Reklama
Strona 227 z 358 PierwszaPierwsza ... 127177217225226227228229237277327 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,391 do 3,405 z 5367

Temat: Programowanie - temat ogólny

  1. #3391
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    no kurde że też sam na to nie wpadłem :D

  2. #3392
    Avatar w8w8w8
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,263
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Siemka.
    Znacie jakiś sposób na zmianę numeru seryjnego? Nie jestem pewien, ale chyba jest odczytywany przez GetVolumeInformation w celu autoryzacji przez taką appke.

  3. Reklama
  4. #3393
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,039
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    mam pliki:
    validMain.o
    testcode9.py
    które mają testować program napisany w c++. To są pliki chyba związane z pythonem, mam racje? I czy da się to jakoś odpalić w visual studio?
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  5. #3394

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Pumpkin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mam pliki:
    validMain.o
    testcode9.py
    które mają testować program napisany w c++. To są pliki chyba związane z pythonem, mam racje? I czy da się to jakoś odpalić w visual studio?
    .o to skompilowany obiekt ( validMain.cpp zapewne )
    A testcode9.py to skrypt pythonowy do uruchomienia w pythonie.

  6. #3395
    Avatar Bazan
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    1,909
    Siła reputacji
    18
    Dreaming by drumming. ˆˆ™

  7. #3396
    Avatar Ilufus Knight
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Hajnówka
    Wiek
    29
    Posty
    458
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Siema, troszkę minęło od mojego ostatniego posta w tym temacie, generalnie wtedy zaczynałem z c++ i uważam że był to dobry ruch dla kogoś kto nigdy nie miał stycznosci z programowaniem, oczywiście nie ogarniam jeszcze wszystkiego i zauważam że brakuje mi zarówno logicznego myślenia jak i znajomości matematyki, narazie c++ odstawilem na bok (ale mam zamiar jeszcze wrócić ) i zacząłem html, strasznie podoba mi się to że jedyne co mnie może ograniczyć to moja własna wyobraźnia. Właściwie to jestem w pracy i z nudów to napisałem żeby się podzielić z innymi, ale takie pytanie jak można ćwiczyć logiczne myślenie? Wiem, że są ludzie głupi/mądrzy/ utalentowani ale wszystkiego można się nauczyć treningiem

  8. #3397
    Avatar Kusterek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    1,710
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Ilufus Knight napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    i zacząłem html, strasznie podoba mi się to że jedyne co mnie może ograniczyć to moja własna wyobraźnia.
    co kurwa? :D a w C++ ogranicza Cię wyobraźnia? Do programowania bez 3D wystarczy matma na poziomie podstawowym.

    Pytasz się jak można ćwiczyć myślenie a unikasz wyzwania i realizacji cięższych zadań, z takim postępowaniem sukcesów nie wróżę.

    irc: freenode.net in #torgdevs

  9. #3398
    Avatar Ilufus Knight
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Hajnówka
    Wiek
    29
    Posty
    458
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @up
    masz rację i to w 100% , właściwie to dzięki za prawdę, generalnie chodzi o to że wszedłem na SPOJ ` a i po prostu analiza tych zadań sprawia mi ogromny problem, samo zrozumienie zadania, w htmlu jest prościej więc tak - uciekam do niego żeby się nie zrazić, czy jest to dobre? nie wiem, no i wiem że w htmlu wykorzystuje się m.in php( ktory teŻ zapewne łatwy nie jest ).

  10. #3399
    Avatar Bazan
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    1,909
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    HTML to nie programowanie.

    Nie masz tu automatyzacji. Mozesz to zautomatyzowac za pomocą PHP. Ale tutaj juz cie czekaja wyzwania takie jak w C++ :D
    Dreaming by drumming. ˆˆ™

  11. #3400

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie
    Mistrzu dragon jest teraz offline
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Widział ktoś projekt handmade hero?

    https://handmadehero.org/
    https://www.youtube.com/user/handmadeheroarchive/videos

    Też klepiecie kod w takim tempie? I to bez używania myszki?
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  12. #3401
    Avatar Rollercoster
    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    29
    Posty
    1,247
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Terr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    pany, co myślicie o języku Scala? od paru dni mocno nakurwiam kurs na Courserze i co raz lepiej mi idzie, szczegolnie ze mam też haskella na studiach(no i duzo matematyki xD) co powoduje ze dosyc sprawnie ogarniam ideę programowanai funkcyjnego. podoba mi sie tez zwięzłość Scali, zamiast 10 linijek Javy, wystarcza jedna + brak średników :3

    ale boli mnie ze cala wiedza o Springu, Hibernate i innych Javstwach jest kompletnie nieprzydatna. jest jakis popyt na Scale? jakbym mial doswiadczenie to bym mial wyjebane, ale tak to jako pierwszą pracę będzie mi chyba ciężko znaleźć w Scali, szczegolnie ze nie mam poki co zadnej wiedzy o frameworkach :/
    Który kurs robiłeś? @Terr ;

  13. #3402
    Avatar Snazol
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Zabrze
    Wiek
    30
    Posty
    308
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Mam pytanko. Pisze sobie kalkulator walut w JavaScript i poki co przelicza mi bez problemu. Chcialbym dodac sobie kolejna funkcjonalnosc, jaka jest zaladowanie kursow walut sprzedazy i kupna ze strony nbp.pl (czyli nie wklepywac kursow z reki). Zeby zobrazowac:

    http://zapodaj.net/8dad526620332.jpg.html

    Klikam sobie w przycisk "Aktualny kurs" i rubryczki maja sie wypelnic. Plik ze strony nbp.pl jest w formacie xml. Poki co jakos ogarniam html, css i javascript, php do tej pory nie dotykalem. Chcialbym wiedziec poki co jak wyciagnac z takiego pliku konkretne pola. Jest jakas szansa, ze uda mi sie to zrobic w tym co juz potrafie? Nawet jezeli nie, moglby ktos nakierowac i podpowiedziec co doczytac?

    Ten "projekcik" jest w zasadzie dla mnie, takze wszystko ma sie ladowac z komputera tylko.

  14. #3403

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Snazol napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam pytanko. Pisze sobie kalkulator walut w JavaScript i poki co przelicza mi bez problemu. Chcialbym dodac sobie kolejna funkcjonalnosc, jaka jest zaladowanie kursow walut sprzedazy i kupna ze strony nbp.pl (czyli nie wklepywac kursow z reki). Zeby zobrazowac:

    http://zapodaj.net/8dad526620332.jpg.html

    Klikam sobie w przycisk "Aktualny kurs" i rubryczki maja sie wypelnic. Plik ze strony nbp.pl jest w formacie xml. Poki co jakos ogarniam html, css i javascript, php do tej pory nie dotykalem. Chcialbym wiedziec poki co jak wyciagnac z takiego pliku konkretne pola. Jest jakas szansa, ze uda mi sie to zrobic w tym co juz potrafie? Nawet jezeli nie, moglby ktos nakierowac i podpowiedziec co doczytac?

    Ten "projekcik" jest w zasadzie dla mnie, takze wszystko ma sie ladowac z komputera tylko.

    Musisz sparsować XML do drzewka , przejść przez drzewko i wyciągnąć potrzebne Ci dane.

  15. #3404
    Avatar Terr
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Venore
    Posty
    1,993
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Rollercoster napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Który kurs robiłeś? @Terr ;
    @Rollercoster ;
    skończyłem ten Functional Principles in Scala, ale on raczej był wstępem, teraz zacząłem Reactive Programming, który jest już mocno legitny

    no i fajnie ze prowadzi te kursy Martin Odersky, tworca Scali xD

  16. #3405

    Data rejestracji
    2015
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    @w8w8w8 ;

    Cytuj w8w8w8 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Siemka.
    Znacie jakiś sposób na zmianę numeru seryjnego? Nie jestem pewien, ale chyba jest odczytywany przez GetVolumeInformation w celu autoryzacji przez taką appke.
    Robisz:
    a) Detoura na kernel32.GetVolumeInformation
    b) Hooka na tę funkcje

    Ale z doswiadczenia wiem, że ludzie dodaja jeszcze sprawdzanie CPUID asmem, jakieś GUIDy z rejestru itp.
    Dlatego najlepiej przesledzic funkcje która buduje Hardware ID i ją nadpisać

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Star Wars: The Old Republic - temat ogólny
    Przez Mefistos w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post: 21-11-2012, 14:28
  2. League of Legends //dla potomnosci: League of Legends - temat ogolny.
    Przez ZinC w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 30145
    Ostatni post: 24-03-2012, 02:33
  3. Cities XL 2012 - temat ogólny
    Przez Bezdomny w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 20-10-2011, 18:11
  4. Dragon Ball Legend temat ogólny
    Przez Mugenoo w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 02-03-2011, 16:47

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •