Reklama
Strona 811 z 1245 PierwszaPierwsza ... 311711761801809810811812813821861911 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 12,151 do 12,165 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #12151
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    O 3.0 tdi nawet nie ma co myśleć jeśli nie masz worka pieniędzy na eksploatację. Zależy jeszcze od oznaczenie silnika, ale do wymiany rozrządu trzeba przynajmniej wyjąć skrzynię, ale jak zgłosisz się do serwisu, gdzie jest przynajmniej dwóch mechaników to każdy będzie chciał wyciągać silnik. Wymiana rozrusznika może bez problemu wynieść 2k, bo zamontowali go będzie silnikiem, a jego łapą, wtryski piezoelektryczne licz po 600-650zł w razie czeg, a nie sprawdzisz ich komputerem. W a4 b8 chyba byly już tylko wersje z dwoma lancuchami rozrządu, ale wcześniej były cztery. Za dwumasę i sprzęgło wydasz sakiewkę pieniędzy.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  2. #12152
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    To uwielbiam w tej nowoczesnej motoryzacji, ja swój rozrusznik wymieniam w godzinę pod marketem xD

  3. Reklama
  4. #12153
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    z własnego doświadczenia powiem ci tak, że wujaszek miał a4 b8 w allroadzie 143km->184km jak dobrze pamiętam, allroad trochę cięższy niż zwykła jest, a i tak pod górkę tak o se to wyprzedzało i szło fajnie także może nie jest to jakiś zapierdalacz jak hehe ibizka ale ogólnie nie ma co porównywać nawet autek, bo równie dobrze można porównać taką a-czwureczke do szlifierki i stwierdzić, że to nie jedzie, bo na kawasakim masz 3 sekundy do setki a mniejsza moc przecież

    w nowszej aczwureczce też b8 fabrycznie było 190km chyba i teraz jest na 210-220
    No i to jest ekspert, a nie jakies tam popierdulki
    Jechalem wlasnie taka 170km i jedzie sie przyjemnie. Nie napierdala jak glupie, ale jest ok. Do komfortowej jazdy jest naprawde spoko.

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W ogóle to Artur weź się pierdolnij w czerep z tym audi.
    Byłeś przekonany, że nie chcesz niczego wolniejszego od Ibizy, bo lubisz sobie pierdolnąć w pedał, a teraz "no, najwyżej będę sobie dziadkował, odwracał się na światłach i, hehe będzie fajnie".
    Chuja prawda, nie będzie, i ja wiem, co mówię.
    Przez miesiąc będziesz zadowolony, no bo auto dużo ładniejsze, wygodniejsze itd. i będziesz sobie wmawiał, że nie przeszkadza Ci to, że jest mułem, ale w końcu dojdziesz do wniosku, że wkurwia Cię niedobór mocy, bo auto miało między innymi dawać frajdę, zapierdalać - takie było wyjściowe założenie, a tu jednak przychodzi rozczarowanie. I to takie, na jakie wyjebałeś 40 tysięcy.
    Skoro oczekujesz od auta, żeby było szybkie, to nie ma szans, żebyś zadowolił się wolnym. Nie ma takiej opcji, to nie zadziała. Będzie brakowało, zaczniesz kombinować, dojdziesz do wniosku, że to kombinowanie chuja warte i tyle będzie z tematu.
    Nie baw się w półśrodki, bo to jest dobre jedynie, kiedy musisz rolkę po srajtasmie drzeć, żeby się podetrzeć, bo siadając nie zauważyłeś, że w kiblu na stacji nie ma papieru xD
    Jak masz wydać jakieś większe pieniądze, to wydaj je na coś, z czego będziesz w pełni zadowolony, nie tylko częściowo, bo dojdziesz w końcu do wniosku, że je po prostu przejebałeś.
    Jak Ci się ten Saab podoba i z niego naprawdę można zrobić jakiś konkret, to szukaj saaba, a nie wymyślasz jakieś bzdurne samochody z dupy, którymi jarasz się tylko dlatego, że są.
    Janek dzieki za rade, tez tak myslalem dopoki nie zaczalem szukac auta. To nie jest takie proste jak Ci sie wydaje. Nie ma takiego auta, ktore spelni wszystkie wymagania, po prostu. No chyba, ze sobie wezme Allroada z salonu w najmocniejszej wersji silnikowej. Ale nie mam wolnych 300.000.
    Nie ma auta, ktore:
    a) ma bardzo mocny motor (280km+)
    b) jest komfortowy
    c) nie jest szczegolnie stary
    d) jest stosunkowo tani w eksploatacji - tzn. taki, ktorym moge robic te chociaz 3kkm miesiecznie i nie wypierdalac sie rocznie po 15k w samo auto bo to sie nie kali, prawda jest taka, ze dla mnie w ogole najlepszy bylby nowy samochod tak zeby nim pojezdzic i go wyjebac na smieci po 5 latach, ale nie mam na to na razie kasy
    e) byl dosc duzy najlepiej w kombi budzie

    I jeszcze pare innych. No kurwa nie ma, po prostu. Nie da sie tak zrobic albo trzeba miec w chuj hajsu, wiecej niz ja mam. Nie ma co sie pchac w jakies e90 czy a4 z 3.0 jezeli wiem, ze pozniej moze skonczyc sie tak, ze bedzie to zbyt duzo hajsu pochlanialo. Trzeba kurwa w zyciu isc na kompromisy i jedno auto to jest za malo zeby miec wszystko. Od 2 tygodni o tym mysle i wyciagnalem takie wnioski wlasnie.
    Przy czym tak jak mowie te 170-180 to jest naprawde ok do komfortowej jazdy. Jak bedzie brakowac to wyjebie te pare rzeczy, zrobie nowy program na 220-240 i wtedy juz bedzie w ogole zajebiscie.
    Ja czaje o co Ci chodzi, ale zastanow sie nad tym to sam dojedziesz do wniosku, ze tak sie nie da. Jakbym robil przebiegi rzedu 1-1.5kkm to pewnie bym sie nie zastanawial tylko bral cos zapierdalajacego, ale przy moich nie chce mi sie kasy wkladac w auto w przypadku jakichs awarii czy chocby samej eksploatacji - zawieszenie, hamulce, wymiany oleju itd. Sprawdz sobie ile wymiana w 90 335d kosztuje i policz sobie ja x4 w roku, do tego dolicz OC/AC i kolejne 2-3k na inne czesci eksploatacyjne/usterki i daj znac ile Ci wyszlo.

    40k na auto to jest chuj nie budzet, dobre na jakis 10 letni strucel, ktory nigdy nie da wszystkiego co by sie chcialo. To a4b8 jest wg. mnie najlepszym kompromisem w takiej kasie. Jest stosunkowo tanie w eksploatacji, nie jest szczegolnie awaryjne, jest w kombi, nawet jak cos sie zjebie czy trzeba wymienic jakis element eksploatacyjny to koszty sa w granicach rozsadku, a po podniesieniu mocy da sie tym normalnie jezdzic (pewnie okolice 8s do 100 sa osiagalne).

    Gdybym mial wybrac cos co po prostu zapierdala to znow bym sie wsciekl po 2 tygodniach jazdy ze wzgledu na nizszy komfort, spalanie itd.

    Poza tym zostawiam i tak Ibize wiec kiedy ogarnie mnie nostalgia bede katowal.

    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    O 3.0 tdi nawet nie ma co myśleć jeśli nie masz worka pieniędzy na eksploatację. Zależy jeszcze od oznaczenie silnika, ale do wymiany rozrządu trzeba przynajmniej wyjąć skrzynię, ale jak zgłosisz się do serwisu, gdzie jest przynajmniej dwóch mechaników to każdy będzie chciał wyciągać silnik. Wymiana rozrusznika może bez problemu wynieść 2k, bo zamontowali go będzie silnikiem, a jego łapą, wtryski piezoelektryczne licz po 600-650zł w razie czeg, a nie sprawdzisz ich komputerem. W a4 b8 chyba byly już tylko wersje z dwoma lancuchami rozrządu, ale wcześniej były cztery. Za dwumasę i sprzęgło wydasz sakiewkę pieniędzy.
    Nie no wiem jakie sa koszta 3.0TDI. Zartowalem z tym, nawet nie ogladam i nie zastanawiam sie nad tym motorem. Sytuacja jak z 330 czy 335 - pewnie i bym utrzymal, ale ja nadal mam lepsze cele, na ktore chomikuje hajs niz wpierdalanie tego w fure.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 23-11-2018, 16:26
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  5. #12154
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ja tu tylko wrzucę jakiegoś strucla ulepa: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...tml#bc1b36afb8 w kupecie ciche nie będzie, ale koszty utrzymania kontra radośc z jazdy to chyba 10/10

  6. #12155
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Do jazdy na codzien wg. mnie srednio takie autko.
    Jako drugie zeby napierdalac i smigac sobie szybko ja osobiscie wolalbym jakas benzyne, ale takim tez musi byc przyjemnie.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  7. #12156
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    O chuj, 38k za 400 kuca i prawie 800 niuta, przecież cost to power ratio jest najlepsze ever. Poza tym auto kompleksowo porobione, raczej bez niespodzianek, a serwis wszystkiego poza modami (które powinny wytrzymać długo, bo świeże) w dobrej kasie. Do tego jest pięknie zrobiona, kolor, wnętrze - wszystko mi się zajebiście podoba.

    W sumie w Kato chyba czy gdzieś tu u nas jest E92 335i zrobiona na podobną moc i gościu chce niecałe 50k, nie wiem co bym wolał w sumie, też jest imo pięknie zrobiona.

  8. #12157
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Master ;
    I ja też rozumiem o co Ci chodzi, ale z takimi wymaganiami nie ma opcji, żebyś był zadowolony i imo lepiej byłoby zejść z np. jakości wykonania wnętrza na rzecz pierdolnięcia. Bo Ty nie jarasz się tym, jak się w audi drzwi domykają, nie walisz konia do youtubowych wywodów o ergonomii wnętrza i zajebistych plastikach w tych samochodach, tylko rajcuje się odejście po wdepnięciu w pedał. To ja nie wiem co Ty odpierdalasz.

    A skoro Ibiza i tak zostaje, to na chuj Ci w ogóle ten młodszy rocznik? Czemu nie lepiej jakieś 3.0d E39 z końca produkcji? Dorwiesz jakąś dojebaną, zadbaną wersję i będziesz miał i ładną furę, i fajne wnętrze, i osiągi, i sensowne koszty, i naprawi to większość mechaników. Do tego nie będzie to tracić na wartości, może nawet zyskiwać, jeśli odpowiednio się tym zajmiesz. I pewnie, jest spora szansa, że będziesz musiał to odstawiać do warsztatu częściej, niż kilka lat młodsze audi, ale czy to taki problem, kiedy będziesz miał w zanadrzu drugi samochód?

    @A, no zostanie Ci jeszcze sporo kasy, którą przeznaczysz sobie na serwis na dłuższy czas i tbw. No kurwa, czego chcieć więcej?
    Ostatnio zmieniony przez Astinus : 23-11-2018, 16:52

  9. #12158
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    W sumie Janek dobrze mówi, masz możliwość sobie blaszaka za kilka tysięcy postawić na podwórku i możesz tam taką E39 wsadzić i o nią dbać. To świetny pomysł.

  10. #12159
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Do jazdy na codzien wg. mnie srednio takie autko.
    Jako drugie zeby napierdalac i smigac sobie szybko ja osobiscie wolalbym jakas benzyne, ale takim tez musi byc przyjemnie.
    IMHO całkiem spoko, jeno zawias ustawić tak żeby nie tarł wahaczem o ziemie, koła wsadzić mniejsze i mozna smigac, pierdoły typu grzanie kuciapki ma. E39 też spoko opcja, tylko już jest landara, mi osobiście by nie podeszla, bo albo jeżdze sam albo max we dwójkę, wiec tak kurwa średnio bym powiedział, ale bimmer autos sprzedawło z pół roku temu e39 w mpasztecie i v8 za 23 kapcie, do tej pory sobie pluję w brodę, ze go nie wziałem, bo tam to tylko wrzucic gaz z walcem do bagaja i ewentualnie modlić się, żeby m62 nie jebnął fochem ;) also jak już są stare strucle na tapecie to można kupić ISa 300 jedynkę, silnik rozwojowy jak sto chujów, a jak się z rozwojem nie przesadzi to i LPG łyknie. Co prawda z zewnątrz to dla mnie ISy jedynki to tragedia, od bidy mozna sie pokusić na ISa 250 dwójęczke i też zamontowac lepsze pierdolnięcie. Przy każdej z tych opcji zostanie trochę cebuli na opalenie bladej dupy zimą w ciepłych krajach

    @mex
    do niedawna MM nice cars miał czarnego za 24k
    Ostatnio zmieniony przez Cybuch : 23-11-2018, 17:10

  11. #12160
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    No ja właśnie się zrealizowałem, że nic nie da dla mnie takiej satysfakcji jak IS300/GS300. Niby jeszcze może GS430 i LS400, ale celuję raczej w daily, a 2JZ jako taki sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Kurwa, trzeba szykować 25k i chyba szukać.

  12. #12161
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,329
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#d35a34bc8d

    zesrałem się z ogłoszenia troche

  13. #12162
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Jak typ daje tego dzika gratis, to jutro po to jestem.

  14. #12163
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Dobra sokół wczoraj wylądował

    Zima:


    Lato:
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  15. #12164
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Oho widze Wojtus juz zaczyna przegladac otomoto w poszukiwaniu ogloszenia "Zamienie Alfe Zlomeo 159 za inny samochod (najlepiej BMW e39)"

    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dobra sokół wczoraj wylądował
    Skurwisyn zazdro, elegancko.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  16. #12165
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    propsy, jednak imo czarna felga nie pasuje do takiego koloru, dużo lepiej wyglądała by biała ale w sumie to mój gust a o tym się nie dyskutuje

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 6 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 6 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •