Hjuston napisał
Witam.
OTSami zajmowałem się kilka lat temu na skale domowego małego OTSika i
chciałbym uzupełnic swoją wiedzę z zakresu silników,dedyków itp.
Zacznę od tego, że używałem opcji szukaj... Naprawdę.
Byc może to ja źle pytałem, w każdym razie na wszystkie pytania
skierowane do wszechmocnej opcji 'szukaj' nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, więc pytam was.
1. Jak to jest z kompilacja OTSa pod linuxa, mianowicie chodzi mi o skrypty itp.
Czy można wszystkie actionscripty, talkactions i np. profesje robic w OTSie,
hmm... powiedzmy TFS pod WinXP a poźniej jakoś je przenieśc na linuxa?
2. Czy bylibyście na tyle mili, żeby przedstawic mi mniej więcej zarys działania
Linuxa na dedyku i pulpitu zdalnego, a także jak łączyc się z dedykiem oraz
uruchamianie na nim OTSa.
3. Rzeczy związane z XAMPP na Linuxie, czyli czy trzeba go miec lub jaki istnieje jego
zamiennik.
4. Accmaker na dedyku - wszystko co powinienem wiedziec.
5. Jaki byłby najlepszy silnik w połączeniu z jakim systemem na dedyka, aby był najbardziej wydajny. Dodam, że środki przeznaczone na serwer to około 300zł/miesięcznie.
To wszystko, jak widac moja wiedza jest skromna i pytania dotyczą dedyka i linuxa.
Mam nadzieję, że styl tekstu was nie odstraszył :)
Czekam na odpowiedzi na forum lub GG : 6355128 .
Jeżeli takowe istnieją a do nich nie dotarłem to proszę o zamieszczenie tutaj linków
do poradników/tematów zawierających odpowiedzi na moje pytania.
Dziękuje :]]
No dobra. Ja sam niedawno poznalem sie blizej z linuxem i ots na nim - wiec tak:
1) Tak, mozna przeniesc sobie wszystkie skrypty itp na linuxa. Ja tak zrobilem, ale tutaj jest wazna sprawa: na linuxie np. pliki Monster.xml i monster.xml to dwa rozne pliki - tam liczy sie wielkosc liter, wiec jak robisz jakies skrypty to pamietaj zeby nazwy najlepiej zawsze pisac mala litera.
2) Pulpit zdalny nie nadaje sie do ots - najlepszy system to wg. mnie Debian 5.0 Lenny - mi tam gladko przeszla kompilacja, na innych sie meczylem. OTS na dedyku kontrolujesz za pomoca SSH - do tego uzywasz programu Putty - poszukaj w google. Uzywa sie tego podobnie jak cmd w windowsie - czarne okienko gdzie wpisujesz komendy. Zeby sie nauczyc korzystac, trzeba poswiecic kilka dni i robic wszysto metoda prob i bledow. Co do komend, to nie wiele ci jest potrzebnych, ja znam na pamiec tylko:
- cd (cd /folder/drugi/trzeci) - sluzy do przemieszczania sie po folderach
- pico (pico config.lua) - edytor textu
- ls - pokazuje wszystkie pliki w folderze
- apt-get install (apt-get install apache2) - instalowanie "programow"
- rm (rm monster.xml) - kasowanie plikow
i jeszcze kilka, jak czegos konkretnego potrzebujesz to google.pl i szukasz, np. kopiowanie plikow linux itp.
3) co do "xamppa" to instalujesz apache2, mysql itp - w wiekszosci poradnikow o ots na linuxie masz opisane jak to zrobic.
4)praktycznie nic nowego, instalujesz paczki wymienione wyzej, wrzucasz aac do folderu i juz.
5) silnik to polecam bardzo TFS, system to Debian 5.0 Lenny, za 200pln/m-c polecam kimsufi.pl - Q1-T - ogarnie spokojnie duuuuzo graczy.
Jeszcze cos:
instrukcja kompilacji TFS'a pod Debiana:
http://otland.net/f137/linux-ultimate-compile-guide-debian-ubuntu-included-2868/
Ogolnie, jak cos moge powiedziec o linuxie, to trzeba wszystkiego sprobowac i metodo prob i bledow wszystko robic. Jak juz troche poszerzysz swoja wiedze, to mozesz przetestowac linuxa tutaj:
http://logout.pl
- zamowic tam serwer VPS - testowy, na 2 dni za 1 PLN. Jako ciekawostke powiem, ze ja zamowilem tam test na 2 dni, a korzystam juz ponad 2 tygodnie, i nie wylaczaja mi go ;D Postawilem tam ots i wszystko swietnie smiga.
Zakładki