Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Książki non-fiction

  1. #1
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny Książki non-fiction

    Hej,
    poleci ktoś coś? Zaczęło się od serialu Gomorra, który ma związek z książką tego typu o takim samym tytule. Chciałbym poczytać coś podobnego, najlepiej o mafii, narkotykach i innych mrocznych sprawach.
    Dzięki ;>
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  2. #2
    Avatar Blus
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,775
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Escobar - "Księgowy Mafii", choć to dość trudno dostępna pozycja.
    Chyba @piccolo ; czytał, może coś więcej napisze.
    Jeszcze kojarzę wywiad-rzekę z polskim świadkiem koronnym, który swego czasu wsypał sporą część wokółwarszawskich gangów - "Masa o kobietach polskiej mafii"

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar piccolo
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    33
    Posty
    2,399
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Tak, książke o Escobarze warto przeczytać, tym bardziej jak ktoś choć trochę o nim słyszal i interesuje się tym tematem. Opisywana jest przez jego brata który jako jedyny razem z Pablem mieli dostęp do finansów kartelu, więc jest dosyć wiarygodna. Książka ogólnie trudno dostępna, ale w wiekszych bibliotekach powinna być.
    Książkę o Masie też czytałem, jest dosyć któtka, ale fajnie się czyta. Tylko w niej nie ma opisanych akcji mafii, nie ma zagłebiania się w członków i jej struktury. Masa opowiada o tym jak kobiety wpływały na członków, jak były traktowane i jak ustawiano wybory najpiękniejszych kobiet w Polsce.
    Z podobnych książek jeszcze polecam "Prawdziwy gangster" która opisuje największego przemytnika w USA i najbardziej wartosciowego amerykanina dla kartelu z Madellin (czyli jeszcze troche o Escobarze), a który wcześniej pracowal między innymi dla rodziny Gambino.

  5. #4
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Słyszałem o tej książce o Escobarze, zacząłem jej szukać i niestety w tym przypadku chyba muszę porzucić swój zwyczaj zbierania książek bo kosztuje na Allegro 100zł... A coś jeszcze o polskiej mafii?
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  6. #5
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj piccolo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z podobnych książek jeszcze polecam "Prawdziwy gangster" która opisuje największego przemytnika w USA i najbardziej wartosciowego amerykanina dla kartelu z Madellin (czyli jeszcze troche o Escobarze), a który wcześniej pracowal między innymi dla rodziny Gambino.
    polecam
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  7. #6
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,366
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Raport z pewnego porwania, Gabriel García. to też o Escobarze może również ci się spodoba imho o mafii :P
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  8. #7
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Wciągnąłem się w literaturę faktu, przeczytana Wanna z kolumnadą (mocno polecam), teraz poczyniłem zakupy i idą do mnie :
    - Światu nie mamy czego zazdrościć. Zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej,
    - Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków,
    - Na granicy zmysłów,
    - Wałkowanie Ameryki.
    Czekam na kolejne propozycje gdyby ktoś przeczytał coś interesującego. ;>
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  9. #8
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wciągnąłem się w literaturę faktu, przeczytana Wanna z kolumnadą (mocno polecam), teraz poczyniłem zakupy i idą do mnie :
    - Światu nie mamy czego zazdrościć. Zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej,
    - Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków,
    - Na granicy zmysłów,
    - Wałkowanie Ameryki.
    Czekam na kolejne propozycje gdyby ktoś przeczytał coś interesującego. ;>
    @udarr ;
    Zdaj recenzję z Wałkowania Ameryki jak ją przeczytasz proszę. Dostałem ją ostatnio w gratisie z Camp America i zastanawiam się czy nie przysiąść jak znajdę trochę czasu wolnego :)

  10. #9
    Avatar Blus
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,775
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Wydawnictwo Czarne wydaje w większości bardzo dobrą literaturę faktu, zalecam przejrzeć.

  11. #10
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Adrino napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @udarr ;
    Zdaj recenzję z Wałkowania Ameryki jak ją przeczytasz proszę. Dostałem ją ostatnio w gratisie z Camp America i zastanawiam się czy nie przysiąść jak znajdę trochę czasu wolnego :)
    oj, to lepiej zasiądź od razu bo z tych wszystkich książek Wałkowanie planowałem sobie zostawić na koniec, a nie mam teraz tak dużo czasu na czytanie ile bym chciał, w dodatku równolegle czytam jeszcze jakiś shit od Nesbo i mam nadzieję zacząć w końcu Braci Karamazow... @Adrino

    @UP
    A no właśnie wczoraj to odkryłem szukając dobrych reportaży, to wydawnictwo wydaje chyba większość pozycji nominowanych do nagrody Kapuścińskiego
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Fiction Fighters - wybierz walkę!
    Przez Tomix w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 08-08-2012, 10:27
  2. Poszukuje filmu science fiction
    Przez Satrus w dziale Filmy, seriale i telewizja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 17-01-2012, 22:39
  3. Fiction Fighters
    Przez Kimex w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 02-12-2011, 21:46
  4. Filmy science fiction, czyli luźne kino akcji.
    Przez cowboy w dziale Filmy, seriale i telewizja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 30-11-2011, 14:41
  5. Fenomen Pulp Fiction
    Przez Boruciarz91 w dziale Filmy, seriale i telewizja
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post: 26-11-2011, 18:55

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •