Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Yerba Mate

  1. #1
    Avatar Dawox
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,474
    Siła reputacji
    19

    Domyślny Yerba Mate

    Pija lub pijał ktoś z Was tutaj yerbe? Polecicie coś na start? Lepiej gotowy zestaw z Alledrogo lub sklepu internetowego czy składać wszystko samemu?

    Lepiej na początek wziąć mate metalowe/ceramiczne co by nie zrazić się innym smakiem i przygotowaniem naczynia czy od razu uderzać w drewno albo tykwę?

  2. #2
    Avatar Maciek_1993
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,483
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Ja wziąłem sobie zestaw z jakiegoś dobregoziela chyba, do tego 2 kg yerby losowej, i ogólnie byłem zadowolony (chociaż z tych 2 kg pół było jakieś chujowe, ale że miałem 4 różne to szybko spiłem i przeszedłem do lepszych)

  3. Reklama
  4. #3
    orjannilsen1

    Domyślny

    dobre, tylko mnie wkurwiało, że więcej roboty niż jak ze zwykłą herbą
    sprzęt też brałem z jakiegoś zielarskiego czy coś

  5. #4
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Był taki temat z 2-3msc temu, poszukaj bo po co się powtarzać

    Cytuj orjannilsen1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dobre, tylko mnie wkurwiało, że więcej roboty niż jak ze zwykłą herbą
    jak się robi liptona z torebki to na pewno ale kto oczekujący jakiekolwiek jakości pije te zmiotki z podłogi?
    ja bym powiedział, że na odwrót
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  6. #5
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    dobreziele jest spoko

    weź se naczynko ceramiczne/metalowe
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  7. #6
    Avatar Hunted
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    1,903
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    pilem to raz i szanuje w huj ludzi którzy się zmuszają do picia tego siana XD

    ale w sumie ja w życiu pilem tylko granulkowa malinowa więc już stąd spierdalam

  8. #7
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    ja pijam. W herbaciarni kupiłem yerbe + skórkę pomarańczy. Jedynie dla smaku pijam, jakiś efektów odczuwalnych żadnych po niej nie mam.

  9. #8
    Avatar alien
    Data rejestracji
    2003
    Położenie
    Gliwice
    Wiek
    33
    Posty
    7,296
    Siła reputacji
    25

    Domyślny

    Cytuj Dawox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pija lub pijał ktoś z Was tutaj yerbe? Polecicie coś na start? Lepiej gotowy zestaw z Alledrogo lub sklepu internetowego czy składać wszystko samemu?
    Jeśli chodzi o samą Yerbę to na start poleciłbym klasyka Pajarito. Niektórzy powiedzą, że może być za mocna na początek, ale moim zdaniem Yerba ma być mocna, więc czemu by od razu nie zacząć od konkretów. Zestaw czyli co? Herbata + naczynie + bombilla? Osobno najlepiej, wybierzesz jakie Ci się podobają, a w większości sklepów tematycznych jest wszystko, więc to i tak będzie jedno zamówienie.

    Cytuj Dawox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Lepiej na początek wziąć mate metalowe/ceramiczne co by nie zrazić się innym smakiem i przygotowaniem naczynia czy od razu uderzać w drewno albo tykwę?
    Smak naparu Yerba mate jest na tyle silny (jeśli jest poprawnie przygotowana), że nie wierzę, że wyczujesz tam smaki pochodzące od naczynia z drewna lub tykwy. Przygotowanie naczynia to też żadna filozofia, najważniejsze żeby nie zalewać wrzątkiem, tylko wodą koło 70 stopni, czyli tak na oko robisz 2 porce wrzątku i 1 porcje zimnej kranówy i voila.

  10. #9
    Avatar Mortyl
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Rybnik
    Wiek
    30
    Posty
    351
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj orjannilsen1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dobre, tylko mnie wkurwiało, że więcej roboty niż jak ze zwykłą herbą
    sprzęt też brałem z jakiegoś zielarskiego czy coś
    Na początku też mnie to wkurwiało, teraz uważam to za fajny rytuał

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Był taki temat z 2-3msc temu, poszukaj bo po co się powtarzać
    http://torg.pl/showthread.php?477481-Yerba-Mate

    Cytuj alien napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeśli chodzi o samą Yerbę to na start poleciłbym klasyka Pajarito. Niektórzy powiedzą, że może być za mocna na początek, ale moim zdaniem Yerba ma być mocna, więc czemu by od razu nie zacząć od konkretów. Zestaw czyli co? Herbata + naczynie + bombilla? Osobno najlepiej, wybierzesz jakie Ci się podobają, a w większości sklepów tematycznych jest wszystko, więc to i tak będzie jedno zamówienie.
    Ja ostatnio skończyłem pić 1kg rosomante i teraz od ponad tygodnia pije pajarito i jak dla mnie przehypowane te pajarito, ale to kwestia indywidualna każdy woli coś innego i z tego co mi wiadomo to pajarito jest mocno popularna w polszy. Ja z swojej strony polecam rosomante mocny wyraźny smak + pobudza

  11. #10
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Ja od pół roku nie piłem nic innego niż rosamonte niebieska. Może z ciekawości spróbuję wrócić teraz do taragui energa bo kiedyś mnie sklepala mocno to może znowu coś ruszy.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  12. #11
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Dawox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pija lub pijał ktoś z Was tutaj yerbe? Polecicie coś na start? Lepiej gotowy zestaw z Alledrogo lub sklepu internetowego czy składać wszystko samemu?

    Lepiej na początek wziąć mate metalowe/ceramiczne co by nie zrazić się innym smakiem i przygotowaniem naczynia czy od razu uderzać w drewno albo tykwę?
    Był już taki temat o tym, ale odpowiem ci.

    Na start polecam coś łagodniejszego co to by się smakiem nie speszyc, bo ja pomijając te startery green mate (syf) wjechałem w pajarito które smakiem nie powala ale było zachwalane no i do tego tanie. Jeśli piłeś kiedykolwiek gorzką herbate to można zacząc od czystej yerby jak nie to chyba lepiej coś smakowego lub dodawać sobie jakiś ziół/cytryny. Rosamonte elaborada mi smakowała na początek.
    Cytuj Dawox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Lepiej gotowy zestaw z Alledrogo lub sklepu internetowego czy składać wszystko samemu?
    Kup sobie rurke(bombilla) jakas najtansza + yerbe 500g i rób to w kubku najlepiej jakims waskim małym, wyjdzie cie taniej, a zobaczysz czy w ogóle ci to podchodzi. Potem jak już się wkręcisz będziesz myslał jakie matero kupić (ja obecnie używam palo santo)
    Cytuj Dawox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Lepiej na początek wziąć mate metalowe/ceramiczne co by nie zrazić się innym smakiem i przygotowaniem naczynia czy od razu uderzać w drewno albo tykwę?
    Smaku innego i tak nie odczujesz różnicy jesli nie piłeś wczesniej wiec naczynie nie gra dla ciebie roli. Ceramika to jest to samo co kubek zwykły ale fajnie wygląda i szybko sie myje. Drewno ci może pęknąc chyba ze okute(ale to lepiej od razu zainwestowac w PS) tykwe miałem raz a własciwie porongo(górna częśc tykwy) no i dosyc szybko mi to zgniło, bo nie miałem warunków na suszenie, ale to było w UK tam wieczna wilgoć.
    Cytuj orjannilsen1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dobre, tylko mnie wkurwiało, że więcej roboty niż jak ze zwykłą herbą
    że niby w jaki sposób więcej? Zaparzenie yerby zajmuje mi tyle samo co herbaty a nawet krócej bo nie musisz zagotować wrzątku - oczekiwanie na wode z czajnika. Wszelkie jakieś rytuały to już dla jakiś ludzi co to zajawke maja i czas, odmierzaja dokładna temperature, czekają az wypije tomasz, czekaja az sie zaparzy chuj wie co jeszcze.
    Cytuj alien napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    tylko wodą koło 70 stopni, czyli tak na oko robisz 2 porce wrzątku i 1 porcje zimnej kranówy i voila.
    tak na oko, to może gotować wode i przerwac w polowie jak wsadzi palca i czuje mocne ciepło ale nie parzy go to to znak ze jest git, polecam stosuje tak ciągle.

    Ogólnie osoby którym pokazałem yerbe i pozniej pokazałem despalade mówiły ze despalada o wiele lepsza, także do tego bym dążył, niby droższa ale nie ma badyli więc masz więcej yerby w yerbie + smak żywszy lepszy, nie ma tego smrodu dymnego i smaku bagna.

    Pije yerbe od roku, zadawać pytania
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  13. #12
    Avatar Sativa
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Białystok
    Posty
    553
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    ja takie pytanie mam, czy to normalne ze w tej jerbie jest taki pył i on przez ta slomke idzie ze az nie da sie tego pic?

  14. #13
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Sativa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja takie pytanie mam, czy to normalne ze w tej jerbie jest taki pył i on przez ta slomke idzie ze az nie da sie tego pic?
    zależy od gatunku. Dlatego ja pijam despalady. Są one z natury mniej pylaste, chyba, że są to urugwajki, tam tego mułu jest od cholery. Ogólnie w przypadku takich yerb kopczyk(układanie yerby w matero) jest powiedziałbym dosyc istotny, bo inacze se nie popijesz tego, jeżeli chcesz bez takiej ilości pyłu to polecalbym np organica(nie jest poddawana paleniu tak jak zwykła, tylko uzywaja tu ciepłego powietrza) lub też jakieś despalady, tylko nie sara lub el moncayo( bardzo pylaste)
    Ostatnio zmieniony przez SzalonyMes : 20-10-2017, 06:33
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  15. #14
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Prawda jest taka, że ograniczanie ilości pyłu zostało wymyślone dla Europejczyków, w Ameryce południowej się temu dziwią. Prawdziwa yerba ma być pylista. Ale co kto lubi.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  16. #15
    Avatar Mortyl
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Rybnik
    Wiek
    30
    Posty
    351
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Mi tam osobiście pył nie przeszkadza, ale on ma jedynie zapewniać walory smakowe tak ?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka yerba do nauki?
    Przez Tatasek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post: 22-02-2020, 23:11
  2. Yerba Mate
    Przez Mortyl w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post: 29-01-2019, 19:35
  3. Mocna yerba mate
    Przez Halunek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post: 11-08-2015, 17:57

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •