Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Oszczędzanie.

  1. #1
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny Oszczędzanie.

    Chciałbym odłożyć coś hajsu, ale za nic mi się nie udaje - zawsze znajdzie się coś, na co warto (lub nie XD) wydać pieniądze. Nie zamierzam sobie niczego odmawiać, ale w jaki sposób i gdzie lokować co miesiąć x% z wypłaty, żebym tego nie ruszył? Mam rachunek oszczędnościowy na koncie bankowym, ale tam jedyną blokadą jest opłata 1 PLN (tylko 1 przelew wychodzący za darmo), co nie do końca mnie boli.

    PS. Nie chodzi mi o super porady: mniej jedz, kupuj w biedrze czy ubieraj się w ciupeksie. Chodzi o to, gdzie lokować pieniądze, żeby sobie leżały (fajnie jakby był jakiś %, ale to nie będą kolosalne kwoty, więc i tak dużo nie zarobię), a żebym ja nie mógł ich tknąć, dopóki na przykład nie osiągnę wpierw ustalonej kwoty.

    I bardziej potocznie: chcę co miesiąc lokować gdzieś 5-10% wypłaty i żebym nie mógł ich wypłacić, dopóki nie osiągnę wyznaczonego celu, choćbym miał się zesrać z głodu.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 29-05-2015, 12:34

  2. #2
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    mozesz mi wyslac i ja ci odesle jak mi udowodnisz, ze ci sa bardzo potrzebne
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    > skończy mi się hajs
    > napiszę Ci, że jestem głodny
    > odeślesz mi hajs

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    choćbym miał się zesrać z głodu.
    To nie zadziała ;/.

  5. #4
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,701
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Po wypłacie od razu odkładaj x sumę na inne konto albo gdzieś na "kupke" i dysponujesz tylko kasą która Ci została.

    protip: zalezy ile zarabiasz, bo jak gówno pieniądze a musisz się utrzymać, opłacić studia, zjeść, ubrać i przelać chrześniakowi tomkowi 100zł miesiecznie na zabawki to czy jest w ogóle sens sie za to zabierac?

  6. #5
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj termere napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Po wypłacie od razu odkładaj x sumę na inne konto albo gdzieś na "kupke" i dysponujesz tylko kasą która Ci została.
    Tak, jak napisałem. Mam rachunek oszczędnościowy na tym samym koncie - nie sprawdza się, bo już dwa razy wypłaciłem zaoszczędzony hajs...

    Cytuj termere napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    protip: zalezy ile zarabiasz, bo jak gówno pieniądze a musisz się utrzymać, opłacić studia, zjeść, ubrać i przelać chrześniakowi tomkowi 100zł miesiecznie na zabawki to czy jest w ogóle sens sie za to zabierac?
    Gdyby nie było sensu to nie szukałbym sposobu na oszczędzanie, gdzie nie będę miał możliwości wypłacenia jak mi się wódki zachce, a pieniążki się skończą.

    W sumie to znalazłem coś takiego jak Świnka Skarbonka w T-Mobile. Ktoś korzystał? Fajna opcja?

    ###
    Co do tej Świnki Skarbonki - fajna opcja, bo można otrzymać aż 0.3% wpłaconego kapitału jako premię za osiągnięcie wyznaczonego celu, ale niestety pieniadze w każdej chwili można wypłacić. Oddają 100% kapitału, a zabierają tylko zarobione odsetki. Nie do końca spełnia to moje potrzeby, ale chyba skorzystam z tego.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 29-05-2015, 13:12

  7. #6
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Jak bedziesz chcial to i tak je wydasz.

    Prosty trick: Trzymaj oszczednosci w innej walucie - wtedy trudniej je wydac.
    ipse se nihil scire id unum sciat

  8. #7
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak bedziesz chcial to i tak je wydasz.
    Dlatego szukam czegoś, gdzie pod żadnym warunkiem nie mam prawa ani możliwości wypłacenia hajsu. Chyba, że osiągnę wcześniej ustalony cel.

  9. #8

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Krym
    Posty
    2,013
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak bedziesz chcial to i tak je wydasz.
    dokładnie to. Moglbys znalesc cos w rodzaju lokaty długoterminowej (np 2letnia) gdzie po wyplaceniu wczesniejszym srodkow tracisz jakąś ich część. Jednak ludzi z takim charakter jak Twoj Dzzej, prawdopodobnie to może nawet nie powstrzymać przed wydaniem tej kasy :) nawet jesli nie jej to pozyczysz znowu od rodziny/bliskich znajomych hajs na jakąś super oferte którą upatrzysz a potem prosto z lokaty im bedziesz musial oddac;)
    'Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.'
    Mark Twain.

  10. #9
    Avatar Ximax1243
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    localhost
    Wiek
    32
    Posty
    634
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Jest takie coś w hestii jesli cie to interesuje (specjalnie z małej) zbierasz sobie na emeryturke kase po 10 latach możesz wybrać pieniądze (tyle ile juz wpłaciłeś a zabiorą odsetki) składać musisz minimum 3 lata bo jak wybierzesz to stracisz całośc/wiekszość. jakis tam zysk jest na tym i pewnośc że nie wybierzesz no chyba że chcesz uzbierać sobie 2k na rower to odpada ta opcja.
    "Żołnierze nie umierają, idą do piekła aby się przegrupować!"
    "Pobij wszystko co się rusza a jak się nie rusza- porusz i pobij"

  11. #10
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj SedaN* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jednak ludzi z takim charakter jak Twoj Dzzej, prawdopodobnie to może nawet nie powstrzymać przed wydaniem tej kasy :) nawet jesli nie jej to pozyczysz znowu od rodziny/bliskich znajomych hajs na jakąś super oferte którą upatrzysz a potem prosto z lokaty im bedziesz musial oddac;)
    Cytuj Ximax1243 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jest takie coś w hestii jesli cie to interesuje (specjalnie z małej)
    Ahhh...te personalne pociski XDDD.
    Sedan, TORGowy psycholog, znawca ludzi i charakterów XD.

    Cytuj Ximax1234 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zbierasz sobie na emeryturke kase po 10 latach możesz wybrać pieniądze (tyle ile juz wpłaciłeś a zabiorą odsetki) składać musisz minimum 3 lata bo jak wybierzesz to stracisz całośc/wiekszość. jakis tam zysk jest na tym i pewnośc że nie wybierzesz no chyba że chcesz uzbierać sobie 2k na rower to odpada ta opcja.
    Chciałbym jednak mieć możliwość wyboru czasu, na jaki chciałbym zamrozić hajs, bez głupich ograniczeń typu: min. na 3 lata.

    Cytuj SedaN* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moglbys znalesc cos w rodzaju lokaty długoterminowej (np 2letnia) gdzie po wyplaceniu wczesniejszym srodkow tracisz jakąś ich część.
    Którego dokładnie słowa nie rozumiesz w zdaniu: "brak możliwości wcześniejszej wypłaty pieniędzy, choćbym miał się zesrać z głodu"?
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 29-05-2015, 14:36

  12. #11
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Co za problemy xD Daj pieniądze rodzicom i powiedz, żeby nie oddawali ich choćbyś miał się zesrać z głodu, odbierzesz dopiero po x czasu. A na serio to po prostu naucz się nie wydawać kasy z oszczędnościowego...

  13. #12

    Notoryczny Miotacz Postów Imonek jest teraz offline
    Avatar Imonek
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Tam gdzie ciemno i głęboko
    Wiek
    29
    Posty
    1,335
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Zacznij po prostu odkładać gotówkę w domu. Jak zobaczysz, jak zacznie przybywać tego namacalnego pieniądza, to będzie Cie to motywowało do kontynuowania zbierania. Ja odkąd poszedłem do pracy, odłożyłem już prawie 1,5k PLN. Wszystko leży sobie w tajnym miejscu w domu i za każdym razem, jak dokładam pieniądze do tych oszczędności, to jestem zmotywowany, aby dalej to robić.
    23:49 Famus [33]: kurwa jem jogur naturalny z platkami
    23:49 Famus [33]: nawet dobre
    Cytuj Bubuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    cukier sie karmelizuje pod wplywem wrzącej wody i przez to jest serio inny smak takiego gowna i penisa

  14. #13
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    PS. Nie chodzi mi o super porady: mniej jedz, kupuj w biedrze czy ubieraj się w ciupeksie.
    > 2015
    > nadal nie potrafią czytać ze zrozumieniem
    > ehh

    /Zamykam.

  15. #14
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    > 2015
    > nadal nie potrafią czytać ze zrozumieniem
    > ehh

    /Zamykam.
    Odkładasz kasę na konto oszczędnościowe i potem je wyciągasz? To znaczy o tym, że nie masz silnej woli i tyle. To tak samo, jak ktoś się odchudza, ale i tak zje pizze, bo się nie powstrzyma. Jesteś słaby i tyle.

  16. #15
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Odkładasz kasę na konto oszczędnościowe i potem je wyciągasz? To znaczy o tym, że nie masz silnej woli i tyle. To tak samo, jak ktoś się odchudza, ale i tak zje pizze, bo się nie powstrzyma. Jesteś słaby i tyle.
    Nie interesują mnie Wasze poglądy na mój temat, wasze wnioski na temat mojej słabej woli czy mojego charakteru. Gdyby mnie to interesowało to założyłbym stosowny temat w owionie. A Ty po prostu offtopujesz. Nie wiem w jakim celu napisałeś tego posta.

    #dół
    I wszystko w temacie.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 29-05-2015, 16:45

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. oszczedzanie pieniedzy na papierze toaletowym
    Przez danjelek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post: 28-03-2018, 21:19

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •