Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Netbook z androidem a wgranie innego systemu.

  1. #1
    konto usunięte

    Domyślny Netbook z androidem a wgranie innego systemu.

    Elosza

    Wrócił mi do głowy temat kupienia jakiegoś przyjemnego netbooka.

    Jako że na aliexpress są taniutkie netbooki z androidem pomyślałem żeby sobie taki sprawić.

    W związku z tym moje pytanie - czy jest możliwość usunięcia z takowego adroida i wgrania np. windowsa 7? W teorii bebechy chyba komputerowe więc nie powinno być problemów?
    Próbował ktoś czegoś takiego?

  2. #2
    Avatar 2cztery7
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    628
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    inna architektura procesora, 'zwykłego' windowsa nie zainstalujesz, jedynie RT, ale nie wiem, czy nie będzie jazdy ze sterownikami.
    w sumie po co ci windows na takim sprzęcie? i tak nawet icy tower pewnie nie będzie działać płynnie.
    Ostatnio zmieniony przez 2cztery7 : 19-04-2015, 13:58

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar OjciecImperator
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Lublin
    Posty
    423
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    mam tablet z androidem na procku intela oraz 32bitowy android i probowalem duzo roznych trickow aby zmienic system. Opowiem tak: wina nie leży w bebechach komputera/tabletu bo w moim przypadku mam intel atoma(osobiscie polecam te procesory bo na nich android sie nie tnie tak jak na ARM).
    W przypadku tego co chcesz osiągnąć nie będzie to prawdopodobnie możliwe, ponieważ tanie tabletu nie mają BIOSU podobnego z komputerów oraz nie da się do nich wgrać takiego BIOSU. W tym głównie leży problem, a nie w architekturze. Co prawda część z lepszych tabletów posiada UEFI - i da się do nich wgrać Linuxy typu Ubuntu, Fedora a nawet Windowsy 8 ludzie wgrywali, jednak dużo zabawy z tym.
    Podsumowując nie da się w większości tabletów zmienić systemu android na windows, gdyż winny jest "bios" systemów z androidem, który nie pozwala na standardowe instalowanie systemu.

    @up
    niech Pam się nie wypowiada na temat płynności Windowsa, bo bądźmy szczerzy, ale Android potrafi 10x gorzej zamulać od Windowsa pomimo tego, że powstał na bazie wyśmienitego Linuxa
    Ostatnio zmieniony przez OjciecImperator : 19-04-2015, 14:20

  5. #4
    konto usunięte

    Domyślny

    Musisz rozdać trochę punktów reputacji innym forumowiczom zanim będziesz mógł przyznać je użytkownikowi OjciecImperator ponownie.

    Okej, dzięki za odpowiedzi. Szkoda trochę, bo plan był dobry :p

  6. #5

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @OjciecImperator
    Tyle, że 2cztery7 wniósł więcej do tematu niż Ty i każesz mu się nie wypowiadać. ;'d Problem z architekturą, a po ominięciu go, ze sterownikami to jest główna bolączką tego procesu. Zwłaszcza, gdzie te "androidowe netbooki" to 100% chińszczyzny i nikt nie wie nigdy co w nich do końca siedzi. A i racje miał co do wydajności w tym przypadku. Więc to raczej ciebie można pożegnać z tej części działu.


    @Hyakinthos ;
    Plan nie był zbyt dobry od samego początku, niestety. Nie myśl nad tymi netbookami. Sam zamysł na nie był beznadziejny już na starcie ich powstawania, nawet w markowym wykonaniu(a co dopiero w chińskim). Urządzenia potrafiły te mieć problem z odpalonym officem i przeglądarką naraz, a przecież do tego zostały stworzone. Zaś te androidbooki to były często smartfony na starych bebechach o większym ekranie i dorzuconej klawiaturze ala to, co jest w "skórzanych etui" za 30zł~.

    Jak chcesz tanio właśnie w tym celu to poszukaj używki laptopa(13'-15') i po prostu dokup nową baterie za te 50-100zł. ;)
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 19-04-2015, 17:27
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  7. #6
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Plan nie był zbyt dobry od samego początku, niestety.
    Ja niezbyt dobry into komputery, stąd ten temat xd


    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak chcesz tanio właśnie w tym celu to poszukaj używki laptopa(13'-15') i po prostu dokup nową baterie za te 50-100zł. ;)
    Tak to każdy potrafi ;]

  8. #7
    Avatar 2cztery7
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    628
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj OjciecImperator napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mam tablet z androidem na procku intela oraz 32bitowy android i probowalem duzo roznych trickow aby zmienic system. Opowiem tak: wina nie leży w bebechach komputera/tabletu bo w moim przypadku mam intel atoma(osobiscie polecam te procesory bo na nich android sie nie tnie tak jak na ARM).
    W przypadku tego co chcesz osiągnąć nie będzie to prawdopodobnie możliwe, ponieważ tanie tabletu nie mają BIOSU podobnego z komputerów oraz nie da się do nich wgrać takiego BIOSU. W tym głównie leży problem, a nie w architekturze. Co prawda część z lepszych tabletów posiada UEFI - i da się do nich wgrać Linuxy typu Ubuntu, Fedora a nawet Windowsy 8 ludzie wgrywali, jednak dużo zabawy z tym.
    Podsumowując nie da się w większości tabletów zmienić systemu android na windows, gdyż winny jest "bios" systemów z androidem, który nie pozwala na standardowe instalowanie systemu.

    @up
    niech Pam się nie wypowiada na temat płynności Windowsa, bo bądźmy szczerzy, ale Android potrafi 10x gorzej zamulać od Windowsa pomimo tego, że powstał na bazie wyśmienitego Linuxa
    to istnieje coś takiego jak android na i386? ;o
    a co do wydajności to raczej mi chodziło o bebechy niż system. abstrahując od wydajności to zastanawiam się też co potrafi windows czego nie umie android w kontekście takiego netbooka, który (chyba z założenia) służy do oglądania filmów, przeglądania neta i pisania wiadomości.

  9. #8
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj 2cztery7 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to istnieje coś takiego jak android na i386? ;o
    a co do wydajności to raczej mi chodziło o bebechy niż system. abstrahując od wydajności to zastanawiam się też co potrafi windows czego nie umie android w kontekście takiego netbooka, który (chyba z założenia) służy do oglądania filmów, przeglądania neta i pisania wiadomości.
    Hmm... to moj pierwszy tel z andkiem wiec pisze z mojej perspektywy.

    Np. nie moze odtwarzac filmow przez adobe bo juz nie supportuje androida od tam ktorejs wersji. Wiec ciezko ogladac filmy online bo jednak wiekszosc go wymaga.
    A na windzie spokojnie obejrzysz.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Netbook z androidem.
    Przez konto usunięte w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 23-11-2014, 11:15
  2. wgranie map tibianic problem
    Przez niewiemococho w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 07-07-2014, 15:28
  3. Obraz systemu windows oraz wgranie go do netbooka.
    Przez Mysterious Boy w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 15-04-2014, 22:02
  4. Wgranie silnika Ots na serwer Vps !
    Przez pioRI w dziale Strefa developerska
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 03-07-2013, 16:38
  5. Po zmianie systemu wykrywa innego laptopa
    Przez Exvander w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 10-08-2012, 05:42

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •