Reklama
Strona 17 z 20 PierwszaPierwsza ... 71516171819 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 241 do 255 z 291

Temat: "Broń ratuje życie"-Dyskusja o dostępie do broni w Polsce

  1. #241

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,117
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    XD gościu Ty jesteś naprawdę ostrym przypadkiem hoplofoba

  2. #242
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,016
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    Nie jestem hoplofobem, po prostu te wasze argumenty i hipotetyczne sytuacje są tak idiotyczne że nie widzę sensu wprowadzania łatwego dostępu do broni, dziadek stawiający czoła dresom, sebki okradające dom, nauczyciele broniący uczniów przed terrorystami, kreujecie sobie jakieś sytuacje na które niby broń ma być odpowiedzią
    pewnie zaraz zaczniecie mnie wyzywać od lewaków tak jak któryś tu typ mnie kiedyś nazwał bo uważam że wprowadzenie łatwego dostępu do broni jest niepotrzebne i ograniczam waszą wolność

  3. Reklama
  4. #243
    Avatar Ximax1243
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    localhost
    Wiek
    32
    Posty
    634
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    jakby nie było ograniczasz nasze argumenty są smieszne widocznie nie mialeś sytuacji w której musiałeś się bronic jak mamusia broni pilnuje i utrzymuje to sie fajnie zyje ...
    "Żołnierze nie umierają, idą do piekła aby się przegrupować!"
    "Pobij wszystko co się rusza a jak się nie rusza- porusz i pobij"

  5. #244
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,016
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    Cytuj Ximax1243 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jakby nie było ograniczasz nasze argumenty są smieszne widocznie nie mialeś sytuacji w której musiałeś się bronic jak mamusia broni pilnuje i utrzymuje to sie fajnie zyje ...
    Uwaga, uwaga cytuję ciebie sprzed dwóch stron:
    Cytuj Ximax1243 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    2 nikt nie mowi tu o noszeniu w kieszeni broni prócz takich obronców zakazu posiadania broni jak ty więc z czytaniem też masz problem.
    no to jak to w końcu z tą bronią, bo ty sam nie wiesz jak by to według ciebie miało wyglądać, ale brniesz ślepo przed siebie pisząc jakieś farmazony które się nie trzymają kompletnie kupy

  6. #245

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    235
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Piszesz, że w Polsce jest mało przestępstw popełnianych z bronią w ręku.

    Fakt ten jest argumentem przeciwko jakimkolwiek regulacjom dostępu do broni.

    Pistolet +/- taki jak na filmie może kupić każdy za jakies ~2 tyś zł. Bez żadnych pozwoleń itd.
    Pytanie: Skoro każdy może kupić taką broń, dlaczego nie jest głośno o napadach z rewolwerami w ręku?


  7. #246
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,016
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    Przecież to nie jest czarnoprochowa, tylko zwykły rewolwer
    aa czaje o co ci chodzi, nvm
    Przestępstw jest mało bo broni jest mało, nie wiem czemu to jest dla ciebie argumentem za
    Nie mówie że po wprowadzeniu łatwego dostępu te przestępstwa by się jakoś hiperbolicznie zwiększyły, ale to jest niewiadomą i tego nie wiemy - wiemy jak jest teraz
    i dalej nie rozumiem po jaką cholera ta broń skoro ona pomoże tylko w jakichś marginalnych przypadkach, no po prostu tego nie mogę zrozumieć czemu wam tak na niej zależy i na tym wytłumaczeniu chciałbym żebyście pozostali żebym to ogarnął to może zmienię zdanie tylko proszę bez żadnych sebków czy terrorystów w szkołach
    Ostatnio zmieniony przez Taidio : 12-10-2015, 22:55

  8. #247
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    1)BO TAK CHCE.
    Brzmi glupio, ale taki mam argument, zyje teoretycznie w wolnym kraju a chcac miec bron musze sie liczyc z tym, ze wydam hajs, bede staral sie o pozwolenie a policjant mi powie, ze nie moge miec broni i tyle.
    2)Nie czuje sie wystarczajaco bezpiecznie, czesto przechodze przez niebezpieczne czesci mojego miasta i bron by bardzo wsparla moja psychike i czulbym sie bezpieczniej na codzien co polepszyloby moje zycie i zredukowalo stres.
    3)Chcialbym zeby moja zona/dzieci gdy wyjade z domu na dluzej mialy mozliwosc obrony przed wlamaniem. (Tak, wlaman rocznie jest w chuj wbrew temu co sie niektorym wydaje)
    4)Wszelkie wojny, konflikty z innymi krajami, zawsze warto miec bron gry ruskie wpadna do kraju. (malo prawdopodobne no ale jednak mozliwe..)
    5)Chcialbym zeby moi bliscy/sasiedzi mieli bron bo gdy ktos przyjdzie mi kroic mieszkanie/kradli samochod pod domem bo w razie czego sa w stanie mi pomoc.

    W tej chwili gdy stajesz naprzeciw goscia ktory z wyraznym zamiarem chce Ci zrobic krzywde nie masz szans, po zdobyciu broni twoje szanse sie zwiekszaja, bandziory maja swiadomosc tego, ze jak zacznie kroic babci torebke na ulicy to moze dostac kulke w noge.
    A teraz po prostu zlodzieje/bandyci ida na pewniaka bo szansa, ze spotkaja w domu lub ulicy kogos uzbrojonego w noz jest niska, a dopiero w bron i w sytuacji gdy on ma bron jestes po prostu w dupie i tyle. Po prostu nie podoba mi sie fakt, ze ktos kto lamie prawo ma nade mna przewage.

  9. #248
    Avatar w00z
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    2,987
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Egi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    4)Wszelkie wojny, konflikty z innymi krajami, zawsze warto miec bron gry ruskie wpadna do kraju. (malo prawdopodobne no ale jednak mozliwe..)
    o kurwa, serio
    parskłem tak bardzo xD
    >sugerowanie, że ruskie wpadna do nas liczbom stu milionuw rzolnierzy i wtedy twuj glock uratuje ci rzycie xD takie cudowne
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no nie wiem, może dlatego że ludzie to kurwy i "nie wypada" mi kurwa shitpostować na takim forum? xD, bo nie zostałoby to dobrze odebrane i zrozumiane, i rozjebałoby mi życie xD?
    to tak jakby kurwa papież miał tu konto i byś się go pytał na chuj mu ta anonimowość

  10. #249

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    235
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Co z tego, że broni jest mało? KAŻDY Seba dres może sobie kupić taki rewolwer i będzie to całkowicie zgodne z prawem o ile jest to broń "zabytkowa" lub replika takiej broni.

    W 2000zł Seba zmieści się razem z kulami, prochem i co tam jeszcze trzeba do strzelania.

    Z broni czarnoprochowej można zabić równie śmiertelnie (hehe) jak z nowoczesnej.

    Skoro broń ta jest swobodnie dostępna, nie trzeba jej rejestrować i nie ma zaporowej ceny, to zgodnie z twoją logiką ludzie powinni popełniać przy jej użyciu przestępstwa i powinniśmy co chwila słyszeć o postrzałach, morderstwach i napadach (PRZECIEŻ JAK BĘDZIE DOSTĘP DO BRONI DO SIE WYSZCZELAJOM).


    Jak widać dostęp do broni jest i ludzie do siebie nie strzelają. Tyle tylko, że broń ta nie jest tak wygodna i bezpieczna dla użytkownika jak nowoczesna.

    PS Prosta prewencja: złodziej nie chce zginąć. Czy będzie ryzykował włamanie czy napad wiedząc, że każdy może mieć pistolet czy pompę pod ladą/na komodzie?
    Ostatnio zmieniony przez Guardian of Druts : 13-10-2015, 01:29

  11. #250
    Avatar Ximax1243
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    localhost
    Wiek
    32
    Posty
    634
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Taido nie chodzi mi o latanie po osiedlu i uciekanie przed sebkami tylko np wlam do domu i tłuke to do twojego małego rozumku juz 3 strony....
    Popatrz w statystykach ile jest przypadków ataków z bronią białą (o wiele wiecej jak z pistoletami) a jakoś noży nie zakazują.... ty myślisz jak jasnie pani kopacz "zabronie drożdzówek w szkole to dzieci nie będą grubaskami".....
    "Żołnierze nie umierają, idą do piekła aby się przegrupować!"
    "Pobij wszystko co się rusza a jak się nie rusza- porusz i pobij"

  12. #251
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,239
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Ximax1243 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Taido nie chodzi mi o latanie po osiedlu i uciekanie przed sebkami tylko np wlam do domu i tłuke to do twojego małego rozumku juz 3 strony....
    Popatrz w statystykach ile jest przypadków ataków z bronią białą (o wiele wiecej jak z pistoletami) a jakoś noży nie zakazują.... ty myślisz jak jasnie pani kopacz "zabronie drożdzówek w szkole to dzieci nie będą grubaskami".....
    Może nie zakazują noży(chociaż są ograniczenia na długość ostrza) bo mają one więcej zastosowań niż broń palna? Pistolet służy tylko i wyłącznie do zabijania a nożem możesz posmarować kromke chleba i faktycznie może ci uratować życie w skrajnej sytuacji np. pomóc przy budowowie tymczasowego schronienia. Pistoletem podkreślę to jeszcze jeden raz możesz tylko i wyłącznie zabijać bo do tego jest stworzony i jego potencjalny nabywca po to właśnie go kupił.

  13. #252
    Avatar Ximax1243
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    localhost
    Wiek
    32
    Posty
    634
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Nie wiem gdzie ty przeczytaleś że są ograniczenia jesli chodzi o noże że co że nie mozna nosić 30 cm noża? ciekawe ciekawe. Ze niby katany nie mozna nosić? ciekawe ciekawe.
    Każda broń czy to nóż czy proca została stworzona do zabijania a że przystosowaliśmy ją do wykonywania innej pracy niż zabijanie to już nasza inwencja twórcza ^.^. Broń palna też ma wiele zastosowań np repliki broni czarnoprochowej wyglądają swietnie w gablotkach jako eksponaty współczesna broń także. Dodatkowo pistolety są fajne do zwiększania koncetracji (strzelanie dynamiczne) chodzi o strzelanie "sportowe". Czas na strzelnicy spędza się zajebiście.
    "Żołnierze nie umierają, idą do piekła aby się przegrupować!"
    "Pobij wszystko co się rusza a jak się nie rusza- porusz i pobij"

  14. #253
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,016
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    sudoku sobie porozwiązuj to koncentracje zwiększysz
    pierwsze noże były wykorzystywane głównie jako narzędzia, a nie broń, proca czy broń palna owszem zostały stworzone do zabijania --> ogólnie strzelania do kogoś
    i nie wiem co ty masz z tym włamaniem jak w 99% przypadków włamania odbywają się do pustego domu, a nie pełnego ludzi, tak jak pisałem wcześniej nawet google nie może mi znaleźć tych twoich przypadków gdzie włamywacze włamują się z bronią i mieszkańcy nie mogą nic zrobić, no chyba że rzeczywiście byłeś świadkiem takiej sytuacji to opowiedz.

    W ogóle to ciężko się z wami dyskutuję bo niektórzy z was chcą sobie nosić tą broń przy sobie cały czas żeby się bronić przed sebkami, ximax chce ją tylko mieć w domu i uważa że nie powinno sie jej nosić przy sobie,a guardian of druts by ją trzymał na komodzie
    Po dłuższym zastanowieniu to mógłbym się zgodzić(o dziwo) z ximaxem nad wydawaniem tej broni by ją trzymać w domu przed tymi EWENTUALNYMI HIPOTETYCZNYMI włamaniami, w końcu każdy powinien w domu czuć się bezpiecznie, ale sam w sumie nie wiem jak miałoby to wyglądać, bo jak czytam że niektórzy chcieli by sobie z klamką chodzić po mieście to według mnie trochę żenua

  15. #254
    Avatar Juzef
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    131
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Ta dyskusja pomału traci sens. Powtórzę, jeśli ktoś chce mieć broń, to może ją mieć i może ją nosić. Są rzeczy, które trzeba zmienić, ale nie mają związku z dostępem.
    Ostatnio zmieniony przez Juzef : 13-10-2015, 13:19

  16. #255
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Ciekawe czy są statystyki w ilu % przypadków włamania dokonywane są gdy w danym mieszkaniu/budynku nikogo nie ma?





Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Życie w Polsce
    Przez ragnarok w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post: 20-08-2018, 19:32
  2. Praca jako "cieć" i pozwolenie na broń?
    Przez Perkun w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 19-05-2017, 20:55
  3. Co zmienic w Polsce? - dyskusja
    Przez Zeimer w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post: 13-11-2015, 11:49
  4. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post: 04-07-2012, 23:57
  5. Przerwa w dostepie do strony
    Przez Archarius w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post: 06-02-2007, 18:20

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •