. #5376
    Avatar Fansworth
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    660
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Osobiscie mam dwie licencje claude max x20 i jednego codexa. Spiete to mam tak ze planowanie jest robione przez claude, krytykowane przez codexa, jak sie dogadaja ze plan jest dobry to wdrazam a potem znow sprawdzam wdrozenie.

    W mojej sytuacji AI to po prostu otworzylo mi horyzonty - nie bylem programista, bylem testerem / QA z wieloletnim doswiadczeniem przy pc, androidach, iosach, macach linuxach, techniczny, wiedza z wielu dziedzin i szerokie zainteresowania.
    Teraz jestem cale to doswiadczenie w stanie sobie przelac w dowolny produktczy apke bez jebania sie w uczenie syntaxu i recznego pierdolenia sie z jakimkolwiek językiem.
    Juz nie wspomne jak prosty stał się cały devops
    Ofc na razie kazdy projekt w pewnym momencie znajduje sie w miejscu ze najchetniej bym to pierdolnal i zaczal od nowa (nadal ucze sie w trakcie, nie wiem czego nie wiem), ale z czasem wszystko udaje sie jednak wyprowadzic.
    Uwazam ze za pare lat to bedzie na tyle dobre, ze bedzie dawalo dobry kod zawsze, a jezeli nie dobry kod, to poprawia self-debugging.


    W tydzien pierdolnalem MVP produktu ktory juz ma kilkadziesiat osob aktywnych bez zadnych reklam, organicznie przez google sie rozniosl :3

  8. Reklama
  9. #5377
    Avatar Decretis
    Data rejestracji
    2004
    Wiek
    33
    Posty
    5,614
    Siła reputacji
    26

    Domyślny

    Cytuj Decretis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Najlepiej jakby się dało sprzęgnąć ze sobą wszystkie te główne modele niech razem współpracują, dyskutują, oceniają sami siebie bo tak to tylko czas się marnuje.
    Cytuj Fansworth napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Spiete to mam tak ze planowanie jest robione przez claude, krytykowane przez codexa, jak sie dogadaja ze plan jest dobry to wdrazam a potem znow sprawdzam wdrozenie.


    Masz to zautomatyzowane jakoś? Ja niestety robię CTRLC CTRLV ale czuję się z tym jak neandertalczyk.

  10. #5378
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    33
    Posty
    6,852
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Fansworth napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W tydzien pierdolnalem MVP produktu ktory juz ma kilkadziesiat osob aktywnych bez zadnych reklam, organicznie przez google sie rozniosl :3
    gratulancje. wrzucales to na start na jakies hackernewsy/producthunt itp.?

    ja mam 1 projekt ktory ma okolo 60-80 unikalnych wizyt dziennie na domenie .com i chcialbym w tym roku to rozkrecic bardziej tzn. rozbudowac funkcjonalnosci, zadbac o seo, dodac logowanie, platnosci itd. no tylko to duzo pracy jest, a z czasem ciezko szczegolnie ze mam kilka innych appek w NextJS ktore od roku sa na krawedzi ukonczenia i ciagle cos nowego wymyslam a potem mam ochote sie zajebac bo nie potrafie ukonczyc projektu jak normalny czlowiek

    co do AI to tez jestem ciekawy jak to robisz ze laczysz jednego agenta z drugim, ja mam prosty setup 1 agent + pare plikow MD z instrukcjami (claude.MD + 2x Skills.md) i tyle, natomiast co do stwierdzenia "jak sie dogadaja ze plan jest dobry" imho AI jest jeszcze troche zbyt ułomne zeby nie trzeba bylo regularnie kwestionowac planu implementacji i sprawdzac kazdej linijki ale strzelam ze za 2-3 lata juz bedzie pozamiatane

  11. #5379
    Avatar Decretis
    Data rejestracji
    2004
    Wiek
    33
    Posty
    5,614
    Siła reputacji
    26

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ciagle cos nowego wymyslam a potem mam ochote sie zajebac bo nie potrafie ukonczyc projektu jak normalny czlowiek
    Programowanie - temat ogólny-image.png

    Tak bardzo, kurwa, to. Gdy mam już proof of concept to w mózgu magicznie pojawia się nowy pomysł, a aktualny leży xD
    Programowanie - temat ogólny-image.png

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    co do AI to tez jestem ciekawy jak to robisz ze laczysz jednego agenta z drugim, ja mam prosty setup 1 agent + pare plikow MD z instrukcjami (claude.MD + 2x Skills.md) i tyle
    Pliki z instrukcjami masz gotowce z neta czy sam pisałeś? Jeśli możesz je udostępnić to chętnie bym zerknął.

    We sumie mam jeszcze takie pytanie do kolegów z branży. Prompty piszecie po polsku czy angielsku? Ja raz tak, raz tak ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie Jakiś czas temu widziałem raport* bodajże z Microsoftu gdzie wyszło im, że LLMy najlepiej rozumieją jak się do nich mówi po polsku xD Ale z kodowaniem może być inaczej.

    @edit
    * Polish to be the most effective language for prompting AI, new study reveals | Euronews

  12. Reklama
  13. #5380
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    33
    Posty
    6,852
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    claude.md pisalem sam
    - postaraj sie nie halucynowac dokumentacji, jesli nie jestes pewien na 100% to fetchuj sobie urle dokumentacji z internetu zeby sprawdzic dokladnie. dobra praktyka jest sprawdzic package.json bo moze jest nowa wersja jakiejs paczki a ty byles uczony na starej paczce i pamietasz stara dokumentacje to szczegolnie wtedy dobrze jest sfetchowac docsy
    - nie pisz kodu dopoki ci nie powiem wyraznie zebys pisal kod. jesli nie napisze wyraznie "zrob x" lub "popraw x" albo "spróbuj x" itp. to znaczy ze chodzi mi tylko o analize
    - jesli to konieczne to mozesz uzywac type assertion z "as" ale nie wolno nigdy uzywac "any"
    - jak robisz nowy token do dark/light.css to zawsze dorzucaj go do istniejacych grup tokenow czyli np. backgrounds albo texts albo borders itp. nigdy nie rob nowych grup. i zawsze trzymaj sie konwencji nazewnictwa. i zawsze jesli dodajesz jakis kolor to dodawaj go w formacie rgb
    - pytania użytkownika typu "dlaczego?", "jak to działa?", "czy można?" wymagają TYLKO tekstowej odpowiedzi - bez zmian w kodzie
    - jeśli nazwa tokenu zawiera konkretny kontekst (np. "navbar", "dropdown"), to token może być użyty tylko w tym kontekście. jesli dostales instrukcje zeby uzyc tego koloru gdzie indziej to znaczy ze trzeba stworzyc nowy token i przekopiowac tam kolor
    - nie uzywaj komend: npm run build, npm run dev - ty jestes tylko od pisania kodu, te komendy wykonuje ja
    - staraj sie uzywac named exportow zamiast default exportow
    - staraj sie nie robic plikow dluzszych niz 300 linijek, jesli nowy plik jest dluzszy to podziel go na mniejsze czesci
    - staraj sie uzywac funkcji strzalkowych zamiast zwyklych funkcji
    - uzywaj async/await+try/catch zamiast zwyklego .then() i .catch(), zawsze loguj błędy do konsoli w bloku catch, nie zostawiaj pustych bloków catch
    - zanim zmienisz kod to zastanow sie czy dany kod nie jest moze uzywany w innym miejscu o ktorym nie wiesz, twoje rozwiazania powinny byc wstecznie kompatybilne
    - nie uzywaj keyworda "React.FC" bo to jest outdated pattern, uzywaj normalnego destrukturyzowania propsow w typescript
    - jak dodajesz nowe importy to zawsze grupuj je prawidlowo: najpierw libki z nodemodules, linia odstepu, normalne importy, linia odstepu, reszta pliku
    - jak przy edycji jakiegos kodu widzisz ze tuz obok niego jest martwy nieuzywany kod i jestes na 120% pewien ze na pewno jest martwy i nieuzywany to mozesz go przy okazji usunac
    - nigdy nie uzywaj komend takich jak "force" lub "rm" lub "purge"
    a skillsy skopiowalem gotowe z githuba:
    design https://github.com/anthropics/claude...esign/SKILL.md
    dobre praktyki, glownie a11y https://github.com/vercel-labs/agent...lines/SKILL.md

    na to ostatnio trafilem i tez wydaje sie dobre ale jeszcze nie podjalem decyzji czy dorzucac czy nie
    https://github.com/vercel-labs/agent...best-practices

  14. #5381
    Avatar Decretis
    Data rejestracji
    2004
    Wiek
    33
    Posty
    5,614
    Siła reputacji
    26

    Domyślny

    Thx.

    W sumie taki klasyk, coś czego normalnie byś oczekiwał trzeba wyłożyć jak krowie na rowie.

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    - nie pisz kodu dopoki ci nie powiem wyraznie zebys pisal kod. jesli nie napisze wyraznie "zrob x" lub "popraw x" albo "spróbuj x" itp. to znaczy ze chodzi mi tylko o analize
    Meanwhile LLM
    Programowanie - temat ogólny-image.png

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    - jak dodajesz nowe importy to zawsze grupuj je prawidlowo: najpierw libki z nodemodules, linia odstepu, normalne importy, linia odstepu, reszta pliku
    I on to ogarnia? Osobiście do ogarniania importów używam eslint-plugin-simple-import-sort i jest legancko.

    @edit
    Aha jeszcze co do tego:
    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dobra praktyka jest sprawdzic package.json bo moze jest nowa wersja jakiejs paczki a ty byles uczony na starej paczce i pamietasz stara dokumentacje
    Czasami idzie pierdolca dostać jak AI np. chcąc naprawić błąd (który sam zrobił) w konfiguracji Vite stwierdza, że zrobi downgrade major wersji, bo jego knowledge cutoff to styczeń 2025, a ja chcę coś stworzyć we wrześniu 2025 i na nic tłumaczenia, linki do dokumentacji, screenshoty

  15. #5382
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    33
    Posty
    6,852
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    w sumie ogarnia ale akurat ta regule niedawno dodalem dopiero

    co do eslinta to mam PTSD po migracji z v8 na v9 i boje sie instalowac paczki do tego xd

  16. Reklama
  17. #5383
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,183
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  18. #5384
    Avatar Fansworth
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    660
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Cytuj Decretis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.


    Masz to zautomatyzowane jakoś? Ja niestety robię CTRLC CTRLV ale czuję się z tym jak neandertalczyk.
    skill dla claude'a aby umial uzywac codexa i prompt ktory powoduje ze sie beda wymieniac az dojda do jakiegos tam konsensusu

    albo o:
    https://github.com/nyldn/claude-octopus

  19. #5385
    Avatar Lord
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Sunnyvale
    Wiek
    31
    Posty
    11,908
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    lucek mozemy miec ejai na torgu? jako fallback gdyby aver sie zepsul

    mam rickiego ktory wyzywa wszystkich od chujow, nie problem go przepiac na vb
    dziękuję serdecznie, do widzenia, wypierdalajcie stąd
    pluje na was kurwa
    na ciebie szklana też, sprzedajny kutasie

  20. Reklama
Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Star Wars: The Old Republic - temat ogólny
    Przez Mefistos w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post: 21-11-2012, 14:28
  2. League of Legends //dla potomnosci: League of Legends - temat ogolny.
    Przez ZinC w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 30145
    Ostatni post: 24-03-2012, 02:33
  3. Cities XL 2012 - temat ogólny
    Przez Bezdomny w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 20-10-2011, 18:11
  4. Dragon Ball Legend temat ogólny
    Przez Mugenoo w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 02-03-2011, 16:47

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •