Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 30

Temat: Z technikum do liceum

  1. #16
    Avatar ayx~
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    29
    Posty
    5,465
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Comxaa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja pamiętam, że u mnie to ludzie specjalnie nie chodzili do szkoły, co by się pouczyć i przygotować w domu zamiast tracić czas na jakiś wiedzach o kulturze itp.
    Nawet chyba chemię olewali bo nauczyciel chujowy, woleli prywatnie czy na kursach, do szkoły tylko frekwencję zrobić.
    sam tak robilem jak piszesz, sam tez mialem rok bez szkoly gdzie sie uczylem sam

    serio zeby zdac przedmiot ktory cie nie intersuje wiele nie trzeba robic, pod koniec juz wiadome ze sie nic nie robi za bardzo i sie nie chodzi, ew przychodzilo tylko na kierunkowe przedmioty do matury ale fakt obowiazku mi dawal sporo i docenilem to dopiero jak nie musialem chodzic

  2. #17
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,017
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    Też w liceum szczególnie w 3 klasie wyjebane na gówno przedmioty miałem, ale w moim przypadku no nie ma opcji żeby zadziałało coś takiego że zamiast wstać do szkoły na 8 to wstaje w domu o 8 i siadam do nauki, zanim bym się wyspał, zjadł, poogarniał i zaczął uczyć to równie dobrze mógłbym pójść do szkoły i po szkole się zacząć uczyć, bo na to samo by wyszło

    Za dużo wolnego czasu i brak większego obowiązku działa na mnie tragicznie i staje się warzywem, ale cóż zawsze miałem problemy z samomotywacją

  3. Reklama
  4. #18

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,584
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    do matury defakto od zera można sie przygotowac w 2-3 tygodnie a do polskiego to wogóle kurwa nie trzeba xD a kurwa w liceum marnujesz 3 lata gg wp
    szkola dla dorosłych git jeżeli masz samozaparcie w nauce no i wynik bedzie uyzalezniony od czasu jaki wlozysz i czy jestes kumaty czy nie

  5. #19
    Avatar Killerz95
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,617
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Wiadomo, ze samemu do matury przygotujesz się 1000x lepiej chyba, że jestes typowym debilem.Wogóle czasem się zastanawiam dlaczego my mamy takie pojebane szkolnictwo gdzie każą nam chodzić na jakieś przedmioty typu historia i inne które nam do niczego sie nie przydają, gdyby człowiek nie był 5lat temu zjebanym gimbem i mógł sobie wybrac czego chce się uczyc albo ktoś by go nakierował na to to by nie szedł do klasy o kierunku społeczno prawnym XD tylko zapierdalał 3 lata z matmą i fizyką na chacie.To samo tyczy się tego wpierdalania gówno przedmiotów na studiach żeby zapełnić grafik

  6. #20
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,017
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    Cytuj Killerz95 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wogóle czasem się zastanawiam dlaczego my mamy takie pojebane szkolnictwo
    A gdzie mają inne szkolnictwo?
    Polska jest wysoko na świecie pod względem edukacji, także nie wiem na co narzekacie, zresztą już widzę jak byście zapierdalali 3 lata z matmą i fizyką na chacie, tak by było 100%, teraz na pewno tak zapierdalasz na chacie bo już jesteś uświadomiony Załącznik 349352

  7. #21
    Avatar Killerz95
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,617
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    owszem do tego co trzeba zapierdalam, reszte olewam i po prostu zdaję. Co z tego, że jesteśmy wysoko skoro 80% wiedzy którą nam wpajają od gimnazjum w żaden sposób nie wykorzystamy w przyszłości.

  8. #22
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,017
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    Napisałeś wcześniej że się często zastanawiasz dlaczego my mamy takie pojebane szkolnictwo, nie orientuję się świetnie, ale taka edukacja ogólna jest chyba wszędzie, a to że jesteśmy wysoko chyba dobrze świadczy, nie?
    Ja wiem że hur dur w internecie jest wszystko, gdyby nie szkoła to mógłbym się prawdziwie oddać zainteresowaniom, ale chuja prawda xD nic takiego by nie miało miejsca, byście kurwa spali do 12 i tyle by było tego profitu z niechodzenia do szkoły i uczenia się w domu że byście się wyspali

  9. #23
    Avatar Killerz95
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,617
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Ale przecież teraz też mogą spać do 12 o ile się nie mylę do przymus nauki jest chyba do końca gimbazy. Wydaje mi się, że w gimnazjum przyswoiliśmy tą "ogólną" wiedzę, a w liecum powinny być 4 przedmioty do wyboru z ostrym naciskiem na to + ew. wf co by leniwe świnie zajęły się trochę sportem

  10. #24
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,017
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    Czemu 4, a nie 1 albo 2 i czemu wf, może ktoś nie planuje wiązać przyszłości z sportem lub woli uprawiać go w wolnym czasie
    Ludzie w gimnazjum po 15 lat mają i to jest wiek największego debilizmu gdy hormony wariują i na pewno nie odpowiedni wiek żeby już się w stu procentach na cokolwiek ukierunkowywać, zresztą szkoła kończy się o godzinie 13 czy 14 więc jest cały dzień żeby się skupić na tym co lubisz (a przecież w domu się nauczysz 1000x lepiej), także nie wiem czy to jest tak ogromny problem że jest parę godzin tygodniowo z bardziej niszowych przedmiotów które dają ci ogólny zarys o świecie w danych dziedzinach

    @edit
    Po prostu chodzi mi o to że piszecie w taki sposób jakby was ta szkoła totalnie ograniczyła czy sprawiała że nie możecie się rozwijać w tym co was interesuje xD Ja do dość mocnego liceum chodziłem i do matury z mat/ang roz przygotowywać indywidualnie się prawie nie musiałem, 3 miesiące przed maturą raz w tygodniu korki z obu przedmiotów na których robiłem arkusze i wszystkie matury bardzo ładnie zdane
    Ostatnio zmieniony przez Taidio : 07-05-2016, 17:03

  11. #25
    Avatar ayx~
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    29
    Posty
    5,465
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Napisałeś wcześniej że się często zastanawiasz dlaczego my mamy takie pojebane szkolnictwo, nie orientuję się świetnie, ale taka edukacja ogólna jest chyba wszędzie, a to że jesteśmy wysoko chyba dobrze świadczy, nie?
    Ja wiem że hur dur w internecie jest wszystko, gdyby nie szkoła to mógłbym się prawdziwie oddać zainteresowaniom, ale chuja prawda xD nic takiego by nie miało miejsca, byście kurwa spali do 12 i tyle by było tego profitu z niechodzenia do szkoły i uczenia się w domu że byście się wyspali
    co to znaczy wg ciebie wysoko? fakt jest taki ze system jest przestarzaly i nieadekwatny do realiow dzisiejszego swiata; kiedys szkola byla twoim glownym zrodlem wiedzy, teraz jest zazwyczaj odwrotnie; wiedza ktorej ciezko bylo mi znalezc samemu zaczela sie dopiero na studiach gdzie system jest i tak rownie spierdolony ale szkoda o tym gadac. w skrocie polega to na tym ze wyksztalcenie zdobywaja osoby poprostu wytwalsze w robieniu bezsensownych rzeczy co cwiczy umysl i hartuje psyche ogolnie ale z mojego np srodowiska gadalem z kilkoma starszymi osobami z tytulami roznego typu i zgodnie twierdzili ze coz, musisz przezyc studia zeby zaczac robic cos konkretnego i uczyc sie tego co ci potrzeba

  12. #26
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,017
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    W liceum szkoła była zdecydowanie moim głównym źródłem wiedzy, grunt to być zaangażowanym, na studiach inna bajka bo godzin jest zwyczajnie za mało żeby ogarnąć tematy które są dużo trudniejsze i rozleglejsze i trzeba dużo więcej dać od siebie

  13. #27
    Avatar ayx~
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    29
    Posty
    5,465
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    wszystko zalezy od kadry na jaka trafisz (w liceum); biorac pod uwage bardzo powszechny kompleks wyzszosci wsrod nauczycieli o sredniej wieku 40+ i podejście do zawodu i uczniow daje jedno wielkie gowno. fakt taki ze najwazniejsze jest zachęcenie i zainteresowanie ucznia do danego zagadnienia żeby resztę ogarnął sam z zaangażowaniem natomiast robic coś bo tak i bo musze a nie mam pojecia daje efekt odwrotny i niestety jest to bardzo powszechne, nie ważne gdzie. polowe szkolnictwa spedzilem w renomowanym liceum i gimnazjum gdzie tylko oh i ah, progi wysokie chetnych duzo a koniec końców ci co cos osiagneli to ze względu na wklad wlasny i nauke poza szkola na prywatnych zajęciach. teraz jestem na niby hehe elitarnym kierunku elitarne studia i to wszystko jest jeszcze większym cyrkiem bo tu nie masz żadnych praw i doslownie robia z toba co chca a faworyzuje sie tych co bezmyslnie wkuwaja nie rozumiejąc nic bo jezeli chcesz robic inaczej to a) nie masz zycia b) nie wyrabiasz sie

    pomijając ze polowy nawet jakbyś chcial to nie ogarniesz a nawet jesli to jest to wiedza bezużyteczna to tak system jest swietny

  14. #28
    Avatar Hunted
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    1,903
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Ja tam lubilem chodzic do szkoly, glownie dlatego, ze mialem swietnych nauczycieli, ktorzy chcieli nas czegos nauczyc, a nie odklepac godziny

  15. #29
    Avatar Nebula
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Allenstein/ Krakau
    Wiek
    29
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Killerz95 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale przecież teraz też mogą spać do 12 o ile się nie mylę do przymus nauki jest chyba do końca gimbazy. Wydaje mi się, że w gimnazjum przyswoiliśmy tą "ogólną" wiedzę, a w liecum powinny być 4 przedmioty do wyboru z ostrym naciskiem na to + ew. wf co by leniwe świnie zajęły się trochę sportem
    Liceum ogólnokształcące nazywa się tak dlatego, że ma w teorii zapewnić wszechstronne wykształcenie, ukierunkowane w jakąś stronę. Stąd na profilach humanistycznych przedmioty ścisłe i vice versa - nauki społeczne na profilach ścisłych. To, że do liceów idą ludzie, którzy nie powinni, to inna sprawa.

  16. #30

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,117
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    ale w technikum jest to samo!!!!!!111

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zmiana szkoły z Technikum Informatycznego na Liceum Ogólnokształcące
    Przez Konduktorek666 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 02-01-2013, 19:21
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 06-10-2012, 16:58
  3. Mechatronika - Liceum vs Technikum
    Przez siasiek6 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post: 23-05-2012, 07:01
  4. Liceum a technikum
    Przez Thori. w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post: 12-02-2012, 11:56
  5. Zmiana szkoły z 2 technikum na liceum
    Przez SzalonyMes w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post: 19-11-2011, 11:19

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •