Reklama
Strona 413 z 1245 PierwszaPierwsza ... 313363403411412413414415423463513913 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 6,181 do 6,195 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #6181
    Avatar wl00dar16
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Daleko
    Posty
    542
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Ruffor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Siemka, zastanawiam się nad nowym autkiem do 10 tyś, co polecacie ? Chodzi mi o fajne małe ekonomiczne autko , z góry dzięki za propozycje!
    ________________
    części samochodowe ford - sprawdź
    kolega ma na sprzedaż yariske 2007r 1.4 diesel 130k przebieg ,pierwszy właściciel.
    z 11-12 tyś by chcial.

  2. #6182
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tylko, że ten łańcuch to nieraz i po 120k trzeba wymieniać ;d Niedawno trochę o tym rozmawiałem ze znajomym mechanikiem, chuja warte te łańcuchy w micrach. A żeby wymienić, to trzeba pół samochodu rozbierać, także ja bym mimo wszystko w yariskę celował ;p
    A tam gadanie. Nie są tak długowieczne jak te z innych ówczesnych silników Nissana, ale żeby 120k?

    No i K11 kupi się za 3k naprawdę dobrą, nawet z klimą się czasem trafi. Yaris to 2x tyle. Dlatego właśnie napisałem o Nissanie. Kolega nie ma w ogóle sprecyzowanych wymagań, a więc niska cena na pewno do niego przemawia.

    A pomijając Micrę - mając 10k naprawdę można wybierać i Yaris to tylko jeden z dobrych wyborów. Nie trzeba daleko patrzeć, bo przecież Corolla E12 mieści się w pułapie cenowym, hatchback 3d jest naprawdę małym, zgrabnym autem, a przynajmniej jest to auto do wszystkiego, gdzie Yarisem na wakacje to tak średnio się zabrać w więcej jak dwie osoby. No i 1.4 ma prawie 100 kucy, to naprawdę zrywne auto. Dużo bardziej polecałbym Rolkę z Toyot @Ruffor ; Świetnie się prowadzi, jest dobrze wykonana, oczywiście nie rdzewieje, bardzo łatwo zrobić z niej bardzo ładne, osobiste auto, które do dzisiaj jest świeże. Ładna felga, krótsze sprężyny, większa końcówka wydechu i jest super, strasznie mi się podoba taki tuning w tym aucie.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 02-01-2017, 22:18

  3. Reklama
  4. #6183
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A tam gadanie. Nie są tak długowieczne jak te z innych ówczesnych silników Nissana, ale żeby 120k?
    No zapytałem go właśnie czemu tak się wkurwia robiąc tę micrę, a on do mnie, że co to kurwa za łańcuch, jak auto ma 120k przebiegu i trzeba wymieniać, a miesiąc wcześniej robił to samo w aucie z przebiegiem trochę ponad 150k ;d I nie pamiętam co on tam dokładnie wymieniał do zdjęcia, żeby można było ten łańcuch zmienić, ale naprawdę pół auta rozebrał, cały warsztat miał w gratach od niego xD

  5. #6184

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,789
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    panowie pytanko jak jest z miejscem w bagazniku miedzy c5 III w kombi a sedanie? duza jest roznica z miejscem? bo chyba w srodku nie ma roznicy na tylnich siedzeniach? poza tym, oplaca sie kupowac 1.8 w gazie z normalnym zawieszeniem? znalazlem ogloszenie za 26.5k , czarny sedan, jedyny wlasciciel, wszystkie dokumenty, serwis w aso, 130k km, taki przebieg mozliwy z 2009 r?

  6. #6185
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj thebattlestar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    taki przebieg mozliwy z 2009 r?
    No możliwy, ale ja studenciak co sobie jeżdżę max 100km od miasta czasami (a rzadko) tyle wyjeżdżam w taki czas więc się zastanów ;d poza tym teraz większość kręcona.

  7. #6186
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No możliwy, ale ja studenciak co sobie jeżdżę max 100km od miasta czasami (a rzadko) tyle wyjeżdżam w taki czas więc się zastanów ;d poza tym teraz większość kręcona.
    Napisał, że serwis w ASO, to sobie sprawdzi, po co piszesz takie durne posty? Taki przebieg jest jak najbardziej możliwy, nie każdy dużo jeździ, a mimo to chce mieć auto. 7-8 lat i 130k, a więc wychodzi 16-18k rocznie. To mało? Powiem Ci - na polskie warunki to sporo. Doedukuj się, przećwicz matmę i wtedy pisz, a nie siejesz ferment.
    @thebattlestar ;
    Jak nie masz specjalnych wymagań, to takie 1.8 będzie okej. Normalne zawieszenie ma swoje plusy, a szczególnie jest nim normalny hamulec ręczny, a nie to gówno współczesne co teraz forsują. Pojedź, obejrzyj, spójrz w papiery, potwierdź przebieg i podejmuj decyzję. Takie auto długo nie postoi.

  8. #6187
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Kurde, ale każdy przebieg jest możliwy. To auto mogłoby mieć zarówno 20k przebiegu, jak i milion. Są tacy, co mają 5 aut w domu na 3 osoby i jednym/dwoma praktycznie nie jeżdżą, sporadycznie tylko, jak pozostałe w serwisie czy przy innych historiach. Są też tacy, co walą trasy po kilkaset km co trzeci dzień tym samym autem, bo im wygodnie, tanio itd. To ja nie rozumiem pytań w stylu "czy ten przebieg jest możliwy?".

  9. #6188
    Mexeminor

    Domyślny

    Ja nie rozumiem i takich pytań i tych, co kierują się stereotypami i każdy 10cio letni diesel, który ma 200k przebiegu na pewno jest skręcony z 500k, bo przecież to niemożliwe kurwa jest, że on ma tylko 200k, co z tego, że segregator faktur z ASO, to jest niemożliwe!

  10. #6189

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,789
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Napisał, że serwis w ASO, to sobie sprawdzi, po co piszesz takie durne posty? Taki przebieg jest jak najbardziej możliwy, nie każdy dużo jeździ, a mimo to chce mieć auto. 7-8 lat i 130k, a więc wychodzi 16-18k rocznie. To mało? Powiem Ci - na polskie warunki to sporo. Doedukuj się, przećwicz matmę i wtedy pisz, a nie siejesz ferment.
    @thebattlestar ;
    Jak nie masz specjalnych wymagań, to takie 1.8 będzie okej. Normalne zawieszenie ma swoje plusy, a szczególnie jest nim normalny hamulec ręczny, a nie to gówno współczesne co teraz forsują. Pojedź, obejrzyj, spójrz w papiery, potwierdź przebieg i podejmuj decyzję. Takie auto długo nie postoi.
    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No możliwy, ale ja studenciak co sobie jeżdżę max 100km od miasta czasami (a rzadko) tyle wyjeżdżam w taki czas więc się zastanów ;d poza tym teraz większość kręcona.
    w sumie racja, to jest dalej 16k rocznie.. ja za czasow szkolnych robilem tylko 7000km rocznie uzytkujac auto codziennie,nawet w weekendy plus dalsze wyjazdy po 300 km... dzieki za odp

    a tak poza tym to nie chce mi sie wierzyc w gadanie "kazde jest krecone" bo jesli gosciu jest 1 wlascicielem i go sprzedaje to po chuj mialby go krecic... wiem po sobie ze jakbym sprzedawal swoje auto to po jakiego chuja mialbym sie bawic w krecenie.
    Ostatnio zmieniony przez thebattlestar : 04-01-2017, 20:25

  11. #6190
    Mexeminor

    Domyślny

    No i dobrze kombinujesz. Ale zawsze się znajdzie jakiś mądrala, co to wszystko kręcone widzi.

  12. #6191
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    U mnie w domu są 3 auta i 3 moto. Pierwsze, auto robocze robi tych kilometrów sporo, ja swoim koło kafla km na miesiąc, a trzecie od 2,5 roku zrobiło 6 tys. km. Także nigdy nie patrz na przebieg. Lepiej spojrzeć na stan podłokietnika, foteli, kierownicy. Tylko spójrz czy po dotknięciu kierownicy nie masz czarnych rąk :D

  13. #6192
    Mexeminor

    Domyślny

    To też słaby wyznacznik, bo to wszystko można wymienić. Poza tym każdy inaczej zużywa auto, zdarzają się złachane środki przy 200k i naprawdę ładne po 400k. Nie ma reguły. Najmniej miarodajna jest skórzana kierownica, a dużo ludzi podaje to jako pewnik. Sztuczne kierownice będę ścierały się niemal identycznie u każdego i w miarę proporcjonalnie do przebiegu. Skóra natomiast jest zupełnie inna. Każdy ma inne ręce, inaczej trzyma, z inną siłą, częściej jeździ po kierownicy twardymi łapskami itp. itd. Jest pełno czynników, które tutaj mają zastosowanie. Skóra może być dojebana po 150k, może być piękna po 400k, bo ktoś ją często pielęgnował i miał delikatne ręce + robił tylko trasy.

  14. #6193
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Doedukuj się, przećwicz matmę i wtedy pisz, a nie siejesz ferment.
    Co ma matma do tego? Znam matme na tyle dobrze, żeby sobie wyliczyć ile to jest 130k w 7-8 lat. Nie wiem o co się przypierdalasz, napisałem tylko, że taki przebieg jest możliwy. Ale ktoś musiałby mało jeździć, skoro ja nie używam auta na jakieś dalsze trasy tylko jeżdżę za potrzebami i mniej więcej tyle wyjeżdżam.

  15. #6194

    Notoryczny Miotacz Postów Bigi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Moich rodziców Toyota przez 10 lat zrobiła 90tyś km i kto uwierzy? Opony, klocki, tarcze nie zmieniane, rozrząd też bo na łańcuszku (oryginalne). Była brana jako nowa z salonu w 2007r, tata szanuje i mało jeździ bo jeździ zazwyczaj pezotem partnerem (bierze od mamy) albo busami, czasami ode mnie wezmie audi. Wszystko robione w aso toyoty. Teraz jakby ją sprzedawać to kompletnie się nie opłaca a na dodatek ktoś by zaraz się przyczepił ze przebieg kręcony i książka serwisowa jest lewa. Takie są realia
    Ostatnio zmieniony przez Bigi : 05-01-2017, 12:04

  16. #6195
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To też słaby wyznacznik, bo to wszystko można wymienić. Poza tym każdy inaczej zużywa auto, zdarzają się złachane środki przy 200k i naprawdę ładne po 400k. Nie ma reguły. Najmniej miarodajna jest skórzana kierownica, a dużo ludzi podaje to jako pewnik. Sztuczne kierownice będę ścierały się niemal identycznie u każdego i w miarę proporcjonalnie do przebiegu. Skóra natomiast jest zupełnie inna. Każdy ma inne ręce, inaczej trzyma, z inną siłą, częściej jeździ po kierownicy twardymi łapskami itp. itd. Jest pełno czynników, które tutaj mają zastosowanie. Skóra może być dojebana po 150k, może być piękna po 400k, bo ktoś ją często pielęgnował i miał delikatne ręce + robił tylko trasy.
    Pewnie, że można wymienić, ale dalej jest to bardziej miarodajne niż sam przebieg.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •