Reklama
Strona 3 z 4 PierwszaPierwsza 1234 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 31 do 45 z 46

Temat: Pomoc przy CV

  1. #31
    Avatar M4teu$z
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    3,743
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Hotarti napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeszcze pytanko a propo języków
    Znam bardzo dobrze angielski (ustna matura na 100%, pisemne też raczej dobrze) ale brak jakichś certyfikatów oraz podstawy rosyjskiego(przedstawić się przedstawie, czytac też umiem ale bardzo słaba znajomość słówek) - jak to ująć w CV? Że w jakim stopniu znam te języki. Bo napisałem że ang - zaawansowany i ros - podstawy i myśle czy nie zmienić
    w zyciu bym nie napisal, ze matura na 100% podst, czy roz to bardzo dobra znajomosc, max komunikatywna

  2. #32
    Torg User

    Domyślny

    Cytuj M4teu$z napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w zyciu bym nie napisal, ze matura na 100% podst, czy roz to bardzo dobra znajomosc, max komunikatywna
    o to to, 90% osob ktore maja maturki super napisane jak przychodzi do rozmowy to sie zastanawiaja czy teraz preset simple czy kontinius i nie mogą wydukać słowa, takze matura to zaden wyznacznik

  3. Reklama
  4. #33
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,701
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Hotarti napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Uznałem że napisze prace sezonowe 2013-2015 (żeby było bardziej wiarygodnie że niby pracuje od 16 roku życia)
    Drukować?

    nie, nikogo nie obchodzi czy pracowałeś na budowie, przy zbiorze truskawek bądź byłeś 2 miesiące rolnikiem w Niemczech. wpisujesz rzeczy które są mocno spokrewnione z zawodem/branża do której będziesz aplikować. jeżeli nie jest to praca jako specjalista tylko jakaś zwykła po skończeniu szkoły średniej, zawodowej to nie wpisuj nic

  5. #34

    Notoryczny Miotacz Postów Rezz' jest teraz offline
    Avatar Rezz'
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Śląsk
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    ja w CV miałem jakąś prackę oczywiście na lewo wpisaną i dostałem telefon jak nowej pracy szukałem, Pani umówiła się ze mną na rozmowę, prosząc, abym przyniósł jakieś poświadczenie, że pracowałem tyle i tyle u tego pracodawcy, powiedziała, że może to być umowa jaką podpisałem. Odpuściłem, umowy nie miałem. Czasem jednak sprawdzają :P

    #down
    zgadzam się, często na rozmowie pytają o obowiązkach na poprzednich stanowiskach czy o powodach zakończenia współpracy, niezależnie od tego czy ta sama branża, czy nie. Bez powodu nie pytają :P
    Ostatnio zmieniony przez Rezz' : 23-05-2016, 23:08
    Cytuj WolF napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    siatkówka i koszykówka to pseudo-sporty, w ogóle gra gdzie nie ma kontaktu nie jest sportem

  6. #35
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj termere napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie, nikogo nie obchodzi czy pracowałeś na budowie, przy zbiorze truskawek bądź byłeś 2 miesiące rolnikiem w Niemczech. wpisujesz rzeczy które są mocno spokrewnione z zawodem/branża do której będziesz aplikować. jeżeli nie jest to praca jako specjalista tylko jakaś zwykła po skończeniu szkoły średniej, zawodowej to nie wpisuj nic
    Nie zgodzę się z tym delikatnie. Delikatnie, bo z polskim rynkiem pracy nie mam styczności już od 10 lat, ale wydaje mi się, że jednak w Polsce też pracodawców interesuje historia pracy kandydata. Nawet jeśli jest to w kompletnie innym zawodzie. Historia pracy daje dużo informacji o danej osobie. Można zobaczyć np. Czy dany człowiek to ktoś, kto podejmie się nowych wyzwań, czy szybko się uczy nowych rzeczy, oraz czy jest osobą godną zaufania i czy przychodzi sumiennie do pracy każdego dnia, a nie tylko wtedy gdy mu się podoba.

  7. #36
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,701
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Tygrrysek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie zgodzę się z tym delikatnie. Delikatnie, bo z polskim rynkiem pracy nie mam styczności już od 10 lat, ale wydaje mi się, że jednak w Polsce też pracodawców interesuje historia pracy kandydata. Nawet jeśli jest to w kompletnie innym zawodzie. Historia pracy daje dużo informacji o danej osobie. Można zobaczyć np. Czy dany człowiek to ktoś, kto podejmie się nowych wyzwań, czy szybko się uczy nowych rzeczy, oraz czy jest osobą godną zaufania i czy przychodzi sumiennie do pracy każdego dnia, a nie tylko wtedy gdy mu się podoba.
    Tyle, że on nigdy nie pracował, a wpisywanie prac sezonowych na czarno to bzdura, jak pracodawca będzie chciał się dowiedzieć czy kiedykolwiek pracował to na pewno zapyta i będzie miał okazje się tym pochwalić. z tym wpisywaniem w cv to zależy na jakim etapie życia jesteśmy i co robimy.
    jak pracowaliśmy w ubezpieczeniach, potem jako magazynier, następnie jako kurier, a aplikujemy na jakieś zwykłe stanowisko to w sumie można wpisać, miałem na myśli pracę typowo po studiach jako np. inż. automatyk to nie wpisuje, że 10 lat wcześniej pracowałem w biedronce na kasie, a gimnazjum uczestniczyłem w kółkach matematycznych.

  8. #37
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Czyli rozumiem, że jak w tamtym roku robiłem w Grycanie (sieć lodziarni), a w tym będę szukał też czegoś podobnego (KFC, Burger King, jakaś lodziarnia, cokolwiek byle płacili) to nie zaszkodzi wpisać, że tam pracowałem?

  9. #38
    Avatar abaahul
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    257
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Nie moge wpisac poprzednich miejsc pracy bo pracowalem na czarno na budowie
    Skoro pracowałeś, to pisz. Po prostu ta praca nie będzie udokumentowana świadectwem pracy.

    CV powinieneś pisać tak, żeby przedstawić siebie z jak najlepszej strony. Słusznie stwierdziłeś że "brak" brzmi źle- no chyba że jeśli chodzi o nałogi xd

  10. #39
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Dio Paladin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czyli rozumiem, że jak w tamtym roku robiłem w Grycanie (sieć lodziarni), a w tym będę szukał też czegoś podobnego (KFC, Burger King, jakaś lodziarnia, cokolwiek byle płacili) to nie zaszkodzi wpisać, że tam pracowałem?
    Dla kfc/burgera to takie zwykłe doświadczenie z obsługą klienta / praca z gotówką itp. to bardzo dużo. Na rozmowę kwalifikacyjną biorą prawie każdego, więc raczej luzik.
    Jakbyś szedł do kfc to mów od razu na rozmowie, że chcesz iść na serwis.

  11. #40
    Avatar Kusterek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    1,710
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Wszystko zależy od tego na jakie stanowisko składasz CV.
    Jak idziesz smażyć frytki to po co masz tam pisać o budowie?

    irc: freenode.net in #torgdevs

  12. #41

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Everywhere
    Wiek
    30
    Posty
    1,022
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Dodatkowo w niektórych branżach (IT) trzeba uważać z certyfikatami bo ponoć mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc :)

  13. #42
    Avatar Kusterek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    1,710
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Xard Flor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dodatkowo w niektórych branżach (IT) trzeba uważać z certyfikatami bo ponoć mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc :)
    co? przykład albo zamilcz.

    irc: freenode.net in #torgdevs

  14. #43
    Avatar Comxaa
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Comxaa
    Wiek
    32
    Posty
    649
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    jak to nie związane z branżą do jakiej aplikujesz to wywal i nie rób fragmentu "doświadczenie" tylko zrób dane personalne, wyksztalcenie, umiejetnosci i ew. zainteresowania + zgoda na przetwarzanie danych

  15. #44
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Adrino napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakbyś szedł do kfc to mów od razu na rozmowie, że chcesz iść na serwis.
    Hm, na serwis? Przybliżysz mniej więcej o co chodzi i czemu tak? :P
    @Adrino ;

  16. #45
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Dio Paladin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Hm, na serwis? Przybliżysz mniej więcej o co chodzi i czemu tak? :P
    @Adrino ;
    Serwis to jest to stanowisko przy którym robisz kanapki. Według moich długich najbardziej lajtowe (nie licząc jeżdżenia na dostawie).
    Wiesz już gdzie będziesz aplikował? Wolno stojący KFC czy w galerii jakiejś?

    Ja akurat pracowałem na kasie/drive thru i to co najbardziej wkurza to oczywiście klienci, którzy potrafią dać raka już od samego rana. Jeśli praca w wolnostojącym kfc to jeszcze sprzątanie sali i kibelków do tego dochodzi :P
    Kuchnia to całe marynowanie, panierowanie i smażenie kurczaka. W godzinach szczytu mega dużo pracy i oprócz tego mnóstwo sprzątania, po zamknięciu kuchni przeważnie schodziło 2 godziny dłużej żeby wszystko posprzątać.

    Na serwisie to tylko zwijasz sobie kanapki, dorabiasz składniki, pilnujesz żeby nic nie było za długo na ladzie, wstawiasz frytki. @Dio Paladin ;

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Prośba o pomoc przy logach OTL
    Przez Vraellek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 06-07-2012, 12:58
  2. Karta graficzna. Pomoc przy wyborze.
    Przez Vyvin w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 14-06-2012, 12:14
  3. Pomoc przy wyborze nowego fona w play mixtura
    Przez bubelssj2 w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 01-05-2012, 13:17
  4. Pomoc przy OTS!
    Przez GM_Zychu w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 07-01-2012, 14:24
  5. Pomoc przy pracy
    Przez Sinis w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-01-2012, 17:56

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •