Reklama
Strona 242 z 358 PierwszaPierwsza ... 142192232240241242243244252292342 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,616 do 3,630 z 5367

Temat: Programowanie - temat ogólny

  1. #3616
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,038
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Jest jakiś dobry poradnik od podstaw do visual studio? W ogóle nie wiem jak działa linker i jak dołącza się dodatkowe biblioteki. W jaki sposób dodaje się statycznie a w jaki dynamicznie itp itd. I gdy chcę użyć np boosta to klikam na ślepo i jak nie mam dokładnej instrukcji krok po kroku gdzie klikać to nie potrafię nic zrobić. Jak ogarnąć takie właśnie rzeczy?
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  2. #3617

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    101
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Jak się przewinęło gdzieś to pytanie to przepraszam, i chyba nie ten temat, ale nie chcę zakładać nowego, bo potrzebuję tylko kilku opinii.
    Do sedna, co myślicie o studiowaniu informatyki? Jeśli to ma sens, to na jakich uczelniach?

  3. Reklama
  4. #3618
    Avatar incb
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    754
    Siła reputacji
    9

    Domyślny


  5. #3619
    Avatar Bazan
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    1,909
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    @Ikkaku ;

    Ta rozmowa pojawia się co 30-40 stron.

    Proponuje zaczac szukac od poczatku tematu.

    tldr;

    Opinie plasują się w proporcjach tak 65-35 na niekorzysc studiow :)
    Ostatnio zmieniony przez Bazan : 30-06-2015, 16:43
    Dreaming by drumming. ˆˆ™

  6. #3620
    Avatar Terr
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Venore
    Posty
    1,993
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Ikkaku napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak się przewinęło gdzieś to pytanie to przepraszam, i chyba nie ten temat, ale nie chcę zakładać nowego, bo potrzebuję tylko kilku opinii.
    Do sedna, co myślicie o studiowaniu informatyki? Jeśli to ma sens, to na jakich uczelniach?
    xD

    zależy kim chcesz zostać w przyszłości. jeśli programistą to żaden, jeśli jakimś nie wiem, specem od kryptografii albo wymyślaczem algorytmów dla fejsbuków i goglów albo typem co bawi się w analizę grafiki to duży

    generalnie na studiach nie nauczysz sie niczego, co przydałoby ci sie w pracy, za to poznasz mniej bądź więcej(zalezy czy guwnouczelnia czy nie) matematyki akademickiej i liźniesz wszystkiego informatycznego po trochu(na ogol będą to przestarzałe informacje).

    za 3/5 lat albo będziesz pożądanym na rynku pracy typem, który od 3/5 lat ma doświadczenie w paru technologiach, albo typem z lic/inż/mgistrem, który wie czym jest kopiec fibonacciego i problem NP-zupełny xD.

    oczywiscie mozna to połączyć, coby papierek i skillsy sie jednak zgadzały(przykład: ja)

    jesli serio sie interesujesz informatyką jako nauką, to owszem idź studiuj, polecam uniwersytety(UWr, MIMUW, UJ), odradzam wszelakie politechniki ;];] jak lubisz robic stronki i gierki to lepiej rób stronki i gierki, naruchaj se siana, załóż jakis startup i zyj jak krul.

    aha, a jak chcesz zostac programistą bo przeczytales ze duzo zarabiają, mają fajną pracę i generalnie to tylko siedzą i piją kawki darmozjady jebane!111 to lepiej tego nie rób xD

    @Ikkaku ;

    @Absherr ;
    tak, napisałem przecie że można to połączyć, o to mi chodziło :/ editne dla klarowności
    Ostatnio zmieniony przez Terr : 30-06-2015, 18:00

  7. #3621
    Avatar Absherr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Posty
    578
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Terr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    xD

    zależy kim chcesz zostać w przyszłości. jeśli programistą to żaden, jeśli jakimś nie wiem, specem od kryptografii albo wymyślaczem algorytmów dla fejsbuków i goglów, to już większy.

    generalnie na studiach nie nauczysz sie niczego, co przydałoby ci sie w pracy, za to poznasz mniej bądź więcej(zalezy czy guwnouczelnia czy nie) matematyki akademickiej i liźniesz wszystkiego informatycznego po trochu(na ogol będą to przestarzałe informacje).

    za 3/5 lat albo będziesz pożądanym na rynku pracy typem, który od 3/5 lat ma doświadczenie w paru technologiach, albo typem z lic/inż/mgistrem, który wie czym jest kopiec fibonacciego i problem NP-zupełny xD.

    oczywiscie mozna to połączyć, coby papierek sie jednak zgadzał(przykład: ja)

    jesli serio sie interesujesz informatyką jako nauką, to owszem idź studiuj, polecam uniwersytety(UWr, MIMUW, UJ), odradzam wszelakie politechniki ;];] jak lubisz robic stronki i gierki to lepiej rób stronki i gierki, naruchaj se siana, załóż jakis startup i zyj jak krul.

    aha, a jak chcesz zostac programistą bo przeczytales ze duzo zarabiają, mają fajną pracę i generalnie to tylko siedzą i piją kawki darmozjady jebane!111 to lepiej tego nie rób xD
    @Ikkaku ;
    Możesz też być gościem z licencjatem/inżynierem/magistrem z 3/4/5 latami doświadczenia. Nawet jeśli nie pójdziesz do roboty w czasie studiów to i tak zdobędziesz wiedzę większą niż kopiec fibonacciego i NP-zupełność. No ale nie byłem na studiach więc się wypowiem.

  8. #3622
    Avatar Bazan
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    1,909
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    UWAGA NAKURWIAM OGŁOSZENIE

    https://www.livecoding.tv/ - wasz serial codzienny od dzisiaj :D Live streaming z kodowania. Szukałem czegos takiego od roku.
    Dreaming by drumming. ˆˆ™

  9. #3623
    Avatar w8w8w8
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,263
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cześć.

    Znacie jakąś platformę do sharowania plików, tak, aby dwie osoby nie mogły naraz edytować, nadpisując tego pliku w momencie jak jedna wprowadziła zmiany?
    ewentualnie, żeby działały jak google docs (dwie osoby naraz wprowadzaja zmiany, które sa automatycznie widoczne)?
    Generalnie kilka(naście) plików .h i .cpp chce sharować i sie zastanawiam przy pomocy czego można to zrobić.

  10. #3624
    Avatar Wielkie Zło
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    819
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj w8w8w8 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Cześć.

    Znacie jakąś platformę do sharowania plików, tak, aby dwie osoby nie mogły naraz edytować, nadpisując tego pliku w momencie jak jedna wprowadziła zmiany?
    ewentualnie, żeby działały jak google docs (dwie osoby naraz wprowadzaja zmiany, które sa automatycznie widoczne)?
    Generalnie kilka(naście) plików .h i .cpp chce sharować i sie zastanawiam przy pomocy czego można to zrobić.
    git
    Cytuj SedaN* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kiedys jak bylem gowniarz, jakies 11lat mialem to na quo vadis nie chcieli mnie wpuscic ale bylem z kumplem i jego ojcem wiec zagadal i weszlismy (w scenach hard mielismy oczy zakrywac.. ALE BYLEM TAKI SZALONY, ZE TEGO NIE ROBILEM :])
    Programiści Torga łączcie się! Zapraszamy:
    http://webchat.freenode.net/
    kanal: #torgdevs

  11. #3625
    Avatar Absherr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Posty
    578
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Tak jak wyzej - git. Zobacz sobie na github albo bitbucket.

  12. #3626
    Avatar Kusterek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    1,710
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Ikkaku napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak się przewinęło gdzieś to pytanie to przepraszam, i chyba nie ten temat, ale nie chcę zakładać nowego, bo potrzebuję tylko kilku opinii.
    Do sedna, co myślicie o studiowaniu informatyki? Jeśli to ma sens, to na jakich uczelniach?
    Ja uważam ze warto ale nie warto opierać swojej wiedzy tylko na studiach.

    Studia polaczone z wlasna nauka kodzenia w domu są spoko opcja - poznajesz ludzi, przy oddawaniu projektów Twoj kod jest weryfikowany, oprócz praktyki uczysz sie tez teorii (tak, o dziwo w kodzeniu jest ważna).

    Możesz tez od razu po sredniej liznac języka, pójść do malej firmy programistycznej, robic za człowieka orkiestrę i robic try z pustymi catchami bo Ci szef mówi zeby sie nie wypierdolilo na testach bo nie zapłacą a wtedy i on Ci nie zapłaci. No ale po studiach tez tak możesz trafić :D

    irc: freenode.net in #torgdevs

  13. #3627
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Kusterek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ...pójść do malej firmy programistycznej, robic za człowieka orkiestrę i robic try z pustymi catchami bo Ci szef mówi zeby sie nie wypierdolilo na testach bo nie zapłacą a wtedy i on Ci nie zapłaci. No ale po studiach tez tak możesz trafić :D

  14. #3628
    Avatar Kusterek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    1,710
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj szulak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja tak trafilem na początku, mowie z autopsji ;(

    irc: freenode.net in #torgdevs

  15. #3629
    Avatar Ilufus Knight
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Hajnówka
    Wiek
    29
    Posty
    458
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    No dobra, to pytanie politechnika czy uniwersytet? Tylko te dwa wchodzą w grę. I dlaczego? Terr pisał, że u>p ale rozmawiałem z paroma znajomymi i są podzielne zdania.

  16. #3630
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    na uniwerek to możesz iść na filozofię
    ale jak masz do wyboru konkretne uczelnie to zawsze może się okazać, że to uni będzie mniej zły
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Star Wars: The Old Republic - temat ogólny
    Przez Mefistos w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post: 21-11-2012, 14:28
  2. League of Legends //dla potomnosci: League of Legends - temat ogolny.
    Przez ZinC w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 30145
    Ostatni post: 24-03-2012, 02:33
  3. Cities XL 2012 - temat ogólny
    Przez Bezdomny w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 20-10-2011, 18:11
  4. Dragon Ball Legend temat ogólny
    Przez Mugenoo w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 02-03-2011, 16:47

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •