Reklama

Pokaż wyniki sondy: Na kogo oddasz głos?

Głosujący
304. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Bronisław Komorowski

    39 12.83%
  • Andrzej Duda

    156 51.32%
  • Na nikogo

    109 35.86%
Strona 57 z 59 PierwszaPierwsza ... 7475556575859 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 841 do 855 z 878

Temat: Wybory prezydenckie 2015 - druga tura

  1. #841
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj cambiasso napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    czyli komu konkretnie? czlowiekowi, u ktorego dobrowolnie sie zatrudniles?
    fuck logic

  2. #842
    Avatar cambiasso
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    342
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Serio moze mi ktos wytlumaczyc w jaki sposob pracodawca moze wyzyskiwac pracownika wbrew jego woli?

    Mowie o normalnych sytuacjach, nie o pracy gdzie szef lamie prawo i zamyka pracownikow na 40 godzin i zmusza do pracy, bo jak nie to spali ci dom


    Cytuj Luj Sklepowy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    oprucz chuja morisa kturemu pomagalem ogarnac zarzygana pizde a ten mi w zamian kopa wypierdolil w klate i zaczal przepychacz xD
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chcesz ukraść dla gościa auto z podworka?

  3. Reklama
  4. #843
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,701
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj cambiasso napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Serio moze mi ktos wytlumaczyc w jaki sposob pracodawca moze wyzyskiwac pracownika wbrew jego woli?

    Mowie o normalnych sytuacjach, nie o pracy gdzie szef lamie prawo i zamyka pracownikow na 40 godzin i zmusza do pracy, bo jak nie to spali ci dom
    Przyjmujesz się za stanowisko operatora maszyny CNC, po jakimś czasie, szefo zauważa, że ogarniasz temat to możesz dybać nawet na 3 na-raz. Latasz od maszyny do maszyny, nie masz czasu wytrzeć potu z czoła. imho to jest wyzysk.

  5. #844

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj cambiasso napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Serio moze mi ktos wytlumaczyc w jaki sposob pracodawca moze wyzyskiwac pracownika wbrew jego woli?
    jesteś na aplikacji adwokackiej, musisz pracować, pracodawca (w 70%) daje albo 0 zł czyli gorzej niż murzyn, albo za jakieś marne pieniądze

    kapichi?

  6. #845
    Avatar cambiasso
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    342
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    To idziesz z kims o tym pogadac albo sie zwalniasz. Jak ktos ma firme to niech sobie ja prowadzi jak chce. Dopoki nie lamie prawa to wszystko jest ok.

    Ten caly 'wyzysk' to sztuczne pojecie wymyslone przez darmozjadow zwiazkowcow


    Cytuj Luj Sklepowy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    oprucz chuja morisa kturemu pomagalem ogarnac zarzygana pizde a ten mi w zamian kopa wypierdolil w klate i zaczal przepychacz xD
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chcesz ukraść dla gościa auto z podworka?

  7. #846
    Avatar NoLossPrevented
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    831
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj cambiasso napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To idziesz z kims o tym pogadac albo sie zwalniasz. Jak ktos ma firme to niech sobie ja prowadzi jak chce. Dopoki nie lamie prawa to wszystko jest ok.

    Ten caly 'wyzysk' to sztuczne pojecie wymyslone przez darmozjadow zwiazkowcow
    W szczególności przy obecnym rynku pracy.. Ludzie boją się zwolnić, bo o robotę jest strasznie ciężko, często na jedno miejsce zgłasza się kilkadziesiąt, czy kilkaset osób.
    A ci co robią aplikację nie mają wyjścia, muszą za darmo (lub za śmieszną kasę) przemęczyć się te kilka lat, za to potem kosisz kasę.

  8. #847

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj cambiasso napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To idziesz z kims o tym pogadac albo sie zwalniasz. Jak ktos ma firme to niech sobie ja prowadzi jak chce. Dopoki nie lamie prawa to wszystko jest ok.

    Ten caly 'wyzysk' to sztuczne pojecie wymyslone przez darmozjadow zwiazkowcow

    Z kim masz porozmawiać? co Ci z tej rozmowy przyjdzie? jak się zwolnisz, to nie zrobisz aplikacji, fuck logic!

  9. #848
    Avatar Szantymen
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,729
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Zwytkly napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z kim masz porozmawiać? co Ci z tej rozmowy przyjdzie? jak się zwolnisz, to nie zrobisz aplikacji, fuck logic!
    Umrzesz jak nie zrobisz aplikacji? Sam sobie wybrałeś taki kierunek i taki cel: wiedziałeś doskonale, że będziesz musiał przejść przez tę aplikację kiedy wybierałeś kierunek studiów. Mogłeś pójść na mechatronikę albo inżynierię ruchu.

    Ale oczywiście wszyscy inni są winni temu, że czasem w życiu jest trochę ciężko. Weź się w garść.

  10. #849

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Szantymen napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Umrzesz jak nie zrobisz aplikacji? Sam sobie wybrałeś taki kierunek i taki cel: wiedziałeś doskonale, że będziesz musiał przejść przez tę aplikację kiedy wybierałeś kierunek studiów. Mogłeś pójść na mechatronikę albo inżynierię ruchu.

    Ale oczywiście wszyscy inni są winni temu, że czasem w życiu jest trochę ciężko. Weź się w garść.

    Kolego, kolega wyżej pytał się, aby podać przykład wyzysku, otóż podałem,

    pracując 8h dziennie (a czasami dłużej) nabijasz kabze adwokatowi, a on płaci Ci nic, lub tyle co nic, w porównaniu do wytworzonego przez twoją pracę zysku, czy to wyzysk? moim zdaniem tak, bo mają darmowych murzynów.

    nie są winni wszyscy inni, tylko zdegenerowane środowisko prawnicze, tutaj akurat sprawdziło by się, wprowadzenie jakiejś minimalnej stawki dla aplikantów, bo to 'gorzki" śmiech czy czasem aż żal.

  11. #850
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Nie, po prostu wam adwokacinom sie pojebalo w dupach.

    Po KAZDYM kierunku najpierw zapierdalasz jak murzyn 2-3 lata za smieszne pieniadze a zarabiasz dopiero potem dobry hajc jak zalapiesz praktyke, tam samo jest z prawem i nie wiem co tu jest jakiegos zaskakujacego.

    Tylko jak ktos ma podejcie do zycia O KURWA JA WIELKI PRAWNIK bez aplikacji, wielki jegomosc a oni mi placa 1,5kzl/msc, jak to tak mozna, to troche smiech.

    Troche pokory ludzie...
    Ostatnio zmieniony przez Egi : 28-05-2015, 09:35

  12. #851
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Chcacemu nie dzieje sie krzywda.

    Twoja praca warta jest tyle ile ktos chce za nia zaplacic.
    ipse se nihil scire id unum sciat

  13. #852

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    widzę, że sami k... wolnościowy na tym forum,

    Egi naucz się czytać ze zrozumieniem, 1.5k dla 95% aplikantów było by satysfakcjonujące, jednak jak napisałem większość robi za darmo, albo za mały hajs typu 500 zł, mały % dostaje te 1.5k


    swoją drogą odnośnie wyzysku dalej:

    jest kancelaria w krakowie, jedna z najlepszych gdzie klient płaci 200zł za roboczogodzine spędzoną przez człowieka na sprawie, a taki aplikant dostaje 500 zł na miesiąc, no to to nie jest wyzysk?

    więc jeśli przykład up nie jest wyzyskiem, to co jest?
    Ostatnio zmieniony przez Zwytkly : 28-05-2015, 09:48

  14. #853
    Avatar Ximax1243
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    localhost
    Wiek
    32
    Posty
    634
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    teoretycznie jest wyzyskiem ale zawsze masz wybór olac aplikacje/ zmienić kancelarie/ olać studia/ pracować dalej za głodową stawke a potem mieć hajsu pod dostatkiem. Takie gadanie że wykożystują oczywiscie że to robią ale nie wszyscy.... ja też pare lat temu robiłem w lakierni na akord jak pracodawca skapował się ile moge zrobic i dniówki wychodziło mi 200 zł zajebał godzinówke i wprowadził limity (tak duże że ledwo wyrabiałem na akordzie tyle ale mi sie opłacało rypać jak beduin) i w ten sam dzien dostał odemnie wypowiedzenie, proste? proste. Skonczcie pieprzyć że niema pracy bo pracy jest w bród ale teraz ludziom się w dupach przewraca i najlepiej szukać pracy gdzie posiedzisz przed tv i Ci zapłacą 8k zł .... Troche ogaru bo płakać się chce.
    "Żołnierze nie umierają, idą do piekła aby się przegrupować!"
    "Pobij wszystko co się rusza a jak się nie rusza- porusz i pobij"

  15. #854
    Avatar NoLossPrevented
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    831
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Zwytkly napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    widzę, że sami k... wolnościowy na tym forum,

    Egi naucz się czytać ze zrozumieniem, 1.5k dla 95% aplikantów było by satysfakcjonujące, jednak jak napisałem większość robi za darmo, albo za mały hajs typu 500 zł, mały % dostaje te 1.5k


    swoją drogą odnośnie wyzysku dalej:

    jest kancelaria w krakowie, jedna z najlepszych gdzie klient płaci 200zł za roboczogodzine spędzoną przez człowieka na sprawie, a taki aplikant dostaje 500 zł na miesiąc, no to to nie jest wyzysk?

    więc jeśli przykład up nie jest wyzyskiem, to co jest?
    No dobra, pomęczysz się te kilka lat i będziesz kosić później kasę, więc i tak wyjdziesz na plus. Co z tego, że ja zacząłem od roboty 1800 netto, skoro po 5 latach zarabiam 2500 netto, a aplikant przez 6 (?) lat zrobi aplikację, a potem zacznie życie od 5k netto.

  16. #855
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Zwytkly napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jest kancelaria w krakowie, jedna z najlepszych gdzie klient płaci 200zł za roboczogodzine spędzoną przez człowieka na sprawie, a taki aplikant dostaje 500 zł na miesiąc, no to to nie jest wyzysk?

    więc jeśli przykład up nie jest wyzyskiem, to co jest?
    swietny przyklad - uslugi prawne sa regulowane przez panstwo - w innym przyadpku, gdyby twoja usluga byla dla ciebie wiecej warta niz 500zl/miesiac to po prostu pracowalbys sam dla siebie, bo po co ci ten szef?

    To regulacje panstwowe sa prawdziwym problemem.

    Poza tym co jest zlego w wyzysku?

    Przedsiebiorca zawsze bedzie "wyzyskiwal" pracownika, bo nie jest wolontariuszem i jego celem jest zarabianie pieniedzy.
    Nie wazne czy jestes zamiataczem ulic, czy programista - ktos kupuje twoje uslugi, poniewaz twoje wynagrodzenie jest dla niego mniej warte niz wykonanie tej uslugi.
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 28-05-2015, 12:00
    ipse se nihil scire id unum sciat

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post: 20-11-2020, 19:13
  2. Wybory prezydenckie 2020 - II tura
    Przez Nextpro w dziale Aktualności
    Odpowiedzi: 598
    Ostatni post: 16-07-2020, 11:52
  3. Wybory parlamentarne - jesień 2015.
    Przez KokoDzambo w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1248
    Ostatni post: 03-11-2015, 13:21
  4. Wybory prezydenckie 2015 - pierwsza tura
    Przez mtk w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1203
    Ostatni post: 11-05-2015, 12:34
  5. Wybory 2011
    Przez Deep w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 2741
    Ostatni post: 16-10-2011, 16:51

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •