Reklama
Strona 11 z 11 PierwszaPierwsza ... 91011
Pokazuje wyniki od 151 do 156 z 156

Temat: (R)ewolucja

  1. #151
    Avatar Ximax1243
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    localhost
    Wiek
    32
    Posty
    634
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @wampiirr ; a no nie mamy bo nas nie stac na cos pozytecznego ale na hujstwa to kto bogatemu zabroni.... na dolnym slasku zrobili portal który po roku (nawet chyba nie) zamkneli topiac 30 baniek ale to przeciez kropla w morzu....
    @SedaN* ; juz mu to napisałem pare postów wczesniej ale heh....
    Ostatnio zmieniony przez Ximax1243 : 25-02-2015, 13:12
    "Żołnierze nie umierają, idą do piekła aby się przegrupować!"
    "Pobij wszystko co się rusza a jak się nie rusza- porusz i pobij"

  2. #152

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Krym
    Posty
    2,013
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Bazan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    194/545 = 0.355... to jest +/- 4/11 = 0.36 :)
    wieesz ze tamto pkb jest w dolarach?? Wiec zus to faktycznie 10% naszego pkb i skonczcie sie klocic bo ja w technikum mialem czwore z majzy
    'Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.'
    Mark Twain.

  3. Reklama
  4. #153
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Ximax1243 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @wampiirr ; a no nie mamy bo nas nie stac na cos pozytecznego ale na hujstwa to kto bogatemu zabroni.... na dolnym slasku zrobili portal który po roku (nawet chyba nie) zamkneli topiac 30 baniek ale to przeciez kropla w morzu....
    @SedaN* ; juz mu to napisałem pare postów wczesniej ale heh....
    wiem, jestem z dolnego
    No kurwa ja nie jestem ekonomistą, ale nie rozumiem tego, że stać nas na głupoty, a nie stać nas na zamknięcie czegoś co przynosi straty

  5. #154

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj SedaN* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    wieesz ze tamto pkb jest w dolarach?? Wiec zus to faktycznie 10% naszego pkb i skonczcie sie klocic bo ja w technikum mialem czwore z majzy
    moja wina, zapomnialem o dolcach. Niemniej 10% pkb to nadal nie przelewki, takich pieniędzy z dupy się nie wyciągnie.

  6. #155
    Avatar cambiasso
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    342
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj zakius napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    fajnie brzmi "zamknąć zbędne urzędy i przestać płacić tym wszystkim grażynom"
    ale bezrobocie skoczy do 50% wtedy xD
    na pewno to pomoże gospodarce
    Nie, oszczednosc kilkudziesieciu/-set milionow zlotych miesiecznie doprowadzi ten kraj do ruiny

  7. #156
    Avatar Penthagram
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    :eineżołoP
    Wiek
    32
    Posty
    704
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj zakius napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    fajnie brzmi "zamknąć zbędne urzędy i przestać płacić tym wszystkim grażynom"
    ale bezrobocie skoczy do 50% wtedy xD
    na pewno to pomoże gospodarce
    Też przez długi czas tak myślałem. Gdzieś tak do 10-ego roku życia (z ciekawości: ile masz lat? hehe). Potem zorientowałem się, że przecież każde działanie ma swój koszt alternatywny (tyle, że jeszcze wtedy nie widziałem, że taki termin w ogóle istnieje). Utrzymanie urzędników kosztuje pewne pieniądze. Te pieniądze są przeznaczone na utrzymanie biur, służbowych aut, telefonów i tak dalej. Gdyby urzędników nie było, to te pieniądze można byłoby wydać w inny sposób. Te "inne sposoby" wydania tych pieniędzy to właśnie koszt alternatywny utrzymania urzędników. Czyli: gdyby państwo nie kupowało komputerów dla grażyn, to jakiś przedsiębiorca mógłby dla nich kupić miotły, żeby one u niego sprzątały. A nawet gdyby nikt nie garnął się do wydawania tych pieniędzy, to prostu spadłyby ceny - a wtedy otworzyłyby się kolejne możliwości. Warto przy tym dodać, że pensje w budżetówce są zawyżone w stosunku do cen rynkowych - średnia płaca jest tam wyższa niż w sektorze prywatnym. A więc generalnie można zaryzykować stwierdzenie, że choćby z tego powodu bezrobocie by spadło, a nie wzrosło. A po drugie: teraz urzędnicy zajmują się przeszkadzaniem, a nie ułatwianiem życia innym ludziom (gdyby ich praca była produktywna, nie potrzeba by było przymusu podatkowego na jej finansowanie), a więc jest to raczej pewne. Pod warunkiem, że redukcja urzędników poprzedzona zostałaby likwidacją kompetencji państwa. W innym przypadku czas wydania zgody na decyzje administracyjne i inne takie sztuczne bariery stricte administracyjne byłby jeszcze dłuższy, a chaos na rynku jeszcze większy. Kto więc mówi o zwalnianiu urzędników, a jednocześnie milczy na temat głębokich reform w państwie, ten jest po prostu populistą.

    A ZUS oczywiście zlikwidować można, gdyby tylko była ku temu wola polityczna. Obecne zobowiązania można byłoby spłacać pieniędzmi z prywatyzacji, choćby lasów - tylko trzeba by było najpierw związkowcami użyźnić dno Bałtyku... Gdyby nie starczyło, zawsze można wprowadzić odpowiedni podatek celowy, co jest lepsze niż ładowanie pieniędzy w dziurę bez dna, bo sam podatek z roku na rok byłby niższy (z powodu śmierci "beneficjentów"), a końcu zniknąłby.
    Ostatnio zmieniony przez Penthagram : 06-03-2015, 17:05

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 108
    Ostatni post: 24-09-2018, 18:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •