Prismaticset napisał
Sprawa najpewniej i tak wyląduje w sądzie, bo robiąc aukcje na allegro on spisuje ze mną umowę, ale o tym chyba chłopaczek nie wie, a czare goryczy przelal ten negatyw, który mi sie nie należał.
A to jednak zrobię wyjątek i się wypowiem. Podczas zakupu na allegro, faktycznie zawieramy pewną umowę. Umowa polega na tym, że Ty płacisz sumę określoną w aukcji, za co ja dostarczam Ci zakupiony produkt/usługę. Sumą określoną w aukcji jest w tym wypadku 1 PLN. Pomijam już fakt, że powinno być 20 PLN, ale to już jest tylko i wyłącznie mój błąd wynikający z braku doświadczenia w wystawianiu aukcji i sam jestem sobie winien. Tak czy inaczej 1 PLN pozostaje - a Ty nie zrobiłeś tego przelewu. W świetle prawa więc nie uiściłeś płatności za zakupiony produkt. Sąd/policja/papież nie są zainteresowani płatnościami w formie wirtualnego GP/fotki Twojej ex/buziaczka. Interesuje ich fakt czy dokonano płatności w PLN.
Tak więc masz moje dane, dzwoń na 997, zakładaj pozew, rób co tylko chcesz. Z prawnego punktu widzenia nie popełniłem żadnego wykroczenia. Inną kwestią są Twoje privy. Wbrew Twojemu mniemaniu, jestem dorosłym człowiekiem, a nie 'dzieciakiem z neta'. Groźby i obelgi, które wysyłasz mi na priv torga, biorę dość serio, więc jeśli już ktoś może tu 'straszyć' policją, to ja.
Negatyw jak już powiedziałem, wystawiłem z rozpędu, w sumie nie potrzebnie. Szukałem opcji anulowania, ale jak zacząłeś mi grozić, to stwierdziłem, że go zostawie (jak też napisałem Ci na priv). Jak mi powiesz jak go wycofać, to dla świętego spokoju to zrobię.
Edit: Mały smaczek z Twoich wiadomości - na to też jest paragraf. Ale skoro jesteś tak obeznany w prawie, to na pewno to wiesz.
"Biedaku umysłowy, i życiowy. Mam nadzieje ze zdechniesz na raka , albo gruzlice. "
Zakładki