Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: sprzedaż hurtowa w sklepach

  1. #1
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny sprzedaż hurtowa w sklepach

    Czemu niektóre sklepy nie sprzedają produktów w ilościach hurtowych? Przecież nawet jeśli ktoś to potem sprzedaje po swojej cenie, to i tak to opierdolą innym klientom, a niekoniecznie uda im się sprzedać tyle towaru, ile dana osoba chce kupić hurtowo.

  2. #2

    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    549
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    hmm taki sklep chyba nie wystawia faktur więc średnio się opłaca przedsiębiorcy kupywać w pkt sprzedaży detalicznej
    Cytuj Siemka napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Hitler był bardziej polski smieciu od Ciebie.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Wojax napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    hmm taki sklep chyba nie wystawia faktur więc średnio się opłaca przedsiębiorcy kupywać w pkt sprzedaży detalicznej
    Taki, czyli jaki? Markety bez problemu wystawią ci fakturę

  5. #4
    Avatar Ximax1243
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    localhost
    Wiek
    32
    Posty
    634
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    kazdy sklep powinien ci wystawic FV na zyczenie i tak sie rozliczaja czy z paragonów czy FV wiec bez roznicy. A jesli kupujesz w Armanim garniaka za 15k bo jestes właścicielem firmy i potrzebny ci na spotkania firmowe to co wtedy armani nie wystawi FV? A nie sprzedają bo nie chca robic sobie konkurki itp przynajmniej wg mnie
    "Żołnierze nie umierają, idą do piekła aby się przegrupować!"
    "Pobij wszystko co się rusza a jak się nie rusza- porusz i pobij"

  6. #5
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Ximax1243 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A nie sprzedają bo nie chca robic sobie konkurki itp przynajmniej wg mnie
    wydaje mi się, że piwo w sklepie raczej jest kupowane przez osoby prowadzące pub/bar/coś w tym rodzaju, bo średnio opłacalne jest kupić tyle piwa i sprzedawać w swoim sklepie 20-30gr drożej. Idąc tą drogą sklepy nie robią sobie konkurencji, bo kto chce kupić piwo w sklepie i wypić sobie w domu/w plenerze to kupi je w sklepie, a kto chce iść do pubu/baru to tam pójdzie.

  7. #6
    Avatar Alden
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,558
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Takie sklepy osiedlowe podejrzewam, że zaopatrują się w towar w takich sklepach jak EuroCash (tylko sprzedaż hurtowa na fakture) oraz Selgros itp.
    Bary/ puby pewnie też w takich sklepach się zaopatrują, bądź też bezpośrednio od dystrybutora napoi alkoholowych.

    Też można powiedzieć, że jeśli prowadzisz sklep i chcesz sprzedaż hurtowo, wtedy dogadujesz się z ceną, dajesz klientowi cenę "hurtową" czyli kilka % więcej aniżeli Ty kupujesz i masz pewność, że gość tak czy siak nie przebije Cię cenowo na rynku bo wtedy sprzeda po cenie zakupu i nic nie zarobi. Sklepy typowo detaliczne nie bawią się w takie rzeczy, bo wiadomo, hurt to kilkadziesiąt bądź kilkaset sztuk, a im się nie opłaca trzymać w takich ilościach towar, bo po co.

  8. #7

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Krym
    Posty
    2,013
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    bar w centrum krakowa w którym pracowałem prawie wszystko w makro kupował

    ja ciekaw jestem jakim cudem biedra i auchan mają ceny niektorych produktow duuuzo taniej niz w makro. Np ser grana padano za 12zl (teraz w promce za 10) a w makro 16 czy tam 17
    'Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.'
    Mark Twain.

  9. #8
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Z tego co kojarzę do sprzedaży hurtowej trzeba wybrać inny profil działalności gospodarczej i zakładam że te sklepiki wcale tego nie zaznaczają. Również chyba inaczej wygląda rozliczanie się ze skarbówką. NIE WIEM DO KOŃCA czy czasami do hurtownika nie trzeba być VATowcem, a niektóre sklepy nimi nie są.
    No i też wewnętrzna polityka firmowa, że hurtowo nie sprzedają, bo wolą opierdolić towar detalicznie = większy profit.

    @up
    bo biedra robi umowę długoterminową z takim producentem i mówi, że kurwa luje kupimy od was zapas na najbliższe 2 lata i to wypromujemy, ale zapłacimy wam za to nie więcej niż 2 miliony. Nikt inny wam takiego hajsu na dzień dobry nie wyłoży więc albo bierzecie, albo spierdalajcie bo na wasze miejsce są tysiące innych.

    No i tak biedronka ma niskie ceny.
    Ostatnio zmieniony przez haxigi : 06-12-2016, 01:36

  10. #9
    Avatar Maniek900
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,965
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    nie wszystko kupuje sie w hurtowniach. Duzo sklepow ma umowy lub nie, ale i tak bierze PROSTO od producenta, hurtownie tez narzucaja swoja marże

  11. #10
    Avatar Alden
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,558
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Nawet jeśli zwykły Kowalski bedzie chciał kupić cos bezpośrednio od producenta to przeważnie zapłaci wiecej o nawet 50% aniżeli u dystrybutora. Przykład akumulator u producenta kupisz za 700 zł a w sklepie dystrybutora za 400 zł

  12. #11

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj SedaN* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja ciekaw jestem jakim cudem biedra i auchan mają ceny niektorych produktow duuuzo taniej niz w makro. Np ser grana padano za 12zl (teraz w promce za 10) a w makro 16 czy tam 17
    bo auchan nie zarabia na towarze tylko na producentach, którzy płacą aby móc tam sprzedawać

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Sprzedaż konta - pytanie
    Przez konus w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 05-02-2011, 20:58
  2. Sprzedaż CC w tibii.
    Przez Yura Juverr w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 29-11-2010, 22:33
  3. Sprzedaz premium acc
    Przez pcseller w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 27-09-2010, 09:10
  4. Golden Helmet na sprzedaż :D
    Przez Pyroflames w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post: 27-01-2010, 19:36

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •