Reklama
Strona 52 z 275 PierwszaPierwsza ... 242505152535462102152 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 766 do 780 z 4121

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #766

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Socket 1150. Starszy (1155) jest już starociem z absurdalnymi cenami.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  2. #767
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    absurdalnymi cenami.
    coooo
    rok temu kupiłem i5-2500 za 300zł, teraz widzę 2500k za 350 są, to jest absurdalna cena?
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  3. Reklama
  4. #768

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    143
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Czytałem na necie o i7 2600k ludzie piszą że póki co w dalszym ciągu nadaje się do używania. Może taką i7 podkręcić. Tylko ona chyba używa ddr3, nie wiem jak bardzo różni się wydajnościowo ddr3 od ddr4.

  5. #769

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    coooo
    rok temu kupiłem i5-2500 za 300zł, teraz widzę 2500k za 350 są, to jest absurdalna cena?
    Mocną stroną Sandy Bridge jest OC na odblokowanych jednostkach, cała reszta to już padła. Te zaś, z literką K w nazwie, swoje kosztują - standardowa cena za 2500k to 400 złotych i więcej (Specjalnie sprawdziłem teraz, znalazłem całe dwie jednostki poniżej tej ceny acz bez pasty i coolera więc chociaż te 30 zł za boxa trzeba doliczyć). Do OC dochodzi cooler - przynajmniej 80-120 złotych i odpowiednia płyta główna (te też absurdalnie są wycenione). Łącznie w najlepszym wypadku mamy 700 złotych za wpakowanie się w martwą platformę. A co jeśli ktoś nie umie lub nie chce kręcić (większość osób pytająca o porady)? Wtedy zostaje z jednostką o wydajności i3-6100/i3-7100...

    Czy są to dobre procesory? Tak, ale dla kogoś kto siedzi na tej platformie i robi upgrade lub kupił je w czasie premiery (robiąc wtedy deal życia). Teraz to pakowanie się na własne życzenie w martwy socket, którego potem się z zyskiem nie sprzeda. A przypominam, że mamy jeszcze 1150 wyżej oraz kończący się powoli 1151. Ot, cebulacka gloryfikacja SB u nas w kraju nawet przez osoby, które ich nie kręcą zrobiła swoje i zbudowała złudne poczucie "legendarności", które odbija się na cenach.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  6. #770

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    143
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Czyli jak już mam składać nowy komputer to w żadną starą architekturę się nie pchać?

  7. #771
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    co ty za herezje wypisujesz NotLikeThis

    nawet jeśli i5 SB jest wydajności conajmniej tych i3ójek to jest o 2 stówy tańsza (tak używka, ale procki nie umierają)
    a dzisiejsza i5 co? 5-6 stów droższa, max 20% bardziej wydajna, jedyny plus taki że tdp poszło nieźle do dołu w stresie
    guzik a nie bardziej opłacalna platforma, zwykly i5 2500,8gb ramu jakis mobas i wyjdzie ci 7 stów. za 6400, ddr4 i h110 zapłacisz 2x tyle a zyskasz ni chuja współmierny wynik do wyłożonej kasy
    martwa platforma to fakt , ale pisanie że to nieopłacalne padła to trochę kurwa iksde

    no i te legendarne możliwości rozbudowy gdzie zawsze pada na wymianę grafy lub więcej ramu, prawie nigdy na procka
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  8. #772

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj afal23 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czyli jak już mam składać nowy komputer to w żadną starą architekturę się nie pchać?
    Można bez problemu, po prostu nie ma większego sensu pchać się w socket 1155 na chwilę obecną (oraz cokolwiek od AMD) jeśli składasz cały zestaw od podstaw bo aktualnie są martwe, a za chwilę będą już kompletnym truchłem. Zwłaszcza, gdy nie planujesz OC. Popatrz sobie na 1150 bo bardzo ładnie stoją, nie mają sztucznego narzutu ceny. Zablokowane i5 z sensowną płytą spokojnie latają w cenie 700~ złotych. Wiem bo kilka w ostatnim czasie ogarniałem bez większej spiny i czekania. Jak ma się czas to i fajniejsze perełki od razu z RAMem idzie wyrwać bo ludzie się przesiadają teraz na Kaby Lake oraz niedługo Ryzeny.





    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nawet jeśli i5 SB jest wydajności conajmniej tych i3ójek to jest o 2 stówy tańsza (tak używka, ale procki nie umierają)
    Nie, nie jest co najmniej. Niepodkręcona 2500k to MAKSYMALNIE wydajność i3-6100/7100. Nawet w takim Total Warze, gdzie teoretycznie większa ilość wątków powinna robić różnicę. Nie robi. Przeprowadzaliśmy chwilę temu obszerne testy, wiem jak to wygląda:
    https://www.purepc.pl/procesory/test...k_sandy_bridge
    I tak, procki umierają w przypadku nieumiejętnego OC (a to baaardzo popularne) gdzie pracowały w zbyt wysokiej temperaturze/ze zbyt wysokim napięciem. Nie bez powodu jakoś dopisek "jednostka nigdy nie była kręcona" (nawet gdy to bujda) sprawa cuda podczas sprzedaży.

    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a dzisiejsza i5 co? 5-6 stów droższa, max 20% bardziej wydajna, jedyny plus taki że tdp poszło nieźle do dołu w stresie
    Ale skąd ci się tutaj w ogóle wzięła i5, jak "dzisiejsza" i3 w zupełności wystarczy. Będzie bardziej przyszłościowa pod względem upgrade w przyszłości, sprzedaży oraz po prostu większej bazy nowoczesnych instrukcji i wsparcie dla technologii.

    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    guzik a nie bardziej opłacalna platforma, zwykly i5 2500,8gb ramu jakis mobas i wyjdzie ci 7 stów.
    Ale że zablokowana? To już taka głupota, że nawet tego nie będę komentował. W przypadku odblokowanej zaś nie wyjdzie 7 stów. 2500k 400 złotych, płyta na p67 najtańsza na allegro (też używana!) 200 złotych, cooler który schłodzi jednostkę po OC stówka przynajmniej, ram 80-100 złotych. Łącznie mamy już kwotę w okolicach 800 zł. A w przyszłości, gdy SL i KL trafią na rynek wtórny będzie ciężko to sprzedać w sensownej cenie + kupujący musi chcieć i umieć podkręcać by wyszedł na tym opłacalnie pod względem wydajności.

    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no i te legendarne możliwości rozbudowy gdzie zawsze pada na wymianę grafy lub więcej ramu, prawie nigdy na procka
    Nie, nie kończą się. Znam zatrzęsienie osób, które wymieniały procesor. Fakt ten potwierdza też rynek wtórny czy fora jak pclab, benchmark i purepc. Zresztą nowsza platforma to więcej możliwości rozbudowy o chociażby dysk M.2 czy wykorzystanie USB 3.0.

    Edit:
    Anyway, jak chcesz dyskutować to chodźmy do /i/ bo tutaj syfimy i robimy laikom mętlik w głowie.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  9. #773

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    143
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    A inne pytanie czy jest sens składać coś teraz czy może lepiej poczekać do 11 kwietnia na Ryzeny 5?
    Ostatnio zmieniony przez afal23 : 18-03-2017, 11:04

  10. #774
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    ceny R5 wyglądają ciekawie, ale w sumie oferować będą wydajność na poziomie haswelli + ewentualne OC, jednak zależy do czego komp, jak głównie dobrze zrównoleglone zadania to powinny fajnie wypaść, ale rewolucji bym nie oczekiwał
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  11. #775

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    143
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Głównie chodzi mi o to że na moim sprzęcie nie mogę komfortowo pograć w Black Desert. Gra się zacina, w miastach mam pokaz slajdów, jak biegne przez mape to zatrzymuje sie na nie widocznej ścianie bo mapa dalej się ładuję. Muszę na coś wymienić, ale nie mam za dużo kasy. Max 2500zł i zastanawiam się na używkami bądź nowymi częściami.

  12. #776

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    727
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cześć torgi, sprawa ma się tak, nie znam się na sprzęt ach ani trochę, zależy mi przede wszystkim na bardzo dobrej grafice i możliwe, że nawet ultra grafice i płynności w grze, ale też, żeby pc był sprawny, nie znam się i nie chce składać, ale znalazłem na allegro chyba według opinii na internecie 2 dobre sprzęty

    http://allegro.pl/ariel-i7-7700k-ddr...ant=6705149088

    Ktoś wytłumaczy o co chodzi z tym ariel, czy jest to po prostu nazwa od sprzedawcy

    I druga opcja
    http://allegro.pl/silgamer-i7-7700-d...9.html#thumb/2

    Jest mi ktoś w stanie sensownie odpowiedzieć, czy większość gier obecnych będzie teraz pięknie śmigala i co z nowościami, na ile taki komputer przewidywalnie może starczy w sensie, że nawet w przyszle najnowsze tytułu z mniejszą grafika da radę pograc. z tego się orientuję i7 7700k i gtx1060 6gb jest lepszy niż i7 7700 i gtx 1060 3gb, ale w tym nie ma dysku i napędu, ale jeżeli z napędu raczej korzystać nie będę, raczej USB i też rzadko, a już dysk mam do włożenia, a zależy mi na grach to jednak wybrać ten "ariel"?

  13. #777
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    ani jeden ani drugi...
    napisz czy chcesz coś zostawić ze starego pcta i coś złożymy, złożą ci go do kupy w sklepie za darmochę jak sam nie potrafisz
    wstępnie masz coś takiego https://www.morele.net/inventory/info/bmi0vL/
    Ostatnio zmieniony przez Mistrzu dragon : 19-03-2017, 01:44
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  14. #778
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    7400 to moze byc jednak troche zbyt malo dla 1070, jezeli ziomek nie bawi sie w 4k czy nie wymaga zeby wszystko co wychodzi smigalo na ultra bez spadkow fps (a jezeli wymaga, to wypadaloby do tego 1070 jakos do pary wziac i5 7600k z jakims coolerem a to juz ponad budzet) to smialo bralbym rx480, duzej roznicy nie zauwazy bo i tak wymaxuje wiekszosc gierek, starczy jeszcze na ssd, mocniejsze cpu i jakis normalny cooler. tym fakt ze bardziej black desert jest zajebiscie procesorowa gra. zestaw z rx480 bylby bardziej 'zbalansowany', ale to oczywiscie tylko moja propozycja.
    odkad ja sobie ssd sprawilem to nie wyobrazam sobie go nie miec, komfort uzytkowania pcta dla mnie jest tak siedziec na 1024x768 a fhd xd

    ja proponuje cos takiego:
    https://www.morele.net/inventory/info/A6GbbG/

  15. #779
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    nie będzie żadnego bottlenecka nawet z 1080, tzn. w którąś stronę zawsze będzie, w grach stawiam że w 90% przypadków gpu będzie bottleneckiem, zresztą można sobie poczytać na redditach i tomshardware
    ba, w sieci są "testy" gdzie g4560 + 1070 wyciąga więcej fps w grach niz i5-7400 i 1060
    osobiście też bym nie brał 1070 bo cena/wydajność mocno spada, ale jak chce wydać pełne 4 kafle i mieć ultra we wszystkim to proszę bardzo

    dla ciebie ssd to konieczność, dla kilku osób które z którymi gadałem to okazał się zbędny wydatek i woleliby dołożyć do czegoś innego albo zostawić w kieszeni te 3 stówy

    i to nie jest typ od black desert xd
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  16. #780

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    727
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Jestem w stanie wydać do 4k max, żeby teraz większość gier chodziła wymaxowana z dobrą płynnością i cały pc był dość sprawny, że starego pcta jednak chuj wielki wyciągne, także to tyle co do dysków. Także prosiłbym kogoś o złożenie takiego pcta, którego inni potwierdza, że jest ok, bo jak mówię ja się nie znam, a 4k zapłacić to nie mało:D

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •