Reklama
Strona 1 z 4 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 49

Temat: Modernizacja PC- na co zwrócić uwagę?

  1. #1
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny Modernizacja PC- na co zwrócić uwagę?

    Witam serdecznie!
    Zamierzam wymienić trochę sprzętu w swojej starej, 5cio letniej skrzynce i jako że jestem kompletnie zielony w informatyce potrzebuję torgowej pomocy. Obecnie mój sprzęt prezentuje się tak:

    płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-ES3
    procesor: AMD Athlon(tm) II X4 640
    ram: 4gb(aczkolwiek jest napisane że używane jest 3gb, nie wiem do końca co to znaczy?)
    karta graficzna: NVIDIA GeForce GT220
    zasilacz: Logic-500ATX

    Najbardziej zależy mi na wymianie karty graficznej na lepszą i dokupieniu RAMu. Na co powinienem zwrócić uwagę wybierając te części aby pasowały do płyty głównej? Może ktoś mógłby polecić jakieś produkty?





  2. #2
    Avatar Chels
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    30
    Posty
    2,824
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam serdecznie!
    Zamierzam wymienić trochę sprzętu w swojej starej, 5cio letniej skrzynce i jako że jestem kompletnie zielony w informatyce potrzebuję torgowej pomocy. Obecnie mój sprzęt prezentuje się tak:

    płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-ES3
    procesor: AMD Athlon(tm) II X4 640
    ram: 4gb(aczkolwiek jest napisane że używane jest 3gb, nie wiem do końca co to znaczy?)
    karta graficzna: NVIDIA GeForce GT220
    zasilacz: Logic-500ATX

    Najbardziej zależy mi na wymianie karty graficznej na lepszą i dokupieniu RAMu. Na co powinienem zwrócić uwagę wybierając te części aby pasowały do płyty głównej? Może ktoś mógłby polecić jakieś produkty?
    zmien system na 64 bity to bedzie wykorzystywal 4gb, poza tym po co ci modernizacja teraz? w jakims komkretnym celu? imo nie oplaca sie w to inwestowac, oczywiscie mozesz kupic sobie jakas uzywke z serii hd 7~2 gb ramu ale i tak wiele to nie zmieni.
    a przy zakupie karty graficznej martwisz jedynie sie tym czy wejdzie ci do obudowy, no i tym ze wszystkie drozsze karty graficzne beda duszone przez procesor
    Ostatnio zmieniony przez Chels : 26-04-2015, 16:37

  3. Reklama
  4. #3

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Jaki budżet? Plus ten procesor dobrze się kręci, polecalbym jeśli mialbys sensowny zasilacz.
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 26-04-2015, 18:21
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  5. #4
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    No, jak chcesz teraz wydawać kasę to jakaś sensowna 550, najlepiej obsługująca niskie stany haswelli i lecisz w oc, a na przyszłość masz zasilacz do normalnego kompa
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  6. #5
    Avatar OjciecImperator
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Lublin
    Posty
    423
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Podaj budżet jaki możesz na to wydać, przy okazji podaj wersję biosu, tutaj masz listę obsługiwanych procesorów przez Twoją płytę: http://www.gigabyte.com/support-down....aspx?pid=3301 widzę, że można coś w miarę sprawnego jeszcze ugrać z tym komputerem, tylko dodatkowo zmiana zasilacza by się przydała. Co do RAM to płyta główna ma tylko 2 sloty, więc musisz nam podać czy masz 2x2GB czy 1x4GB RAMu. Max możesz do tej płyty upchać 8 GB w dwóch kościach po 4GB. Komputer wykrywa Ci tylko 3 GB, bo masz system x86 czyli 32 bitowy. Ale najpierw polecam zmiany Grafiki/Procka a dopiero potem format i instalację systemu w wersji x64 bitowej.
    Pozdrawiam

  7. #6
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Chels napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    po co ci modernizacja teraz? w jakims komkretnym celu?
    Żeby jakieś nowsze gierki chodziły, bo "nowości" sprzed kilku lat ledwo działają.

    Budżet mam teoretycznie nieograniczony ale chciałbym żeby w 2k się to zamknęło. Bo w sumie jakby do 2k dołożyć trochę to można kupić nówkę już chyba.

    Jeśli chodzi o RAM to 1 kostkę x 4GB z tego co pamiętam.





  8. #7

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj OjciecImperator napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale najpierw polecam zmiany Grafiki/Procka
    O tak, tak. I wtedy trzeba było odrazu zmieniać MOBO = kupujemy nowego kompa tak na prawdę bo wymieniałby proca, grafikę, płytę, zasilacz i dokupował ramu. Zwłaszcza, że jeśli miałby się przesiadać na nowe to 4jajowca = kasa, kasa, kasa.

    @Filia the Dragon ;
    W tej kolejności:
    Postaw system 64 bitowy.
    Zmień zasilacz na coś markowego(tak jak Zakius mówił, będzie na przyszłość i pozwoli na normalne OC/zakup prądożernego radeona bez strachu o inne podzespoły) = 150-200zł
    Kartę graficzną bo to ona Cie najmocniej dławi = To zależy ile byś chciał wydać. Tak czy siak już za 200-300zł znajdzie się coś lepszego chociaż ja wolałbym wydać więcej jeśli chcesz coś świeżego, co będziesz mógł później przełożyć do następnego komputera.
    OC procesora, nawet na boxie się wykręci ale proponowałbym kupic Fere 2 za te 90zł i wtedy iść tak daleko jak pozwoli. A pozwoli na sporo, o ile nie trafiłeś słabej jednostki ani MOBO nie jest jakąś budżetówką.
    Dokup drugą kość 4GB, im podobniejszą do obecnej tym lepiej.
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 26-04-2015, 21:21
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  9. #8
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    Za 200-300 to uzywka grafika najwyżej, poniżej klasy gtx 750 bym nie schodził, tanie radeony nawet nie dają jakoś sensownie sterować wentylatorem itp... Jak 750 to pasyw jak coś mocniejszego to polpasyw dla świętego spokoju
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  10. #9

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    No tak, ja mówiłem o używce oczywiście.


    Radeonów to nigdy nie warto imo obecnie, ale to moje subiektywne zdanie. ;d Zwłaszcza, ze ostatnio były odgrzewane kotlety i nadchodzące to też kotlety.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  11. #10
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Nie rozważam raczej kupna używanych części.





  12. #11

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    O ile w kwestii karty graficznej się zgodzę, chociaż wydasz więcej, to ram raczej bierz używany. O ile to niskie taktowania i stary model to za połowę ceny dostaniesz drugą taką/podobną kość. A tam nie ma się co tak łatwo zepsuć i zużyć.

    @Edit
    Plus jak już zdecydujesz co chcesz konkretnie robić z tego co w temacie Ci zaproponowano i ile wydać na poszczególne podzespoły(bo zakres do 2k to szerokie pole do popisu) to możesz mnie śmiało mentionować/pisać na PW jakbym nie odpisywał w temacie.
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 26-04-2015, 21:39
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  13. #12
    Avatar Zaro hades
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Sanok
    Wiek
    31
    Posty
    1,236
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj zakius napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Za 200-300 to uzywka grafika najwyżej, poniżej klasy gtx 750 bym nie schodził, tanie radeony nawet nie dają jakoś sensownie sterować wentylatorem itp... Jak 750 to pasyw jak coś mocniejszego to polpasyw dla świętego spokoju
    Z tym prockiem to on nie wykorzysta nawet połowy mocy GTX 750. Szczerze powiedziawszy, to twój cały komputer się nadaje do wymiany patrząc na dzisiejsze standardy, nie kupuj żadnych nowszych kart, bo to strata pieniędzy pod ten procek. Tak samo nie ma sensu dokupić następne 4 gb ram, ponieważ po pierwsze mało jest takich gier, które wymagają 8 gb ram, a nawet jak takie są to z tym prockiem i tak ich nie uciągniesz i uwierz z 8 gb ram nie odczujesz prawie żadnej różnicy. Jak chcesz kupić dużo bardziej wydajniejszą kartę od twojej, a która spokojnie wykorzysta procek to celuj w jakiś GTX 9800 albo GTX 285. I po drugie nawet jakbyś chciał kupić dajmy na to gtx 750 to i tak byś musiał wymienić do tego zasilacz.
    Ostatnio zmieniony przez Zaro hades : 27-04-2015, 00:44

  14. #13

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Kolejny "spec" widzę? ;'dd Na jednej z jednostek gdzie mam ten procesor, tyle, że wykręcony, odpalałem DA:I. Dodatkowo karta to nie jest żadna strata mistrzu, bo zawsze może ją przełożyć do nowego kompa w przyszłości. I tak JEST sens dokupienia ramu, bo tak SĄ gry, które potrzebują go więcej niż 4. Tak samo aplikacje. Plus podpowiem, że między 4 a 8 są też inne wartości a do jego 4gb kości nie ma sensu brać np. 2gb. Czemu? A no podstaw nie będę już ci tłumaczył.

    Op wyraźnie mówi, że chce upgrade a nie nową jednostkę a ty swoje. Powiedział, że chce nową a nie używaną kartę graficzną ty mu wyskakujesz z gtx 9800/gtx285. Zaś zasilacz musi wymienić tak czy siak, nawet do wspomnianej 285.


    Dół
    Jedna z nielicznych sensownych propozycji w tym temacie, zakładając, że OP zdecyduje się na wymianę całej jednostki i przeznaczenie całego budżetu. Props.
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 27-04-2015, 00:58
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  15. #14
    Avatar Drejkol
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,638
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam serdecznie!
    Zamierzam wymienić trochę sprzętu w swojej starej, 5cio letniej skrzynce i jako że jestem kompletnie zielony w informatyce potrzebuję torgowej pomocy. Obecnie mój sprzęt prezentuje się tak:

    płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-ES3
    procesor: AMD Athlon(tm) II X4 640
    ram: 4gb(aczkolwiek jest napisane że używane jest 3gb, nie wiem do końca co to znaczy?)
    karta graficzna: NVIDIA GeForce GT220
    zasilacz: Logic-500ATX

    Najbardziej zależy mi na wymianie karty graficznej na lepszą i dokupieniu RAMu. Na co powinienem zwrócić uwagę wybierając te części aby pasowały do płyty głównej? Może ktoś mógłby polecić jakieś produkty?
    Sprzedajesz to co masz (już od dawna nie bawie się w handel tego typu sprzętem, więc na aktualnych cenach się nie znam, ale myślę, że przynajmniej 200zł dostaniesz), dokładasz do swoich 2000zł i kupujesz http://www.purepc.pl/zestawy_kompute...2015?page=0,10 rezygnując z napędu i nowego dysku. Obudowę zostawiasz sobie aktualną bo o ile nie zamierzasz nic podkręcać + co jakiś czas odkurzysz i przedmuchasz sprężonym powietrzem to na 99% nie będzie żadnych problemów.

    Na tym co zalinkowałem Gta5 ruszy na średnich w fullhd, a reszta nowszych gier typu bf hardline itd. Powinny działać w 60fps + na ultra (jakkolwiek się tam nazywają najwyższe ustawienia).

    @up. Op chce upgrade, ale ty - jako osoba znająca się na rzeczy - powinieneś mu podsunąć mu trafniejsze i lepsze rozwiązanie. Tym bardziej, że założyciel tematu określił budżet (~2k zł) i napisał, że upgrade chciałby zrobić pod gry.
    Ostatnio zmieniony przez Drejkol : 27-04-2015, 00:56

  16. #15
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Zaro hades napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z tym prockiem to on nie wykorzysta nawet połowy mocy GTX 750. Szczerze powiedziawszy, to twój cały komputer się nadaje do wymiany patrząc na dzisiejsze standardy, nie kupuj żadnych nowszych kart, bo to strata pieniędzy pod ten procek. Tak samo nie ma sensu dokupić następne 4 gb ram, ponieważ po pierwsze mało jest takich gier, które wymagają 8 gb ram, a nawet jak takie są to z tym prockiem i tak ich nie uciągniesz i uwierz z 8 gb ram nie odczujesz prawie żadnej różnicy. Jak chcesz kupić dużo bardziej wydajniejszą kartę od twojej, a która spokojnie wykorzysta procek to celuj w jakiś GTX 9800 albo GTX 285. I po drugie nawet jakbyś chciał kupić dajmy na to gtx 750 to i tak byś musiał wymienić do tego zasilacz.
    Nawet śmiechłem, nie kupuj gtx 750 który żre 50w , ale kup staroć 285 który żre ponad 200.
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Na co zwracać uwagę przy wyborze routera?
    Przez Lyszczu w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 29-05-2016, 13:28
  2. Jaki router wybrać i na co zwracać uwagę?
    Przez cysio528 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 22-12-2014, 06:59
  3. Jaki dysk SATA? Na co zwrócić uwagę?
    Przez eRbe w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 02-01-2014, 18:51
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 06-05-2012, 10:06
  5. Jak zwrócić uwagę graczy?
    Przez Piotr993 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 13-09-2010, 15:07

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •