o kurwa Dark Sand OTS to jeden z pierwszych otsów na których zagrałem :feelsokayman
Wersja do druku
probuje znalezc jakies dyskusje w internecie czy otsy umieraja czy nie i cos nie moge sie doszukac ale zauwazylem cos innego na otservlist org:
Most players ever online was 69442 on
Sunday, 25 July 2010, 23:12
here are 46177 players online on 553 servers
Last update: March 8, 2026, 01:15
rekord 69k, a teraz gra 46k, to nie wyglada na rynek ktory umiera
procentowo spory spadek ale liczby dalej wysokie
ogarnia ktos temat silnikow?
10 lat temu uzywalem tfs 0.4 a teraz widze pelno na githubach jakichs wersji 1.2 1.3 1.4 1.5 :psyduck
+ widze ze jest takie cos jak "otclient" ale nie wiem czy jest sens tego uzywac czy zwykly klient tibijski
no to pan zmotywowal ehh
mam vpsa za darmo, jedyne co chce to postawic gotowe evo 8.6 i miec chociaz 10-15 graczy takich prawdziwych a nie boty
wracajac do tematu silnikow to takie cos znalazlem https://github.com/mattyx14/otxserver
no to stawiaj, ja tylko mówię żeby się nie sugerować tą gównianą stronką, bo te liczby tam są w większości od czapy
tam co drugi wykres wygląda tak, że nie ma żadnych wahań, jest cały czas tyle samo online, czy to 20, czy 3 w nocy, czy 9 rano xD i łatwo się domyślić dlaczego
nie polecam też wydawać tam kasy na żadne banery i timery, bo wartość takiej reklamy jest zerowa
zaprosisz sobie jakiegoś profesorka, żeby postreamował igłę, to ci ściągnie tych 15 graczy
tylko że profesorek na każdy ots psioczy więc chuj z takiej reklamy pierdolony krytyk oteesowy
czemu skompilowanie silnika tfs 1.5 do .exe jest takie trudne
kto wymyslil w ogole c++ jakis zjebany jezyk dla dałnów
no i to ze scena ots przez 20 lat istnienia nie potrafi wypracowac jakiegos wspolnego standardu na podstawowy datapack z kompletem plikow i z silnikiem i trzeba szukac po wygaslych forkach z githuba to jakies nieporozumienie
to znalazlem gdzies na swoim chomiku, pliki sprzed 10 lat [8.6] OpenEvo.pl tylko odpalilbym na exp x 100 zamiast 10x i bez promowania startu nigdzie, jak kilka osob wbije z samego otservlist to juz starczy
aktualnie probuje to zmigrowac z tfs 0.4 na 1.5+otclient8 i spisalem sobie jakie sa systemy z popularnych evo to moze potem pododaje jakies ulepszanie itemkow bossy itp. co do mapek to do nowych expow pod wieksze raty myslalem zeby pokopiowac jakies wysepki z mapek z otlandu, jakbys cos sam wyklepał w RME to moge dokleic do mapy zawsze
ale nie wiem czy to odpale w ogole nie obiecuje nic, moze jakies problemy techniczne beda albo strace zapał i to zostawie w chuj
kurwa jakby ktoś zrobił low rate pod najnowsza tibie... najlepiej custom map no ale xD ale taka rl mapa jakby dopracowany był to też by oddała, a jakby trzeba jeszcze było dosłownie wszędzie dostępy i questy robić to klasunia by byla:pepeweed:reeeeeeee