Reklama
Strona 460 z 1245 PierwszaPierwsza ... 360410450458459460461462470510560960 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 6,886 do 6,900 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #6886
    Avatar Rikimaru Uh
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Częstochowa.
    Posty
    1,039
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Galant 2.0? Lub Chrysler Stratus
    Ale mając 5k nie przybliżysz Maździe tych lepszych czasów trochę? ;p Co to za Mazda?
    Mazda sześć. Czeka na natchnienie do pracy, czeka mnie trochę pracy przy blacharce (już pomijam że w zeszłym roku robilem progi i nadkola XD), wyskoczylo troche rudej na klapie, masce i drzwiach (kurwa, mazda..). Dodatkowo zastanawiam się nad przemalowaniem/oklejeniem, zmianą lamp i sprzedażą pakietu aero na rzecz MPS. Dużo myślenia nad tym autem, chce je zostawić i dopieścić. Dlatego mi się nie pali nad robotą.


    #ktośtamodGRUZÓWza5k

    ta honda co wrzuciłeś, to jest dziesięciolatek. Podejrzewam że też potrzebuje wkładu na wejście, także koszta rosną.
    To lepiej uzbierać 50k i kupić astre z salonu, 2017. Chore myślenie
    Ostatnio zmieniony przez Rikimaru Uh : 10-05-2017, 17:49

  2. #6887
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    To juz lepiej uzbierac 80 i jakas skode octavie wziac

  3. Reklama
  4. #6888
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Panowie, często tu mowa o BMW. Znajomy aktualnie poluje na e90, więc może ktoś z Torgowiczów takowy chce sprzedać?
    Oznaczajcie.

  5. #6889
    Avatar m1lw0rm
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    1,352
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Tipo za 40

    Wysłane z mojego ZUK Z2131 przy użyciu Tapatalka

  6. #6890
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Accorda VII, albo dozbieram 5k i takiego z 2007r, nie wnikam czy jest sprawny czy nie, nie o to chodzi
    Oglądałem te Accordy ze znajomym, który szuka samochodu. Za 25k nie znalazł nic, same ulepy. Może udałoby się przedlifta znaleźć, ale zdecydowanie proponowałbym polifta. Myślę, że powiedzmy 28k-30k trzeba dać za fajny egzemplarz, tzn. nawet za taki, w którym jest coś do zrobienia, ale jego historia/przebieg jest w porządku.
    A co do niezawodności zgadzam się w pełni. Mój ma już 10 lat i dopiero pierwszy raz będzie u mechanika, bo coś się zepsuło (poci się maglownica, choć wyciek jest bardzo mały i dolewam raz na 4-5 miesięcy dosłownie pół szklanki). To jednak o czymś świadczy.

  7. #6891
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Kuzyn teraz kupił za ~32k Civica VIII z 2010 roku, ale auto naprawdę w świetnym stanie, bez grama rdzy, szpachli i w nienagannym stanie technicznym, potwierdzone w ASO. 130k niecałe nalotu, oczywiście legitne. Środek tandeta, wiadomo (choć spasowanie jak na japońskie auto przystało bdb), ale ogólne wrażenie co do tego auta mam bardzo pozytywne.

    Po cenie łatwo wywnioskować, że Accord VII musi być odpowiednio droższy, a więc 25k za auto z początku produkcji to normalna cena i jak szukałem jeszcze dla siebie samochodu rok temu, to nic tańszego nie było, a ofert sporo.

    A co do awaryjności, to z roczników 2005+ to są jedne z lepszych aut, pod każdym względem, nawet blacha jest okej i nie daje o sobie znać jakoś bardzo dotkliwie, choć oczywiście po tych 10ciu latach nie jest już idealnie w wielu przypadkach. Te 2.0 i-VTECi nie do zajechania są, tak jak 1.8 w Civicu wspomnianym.

    Więc jeśli ktoś jest skłonny przygotować więcej pieniędzy na jakby nie było stare już auto, to nic tylko kupować Hondę. Brałbym takiego Accorda 2.4 ponad E90 za każdym razem i nawet bym się nie zastanawiał nad BMW, które tylko w koszty by mnie mogło wpędzić.

  8. #6892
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Zgadzam się, ale nie do końca. Blacha jest strasznie gowniana, nie widziałem jeszcze gorszej blachy niż w tym samochodzie. Lakier rysuje się dosłownie po przejechaniu gałązka po nim.
    Rdzewiec rdzewieje jak każda Honda. Moja od nowości stoi w garażu, przez co jeden rok praktycznie stała nieruszana, a i nad na nadkolu x tyłu pierwsza ruda zaczęła wychodzić.
    Jednak zdecydowanie wolę zamartwiac się blacha raz do roku, by go przejrzeć, ale za to mieć pewność, że nigdy technicznie mnir nie zawiedzie.

    Co do e90 a CL7/CL9 to to w sumie nie jest ten sam segment, accord bardziej 'konkuruje' z e60, choć to nie ta sama klasa samochodu. Dzisiaj wziąłbym 2.4 pomimo, że 155 km przy 2.0 naprawdę daje rade.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  9. #6893
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Lakier lakierem, blacha jest na poziomie, szczególnie gdy weźmiemy pod lupę auta japońskie. Mazda np. wypada przy Hondzie blado, wiadomo co i jak.

    No i Accord teoretycznie konkuruje z E60, ale to jednak nie do końca ten segment, bardziej coś pomiędzy 3er i 5er. W ogóle porównywanie japońskich aut do niemieckich pod względem segmentów średnio się udaje, no chyba, że mamy na myśli Lexusa, to wtedy tak - IS=3er, C-klasse; GS=5er, E-klasse; LS=7er, S-klasse itd.

  10. #6894
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Mex
    W e90 większa gama silników i można wybrać 3 litrową jednostkę czy chociażby 2.5, które są dynamiczniejsze od 2.4 hondy, nie wiem też jak z kosztami z e90 w utrzymaniu, ale acco nieźle trzymają cenę

  11. #6895
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Koszty w E90 są takie, że nie ma co gadać. Biorąc silnik, który objedzie 2.4 w Hondzie decydujemy się na jego znane powszechnie wady fabryczne, których właściwie nie da się wyeliminować. BMW trzyma też cenę wcale nie gorzej jak Accord. Jedynym naprawdę dużym plusem jest to, że BMW rzeczywiście ma solidną blachę i tutaj nie ma się do czego doczepić. Ogólnie na chwilę obecną mając tak 35k szukałbym takiego Accorda zamiast E90, bo po prostu byłbym tego auta bardziej pewny.

  12. #6896
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @up
    Mów wincyj, pisząc o silniku masz na myśli silniki z bezpośrednim wtryskiem czy te z pośrednimi jeszcze też? Mając 35k to IMHO trochę pat, bo e90 można znaleźć, ale imho trochę dużo hajsu jak na acco 7gen, a 8gen to nie te pieniądze

  13. #6897
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    A4 B6 z początku produkcji z jakąś benzyną (prawdopodobnie pod gaz) tak/nie/coś innego podobnego?
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  14. #6898
    Avatar Royalsiwy
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    1,032
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Nigdy nie slyszalem o silniku 2.5 w e90. Moze ktoś podeslac linka ze specsami do tego silnika?

  15. #6899
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_N52#N52B25 z pośrednim wtryskiem
    https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_N53 jego następca z bezpośrednim wtryskiem - tu nie ma 2.5 jest 3,0, ale oznaczenie pozostaje 325
    Ostatnio zmieniony przez Cybuch : 12-05-2017, 13:48

  16. #6900
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Lakier lakierem, blacha jest na poziomie, szczególnie gdy weźmiemy pod lupę auta japońskie. Mazda np. wypada przy Hondzie blado, wiadomo co i jak.
    Porównujemy raczej 'lepsze' samochody za te same pieniądze, a nie gorsze tzn. 'mazda'. Blacha w żadnym wypadku nie jest na poziomie. Poprę to tym, że w samochodzie, który całe życie był garażowany i nigdy od nowości nie był nigdzie stuknięty, zaczyna wychodzić ruda na nadkolu z tyłu i to dość obszernie, to jednak nie świadczy to dobrze o jakości tej blachy. Dla porównania, tak samo użytkowane e92, młodsze dwa lata nie ma nawet milimetra rdzy na 'zewnętrznej' karoserii.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •