Reklama

Pokaż wyniki sondy: Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 2015?

Głosujący
280. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • PO

    18 6.43%
  • PiS

    24 8.57%
  • SLD

    3 1.07%
  • PSL

    1 0.36%
  • KORWiN

    151 53.93%
  • Ruch Narodowy

    10 3.57%
  • NowoczesnaPL

    8 2.86%
  • KNP

    3 1.07%
  • Ruch Kukiza

    45 16.07%
  • Inne

    17 6.07%
Strona 29 z 84 PierwszaPierwsza ... 1927282930313979 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 421 do 435 z 1249

Temat: Wybory parlamentarne - jesień 2015.

  1. #421
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Po to.
    Ale przecież ona miała podstawę programową... Ludzie zacznijcie myśleć Logicznie.
    Cytuj RedheadPapa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    I nie widziałbyś problemu w tym że jakiś pijany tatuś nie wysyła swojego dziecka do przedszkola, dziecko jest niepiśmienne i po prostu nie ma szans na rynku pracy, a pomocy od państwa nie otrzyma bo w twoim świecie nikt nikomu finansowo nie pomaga? Bo dla mnie to jest cofnięcie się w rozwoju społeczności.
    Wbrew pozorom nawet taka skrajna patola leje swoje dzieci i każe im iść do szkoły, natomiast te dzieci same z niej uciekają itp. Jednak tutaj moje wrodzone lewactwo każe jednak mi się z tobą po części zgodzić... :/
    Ostatnio zmieniony przez wampiirr : 04-10-2015, 14:32

  2. #422
    Avatar cambiasso
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    342
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj RedheadPapa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    I nie widziałbyś problemu w tym że jakiś pijany tatuś nie wysyła swojego dziecka do przedszkola, dziecko jest niepiśmienne i po prostu nie ma szans na rynku pracy, a pomocy od państwa nie otrzyma bo w twoim świecie nikt nikomu finansowo nie pomaga? Bo dla mnie to jest cofnięcie się w rozwoju społeczności.
    Nie uwazam, ze to jest spoko, ale nie mialbym z tym problemu, bo to nie moja sprawa.

    wy lewaki macie tendencje do wpierdalania sie ludziom w zycie i do wymyslania scenariuszy, ktore beda dotyczyc tylko jakiegos marginesu spolecznego, nie majacego jakiegokolwiek znaczenia

    jesli ojciec pijak nie bedzie w stanie nawet nauczyc dziecka czytac czy prawdopodobnie tez napierdala to dziecko, nie daje mu jesc itd. wiec opieka spoleczna powinna mu takiego dzieciaka zabrac


    Cytuj Luj Sklepowy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    oprucz chuja morisa kturemu pomagalem ogarnac zarzygana pizde a ten mi w zamian kopa wypierdolil w klate i zaczal przepychacz xD
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chcesz ukraść dla gościa auto z podworka?

  3. Reklama
  4. #423
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Po to.
    Wlasnie wrzuciles dwa cytaty, ktore jedynie pokazuja jak zle jest Twoje zalozenie. Swietnie.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  5. #424
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wlasnie wrzuciles dwa cytaty, ktore jedynie pokazuja jak zle jest Twoje zalozenie. Swietnie.
    Pierwszy cytat jest pytaniem o argumentację, więc nie pokazuje niczego.
    Drugi cytat pokazuje jedynie to, że system edukacji jest nieudolny - w żaden sposób nie odnosi się do podstawy programowej.

  6. #425
    Avatar w8w8w8
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,263
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Identyczna jest tylko podstawa programowa, nikt nie broni nauczycielom rozszerzania materiału o dodatkowe treści - w dobrych szkołach jest to normą.
    Ja chodziłem to jednego z lepszych liceów w Polsce wg rankingów i nie uważam, że swój wysoki wynik z matur zawdzięczam jakości edukacji, tylko swojemu własnemu talentowi. Wręcz mam lekki żal, że w żaden sposób nie byłem motywowany czy też zmuszany do nauki.

  7. #426
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pierwszy cytat jest pytaniem o argumentację, więc nie pokazuje niczego.
    Drugi cytat pokazuje jedynie to, że system edukacji jest nieudolny - w żaden sposób nie odnosi się do podstawy programowej.
    Filia twierdzi, ze podstawa programowa i obowiazek szkolny podwyzszaja wiedze ogolna spoleczenstwa.
    Taki system mamy teraz. W takim systemie doszukiwane sie osob glupich, nie posiadajacych podstawowych umiejetnosci w matematyce nie moze swiadczyc o prawdziwosci tego zalozenia, moze go jedynie oslabiac...

    Po za tym nie bylo mowy ogolnie o systemie edukacji, ale o obowiazku uczenia sie i podstawie programowej.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  8. #427
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,018
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    Cytuj w8w8w8 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja chodziłem to jednego z lepszych liceów w Polsce wg rankingów i nie uważam, że swój wysoki wynik z matur zawdzięczam jakości edukacji, tylko swojemu własnemu talentowi. Wręcz mam lekki żal, że w żaden sposób nie byłem motywowany czy też zmuszany do nauki.
    A dlaczego ktokolwiek ma licealiste do czegokolwiek zmuszać czy prowadzić za rękę, skoro ktoś się dostał do "jednego z lepszych liceum w Polsce" to prawdopodobnie ma duże ambicję oraz jest na ten czas inteligentny i jedyne co mu jest potrzebne to odpowiednia edukacja przez nauczycieli - pewnie teraz na przekór powiesz że taka nie była

  9. #428
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Filia twierdzi, ze podstawa programowa i obowiazek szkolny podwyzszaja wiedze ogolna spoleczenstwa.
    Taki system mamy teraz. W takim systemie doszukiwane sie osob glupich, nie posiadajacych podstawowych umiejetnosci w matematyce nie moze swiadczyc o prawdziwosci tego zalozenia, moze go jedynie oslabiac...
    Nie. Znajdowanie osób głupich świadczy o tym, że system nie działa prawidłowo (konkretniej: nie egzekwuje obowiązującej podstawy programowej), a nie o tym że podstawa programowa obniża jakość kształcenia.

  10. #429
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,026
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie. Znajdowanie osób głupich świadczy o tym, że system nie działa prawidłowo (konkretniej: nie egzekwuje obowiązującej podstawy programowej), a nie o tym że podstawa programowa obniża jakość kształcenia.
    Nie świadczy o tym, że obniża, ale świadczy o tym, że nie podwyższa i nie spełnia swojej roli. Dlatego jest niepotrzebna.

  11. #430
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,018
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    Myślę że tak samo jak są jednostki wybitne, tak samo są i jednostki wybitnie głupie, ale raczej traktowałbym to jako wyjątek, bo myślę że nie znalazłoby się w Polsce wiele 20 latków/latek które do obliczenia reszty z 15 złotych przy koszcie zakupów 14,52 używałyby kalkulatora

  12. #431
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie świadczy o tym, że obniża, ale świadczy o tym, że nie podwyższa i nie spełnia swojej roli. Dlatego jest niepotrzebna.
    dziękuję

  13. #432
    Avatar w8w8w8
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,263
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A dlaczego ktokolwiek ma licealiste do czegokolwiek zmuszać czy prowadzić za rękę, skoro ktoś się dostał do "jednego z lepszych liceum w Polsce" to prawdopodobnie ma duże ambicję oraz jest na ten czas inteligentny i jedyne co mu jest potrzebne to odpowiednia edukacja przez nauczycieli - pewnie teraz na przekór powiesz że taka nie była
    No i właśnie o to chodzi, że jeden potrzebuje kija, a inny marchewki, a jeszcze inny nie potrzebuje niczego. Jeden sam się potrafi się zmobilizować na tyle, że czyta/ogląda/słucha na tyle w obcych językach i uczy się samodzielnie przez nikogo nie mobilizowany, a inny na przykład dostawał pieniądze od ojca za bitą naukę 8 godzin dziennie (laureat biologii i chemii) dzięki czemu jest teraz stypendystą na medycynie na UJ ze średnią 5.0 i dostał indywidualny tok nauczania. Pomijając fakt, iż ma rodziców lekarzy, to ze znalezieniem praktyk, takich jak sobie zażyczył nie miał absolutnie problemu. I tak, ja uważam, że np. mój matematyk był bardzo dobrym nauczycielem i pedagogiem (prywatne korepetycji udzielał za 160 zł / h), problem jednak jest jeżeli masz w klasie zarówno laureatów olimpiad jak i osoby, które piszą maturę rozsz. na poziomie 50%, bo musisz dostosować tempo przekazywania wiedzy. Za to w przypadku nauczania indywidualnego, czy nawet w jakiś mniejszych grupach, wiedza przekazywana jest efektywnie.
    Z kolei np. w przypadku chemii to moja wiedza opiera się jedynie na tym, co pamiętam jeszcze z czasów gimnazjalnych. W liceum babka była tak nierozgarnieta, że kazała pisać jakieś chemiczne wierszyki i inne pierdoły. Już za największy absurd uznaje to, że kobieta była wicedyrektorką. Od czasu do czasu były jakieś sprawdziany. Ja w drugiej klasie LO nie podpisałem się imieniem i nazwiskiem na żadnym sprawdzianie i skończyłem z 4 na koniec, oceny pojawiały się z dupy. Dobrych nauczycieli może było kilku.
    Dlatego uważam, że szkoły mogłyby inaczej wyglądać. Choćby np. ułatwienie zdawania matury rok wcześniej, realizacji programu w krótszym czasie niż zakłada to 3letni plan edukacji w liceum. Myślę, że zdolni uczniowie mogliby zrobić dużo lepszy wynik na maturze po 2 latach średnio intensywnej nauki od wielu osób po 3letnim liceum. O wiele bardziej podobałoby mi się, gdyby się obierało przedmioty, które chce się zdawać, a nie traciło się czasu na jakieś pierdoły, bądź przedmioty, które kogoś nie interesują. I tak np. ktoś kto by chciał iść na medycynę, obrałby sobie kursy biologii, chemii, ew. mógłby sobie hobbistycznie wziąć wiedzę o kulturze czy jakie tam teraz przedmioty serwują. Jeden sobie mógłby obrać wszystkie kursy, a drugi tylko te co mu by się przydały.
    Dlatego właśnie, zamiast narzucaniu przez Ministerstwo i Kuratoria programów dla szkół, o wiele bardziej podobałoby mi się, gdyby szkoły mogły rywalizować między sobą na programy i warunki nauczania. Mogłoby się okazać, że dobre szkoły, mogłyby wykształcić ucznia tak by osiągnął ten sam poziom w przeciągu 9-10 lat, zamiast w przeciągu 12.

    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie. Znajdowanie osób głupich świadczy o tym, że system nie działa prawidłowo (konkretniej: nie egzekwuje obowiązującej podstawy programowej), a nie o tym że podstawa programowa obniża jakość kształcenia.
    Poniekąd obniża jakość kształcenia, w szkole muszą zrealizować ty wszystkie bezsensowne dla wielu przedmioty, muszą realizować 5 godzin polskiego tygodniowo w klasach matematycznych czy biologicznych, do tego woki, wosy, po, zamiast skupić się na przedmiotach, które danym osobom mogą się przydać i je rozwinąć. Ale masz rację, system nie działa prawidłowo, niemniej jednak nie ma recepty na zatrzymanie szkole pod przymusem patusów. Natomiast już wiedza licealna (nie wiem co teraz jest w programie) jak jakieś przekształcenia trygonometryczne w matematyce, budowa komórki nerwowej w biologii, uzgadnianie reakcji chemicznej, kto namalował słoneczniki czy co autor miał na myśli pisząc Ferdydurke tp. wielu ludziom się nie przyda, a muszą się tym zajmować, bo to przewiduje podstawa programowa. Teoretycznie mogłaby być szkoła działająca przy jakiejś uczelni która uczy tylko 3 przedmiotów, a jest w stanie ich nauczyć lepiej niż inna, która by prowadziła wszystkie kursy.
    Efekt jest tego taki, że teraz po ~~30 godzinach nieefektywnego przesiadywania w szkole, uczniowie idą na prywatne korepetycje lub przygotowania do matur/olimpiad, do szkół językowych itp.

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Myślę że tak samo jak są jednostki wybitne, tak samo są i jednostki wybitnie głupie, ale raczej traktowałbym to jako wyjątek, bo myślę że nie znalazłoby się w Polsce wiele 20 latków/latek które do obliczenia reszty z 15 złotych przy koszcie zakupów 14,52 używałyby kalkulatora
    Teraz i tak w niemal każdym sklepie musi być kasa fiskalna (bodajże od 20k obrotu w skali roku, jeśli się nie mylę), ale to, że nie potrafi liczyć wcale jeszcze nie znaczy, że jest głupia - może jej nie jest to potrzebne, ma inne talenty. Akurat zdolności rachunkowe nie świadczą jeszcze o głupocie/mądrości, żyje i żyło wiele ludzi, którzy byli chorzy na autyzm, a mieli doskonałe zdolności rachunkowe - skomplikowane działania w pamięci w parę sekund, zapamiętanie długiego tekstu na pamięć po jednym przeczytaniu, ale np. nie potrafili samodzielnie rozwiązać nowego problemu, typu jak rozsznurować buta - nie mieli takich zdolności poznawczych. Teoretycznie można być analfabetą, nie umieć liczyć, ale być geniuszem muzycznym.

  14. #433
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,039
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Identyczna jest tylko podstawa programowa, nikt nie broni nauczycielom rozszerzania materiału o dodatkowe treści - w dobrych szkołach jest to normą.
    Nikt nie broni nauczycielom rozszerzania materiału? Ja chodząc do technikum informatyczno-elektronicznego miałem przez cztery lata więcej godzin samego języka polskiego niż matematyki. Do tego przedmioty typu wos, historia, biologia, podstawy przedsiebiorczosci, religia.
    Na rozszerzanie materiału nie ma miejsca bo nie ma pieniędzy na dodatkowe 4 godziny matematyki tygodniowo dla każdego ucznia. Chyba że mówiąc że nikt nie broni nauczycielom masz na myśli to żeby zostawali w pracy charytatywnie? A nawet jak by były takie zajęcia to nie wiem czy miał bym ochotę w nich uczystniczyć będąc zmęczonym innymi gównoprzedmiotami z podstawy programowej.

    Jestem pewny że gdyby wszystkie te zmarnowane godziny poświęcić na przedmioty techniczne i solidne przygotowanie matematyczne to technika opuszczali by ludzie posiadający umiejętności wystarczające do podjęcia pracy w danym zawodzie.
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  15. #434
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie o tym że podstawa programowa obniża jakość kształcenia.
    A kto tak powiedzial i jaki ma to zwiazek z tym o czym pisalem? Bo zdaje sie, ze odpowiedzi to kolejno "nikt" i "zaden"...
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  16. #435
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wlasnie wrzuciles dwa cytaty, ktore jedynie pokazuja jak zle jest Twoje zalozenie. Swietnie.
    Nie.
    Skoro przy obecnym systemie są takie osoby to strach pomyśleć co będzie jak nagle część szkół wejdzie na rynek z hasłami NIE LUBISZ MATEMATYKI SPOKOJNIE U NAS NIE MUSISZ SIĘ JEJ UCZYĆ





Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wybory Parlamentarne Anno Domini 2023
    Przez Weczk w dziale Aktualności
    Odpowiedzi: 2482
    Ostatni post: 24-04-2024, 12:16
  2. Wybory parlamentarne 2019
    Przez Wind w dziale Aktualności
    Odpowiedzi: 1053
    Ostatni post: 15-10-2019, 20:53
  3. Wybory prezydenckie 2015 - druga tura
    Przez alien w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 877
    Ostatni post: 02-06-2015, 18:29
  4. Wybory prezydenckie 2015 - pierwsza tura
    Przez mtk w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1203
    Ostatni post: 11-05-2015, 12:34
  5. Wybory 2011
    Przez Deep w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 2741
    Ostatni post: 16-10-2011, 16:51

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •