Reklama
Strona 10 z 13 PierwszaPierwsza ... 89101112 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 136 do 150 z 181

Temat: EMIGRACJA - konieczność czy wolny wybór?

  1. #136

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    28
    Posty
    1,513
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Ander Twenty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Funciek ;
    teraz nie jest tak łatwo dostać benefity, poza tym to też są śmieszne pieniądze (bezrobocie to chyba 160 funtów/2 tygodnie). Moja siostra żeby dostać zasiłek (pracuje legalnie w uk 10 lat) po raz pierwszy to musiała pisać mnóstwo pism do urzędów.
    5 lat temu jeszcze widziałem sytuacje rodziny utrzymywanej przez państwo, przez ostatnie 3 miesiące ani jednego. Brytyjczykom łatwo dostać pieniążki, imigrantom coraz ciężej.
    Mieszkam 25km od Belfastu w miasteczku ~20k mieszkańców.
    Swoją drogą Północna Irlandia jest bardzo ładna pod względem natury i mocno polecam do zwiedzania.
    Mi tam totalne pogoda nie odpowiadała, nie taki klimat, osobiście nie chciałbym tam wyjechać i mieszkać dłużej niż np 3 miesiące, wtedy byłem w Derry, trochę bardziej na północ jeszcze. Przeżyłem tam 3 miesiące i prawie z deprechą wyjechałem przez tą pogodę.
    Ale ładnie tam było, fajne widoki gór, ale teraz nie chciałbym nawet zwiedzać wysp w "podróży po świecie".
    Strasznie się zraziłem tą pogodą.
    Ale wiadomo, nie każdemu to pasuje, tak samo jak ludziom nie pasują upały w jakiejś Arizonie czy Australii.

  2. #137
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Byłem w Irlandii Północnej pracować 2x po 3 miesiace 2013 i 2015, w przeciagu 2 lat ceny popikowały mocno w góre i dało sie odczuc roznice w komforcie zycia za tzw minimalna krajowa.
    Praca na jakiś produkcjach czy na magazynie tak jest kasa, ale mentalnie jest kupa, po prostu człowiek z ambicjami jakimikolwiek męczy się tam. Da rade ale nie wyobrazałbym sobie taka prace na dłuzej niz rok/dwa
    ZNajomosc mojego angielskiego mysle ze jest na dobrym poziomie, skoro irlandczycy mówili ze mówie płynnie ale sie nie przechwalam, nie wiem jak wygląda szukanie pracy normalnej bez agencji, bo ja chcialem cos na szybko i na chwile, gdzies mi tam proponowano F7 /h przez agencje czyli na kontrakcie mysle z 9/10 by było. Generlanie auta tam sa tansze bo to rynek zamkniety wiec nie ma co porownywac, ale jednak ta pogoda jest dobijajaca nic sie zaplanowac nie da bo zmienia sie tam 5x dziennie. WIekszosc polaków ktorych tam spotkalem to mentalna podstawówka, patologia no ale co sie spodziewac w takiej pracy za minimalna krajowa. Generalnie czułem sie zle w obecnosci takich osób, nie wywyzszam sie sam skonczylem technikum logistyczne, ale kiedy na 1 zdanie, typek wypowiada 4 bluzgi conajmniej to swiadczy o jego wysokim zasobie słów.

    Irole generalnie niby sa mili ale nie wszyscy i do imigrantów sa zle nastawieni ja miałem dobrze bo wygladam jak jeden z nich. W pracy spotkałem takiego jednego to był ciety na imigrantów a szczegolnie polaków i litwinów.

    Czy wróciłbym tam do pracy ? Mysle ze jak nic mi nie zostanie w tym kraju i po wielkich poszukiwaniach pracy dostane 1800 zł to bardzo prawdopodobne. Wróciłem bo chce zrealizowac jakeis tam swoje plany. Ale No teraz rodzina wyjechała tam zarabiac i zostałem sam na chacie i jak opłacam wszystko to widze ze te 1800 zł to mi nie wystarczy.

    Mysle nad sprobowaniem zarobku w Niemczech blizej kraju lepszy klimat itp. CIezko zostawic wszystko za soba, no ale momentami to po prostu sa jakies kpiny ze strony pracodawców.
    I ktoś tu pisał ze w wiekszych miastach mozna na spokojnie zarobic 3 tys, on chyba nawet z Łodzi jest, prosze o wskazanie takich pracodawców, bo jesli ty trafiłeś taka robote jedna na milion to gratuluje ale wiekszosc rozmow jakie odbyłem o prace, jako logistyk od referenta po spedytora to proponowali mi z 1700 zł w tym liczne nadgodziny no badzmy powazni.

    CO do ludzi myslacych ze tma jest raj, jak samemu to nie wybiraj sie taka sama bieda jak w polsce bedzie trzeba kupowac produkty everyday value(ktore swoja droga sa bardzo dobre i ktos tam up chyba wyzej sra niz dupe ma bo ja takie kupowalem i jestem zdrowy i smakowalo mi wszystko) we 2 osoby juz cos fajniej idzie odlozyc.

    Ale jednak nudziłem sie tam niesamowicie i było mi teskno do kraju do moich znajomych do rozmow w swoim ojczystym jezyku gdziekolwiek nie pójde.
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  3. Reklama
  4. #138
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,884
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj SzalonyMes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Byłem w Irlandii Północnej pracować 2x po 3 miesiace 2013 i 2015, w przeciagu 2 lat ceny popikowały mocno w góre
    A samochody tam tez cofaja do tylu?

    @Topic
    Emigracja tak, ale ze wzgledu na spoleczenstwo, klimat.
    Jezeli chodzi o perspektywy to mam calkiem dobre na miejscu i nie czuje zebym musial kiedykolwiek wyjezdzac "za pieniadzem".
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  5. #139
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A samochody tam tez cofaja do tylu?
    a bo ja wiem, nie kupowałem, nie spotkałem sie z taka opinia zeby uwazac na przebieg przy kupowaniu.

    Braciak kupował nie narzekał.
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  6. #140
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A samochody tam tez cofaja do tylu?
    nie jest to standard, ale zdarzaja sie

    Podobno wieksza szansa na "krecony" samochod jesli sprzedawca jest "wschodnioeuropejczyk".
    To taki niechlubny wklad do irlandzkiej kultury.

    Cytuj Nedox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Haan ;
    Ty marginesie społeczny.
    :(
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 27-08-2015, 15:55
    ipse se nihil scire id unum sciat

  7. #141
    Avatar Szantymen
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,729
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Nedox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czy można być bardziej prawakiem?
    Osoba po studiach wyjeżdża aby móc normalnie żyć, normalnie zarabiać i kupić dom, którego nie będzie składał do jebanej śmierci - no w sumie to typ nie ma perspektyw tutaj, w Polsce dlatego wyjechał.
    Po jakich studiach? Socjologii, psychologii, zarządzaniu? Wszystko rozbija się o to, że ludzie w Polsce idą na bezsensowne nic niewarte studia i potem mają nie wiadomo jakie oczekiwania od życia.

  8. #142
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Ander Twenty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale byles ty w uk czy po prostu pierdolisz glupoty?
    Zastanawiam się nad wyjazdem jakoś po nowym roku, bo niewątpliwie kontakty, które podłapię tam pracując + doświadczenie w pracy z językiem na pewno zaprocentują i otworzą nowe ścieżki kariery.

    Nie miałem jeszcze przyjemności być w UK ale od kilku miesięcy mam bliski kontakt z ponad 40 ludźmi z całego GB i moją opinie na temat życia tam bazuję właśnie na rozmowach z nimi. Nie mówię ofc. że w Polsce jest mega źle, bo akurat taki Wrocław, w którym mieszkam daje szerokie perspektywy jeśli ktoś chce się rozwijać - tylko po co, żyłem tam ponad 20 lat i czuję że czas na cos nowego :)


    No i dalej nie kumam czemu emigracja dla wszystkich obrońców Polski to tylko wyjazd do polskiego getta pod Londynem gdzie 16 godzin dziennie pracuje się w fabryce xD. Może i takich ludzi jest sporo, ale są i tacy którzy chcą korzystać z dobrodziejstw obecnych czasów i trochę otworzyć się na świat.
    Ostatnio zmieniony przez Adrino : 27-08-2015, 20:19

  9. #143
    Avatar w8w8w8
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,263
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Nedox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czy można być bardziej prawakiem?
    Osoba po studiach wyjeżdża aby móc normalnie żyć, normalnie zarabiać i kupić dom, którego nie będzie składał do jebanej śmierci - no w sumie to typ nie ma perspektyw tutaj, w Polsce dlatego wyjechał.

    Chyba że w sumie zaraz posłużysz się słynnym - uogólnianiem w sumie
    W takim razie - większość prawaków to zjeby.
    z tym marginesem społecznym pojechał, ale fakt, że w dużej mierze emigranci to ludzie bez perspektyw na życie w Polsce jest niezaprzeczalny.
    Jasne, zawsze znajdzie się ktoś, kto sobie godnie żyje, ale firma zagraniczna przebije polską i ktoś wyjedzie. Ale statycznie, większość ludzi wyjeżdża nie mając perspektyw w PL.

  10. #144
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj w8w8w8 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    z tym marginesem społecznym pojechał, ale fakt, że w dużej mierze emigranci to ludzie bez perspektyw na życie w Polsce jest niezaprzeczalny.
    Jasne, zawsze znajdzie się ktoś, kto sobie godnie żyje, ale firma zagraniczna przebije polską i ktoś wyjedzie. Ale statycznie, większość ludzi wyjeżdża nie mając perspektyw w PL.
    No dokładnie, nie wiem z czym tutaj handlować. Rozumiem wyjazd jeśli ktoś pracuje w sektorze np. IT czy firmach pokroju Infosysu, zna język, dostaje o wiele lepszy kontrakt i jedzie, a nie jak robak zapierdala w magazynie za 7F w Londynie, na wszystkim oszczędza, mieszka z 10 osobami, jeździ rowerem do pracy i mówi, że Boga za nogi złapał.

  11. #145
    Avatar ayx~
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    29
    Posty
    5,479
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Smile_y napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kończę studia i pierwsze co to szukam roboty za granicą nawet jakbym miał siedzieć na cebuli i nic nie robić przez rok to w polszy jak jełop robić nie bede gdzie nawet sie pracownika nie szanuje i nie podchodzi do niego jak do człowieka. Może sie sytuacja poprawi za 20 lat, ale nie bede czekał 20 i marnował swojego życia czekając na coś co nie wiadomo czy przyjdzie. Wszystkim chodzi o pieniądze tak było i bedzie nic sie nie zmieni. Gdyby nie pieniądze to nie siedziałbyś teraz na torgu i nie miałbyś komputera, a może i nawet mieszkania.
    jakie studia konczysz ????

  12. #146
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Madduro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Rozumiem wyjazd jeśli ktoś pracuje w sektorze np. IT czy firmach pokroju Infosysu, zna język, dostaje o wiele lepszy kontrakt i jedzie
    Taka ciekawosta:

    Ostatnio automat Golden Line podeslał mi ofertę pracy bazującą na tagach, które dodałem do swojego profilu (IT, ISTQB, Software Tester etc.):

    To jest coś. Znasz język, jesteś zajebisty (ale tak kurewsko dobrze zajebisty) i robisz taki hajs. No tylko to już jest wyższa szkoła jazdy i naprawdę trzeba być dobrym + mówić biegle po angielsku. Ehhhh...robota-marzenie.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 27-08-2015, 22:18

  13. #147
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    No i takie wyjazdy to ja rozumiem, siano marzenie, miejsce zajebiste, nie patrza na Ciebie jak na robaka.

  14. #148
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,411
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    O widzę, że kolejny mr obvious ;d

  15. #149
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To jest coś. Znasz język, jesteś zajebisty (ale tak kurewsko dobrze zajebisty) i robisz taki hajs. No tylko to już jest wyższa szkoła jazdy i naprawdę trzeba być dobrym + mówić biegle po angielsku. Ehhhh...robota-marzenie.
    Zeby zarobic 80k, nie trzeba byc az takim zajebistym :)

    Minusem sa duze podatki dochodowe - nie wiem jak to wyglada w krajach arabskich, w Europie jest z tym duzy problem.

    EDIT

    "This is net salary as Abu Dhabi is a tax free country"

    no to niezle :)
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 27-08-2015, 23:17
    ipse se nihil scire id unum sciat

  16. #150
    Avatar Xamek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    171
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Przeczytałem sobie kilka stron i mam wrażenie, że niektórzy z choinki się pourywali. Może niektórzy od wczoraj mieszkają w Polsce. Od dawna jest wiadome, że w 99% przypadków, aby w Polsce zarabiać trzeba zapierdalać. Może niektórzy wczoraj się urodzili i nagle dotarła wiadomość o nierównościach społecznogospodarczych w rożnych regionach, nie tylko europejskich, a także krajowych i światowych. Nie chcecie pracować w Polsce? Proszę bardzo po to została stworzona strefa Schengen i wspólny rynek europejski, aby własnie ułatwić przepływ kapitału (w tym ludzkiego) pomiędzy krajami członkowskimi. Absolutnie nikt nie będzie miał wam nic do zarzucenia, nawet powiem więcej, normalnych ludzi tak naprawdę nie obchodzi wasze prywatne i zawodowe życie - nie musicie się przed nikim usprawiedliwiać i bronić waszych poglądów.

    A czy się opłaca emigrować? Jest to absolutnie sprawa indywidualna, której nie da się zgeneralizować. Dla jednych jest to "konieczność", a dla innych "wolny wybór". Temat na zasadzie "wrona jest czarna, a kruk na to - niemożliwe!".

    @edit up
    to zależy, kraje europejskiej mają różnej systemy podatkowe i bardzo zróżnicowane pod względem strukturalnym dochody podatkowe i niepodatkowe, generalizacja, że w europie są duże podatki dochodowe jest stricte nie prawdziwa. Naturalnie powinno to być odpowiednio relatywizowane. Porównywanie obciążeń podatkowych Arabii Saudyjskiej (miałem na myśli ZEA) i państw europejskich jest nieporozumieniem.

    @edit 2
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie przesadzajmy. 80k euro miesięcznie to w mocnym przybliżeniu 360 PLN miesięcznie. Trzeba być w kurwę zajebistym. Czy to w postaci wiedzy i umiejętności czy w postaci bycia mega cwaniakiem - tak czy siak trzeba być zajebistym.
    To raczej roczna pensja.
    Ostatnio zmieniony przez Xamek : 27-08-2015, 23:41

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Emigracja z torga
    Przez bojowkarz_nonpvp w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 01-04-2020, 10:12
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 18-12-2017, 10:58
  3. Konieczność sformatowania karty pamięci - odzyskanie plików
    Przez Kazia w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 09-04-2013, 09:14
  4. Wolny PC - dysk twardy?
    Przez Rafixoo w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post: 07-12-2011, 12:55
  5. Jak spędzić wolny czas
    Przez Pox w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post: 11-07-2006, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •