Reklama
Strona 82 z 664 PierwszaPierwsza ... 3272808182838492132182582 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1,216 do 1,230 z 9948

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #1216
    Avatar Loo King
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,260
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Gniewny napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    proponuje czym predzej sprzedac i kupic cos normalnego i na twoja kieszen.

    bez sensu zwazajac na fakt iz samochod przeszedl z pokolenia na pokolenie. Szrota nie chcialby gazowac, a skoro jezdzil w rodzinie to ma 'pewniaka'

  2. #1217
    Avatar Royal Malereusea
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    21
    Posty
    584
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Bez sensu to poruszać tutaj coś takiego. Nikt tutaj nie zna się na gazie, a na pewno nie na tyle aby powiedzieć czy akurat Twoja alfa dobrze go zniesie. Jak w internetach piszą, że dobrze to dobrze, gazuj i relacjonuj nam czy się sypie, czy nie.


    Celem wojny nie jest umrzeć za ojczyznę, tylko sprawić by tamci skurwiele zginęli za swoją.
    G. C. Patton

  3. Reklama
  4. #1218
    Mexeminor

    Domyślny

    Silniki Fiata do gazu są tragiczne (oczywiście te nowsze, ale za nowsze rozumiem po 2000 roku), a te Tsparki to już w ogóle jest kosmos. Pali to od chuja, jedzie jakby było max 1.4... Jeśli 147 to tylko JTD niestety. Fakt, że jest to auto w pełni sprawdzone i zakładam że zadbane, a więc po prostu jeździj nim tak jak jest i tyle. To na pewno lepsze niż płacenie za instalację, a potem ciągłe psioczenie, bo coś będzie nie halo.

  5. #1219

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    1,778
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Na jazdę nie narzekam, silnik chodzi cichutko, prędkości jakie osiągam są zadowalające a przy tym nie napotykam problemów z hamowaniem. Ludzie, którzy narzekają na alfy żyją stereotypami, części już nie są takie drogie. W przeliczeniu na trasę, którą pokonuję w ciągu roku gaz zwróci mi się w ciągu 9-8 miesięcy. Dodatkowo od mojej miejscowości, do miasta w którym studiuję dzieli mnie dystans około 100km, w 2 strony prawie 200 km, co przy benzynie daje mi wydatek rzędu 85 złotych, a przy gazie będzie to prawie 55 zł. Bilet autobusem w w strony kosztuje 30 zł, jadąc jeszcze z 2 osobami będę dużo na plus. Chodzi mi głównie o ekonomikę jazdy. Alfa jest z 2002 roku i ma przejechane 157 tysięcy kilometrów, czyli silnik nie jet taki rozjeżdżony znowu:)

  6. #1220
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Katalonczyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Alfa jest z 2002 roku i ma przejechane 157 tysięcy kilometrów, czyli silnik nie jet taki rozjeżdżony znowu:)
    Tu nie chodzi o stan silnika, ale o silnik w ogóle. Wejdź na jakichś alfaholików itp. fora i poczytaj jaka instalacja najlepiej się tam nadaje i jakie są z nią problemy. Sam zdecyduj na podstawie opinii czy to Ci się opłaca (i nie mówię tutaj o samym koszcie instalacji, a tak właściwie to nawet nie mówię o pieniądzach, bo nerwy są bezcenne).

  7. #1221

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    1,778
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Nie chcę się kłócić, ale zdania tam są podzielone... Jedni sobie chwalą właśnie instalacje gazowe, a inni mówią że nie mają do tego siły. Ja nie chcę piłować auta nie wiadomo jak. Lubię bezpieczną jazdę, jeżdżąc peugotem czy kilkoma innymi samochodami starałem się nie dusić silnika bo to też ma potem swoje odbicie w jeździe i kosztach. Opinie na ten temat są podzielone, a ja osobiście liczę że będę jednym z tych, którzy mają na ten temat dobre zdanie. Zresztą, pytałem znajomych i twierdzą że w Krośnie firma http://www.armako.ipr.pl/ jest jedną z lepiej prosperujących, znają się na rzeczy i umieją doradzić:) W poniedziałek się zapewne do nich wybiorę.

  8. #1222
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Katalonczyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Opinie na ten temat są podzielone, a ja osobiście liczę że będę jednym z tych, którzy mają na ten temat dobre zdanie.
    Sęk w tym, że jeśli silnik do gazu się nadaje, to rzadko kiedy trafiają się opinie negatywne. Liczenie na szczęście z instalacją w Tsparku to tak jakby liczyć na to, że handlarz chce sprzedać komuś w pełni sprawne auto - może się zdarzyć, ale nie warto się napalać, bo można zostać brutalnie zweryfikowanym.

  9. #1223
    Avatar Royal Malereusea
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    21
    Posty
    584
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Przed 10 minutami miał miejsce dziwny incydent. Stoję sobie na światłach, słucham wiadomości w radiu, zielone się zapala, jadę. Nagle z prawej wyłania się karetka, to wiadomo hamulec i czekam aż przejedzie. Przede mną zatrzymał się już samochód, gwałtownie nie hamowałem bo karetka była widoczna z daleka i po około 10 sekundach postoju słyszę trzask plastików. Myślę, kurwa zajebał we mnie? Nic nie poczułem, to myślę że temu za mną wjechali w dupę. Karetka przejechała, więc ruszam powoli obserwując białą pande. Stoi na awaryjnych, więc pewnie uderzyła tylko pytanie w co. Ruszam powoli nie mruga mi światłami, nie trąbi po po prostu stoi. Za nią BMW z włączonym kierunkowskazem. Na początku myślałem, że też na awaryjnych ale po chwili dołącza się do ruchu. I teraz WTF. Pojechałem dalej, ponieważ nie miałem możliwości zatrzymania się już, powoli i obserwując czy panda nie daje jakiś znaków. Ja mam hak, więc nawet jak we mnie piznęła to nic mi się nie stało. Obawiam się, że może zgłosić to na policje jako ucieczka z miejsca wypadku, szczególnie że przy uderzeniu już nie miała tablicy rejestracyjnej (Schowana za szybą) więc może powiedzieć że jej uszkodzenia są znacznie większe, niż przy w faktycznym uderzeniu.

    Mam coś zrobić, gdzieś się zgłosić czy czekać na ewentualny rozwój wydarzeń? :/

    @_Szymon_ ; Nie mam pojęcia, czy uderzyła. Została ta panda sama na skrzyżowaniu a wszyscy się porozjeżdżali więc możliwe że uderzyła właśnie we mnie, a ja po prostu nie poczułem nic.
    Ostatnio zmieniony przez Royal Malereusea : 22-08-2014, 14:44


    Celem wojny nie jest umrzeć za ojczyznę, tylko sprawić by tamci skurwiele zginęli za swoją.
    G. C. Patton

  10. #1224
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    No ale nie rozumiem, uderzyła w Ciebie czy nie? Bo tak to nieskładnie napisałeś... Z tego co zrozumiałem to, że nie uderzyła bo piszesz, że nic nie poczułeś. Czyli czym Ty się przejmujesz jak nie uczestniczyłeś w kolizji?

  11. #1225
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Też niezbyt skumałem sytuację :P Ta panda była za tobą i w ciebie wjechała? Był jakiś monitoring? Jeśli nie masz żadnej szkody na aucie to jak udowodnią, że cokolwiek zrobiłeś?

  12. #1226
    Avatar Royal Malereusea
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    21
    Posty
    584
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    W sumie racja, nic mi nie udowodnią, poza tym kierowca pandy powinien się cieszyć raczej, że się nie zatrzymałem niż wzywać policję.. W końcu to jego wina :/


    Celem wojny nie jest umrzeć za ojczyznę, tylko sprawić by tamci skurwiele zginęli za swoją.
    G. C. Patton

  13. #1227
    Avatar Loo King
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,260
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Nowe zaroweczki, calkiem niezla barwa swiatla zupelnie nieodpowiednia na ta pore roku, wiec pewnie zmieniam na oryginalne chevroletowskie koloru zoltego (o dziwo firmy osram)


  14. #1228
    Avatar Royal Malereusea
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    21
    Posty
    584
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Dopiero teraz zrozumiałem, czemu wy tak negujecie temat wyścigów. Wystarczyło mi zdjęcie tego chevroleta, wcześniej wiedziałem ze cruze tylko nie mogłem przypomnieć sobie jak wygląda. Jakbym jeździł takim samochodem to też raczej nie miałbym do czynienia ze stawaniem na kreskę bo strach się brać. Nie wiadomo czy policja, czy babcia z kościoła wraca :X

    No cóż, pewnie nie takiego komentarza się spodziewałeś. Na pocieszenie powiem że ładnie z nowymi żarówkami wygląda. Prawie jak ksenon. Swoją drogą, czy noce zimą są ciemniejsze od tych letnich?


    Celem wojny nie jest umrzeć za ojczyznę, tylko sprawić by tamci skurwiele zginęli za swoją.
    G. C. Patton

  15. #1229
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,069
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Nie to żeby astra była autem policyjnym i także głównie jeżdżonym przez emerytów :)

  16. #1230
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Royal Malereusea napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No cóż, pewnie nie takiego komentarza się spodziewałeś. Na pocieszenie powiem że ładnie z nowymi żarówkami wygląda. Prawie jak ksenon. Swoją drogą, czy noce zimą są ciemniejsze od tych letnich?
    noce zimą i jesienią są mokre, przez co światło pochłaniane jest przez drogę + krzywo ustawione przez budowę chińskich żarówek ksenonopodobnych skraca widoczność jeszcze bardziej.
    3,5kK - 5kK to najbardziej optymalna barwa. 4300 jest chyba montowana przez producentów jako żarnik ksenonowy. Jak widzę HIDY 6k i więcej to normalnie aż kusi walnąć takiemu delikwentowi sprejem po lampie, bo jeden chuj dla niego będzie, a przynajmniej nie będzie szpeciło auta i innym kierowcom krzywdy nie zrobi.

    Na przykładzie pandy, winowajcą w tym momencie może być dowolne auto z przeciwnego pasa z zainstalowanymi światłami bez atestu i homologacji. Kierowca pandy został oślepiony. Także nie polecam bawić się w kolorowe żarówki.
    Ostatnio zmieniony przez haxigi : 22-08-2014, 23:58

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9616
    Ostatni post: Dziś, 15:10
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •