Master napisał
Gra samportem to nie tylko stawianie wardow. Zawsze namawiaj team, aby tez to robil bo sam nie wyrobisz. Na linii to tak naprawde ty kontrolujesz przebieg walki tzn. np inicjujesz walki, ale musisz miec wyczucie kiedy zaatakowac. Starasz sie caly czas harassowac przeciwne duo grajac np soraka, sona. Alistarem, leona, blitzem raczej siedzisz w krzakach i czekasz na odpowiedni moment. W tf nie wychodzisz do przodu, chyba, ze jestes leona/alistarem. Twoje zadanie to utrzymac przy zyciu ad i ap carry. Tank czy bruiser sobie poradzi. Musisz sie dobrze ustawiac i rozwaznie uzywac spelli.
GUWNO PRAWDA HEHEHEHEH
Soraka/Janna/Sona #1 Inicjatorzy, jeśli się o czymś nie ma kompletnego pojęcia, to się nie wypowiada. W obecnej mecie gra się mobilnymi adc, więc jeśli grasz na ogarniętego eza/corkiego to nie trafisz ulti soną/tornadem janny aby zainicjować, ponieważ użyje on swojego blinka, w teamfightach różnie, aczkolwiek powinno się dobierać jakiegoś dobrego inicjatora (nie koniecznie supporta), np. Malph/Maokai/Lee sin(?). wchodzi taki w środek dopiero później wlatuje ult sony/tornado janny.
Także nie wprowadzaj w błąd, że to support inicjuje, owszem są takie supporty (np. Leona/Alistar), ale nie wszystkim zaincjujesz.
Pozdrawiam,
Najleprzy samport eu.
Zakładki