Age of Empires Online to najnowsza odsłona legendarnej serii strategicznych gier rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Zgodnie z nazwą całość zabawy ukierunkowana jest na aspekty multiplayer oraz społecznościowe. Za produkcję odpowiada studio Robot Entertainment, w skład którego wchodzą ludzie, którzy pracowali nad poprzednimi częściami cyklu.
Gra stanowi połączenie elementu rozpoznawczego serii, czyli rozbudowanej mechaniki RTS z bogatym aspektem społecznościowym. Znajdziemy tu oczywiście klasyczne rozgrywki polegające na budowaniu miast, zarządzaniu surowcami i toczeniu bitew z innymi graczami (słowem, to do czego przywykli fani cyklu), ale wprowadzono również elementy MMO.
Stolica naszej cywilizacji (greckiej lub egipskiej), istnieje w świecie gry 24 godziny na dobę, a poddani nieprzerwanie zbierają surowce i rozwijają swoje otoczenie. Warto nadmienić, że stolica nie jest jedynym miastem w naszym państwie. Oprócz niej możemy tworzyć mniejsze miejscowości, które z czasem się powiększają i stają coraz efektywniejsze. Wszystko to dzieje się nawet wtedy, gdy my akurat jesteśmy poza grą. Prócz typowej rozgrywki polegającej na nieprzerwanym rozwoju i ekspansji, Age of Empires Online oferuje również zadania poboczne (możemy je wykonywać sami lub z kolegami), gdzie musimy wypełnić z góry narzucone cele.
Grafika prezentuje nowy, bardziej kreskówkowy styl wizualny. Jednocześnie każdy element dopracowany jest w najmniejszych detalach, a silnik wykorzystuje wszystkie najnowsze zdobycze techniki. Gra jest mocno zintegrowana z systemem Games for Windows Live, umożliwiając łatwą komunikację i znajdowanie innych graczy chętnych do rozgrywek w trybach rywalizacji lub kooperacyjnych.
http://ageofempiresonline.com/
gra ktoś z was ? ja gram 2 dzień i gra bardzo przypadła mi do gustu, fajnie połączyli rtsa z mmo. jak na razie mam 9 lvl
parę screenów :
Załącznik 267146
Załącznik 267147
Zakładki