Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: League of Legends Kupiłem konto na allegro i sprzedawca odzyskal je poprzez support. Co zrobić?

  1. #1
    Avatar dori
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Polska
    Posty
    96
    Siła reputacji
    18

    Domyślny Kupiłem konto na allegro i sprzedawca odzyskal je poprzez support. Co zrobić?

    Witam , niestety doszło do takiej przykrej sytuacji. Wiadomo nie jest to pierwszy taki przypadek dlatego też chciałbym się was torgowiczów spytać czy jest możliwość odzyskania konta albo pieniędzy i jaką drogą? Pisze dlatego , że to była niemała suma (ponad 300 zł).

    Będę wdzięczny za każda użyteczną poradę.

  2. #2
    Avatar Nextpro
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    9,706
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    konta na pewno nie. Hajsy zależy jak z allegro, ale raczej nie masz dowodów na to kto odzyskał - musiałbyś poprosić Riot, ale wtedy tylko dadzą permbana na konto (jak udowodnisz, że kupiłeś) i po sprawie

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Tomi
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    33
    Posty
    696
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Oczywiście, że niema opcji odzyskania. Trzeba sobie zdawać sprawę, że pierwszy właściciel zawsze może odzyskać takie konto, jedyne co możesz zrobić to napisać do niego w sprawie wyjaśnienia, jak cię zignoruje to możesz z nim przez allegro powalczyć ale nie wiem jak to się ma do kont wirtualnych.

  5. #4
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,068
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    w jaki sposob placiles? uzywales allegro albo czegos?
    wysylajac dowody do supportu mozesz mu zalatwic perma ale zeby odzyskac pieniadze musialbys jakos wycofac przelew albo zglosic sprawe na policje

  6. #5
    Avatar dori
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Polska
    Posty
    96
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Nie bede zglaszal juz na policje , tylko chce mu zbanowac konto w takim razie. Powiedzialby ktos jak dokladnie krok po kroku to zrobic. Mam dowod wplaty dowod zakupu na allegro itp.

  7. #6
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,068
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    jak kupowales na allegro to najlepiej sie do nich zglosic, po zgloszeniu sprawy na policje oddadza ci kase a potem i tak mozesz zbanowac konto

  8. #7
    Avatar dori
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Polska
    Posty
    96
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Odpisali mi zebym zglosil to do "odpowiednich sluzb" i wyslali maila do sprzedawcy.

  9. #8
    Avatar biaggi12
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Olsztyn
    Posty
    643
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Zgłoś sprawe na policje. Oszustwa w internecie to największe świństwo. Albo najpierw go postrasz troche żeby oddał ci hajs, bo sprawa trafi na policje. Może zmięknie. A jak odeśle ci hajs to mu zbanuj konto.

  10. #9
    Avatar Ximax1243
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    localhost
    Wiek
    32
    Posty
    634
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Zgłoś na policje oszustwa internetowe ostatnio są na topie. jak kupujesz chary to sie kupuje confa.... i czeka 30 dni z komentem proste? Jak dostanie wezwanie do stawienia sie na komende to mame mu kompa zabierze i kare da na wyjscia.

    Edit kura byłem pewien że to tibiowy dział hehe sorewicz edytowałem
    Merinksban trzeba było mentiona zrobic co bym zedytował ale dzieki za ogarniecie mnie
    Ostatnio zmieniony przez Ximax1243 : 28-03-2015, 12:07
    "Żołnierze nie umierają, idą do piekła aby się przegrupować!"
    "Pobij wszystko co się rusza a jak się nie rusza- porusz i pobij"

  11. #10
    Avatar Pytoo
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    32
    Posty
    466
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    albo wyślij mu przedsądowe wezwanie do zapłaty na 300 zł + nawiązka 100zł a ja nie to to sprawa trafi do sądu gdzie odda Ci 300zł + koszty procesu:) zawsze pomaga

  12. #11
    Avatar Merinksban
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    1,551
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Ximax1243 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zgłoś na policje oszustwa internetowe ostatnio są na topie. jak kupujesz chary to sie kupuje confa.... i czeka 30 dni z komentem proste? Jak dostanie wezwanie do stawienia sie na komende to mame mu kompa zabierze i kare da na wyjscia. Napisz do CIPów wyslij screeny aukcji wyslij rozmowy z tym graczem i napisz ze selal konto moze go uwalą ;p (jesli nie odda siana)
    Patrzcie na dział zanim coś napiszecie.
    @t
    Oczywiście zgłoś na policję. Pierwsza sprawa, że szkoda 300zł, a druga, że jak ludzie będą przyzwalać takim ludziom na kradzieże to będzie ich więcej. To będzie dobry uczynek nie tylko dla Ciebie, ale poniekąd dla całego społeczeństwa.

  13. #12
    Avatar Spiryt94
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    406
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Nawet jeśli nie płaciłeś na allegro opcją "payu" tylko zwykłym przelewem internetowym/ pocztowym etc. to bierzesz druczek i idziesz na Policję. Zakładasz na allegro sprawę, wysyłasz im pocztą potwierdzenie wszczęcia postępowania przez Policję, kilka tygodni później masz pieniądze na koncie. Sprawę oczywiście umorzą, a Twoje zeznania i tak żadnego znaczenia nie mają, te całe wykrywanie oszustw internetowych leży po całości. Ja bym się nie bawił w tłumaczenie, że odzyskał, tylko on mógł itd. po prostu zakupiłeś własność niematerialną, a były właściciel nie udostępnia Ci jej zgodnie z zawartą umową. Po odzyskaniu pieniążków z systemu payu napisz do supportu i masz swoje pieniążki + satysfakcje z uwalenia jednego frajera= profit. Nie odpuszczaj, bo jak raz pozwolisz żeby Cię wydymał to później następną osobę opierdoli na jeszcze większą kwotę.
    Ostatnio zmieniony przez Spiryt94 : 28-03-2015, 16:15

  14. #13

    Notoryczny Miotacz Postów Rhakio jest teraz offline
    Avatar Rhakio
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Nisko
    Wiek
    35
    Posty
    1,009
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    2015 a dalej ktoś kupuje konta. Szczególnie w lolu gdy nawet po 10 latach ktoś może odzyskać konto. W sumie sprzedaż kont jest nie legalna więc allegro powinno ogólnie nie dawać takiej możliwości. Zgłoś sprawę na policje i nie pierdziel się z tym bo ludzie czują się bezkarnie i jest kupe takich przypadków jak twoje

  15. #14
    Avatar kuchi1995
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Katowice
    Wiek
    29
    Posty
    2,071
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Nic nie możesz zrobić z tym, pójdziesz na policję to umorzą sprawę na 100%
    A riot też Ci z tym nic nie zrobi, bo jak im udowodnisz, że kupiłeś to konto? A nie np. ukradłeś czy coś w ten deseń? xD
    Kupując konto musisz być gotowy, że będą takie konsekwencje - dlatego kupuje się je tylko od znajomych.

    I pisanie: "zgłoś to do riotu/zgłoś to na policje" jest bez sensu, bo uwaga - nic z tym nie możesz zrobić

  16. #15
    Avatar dori
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Polska
    Posty
    96
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Jednak allegro pozwala na takie aukcje tam samo ebay , i opłaty za to biorą. Więc wątpię , że nic z tym nie można zrobić. Dzięki , po świętach spróbuje opcje z policją.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Kupiłem konto. Pytanie.
    Przez lemonloverboy w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post: 27-10-2014, 13:57
  2. Kupno postaci. Odzyskal chara!?
    Przez Nithmer w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 28-09-2012, 12:44
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 06-05-2012, 10:06
  4. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post: 28-03-2012, 15:43
  5. Zaufany Sprzedawca.
    Przez Raabcio w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 01-12-2010, 20:37

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •